Keresés

Részletes keresés

Müller őrvezető Creative Commons License 2006.11.14 0 0 102
Én szivesen adok kakaadót , ha természetben kérik.
akrisz1 Creative Commons License 2006.11.14 0 0 101

Sokszor lehet hallani, hogy mi magyarok milyen pazarlóak vagyunk, és ha mindenért piaci árat fizetünk, akkor majd megtanulunk takarékoskodni.

 

Erre most mit olvasok:

 

Információink szerint a csatornáéhoz hasonló mértékben, áfa nélkül 9-10 százalékkal emelkednének a vízdíjak, mert az idén a vártnál jóval nagyobb mértékben esett vissza a budapestiek vízfogyasztása.

Előzmény: fekete minden (97)
NGid Creative Commons License 2006.11.14 0 0 100
Igen ez eszembe jutott nekem is, de - mint mindent nálunk - lehet többször is adóztatni. Magát az adót is.
Előzmény: fekete minden (99)
fekete minden Creative Commons License 2006.11.14 0 0 99
Valaki irta, hogy tévedtem, a kakám után már adózom, ez a csatornadij.:-)
Előzmény: NGid (98)
NGid Creative Commons License 2006.11.14 0 0 98
Kell a kakaadó, hogy a megemelt nyugdíjakra felvett hitelek kamatait lehessen törleszteni legalább. De nem elég, hamarosan kellenek új adók is.
fekete minden Creative Commons License 2006.11.14 0 0 97

Brutális emelkedés várható a közüzemi díjaknál.

Jelentős, áfával együtt a 15 százalékot súroló víz- és csatornadíj-emelés várható jövőre Budapesten, hasonló mértékben nőhet a BKV, s még ennél is drasztikusabban a távhő ára, ha a főváros is szentesíti a cégek javaslatait.

nagyon jó

 

 

Értelek én.

De magyarázd mér el, hogy a röhejes bérek mellett, amit kurvára megadóztatja  kormányod, miért kell még mindig 1995-96-os éremeléseket kreálni?

A szoci komcsik mást sem tudnak?

Egy család hogy a  fenébe tud igy megélni?

Előzmény: Hayloft Ezekiel (94)
B Pali Creative Commons License 2006.11.14 0 0 96
Ja, a mexoritások miatt úgyis éhezni fogunk és nem is lesz vészes ez a kakaadó :)
Előzmény: kokinkínai (91)
SKIDROW Creative Commons License 2006.11.14 0 0 95

Bocsika,de az én férjem katonai tűzszerész,ergo békében is háborús feladatot lát el!!!!Apropó szerinted ha folyóink vizén jégtáblák úszkálnak azt ki és mivel szünteti meg-ill.segit a viz levonulásában-????Segitek a magyar honvédség hadihajós ,aknakutató és tűzszerész ezrede robbantja fel ill.töri fel....

a sok térképtologatóra viszont valóban nincs szükség....

 

a többivel egyetértek....

Előzmény: Törölt nick (76)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2006.11.14 0 0 94
hát hiába, nosztalgia a kádár-rendszer után...

El kell keserítselek, vége van!

A háztartásbeli is bemegy a kórházba ha baja van és a közös kasszából kezelteti magát. Mindenki akinek a béréből levonják a TB-t, fizeti.
Előzmény: fekete minden (-)
Újlaki Creative Commons License 2006.11.14 0 0 93
Az adóhivatal leleményességénél csak az adózók - pontosabban, a nem adózók - leleményessége nagyobb. Csehországban sok városban-faluban két-két háznak közös kapuja van. Azért alakult így, mert ott egykor kapuadó volt: az adószedő a kapukat számolta meg, amikor az elöljáróságtól az adót beszedte. A leleményes nép pedig összeállt, ketten építettek egy kaput, ketten fizettek egy adót.

A szomszédom, bár van fürdőszobája és angolvécéje, mégis a kert végében álló budira jár. Lehet, hogy ő tud valamit?
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.14 0 0 92
Imperator Titus Caesar divi Vespasiani filius Vespasianus Augustus
Előzmény: Újlaki (90)
kokinkínai Creative Commons License 2006.11.14 0 0 91
Ne egyetek annyit, kevesebbet fogtok adózni.
Újlaki Creative Commons License 2006.11.14 0 0 90
A római császárok és az adóhivatal tisztviselői mindig is kreatívak voltak - különösen, ha a krónikusan üres kincstár feltöltése volt a cél. Vespasianus császár még a nyilvános illemhelyeket is megadóztatta, és mikor ezt fia, Drusus a szemére vetette, azt válaszolta, hogy "pecunia non olet" - a pénznek nincs szaga.
prakticky Creative Commons License 2006.11.13 0 0 87
Te se tudod, én sem tudom. A lényeg maga a jelenség, ami uralja közéletünket.
Előzmény: akrisz1 (86)
akrisz1 Creative Commons License 2006.11.13 0 0 86
Te honnan veszed, hogy a topiknyitó nem fizet adót ? Lehet, hogy többet fizet mint te.
Előzmény: prakticky (85)
prakticky Creative Commons License 2006.11.13 0 0 85

Már a kakám után is adózni fogok?

 

Elméletben. Mer' nem mind1, hogy mennyi adót nem fizecc be, amit előírtak ? Eddig se fizetté adót, mert kerülted mint a szart. Mi fizettünk helyetted is vazze, mer mi nem tuggyuk elkerülni qrva életbe, te meg cvsak igénybe veszed az államilag financírozott szoláltatásokat oszt jár a pofád, hogy még mit írnak elő papíron.

prakticky Creative Commons License 2006.11.13 0 0 84

Szerintem amit Kádár elkefélt az már csak a kissebbik rész.  Amit Gyurcsákék elkúrtak az a húzós.

 

Hóhahóóó.   Nem vagyok egy Gyurcsányi-hívő, de ez bides komenista szagú hsz vót. Azé esztet má mégse.!!  A kádári  kumenista diktatúrát má mégse dicsőítsük tán. Azé mindennek van határa te ősz kaján. A jó ízlésnek is!  

Előzmény: őszkaján (82)
mibi Creative Commons License 2006.11.13 0 0 83

Hát nem tudom.  Nekem speciel nincs okom keresetileg panaszra.  Pedig engem is az állam taníttatott.

Előzmény: ex_lx (81)
őszkaján Creative Commons License 2006.11.13 0 0 82
 Szerintem amit Kádár elkefélt az már csak a kissebbik rész.  Amit Gyurcsákék elkúrtak az a húzós.
Előzmény: ex_lx (69)
ex_lx Creative Commons License 2006.11.13 0 0 81
"de miután az állam finanszírozta ne számítson nagy fizura, mert ugye ennyivel tartozik az államnak és az őt taníttató népnek."

Ezt momentán nem kell hozzátenni, ui. pontosan ez a helyzet. Megjegyzem: engem nem az állam taníttatott, és velem is, gazdag genyával.
Előzmény: mibi (78)
őszkaján Creative Commons License 2006.11.13 0 0 80
 Szarnék én is az egészre ha doxáéknál meglenne a bankbetétem. Csak nekem későn szóltak. Most kezdik mondogatni, hogy gondoskodjam magamról, mert üres a kassza. Kivette ki belőle a pénzt? Apámat államosították, az én gyáramat meg privatizálták, ki tud itt eligazodni?
Előzmény: mibi (73)
mibi Creative Commons License 2006.11.13 0 0 79
Ezt talán vitasd meg a topicnyitóval.  Viszont ha jól tudom, a képzés első öt évében (orvosoknál 6) a hallgatói státusz okán ingyenes marad egy csomó minde.  Az viszont mégis csak disznóság, hogy jelenleg egy hallgató akár 10 évig is simán megőrizheti a hallgatói státuszát, és mindenféle kedvezmény jár neki.
Előzmény: akrisz1 (77)
mibi Creative Commons License 2006.11.13 0 0 78

Hagyjuk már ezt Micike!  Még tedd hozzá, "tényleg megtanulja, és pénzt fog termelni vele ", de miután az állam finanszírozta ne számítson nagy fizura, mert ugye ennyivel tartozik az államnak és az őt taníttató népnek.  És ezzel máris feltaláltad a Rákosi rendszer ideológiáját.

 

Az oktatás pénzbe kerül.  Mindenkinek azért kell tanulnia, hogy a SAJÁT jövőjét építse a tudásával.  Aztán ha ez bejön, akkor épül szépül az ország is.  Magyarul, az államnak nem az a feladata, hogy befektessen valakibe azért, hogy majd egyszer okos lesz és visszatermel.  Az államnak az a feladata, hogy magas színvonalú képzési szolgáltatást biztosítson azoknak, akik hajlandóak hosszú távú befektetésként ezeket a szolgáltatásokat megfizetni.  Ez persze nem zárja ki, hogy különböző össztársadalmi érdekek miatt egy szűkebb hallgatói réteget szponzoráljon az állam. 

Előzmény: ex_lx (72)
akrisz1 Creative Commons License 2006.11.13 0 0 77

nagykorú az aki elmúlt 18 éves

középiskolás esetén ezt bukottat jelent, de egy főiksolás/egyetemista már nagykorú

tehát ők is perkálnak, nemcsak a bukott középiskolaiak

Előzmény: mibi (70)
Törölt nick Creative Commons License 2006.11.13 0 0 76

ha meg mindenkinek TB-t kell fizetni , akkor ne legyen vizitdij meg a joeg tudja meg milyen dij, vagy ha van , akkor a TB-t ne kellejen fizetni , foleg ne azzal az indokkal a minimalber duplaja utan , mivel ugyis csal mindenki, meghogy vizitdij , mert az emberek ugyis csak szorakozni jarnak az orvoshoz.

 

Ennek semmi értelme.

 

Én is szeretnék ingyen söröt a csehóban, de mégis kérik az árát :)).

 

Jelenleg van 2,7 milla dolgozó és a többi pedig ilyen-olyan módon eltartott. A köztisztviselő eleve nem adótermelő, tehát az ő Tb- és nyugijárulékát nekünk, vállakozóknak /a szemét adócsaló piszkoknak/ kell előteremteni /a fizetésével együtt persze/. Van 3 milla nyugdíjasunk, akik meg is termelték a nyugdíj jogosságát, bár ezen érdemes volna vizsgálódni, főleg az idő előtt leszázalékoltaknál /visszavonva a korrupt orvos engedélyét/ és a katonáknál /tekintve halmozottan hátrányos helyzetükre a nemlétező háborús viszonyokban/. Van egy rakás roma eltartottunk, akik már 60-70 ezerért sem dolgoznak, viszont mindenből komolyan részesednek, sőt visszaélnek vele, a maradékot pedig ellopják. Van egy rakás diákunk, akik halmozzák a hülye ostoba diplomákat 30 éves korukig, majd vegetálnak. Van egy mindenre alkalmatlan köztisztviselői karunk, akik ha valamit kitalálnának, még azt is külsős cégnek kellene végrehajtani. De ez nem fenyeget, semmit sem találnak ki. Vágják a centit a nyugdij bekövetkeztéig, ez tölti ki az üres agyukat.

 

S végül van egy ostoba politikusi bandánk, amelyik pártfüggetlenül megítélve abszolut alkalmatlan feladata betöltésére. Az egész ostoba bagázs selejt és egy lakatlan szigetre száműzendő.

 

Reménytelen az egész.

Előzmény: 4400 (62)
mibi Creative Commons License 2006.11.13 0 0 75
Vazze, hát pont az a baj, hogy a sok agyatlan azt akarja, hogy az állam adjon ingyen mindent, viszont azért ne kelljen fizetni.  Ha teszem azt biztosítós rendszerű lesz az eü-ellátás, akkor már nem rinyálhat senki, hogy az állam lenyúlja a tb-be befizetett pénzt, mert elvileg mindenki józan belátása szerin döntheti el, hogy hova teszi az ellátására befizetett pénzét.
Előzmény: winstonsmith84 (64)
ex_lx Creative Commons License 2006.11.13 0 0 74
"Az egy más kérdés, hogy vajon eleget-e,"

Nem: ez A kérdés, amivel a 19ezres cirkusszal elkezdve sikerül elkefélnünk mindannyiunk (kivéve a gyevi bírót) jövőjét.
Előzmény: mibi (70)
mibi Creative Commons License 2006.11.13 0 0 73
Ez így csak süketelés.  Arról beszélj, hogy mija f@szér váltottunk rendszert, ha ugyanazt akarjuk, ami korábban volt.  megjegyzem, én nem.  Amint lehetett átmentem a magánnyögdíj-rendszerbe. Szívem szerint oda se fizetnék egy kanyit se, viszont egy fillér nyugdíjra se tartanék igényt.  No és már várom, hogy az eü biztosításomat is saját kézbe vehessem.
Előzmény: őszkaján (63)
ex_lx Creative Commons License 2006.11.13 0 0 72
"Ha a gyeröknek úri hóbortja a kompjuteranimáció, vagy a hivatásos légyvadászat, ám tanulhassa, de ne az én pénzemen."

Az már igaz. Még a végén tényleg megtanulja, és pénzt fog termelni vele - és csak egy szavazatot jelent. Az ő taníttatásának az árából viszont simán kijön a 13. havi átlagnyugdíj, és akkor már csak 3 havit kell hitelből csengetni a bátor jövőorintáltság jegyében.
Előzmény: mibi (67)
őszkaján Creative Commons License 2006.11.13 0 0 71
 Hogy változik a világ! Rákosi alatt le kellett adni. Jött a szervezet (asszem szervestrágya gyűjtőnek hívták) és ha kevés volt a budidban már gyanús is voltál. Most meg adózni kell. Minden rendszernek van valami mániája. A pénznek nincs szaga! Gyurcsák tudja. Miazhogy, nagyonis. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!