Keresés

Részletes keresés

farriss Creative Commons License 2008.01.07 0 0 295
reméljük...
Előzmény: szega (294)
szega Creative Commons License 2008.01.07 0 0 294

Oké, akkor viszont szívből remélem, hogy ezek a remek szülők nem elsősorban az elvakult állatszeretetük miatt védték meg a cápát, hanem mert józanul megértették azt, hogy adott körülmények között a gyermekük volt a betolakodó, a jövevény. Kockáztatott és vesztett.

Tudtommal még nincs all.teknős a Balatonban, de egyes állóvizekben már igen. Ugyanaz a gondatlan magatartás, mint a kutyáknál: megveszem, gond van vele, kiteszem. Csak itt a probléma még elenyésző méretű, remélhetőleg nem is lesz nagyobb.

Előzmény: farriss (293)
farriss Creative Commons License 2008.01.07 0 0 293
A cápás esetet a hozzáállás remek példájaklént hoztam fel.

Balaton + teknőcök: Ott is azt kell kőkeményen megbüntetni, aki odatelepítette őket. Bár sejtem, hogy a következő lépés az odatelepített teknősök elpusztítása lenne...
Előzmény: szega (291)
farriss Creative Commons License 2008.01.07 0 0 292
Nem hiszem, hogy valaki szellemi előrehaladottságát az határozza meg, melyik szemszögből tekint a természetvédelemre....Valakinek a hópárduc a fixa ideája -a szó pozitív értelmében - valakinek a kóbor macskák, kutyák, szőrméért tenyésztett állatok...
Az, hogy ezeket védem, az azt jelenti, hogy a szőrmetelepek betiltásáért küzdök, ne szülessen több az emberi hiúság és ostobaság kiszolgálásért elpusztítandó állat, ha még ez nem is tetszik pár embernek...
Előzmény: T. Thick (270)
szega Creative Commons License 2008.01.07 0 0 291

Az ausztrál partoknál a cápa őshonos ragadozó (nem az ember telepítette be, nem az ember ténykedésének köszönhető az ottléte), a fürdőző ember átlépte a határt, és zsákmány lett. Szomorú eset, de érthető. A szülők nagyságát dícséri a reakciójuk.

 

Majd ha idővel a Balatonban alligátorteknősök harapják le a fürdőzők ujját, akkor tessék védeni őket is. Mert már most előfordulnak egy két vízben.

Előzmény: farriss (289)
farriss Creative Commons License 2008.01.07 0 0 290
Lehet bármilyen szinten egy nép kultúrája, ha a morális állapota a nullához konvergál. Általánosítottam, de Kínára ez kifejezetten igaz....
Előzmény: T. Thick (282)
farriss Creative Commons License 2008.01.07 0 0 289
Jó kérdés. Ilyen helyzetbe - ne adj isten - kellene kerülnöm, hogy fel tudjam mérni, mit tennék. Egyszer harapott meg egy németjuhász keverék, nem kis kutya, ráadásul ismerősék kutyája volt. Arra úgy reagáltam, hogy bocs, hirtelen mozdulatot tettem. Egy pillanatig sem gondolkoztam azon, hogy belerugok, elaltattatom etc.

Néhány éve volt egy cápatámadás az ausztrál partoknál (ott elég gyakori),azt hiszem egy uszó fiatalembert ölt meg egy fehér cápa. A srác szülei megtiltották, hogy a hatóságok levadásszák a cápát. Tisztában voltak azzal, hogy a cápa az ösztöne, a zsákmányszerzés, a fennmaradás miatt ölt - sajnálatos módon pont az ő fiúkat.
Előzmény: T. Thick (272)
farriss Creative Commons License 2008.01.07 0 0 288
Értem.
Előzmény: Boarhunter (281)
annyi baj legyen Creative Commons License 2008.01.07 0 0 287
Ki írt olyat, hogy ők feleslegesen nyírják egymást. Magyarázatot próbáltam találni erre a viselkedéstre, mindenesetre az Te is sejtheted, hogy a valódi oknak sokkal több köze van a fennmaradáshoz, mint a sporthoz....

Ki írt olyat, hogy a vadászok feleslegesen lövik a kóbor állatot. Magyarázatot próbáltunk adni erre a viselkedéstre, mindenesetre az Te is sejtheted, hogy a valódi oknak sokkal több köze van az adott területen élő vadak fennmaradáshoz, mint a sporthoz....
Előzmény: farriss (274)
annyi baj legyen Creative Commons License 2008.01.07 0 0 286
Te miből gondolod azt, hogy azt szórakozásból, sportból teszi????? Elmondták, vagy mi?????

Nyilván olyan okai vannak az ilyen viselkedésnek, amit még nem ismerünk. De mindezt előitéletek alapján szórakozásnak tekinteni, blődség....



imádom, ha valakinek a hozzászólását egy az egyben tudom a saját álláspontjának a cáfolására használni.

Miből gondolod, hogy a kóbor állat kilövését a vadász szórakozásból, sportból teszi? Nyilvánvalóan oka van az ilyen viselkedésnek, amit te nem ismersz. De mindezt előitéletek alapján szórakozásnak tekinteni, blődség....
Előzmény: farriss (229)
T. Thick Creative Commons License 2008.01.07 0 0 285
És mennyiben kapcsolódik ez a mondás a topiktémához? Az az erkölcsileg és morálisan magas szinten álló nemzet, amelyik hagyja, hogy kóbor háziállatai kipusztítsák a vadállományát?

Magyarország és népe amúgy nem éppen egy erkölcsileg és morálisan magasan álló nemzet, ezt tudjuk nem csak az állatokkal való bánásmódjából, hanem sok egyéb jelből is. Épp ezért kell kóbor kutyát lőni. Ha gandhii magasságokban volna Magyarország morálja, akkor az emberek nem dobnák ki a kutyáikat, nem is hagynák elszökni őket, és akkor nem kellene kilőni semmit.

Valaki írt egy találót lentebb. Elszökik a kutyád, elüti egy autó. Ekkor az autós a hibás? Nem, hanem te, mert nem vigyáztál a kutyára. Ha elszökik és kilövik, ugyanúgy nem a vadőr a hibás, aki hivatalból, a terület védelmében ártalmatlanította a nagyon is valós veszélyt jelentő ebet, hanem még mindig te, aki hagytad elszökni.

Szia.
Előzmény: Nandi34 (284)
Nandi34 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 284

Nem hinném hogy demagóg lenne egynemzetközi szinten elismert politikus,aki a reformjairol volt hires.

A mondása pedig morális és erkölcsi szempontból igaz,kedves Thick,nem szakmai szemszögből nézve.

a fórumos kötekedés nekem nem stilusom,2év gép előtt lógás után elég volt belőle,ezért szeretnék még most elköszönni Tőletek...

Előzmény: T. Thick (282)
T. Thick Creative Commons License 2008.01.07 0 0 283
ína -> Kína
Előzmény: T. Thick (282)
T. Thick Creative Commons License 2008.01.07 0 0 282
Sikerem már volt, van és lesz is.

Gandhi mondása pedig kicsit demagóg. Mert milyen szempontból? ína például az egyik legállatkínzóbb nemzet, és mégis a Föld egyik valaha volt legmagasabb kultúrája is egyben. India sem az állatszeretetéről híres, kivéve persze a szent tehenet.

Ja, és nem hinném, hogy gandhi a haszonállatokra vagy a gazdasági kártevőkre utalt volna.
Előzmény: Nandi34 (279)
Boarhunter Creative Commons License 2008.01.07 0 0 281
A sorozatgyilkosok is gondolkodnak, de nem a tettük okain hanem a kivitelezésen. Mégis elítélik őket, hacsak ki nem derül, hogy beszámíthatatlanok. De az áldozatok hozzátartozói akkor is felakasztanák, ha kiderül, hogy nehéz gyermekkora volt, az apja molesztálta, az anyja verte stb...
És nincs más lehetőség, mint a kilövés. Sajnos tüneti kezelést kell nyújtani, mert a kiváltó okot, a felelőtlen emberi viselkedést nem tudjuk megszüntetni és a kutyákból sem tudjuk kiölni a gyilkos ösztönt.
Előzmény: farriss (268)
T. Thick Creative Commons License 2008.01.07 0 0 280
(Mondjuk én egy kicsit kevésbé gyakori bagolyfaj két pédányát istápolom jelenleg. És nem az ablakomra járnak, hanem itt laknak nálam, fiókakortól én neveltem őket, szülők híján.)
Előzmény: farriss (275)
Nandi34 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 279

Örülök neki kedves Thick...

remélem hogy sikered is lesz ezen a téren..

Én csak szimpla haszonállat tenyésztést ,és tartást tanultam,a vadon élő állatokhoz nem értek sajnos...

Viszont azt tapasztalom ami nagyon igaz,és Indira Ghandhi mondta:"Egy nemzet és egy nép arról ismerszik meg ahogyan az állatokkal bánik..."

Előzmény: T. Thick (273)
T. Thick Creative Commons License 2008.01.07 0 0 278
Három faj kivételével minden hazai énekesmadár védett.
Előzmény: farriss (275)
T. Thick Creative Commons License 2008.01.07 0 0 277
Bocs, akkor az emberek sem feleslegesen nyírják egymást és az állatokat sem.
Előzmény: farriss (274)
szega Creative Commons License 2008.01.07 0 0 276

Az összes hazai cinegefaj védett, mint a madárfajok döntő többsége.

Előzmény: farriss (275)
farriss Creative Commons License 2008.01.07 0 0 275
Igazad van. T.Thick topiktárssal egyetemben szintén madarakat etetek, igaz Ő meg tudja mondani, hogy a Cinege védett madár-e, mert ezt be kell valljam, nem tudom.
Előzmény: Nandi34 (269)
farriss Creative Commons License 2008.01.07 0 0 274
Ki írt olyat, hogy ők feleslegesen nyírják egymást. Magyarázatot próbáltam találni erre a viselkedéstre, mindenesetre az Te is sejtheted, hogy a valódi oknak sokkal több köze van a fennmaradáshoz, mint a sporthoz....
Előzmény: T. Thick (261)
T. Thick Creative Commons License 2008.01.07 0 0 273
Szia, én tudok tenni, most is teszek éppen, amennyiben két védett madarat etetek itt a géptől másfél méterre, tavasszal el lesznek engedve.
Előzmény: Nandi34 (269)
T. Thick Creative Commons License 2008.01.07 0 0 272
Ha egy kutya irtaná ki a családodat (mondjuk egy veszett pitbull), te védenéd azért, mert nem "kitervelt" dolog volt?

"Más lehetőséget nem látsz, csak a kilövést?"

Más lehetőséget senki nem lát százötven éve, mivelhogy nincs.
Előzmény: farriss (268)
T. Thick Creative Commons License 2008.01.07 0 0 271
Megint a dupla l. Állat.
Előzmény: T. Thick (270)
T. Thick Creative Commons License 2008.01.07 0 0 270
"Szóval aki kihalás szélén álló fajokat véd, az szellemileg előrehaladottabb mint aki pl. egy kóbor kutyát ment meg, vagy a szőrmeipar ellen küzd.?"

Pontosan. Előbbi ugyanis érdemi természetvédelmi munkát végez, olyat óv meg, ami pótolhatatlan. Utóbbi pedig túlszaporodott vagy ember által tenyésztett álatokat véd önmagukban, tágabb összefüggések figyelembe vétele nélkül.

Kedvenc példám: a természetvédő a valódi Rembrandt-képet menti az égő házból. Az állatvédő pedig a kislánya gyerekrajzait, érzelmi elfogultságból, a Rembrandt-képet pedig sorsára hagyja, mert neki az semmit nem jelent, olyan korlátolt. Nem kell mondani, hogy a világ melyik dolog, a Rembrandt vagy a gyerekrajzok elvesztése miatt lenne szegényebb.

Ha -teszem azt - a hópárduc egyszer kihal, sosem lesz többet. Az egész Föld bioszférája szegényebb lesz egy fajjal. A kóbor kutyát pedig lelövik, és marad még kutya a világon, még pár milliárddal több is, mint amennyinek jut gazda. Az állatvédő viszont a kutyát védi, személyes elfogultságból, mert már látott kutyát, a hópárducról viszont legfeljebb csak olvasott három sort.
Előzmény: farriss (266)
Nandi34 Creative Commons License 2008.01.07 0 0 269

Sziasztok!

 

Olvasgattam az Írásaitokat és azt láttam, hogy olyan frázisokkal és kifejezésekkel is dobálóztok,hogy csak na...

Idézni nem szeretném mert nem lennék etikus.

Az egész mondvacsinált vita mögött nem húzódik más (az én szerény meglátásom szerint),mint az hogy mindannyian tisztában vagytok a téma megoldatlanságával.

Ezen belül van egy nagyfokú tehetetlenség is,mert azzal is tisztában vagytok hogy jelen helyzetben TENNI nem tudtok sem ez sem az ellen a probléma ellen amit mindannyian ,saját szemszögből nézve vázoltok....

Ebből kifolyólag marad a szócséplés,a vita,egymás dekultúrált leuralása,és leugatása....

Természetesen tisztelet a kivételnek . Valójában csak amellett szerettem volna voksot tenni, ami a legfontosabb,Egymás és Környezetünk Tisztelete,Szeretete..

farriss Creative Commons License 2008.01.07 0 0 268
Egy óriási különbésg azért van, ha már az általad felhozott példánál maradjunk. Családom kiírtását nyilván nem ösztönből teszed, hanem gondolkodsz elötte.
Más lehetőséget nem látsz, csak a kilövést?
Előzmény: Boarhunter (260)
T. Thick Creative Commons License 2008.01.07 0 0 267
"A vadászó kóbor ebeket a cselekedeteik és nem a cselekedeteik oka miatt kell likvidálni, a vadállomány védelmében."

Pontosan, ez a lényeg.
Előzmény: Boarhunter (260)
farriss Creative Commons License 2008.01.07 0 0 266
Az alábbi magyarázatod megvilágosított, hogy miért nem értettem a példa lényegét, de - és ez az én hibám - itt konkrétan a szőrmeipar elleni anyagokra gondoltam, amelyek az oldalon szintén megtalálhatóak, más anyagokkal együtt. Elnézést, ha nem hívtam fel rá a figyelmedet.

Szóval aki kihalás szélén álló fajokat véd, az szellemileg előrehaladottabb mint aki pl. egy kóbor kutyát ment meg, vagy a szőrmeipar ellen küzd.?
Előzmény: T. Thick (257)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!