Keresés

Részletes keresés

mel_75 Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7390
Tök jó, hogy van erre lehetőségetek! A mi kórházunkban még nem hallottam ilyenről, pedig szerintem jó lenne. Itt 4 ágyas szobák vannak, szerintem semmit sem fogok tudni aludni, mert a 4 baba nyilván nem egyszerre fog sírni...
Előzmény: Kiállhatatlan maca (7373)
kismica Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7389
Előbb nem érnek, max. kap a mama tüdőérlelő injekciót, de ezt nem tudom, mikortól tudják beadni és valami olyan rémlik, h beadás után x. nappal szülés van, szóval nem szokták elkapkodni. Jó lenne 6 hét...
Előzmény: helego (7388)
helego Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7388
Jézusom! Még jó, hogy találtaltak dokit maguk mellé!
Mennyi a minimumidő, amit még feltétlen egyben kell tölteniük? Ha 4 hetet még húzzák, akkor a babák már életben tarthatóak kinnt is nem? Az ikrek különben is előbb érnek...
Előzmény: kismica (7386)
helego Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7387
Akkor lassan orrabuksz :)

Holnap az összes gyerkőcöt doki figyeli :) A nagyokat gyerekorvos, a még nem tapogathatót a szülész :)
Anyósom meg tegnap feljajdult, hogy ő nem tudja kezelni a villanytűzhelyemet, mi lesz vele, ha Regő nem megy be hozzá... anyám meg felajánlotta, hogy vegyek magamnak egy új pizsit, ha Triumphot veszek, ő fizeti... Úgy látszik közeledik az idő :)

Nálunk már kisütött a nap, ez bíztató.
Előzmény: kismica (7385)
kismica Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7386
Hírek Vidramamékról, idézek a topikukból, egyszerűen hihetetlen:

"Történet:

Mindenféle okos fehérköpenyes összedugta ma a buksiját és megállapította, hogy a legjobb, ha véget vetnek Vm terhességének, mert úgyse húzza ki, meg rossz a vérképe, meg nem áll a burok, meg bő 2 ujjnyi méhszáj, meg szepszisveszély, meg rámehet a méhe, meg életveszély, meg miegymás... Aláirattak velük mindenféle horrorisztikus papírt; elsiratták a babákat, leszedték Vm-et a fájáscsillapítókról és levitték a szülőszobára. Valamikor ekkor írhatott nekem Vp...

Közben Vp azért nem nyugodott; kéretett egy sürgősségi vérképet, és kiderült, hogy jó Vm vérképe (a CRP javult is: 16-ról 4-re, ami tök jó); és szó sincs semmiféle szepszisveszélyről. És jött egy doki, aki megvizsgálta Vm-et és megdöbbent, hogy mi ez az egész "fejezzük be a terhességet"-sztori; szerinte a burok még bírja és a méhszáj is csak 1 ujjnyi, szóval semmi sem dőlt még el. Vm-ék dönthettek, és természetesen kűzdenek; visszavitették Vm-et az osztályra és visszarakták a fájáscsökkentőkre. Reménykedünk."
kismica Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7385
Ma este már jobb lesz ;)

Én viszont alig aludtam, pedig Matyitól lehetett volna, valamit majd ma kitalálok, val. ismét nőtt a pocakom, legalább is a vakondnadrágon lejebb kellett varrni a gombokat...
Előzmény: helego (7384)
helego Creative Commons License 2008.01.23 0 0 7384
Nekem egyszerűen hihetetlen, hogy nincs hely. Vidéki kisvárosunk (ugyan kiemelt) kórháza simán biztosít helyet. Még sose hallottam olyanról, hogy indokolt-alapos megfigyelést el kell halasztani azért, mert nincs hely.

Vigyázz magatokra!

Ma éjszaka mindössze 2X keltem fel annyira, hogy az órát is megnézzem. A nagy még mindig a szokott időpontban lázas, ellenben a kicsi annyira köhög, hogy zavarja az alvását, tegnap mellém költözött, és telehányta apja ágyneműjét a köhögőrohamtól. Már kapja a Flexotitidet, láza nincs, talán nem váltják egymást.
Már lassan megszokjuk, hogy éjszaka nincs 5-6 óránál több alvás :), bíztatom is apjukat, hogy 3, 3 féle tünettel tud majd előállni...
Előzmény: Celtic Moon (7379)
Mikolt Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7383
miert nincs flowmetria a Szent Imreben? ott van a Bartfai utcai rendeloben.
Előzmény: Celtic Moon (7379)
stunc Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7382

Allia: köszönöm, elkélnek a drukkjaid:) Mai megbeszélés alapján, ha nem fordul meg, és nem indul be a szülés, akkor február 4-i befekvéssel, február 5-én császár lesz.

 

Celtic: elhiszem, hogy fárasztó a kétnaponta bejárás... Csak legyen minden rendben!

Mazsi: hihetetlen, hogy már mennyi baba megszületett. Remélem, az anyukák hamarosan belerázódnak a mindennapokba, és telepakolják a topikot fotókkal, meg tapasztalatokkal:)

Előzmény: Allia (7378)
Celtic Moon Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7381
Most olvasom, hogy vidramamnál javulás van. Ez aztán a jó hír. Rendben lesz minden, mert rendben kell lennie!
kismica Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7380
Én holnap megyek UHra+a dokimhoz, már nagyon várom :)

Épp most néztem meg egy császármetszés, teljesen lenyűgözött, a férjem szerint tényleg dokinak kellett volna mennem, de ez olyan szép volt, igaz, nem hazai, azért erősen remélem, h itt is hasonlóan megy. Eddig volt egy kis fenntartásom-távolságtartásom, mert nem tudtam, mi történik pontosan, most már nincs :)

De leghamarabb 7-8 hét múlva szeretnék bármilyen szülést ;)
Celtic Moon Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7379

A zé családnak szeretettel gratulálok!

 

Huszonéves :) Óó, elpirultam. Nőtől bókot kapni mindig nagyon értékes. Hát pedig vén vagyok, és pont annyira mint ahogy azt a tábla mutatja :)

 

Nagyon jó ez a babakocsi és láttam én is, irtó drága, úgy hogy ügyesek vagytok, tényleg jól jártatok.

 

ÉN:

Voltam ma megint orvosnál, ahogy tegnap is.

Volt ma vérvétel meg szemészet. A szemész okénak talált. Labor eredmény holnap. A vizeletemben volt ma fehérje de a holnapi labor majd poontosítja. Belgyógyászt még mindig nem találtak nekem és azt mondja az orvos, hogy hiába szeretne egyszerűen mégsem tud hová tenni kórházilag (a Sz. Imérben pl. nincs flowmetria) így marad a napi bejárás.

 

Szóval az van, hogy ma nem lett jó a CTG (girbe gurba volt, de persze, hogy az, ha 10 perc alatt 18-at mozgott a bébi) a flow viszont redben volt és ez a lényeg.

Ettől függetlenül azt mondta a nőkdokim, hogy mostantól kezdve minden nap CTG és két naponta flow, mert továbbra is nagyon vizes vagyok és ugrál a vérnyomásom,  na meg most már a fehérje is. Azt mondta, hogy egyszerűen muszáj ilyen nagyon szemmel tartania, hogy minden oké legyen.

 

Én meg közben teljesen jól érzem magam és kicsit túlzásnak érzem az egészet, nem beszélve arról, hogy ezzel mint ma is gyakorlatilag elment a fél napom és mire haza értem olyan dagadt volt a lábam mint egy elefántnak. Jó, jó persze örülök, hogy alapos az orvos meg minden... de néha alig bírom vonszolni magam és akkor most minden nap... ehhh, így jártam.

 

Amúgy tegnap beszéltem a szülésznővel és nagyon szimpatikus volt telefonon keresztül is. Szombaton találkozunk. Vagy ezt mondtam már?

Előzmény: Törölt nick (7305)
Allia Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7378
Stuncom, egy javítás, ha a szülés közben lemegy neked az előírt adag antibio infúzióban, akkor a baba nem fog kapni. Nekem Ágival tavalyelőtt volt strepto-m, és az előírt két adagból csak egy ment le, bizonyos időnek el kell telnie a kettő között, ezért kapott Ági, miután megszületett. Most Artúrral hálistennek nem volt, de idő se lett volna semmire. :-))) És nagyon drukkolok már neked! :-)
Előzmény: stunc (7358)
Kiállhatatlan maca Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7376
szerinte 16
ne javítsd, próbáljuk ezt az időpontot belőni, hátha segít :)
Előzmény: Törölt nick (7375)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7375
Dokid melyik dátumot preferálja? javítsalak?
Előzmény: Kiállhatatlan maca (7374)
Kiállhatatlan maca Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7374
Öööö.. ezek szerint elfelejtettem szólni...
a félidős UH szerint március 16-ra várható a gyerek, nem 5-ére, bár szerintem ez hülyeség, én spec. az 5-ére szavazok
Előzmény: Törölt nick (7372)
Kiállhatatlan maca Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7373
Azt hallottam, hogy a Szt.Imre szerződésben van a Dimenzió Egészségpénztárral, így ha beérkezéskor szólok, hogy pénztártag vagyok és van szabad egyágyas szoba, akkor megkapom térítésmentesen. Remélem így lesz. Az első alkalommal nem zavart, hogy kétágyasban voltam, de azért most jobban örülnék egy egyágyasnak...

Gratula a zé családnak :)
Előzmény: krisina (7285)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7372
Mai tábla Várom a hiányzó adatokat a babásból!
Sitakinak megelőlegeztem a tegnapi szülést, hisz azt ígérték neki :))
Megint kiszedtem az "eltűnőket" ha valakiről van infótok szóljatok légyszi!
mel_75 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7371

Sziasztok!

 

 

Jó sokat írtatok, hősiesen vissza is olvastam és jól el is szállt amit írtam... :o) Na újra...

 

 

A családnak hatalmas gratuláció! Nagyon szépek a lányok! :o)

 

 

Vidra családnak továbbra is drukkolok, bár látom, hogy talán javul a helyzet. :)

 

 

Biribon, klassz a babakocsi! nekünk is 3 kerekű chicco van, de mózes és iso fixes talp nélkül. A horgolt plédet én is megrendelem, nagyon tetszik nekem is, az ára pedig ellenállhatatlan. :o)

 

H. reni, nagyon szép és vidám lett a babaszoba! épp azon gondolkodtam mivel lehetne a mienket is kicsit feldobni, színesebbé tenni, úgyhogy engedelmeddel a szalvétaképek ötletét lekoppintom... :o)

 

Kismazsi, nagyon vagány ez a pelenkázótáska! kár hogy a múlt héten licitáltam egy niveás, hátizsákos fazonúra... :)

helego Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7370
ÁÁ, kényezteted a lelked még egy táskával...

(meg bírom érteni, bár én zokniimádó vagyok- az olcsóbb mulatság)

És.... Zója lesz a lánykánk. Most már be is írhatod. Vastagon, kitörölhetetlenül :)
Előzmény: Törölt nick (7367)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7369
hahó!

köszi-köszi-köszi MINDENKINEK!!!

Nnyah.
Ma délelőtt sikerült beszélni a dokival, aki tegnap, és ma is megnézte a zénét.
Nagyon rendes volt.
A császár utáni örzőben is segítettek ma már, de délelőtt 10-kor lesételt onnan a feleségem, úgyhogy már együtt van a picivel. Sőt! A cseppcsaj már szopizik, minden segítség nélkül!!!!hehe.

Nagyon Boldogok!
Nyolc hónap tömény feszültség után elkel egy kis bódógság!

Nyahh.

hajrá mindenkinek.
panna76 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7368
Zé család, gyönyörű a kicsi lány - és a neve is -, gratulálok!!!

Vidramamnak kitartást kívánok, a vidrabébiknek legjobb helyük a pocakban van, maradjanak még!

Csajok, nagyon helyes ez a pelenkázótáska:) Mi brevit vettünk, ebbe jó sok minden belefér.
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7367
Amúgy én is hátizsákos vagyok :) de most ez jön be jobban. Van hátim annyi, hogy találok olyat, amit be tudok fogni majd, főként ilyen kiegészítőkkel :)))
Előzmény: kismica (7366)
kismica Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7366
Pelenkázó táska: én hátizsák párti vagyok, az jó kenguruval is és később ráfér az esernyőkocsira is; de most nekem is lesz táska, míg nagykocsizunk...
kismica Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7365
Gabi, nekem rengeteg virágom volt, a gyereksarokban volt egy vizipálma, egy szobafenyő és egy futó. A lakásban sok: kicsik nagyok vegyesen, csak a mérgezőket és a szúrósokat (Yucca pálma) ajándékoztam el. (És a kanárit + 2 hullámos p.t).

Viszont most csak polcon és erkélyen/folyosón vannak virágok, összesen kb. 10, egyszerűen feladtam: Matyi nem bátja őket, viszont a földdel mindig csinál valamit, így most 3-4 éves korukig így lesz, aztán majd ismét zöldítek.
(Cserébe lett ismét akváriumom :))
helego Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7364
Végre vmi jó hír!!!!

Ha tényleg létezik a rágondolós energiaátvitel, akkor a kis Vidrabébik egészen a 38 hétig fognak pocakban úszkálni.

Csenge! Nem keseríteni akarlak, de ha később indult a tejed, az alkati dolog, ugyanis a császár esetén azért szokták mondani a "késést", mert a szervezet nem készül fel rá. Ez abban az esetben él, ha "hirtelen", esetetekben volt ideje készülni a szervezetednek és a babának is. Nem olyan ritka, hogy 3-4-5 nap múlva lövell be a tej.
De ha Roland bimbóvédőn kersztül is jól lakik, akkor aztán semmi okod aggódni emiatt :)
Előzmény: kismica (7333)
csikoska77 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7363

Reni!

Én ugyan nem Szt. Imrés vagyok, de minden lehetséges felkészülést elkezdtem. Iszom a teát kb. 2 hete, a zacsin lévő utasítás szerint, de mostmár elkezdek belőle napi nagyobb adagot inni.

Gátmasszázs is megy kb. 2 hete, kisebb kihagyásokkal ugyan (néha totál kidőlünk este, így van amikor kimaradt).

Meg szedek homeós bogyót is (Arnica montanat és caulophyllum thalictroidest), utóbbit csak ma kezdtem.

Előzmény: h.reni (7354)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7362
Csíkoska, köszi, megnéztem "odaát" is.
Előzmény: csikoska77 (7351)
h.reni Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7361

Én a Kék Panda bababoltból rendeltem,10980 ft az ára.A narancssárgát rendeltem,utána olvastam,hogy ahhoz meg fekete a pléd,ami nem nagyon tetszik.Eszembe nem jutna fekete dolgot venni valamiből is a babának.

 

 

Előzmény: Törölt nick (7357)
Törölt nick Creative Commons License 2008.01.22 0 0 7360
bevallom őszintén jelen esetben nem az árat néztük. Szerintem biztos a PC is tud kb ennyit, egyszerűen a babymoov design-osabb. és mivel most volt lehetőségem, ezért ezt választottam.
Előzmény: stunc (7358)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!