Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.03.29 0 0 36

nálad az átlag ember= az ignoráns apolitikussal? Jó, jó, de akkor miért szavaz négyévente zsigerből?

 A nemzeti lobogót sajnos azok is lobogtatják alkalomadtán, akik rendszeresen tesznek a nemzet és az ország ellen! No az árpádsávos pont ellenük való!

Előzmény: Törölt nick (29)
Katusbacsi Creative Commons License 2007.03.29 0 0 34

Banyek....

Neked nem az Árpádházi zászlóval van bajod...

 

Mert ugye nem keresztény, aztán kiderűl,hogy mégis, akkor meg fúj a keresztényekre...

 

Írd le kerek perec, hogy orbán mondjon le és dögöljön meg , és süllyedjen a topiod...

Előzmény: Törölt nick (10)
csanak Creative Commons License 2007.03.29 0 0 33

az átlag magyar ember szerintem megrökönyödéssel szemléli a sávos-mániát

 

Tudod, most az történik, hogy az átlag magyar ember a magyargyalázástól van megrőkönyödve.

Előzmény: Törölt nick (29)
Hierro Nyh. Creative Commons License 2007.03.29 0 0 32

Árpád-sáv, mert Árpád-házi.

Katolikus, mert Szent Erzsébet.

Előzmény: csanak (2)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.29 0 0 31

Az a bajunk hogy nem értünk továbbra sem. Ha nemzeti jelképet szeretnél, hát itt az élő: a piros-fehér-zöld. Nem elég?

 

És ha nem elég neki? Mi közöd van hozzá, hogy kinek mi elég?

 

Mit jelképez számodra az árpádsávos? Ne mondd, hogy a középkori Magyarországot, mert az hogy jön ide, kormánybuktatós vehemenciádhoz?

 

1) Miért ne mondhatná? Talán te akarod neki megmondani, hogy mit jelentsen a számára a zászló?

2) Én nem olvastam ki kormányváltó vehemenciát a szövegből.

 

Mi köze III. Bélának a te politikai törekvéseidhez?

 

Milyen politikai törekvése van a levél írójának? Én nem olvastam ki semmi ilyesmit.

 

Tudod mit? Csinálok neked műanyag Szent Jobbokat és azokkal hajigáld meg a rendőröket a legközelebbi összecsapáson.

 

Ez vagy te. Még a koronát is micisapkázd le és mehetsz a pénztárhoz felvenni a zsét.

 

Abszurd ötlet? Na látod, az árpádsávos mániád is ugyanilyen abszurd.

 

Neked. Másnak meg nem.

 

Miért raktad ki mindenhová, még az autódra is?

 

Nem mindegy neked? Az sem érdekel senkit, hogy te mit raksz ki a te autódra.

 

Mert nyilván nem a királyságot szeretnéd visszaállítani és nem is címert akarsz csináltatni magadnak. Akkor miért?

 

Nyilván tetszik neki. Ennyi nem elég? Valaki csegevarás pólót hord, valaki Árpád-sávosat. Ilyen színes a világ, látod?

Előzmény: Törölt nick (0)
rarabel Creative Commons License 2007.03.29 0 0 30
Vagy mi.
Előzmény: Törölt nick (29)
A falu Bikája Creative Commons License 2007.03.29 0 0 28

A Rákóczi-zászlót lobogtathatnák?

 

Előzmény: Gerenda (21)
rarabel Creative Commons License 2007.03.29 0 0 27
Akkor légy oly Bátyám, s kopírozzál be a zászlók közül(amelyek voltak) legalább ötöt!
Előzmény: Törölt nick (23)
A falu Bikája Creative Commons License 2007.03.29 0 0 26

A keresztény-Árpád-sáv összefüggésre gondolsz?

 

Talán az, hogy az Árpád-ház uralkodóinak köszönhető a kereszténység elterjesztése Magyarországon?

 

Előzmény: Törölt nick (23)
csanak Creative Commons License 2007.03.29 0 0 25
Zúgjon dalod kommunista :DDDDDDDDD
Előzmény: Gerenda (21)
rarabel Creative Commons License 2007.03.29 0 0 24
AsztafasisztanyilasantiszemitatetűRákócziVakbottyánsatöbbi!:P
Előzmény: Gerenda (21)
rarabel Creative Commons License 2007.03.29 0 0 22
Ne felejtsd el a jubileumi évhez kapcsolódó karitatív tevékenységet-szolgálatot sem...
Előzmény: csanak (20)
Gerenda Creative Commons License 2007.03.29 0 0 21
Nem lehetne végre rövidrezárni ezt a faszságot? Mindenki tudja, hogy miért ezt lobogtatják a neonyilasok - mert formálisan nem lehet őket tettenérni, ugyanakkor az utalás a "dicső" elődökre teljesen egyértelmű.
Ja, hogy tagadják? Persze. Mindenki tudja (ők is), hogy hazudnak.
Az különös pech, hogy Orbánnak ma már ez a banda is megfelelő partner.
Ez van, változtatni nem tudunk rajta.
Lépjünk tovább.
G
csanak Creative Commons License 2007.03.29 0 0 20
2007-ban ünnepeljük Árpád-házi Szent Erzsébet születésének nyolcszázadik évfordulóját. A magyarországi Szent Erzsébet jubileumi év alkalmából, amely a budapesti Szent István-bazilikában bemutatott szentmisével vette kezdetét 2006. november 19-én, egy éven keresztül ünnepségeket, kiállításokat rendeznek és zarándoklatokat szerveznek. Az emlékév 2007. november 18-án ünnepi szentmisével és körmenettel zárul Sárospatakon.

 

A magyar szent születésének 800. évfordulójáról egyebek mellett pünkösdi körmenet, a Magyar Tudományos Akadémián rendezett konferencia, középkort idéző rózsakert Sárospatakon, a Magyar Posta által kibocsátott bélyeg, a Magyar Nemzeti Bank által kiadott dénár, sőt Németországban Erzsébet képével díszített tízeurós is megemlékezik.

Előzmény: A falu Bikája (8)
halfsinger Creative Commons License 2007.03.29 0 0 19

Az árpádsáv királyi jelkép.

Nana! A II. András után kialakult gyakorlat szerint elsősorban az Árpád-házzal való rokonság jelképe volt, a királyi jelkép a kettőskeresztes címer volt.

 

Tényleg, jut eszembe a nácikkal harcoló francia ellenállási mozgalom jelképe a kettőskereszt (lotharingiai kereszt) volt. Szóval a Magyar Köztársaság címere egy antiszemita jelképet egyesít az ellene való harc jelképével. Bölcs kiegyensúlyozottság, milyen jó, hogy II. Ulászló (aki elsőként egyesítette a két címerpajzsot) előre ismerte a XX. századi történelmet :-)

 

Ha holnaptól kettőskeresztes zászlókat lobogtatnak a tüntetők, akkor hirtelen Fletó és társasága lesz antiszemita és ők az ellenállók?

Előzmény: Törölt nick (10)
rarabel Creative Commons License 2007.03.29 0 0 18

Teljesen egyetértek veled.
Nem kell "likas" Árpád-sávos, ezzel kéne járni.

Aztán lehetne fogást keresni rajta.

Előzmény: A falu Bikája (16)
A falu Bikája Creative Commons License 2007.03.29 0 0 17
elhalyló! :o)
Előzmény: rarabel (11)
A falu Bikája Creative Commons License 2007.03.29 0 0 16

ha lenne eszük, ezzel járnának. kiváncsi vagyok, milyen furmányos módon kötne ebbe bele a média, meg a szadesz-möszöpö.

 

Előzmény: rarabel (9)
rarabel Creative Commons License 2007.03.29 0 0 15

Ja.

Puszta tévedés volt.

Akkor mi volt a zászló, László?

 

(Mindenütt jó, de legjobb topikunkkal leégni)

Előzmény: Törölt nick (13)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.29 0 0 14
S ehhez mit szolnának a labancaink ? Akik nagyjából ua-zok akik az árpádsávost sem szivelik?
Előzmény: Törölt nick (7)
rarabel Creative Commons License 2007.03.29 0 0 12

Valóban.

És szép volt a zászlója is, bezomány!

Előzmény: rarabel (11)
rarabel Creative Commons License 2007.03.29 0 0 11
Jajj, wic, ez nem jó, azonnal klerikális elhajló leszel....
Előzmény: A falu Bikája (8)
rarabel Creative Commons License 2007.03.29 0 0 9

Na néddmán, én kis najv meg aszittem, hogy a Rákóczi Szabaccságharc zászlójára gondóttá:

Előzmény: Törölt nick (7)
A falu Bikája Creative Commons License 2007.03.29 0 0 8

Vagy lehet, hogy Árpádházi Szent Erzsébet a kapocs?

Aki ugye az Árpád-házból származik, és szentté avatták, a katolikus egyház szertartása szerint....

 

http://www.katolikus.hu/szentek/1119.html

Előzmény: Törölt nick (4)
A falu Bikája Creative Commons License 2007.03.29 0 0 6

fogadni mernék, hogy ezt Orbánka hamisitota!

Lehet, hogy a felesége hímmezte éjjel... vagy nem is, inkább kiskoruakkal végeztette el a pizkos munkát, azokal himeztete!!!!4

 

Előzmény: csanak (2)
csanak Creative Commons License 2007.03.29 0 0 5

Hmmm. Keresztény? Mitől lenne az az árpádsáv? Konzervatív?

 

Idén ünnepeljük Árpád-házi Szent Erzsébet születésének 800. évfordulóját. Ez számunkra különösen fontos évforduló, hiszen II. András és Gertrudis leánya nem hazánkban, hanem Európa szivében Németországban vált szentté.

 

 

 

Árpád-házi Szent Erzsébet

 

 

 

II. András királyunk hétszer vágott Árpád-házi pajzsa az 1217-es keresztes hadjáratban résztvevő lovagok pajzsai között.

Előzmény: Törölt nick (0)
rarabel Creative Commons License 2007.03.29 0 0 3

Igazad van, mókus!

Használja inkább a Rákóczi féle zászlót!

Az egészen más!

Előzmény: Törölt nick (0)
csanak Creative Commons License 2007.03.29 0 0 2

Keresztény? Mitől lenne az az árpádsáv?

 

 

Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.29 0 0 1
Milyen alapon akarod eldönteni, hogy valakinek mi tetszedjen? Te is választhatsz azt amit akarsz! Csak ne legyen tiltott. Nos nagyon akarják egyesek, hogy az árpádsávos az legyen! Mert a hazugok kormánya elleni szembenállás szimbóluma!  
Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 2007.03.29 0 0 topiknyitó
Az olvasó levele:

Kedves barátom, a március 26-i, Indexen megjelent írásod késztetett most arra, hogy tollat, pontosabban megfelelve a 21. század követelményeinek, billentyűzetet ragadjak, és leírjam, de csak zárójelben, miért használom az Árpád-sávot.

Egy kis történelmi emlékeztető, amit bizonyára tudsz, írásodban is felsejlik, de álljon most itt is.

Az árpád sávos zászló a II. világháború alatt a Nyilaskeresztes Párt jelképeinek részévé vált. Az eredeti vörös színű, nyilaskeresztes zászlót egészítették ki a 9 sávot tartalmazó területtel. Az eredeti Árpád-sáv nyolc sávból áll, megjelenik városaink címerében, egyes protokolláris eseményeken a magyar történelmi zászlósor tagjai, valamint megjelenik a címerünkben is, melynek első mezeje vörössel és ezüsttel hétszer vágott

Azt írtad, hogy a jelkép azt jelenti, amit a használói és a szemlélői belelátnak. Nos, én nem a nyilaskereszteseket látom bele, én nem érzem magam antiszemitának miatta, sőt nem érzem magam hős hungaristának, és nem megyek el a „nyolc-ker”-be cigányokat meg csöveseket rugdosni. Nem vonulok fel a Becsület napján, még ha nem is értek egyet azokkal, akik elítélik ezt, de ennek történelmi hátterét most nem fejtem ki neked, nem vállalok közösséget a neonácikkal, nem tekintem Hitlert szellemi atyámnak.

Keresztény-konzervatív embernek vallom magam, és nem szeretem, ha mások, „független gondolkodók”, különböző címkéket ragasztanak rám a hitem vagy a meggyőződésem miatt.

Én használom az Árpád-sávot. Kint van a kocsimon, van zászlóm, van jelvényem, és használom a Magyar Köztársaság címerét is. Azt már leírtam, hogy mit nem jelent nekem, következzen most, hogy mit jelent. Mint konzervatív, hagyománytisztelő embernek, az Árpád-sávok a kései Árpád-háziak által használt, vörössel és ezüsttel hétszer vágott pajzsmező sávjait jelenti, államalapító Szent István királytól kezdve III. Andrásig. Ez a nyolc sáv utána számos királyi ház és főnemesi, nemesi család címerében feltűnik. Azóta ez a nyolc sáv a Magyar nemzet és az ország megalakulásának, ezeréves történelmének szimbóluma.

Úgy gondolom, hogy ma egy-két „kis pöcs”, alantas szándékból össze akarja mosni a szélsőségeseket a konzervatív jobboldal hagyománytisztelő polgáraival. Én ezt nem akarom hagyni. Tisztelem a trikolort, hordok kokárdát március 15-én, de nem felejtem el nemzeti jelképeinket sem. Ha elfeledjük, és hagyjuk, hogy egyesek kisajátítsák ezeket a szimbólumokat, kokárdásokra és nem kokárdásokra, sávosokra, színesekre, sötétekre és nem sötétekre szabdaljuk az országot, akkor rossz lesz itt, kérlek, mindenkinek.

Baráti üdvözlettel:

Somogyi Bálint

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!