Keresés

Részletes keresés

czy Creative Commons License 2012.04.22 0 0 1341

15,4 de ez a TV-re dugás megtetszett.

Előzmény: Törölt nick (1336)
Paco Miranda Creative Commons License 2012.04.22 0 0 1340

Üdv.

 

Nekem tesztelés céljából volt fenn, (barátomén nem futott megfelelően), nem akadozott a kép, pedig csak egy középkategóriás gépem van.

Előzmény: Chip-TFF (1334)
Chip-TFF Creative Commons License 2012.04.20 0 0 1339

"sajna mindig beletörik a futóművem"

 

Ez annak az eredmenye, hogy tul gyorsan sullyedsz. ~500 lab/perc-nel nem illik gyorsabban sullyedni. Tovabba ezt is a legvegen csokkenteni szokas a kilebegtetessel (flare). Ennek azert olvass utana.

Előzmény: scouser01 (1338)
scouser01 Creative Commons License 2012.04.19 0 0 1338

Köszi a tanácsokat! Eddig ez a befutó: http://www.laptopszalon.hu/webshop/notebook/Dell_Inspiron_n5110_Intel_Core_i3_2310M_8GB_750GB_NVIDIA_DOS_Fekete_-_cserelheto_fedlap_DLL_N5110_133618_2802.htm?gclid=CNnc8fvsvq8CFYUw3wodjnw0yA

Már csak a másik laptopom eladására várok (expresszen fent is van), és akkor tényleg szebb felbontásban kerülnek a gépek a "kifutó mellé" :) Mondjuk már tök jó úton járok azzal a Airbus-os, Római küldetéssel. Rájöttem, nem szabad hagyni nagyon felgyorsulni a gépet, mert landolásnál aztán szívok majd. Így szinte F2-esre ragadt újjal tolom, szép lassan sikerül is a kifutópályára tenni csak sajna mindig beletörik a futóművem... Szóval már kezd körvonalazódni. Bár most, hogy kiderült mégse jó az előző szakdogám a mostani sulimba, és írhatok egy teljesen újat, lehet lassabban fognak teljesülni a küldetéseim. :P

Előzmény: Törölt nick (1333)
aas Creative Commons License 2012.04.17 0 0 1337

Nekem 24" Wide monitoron kellemes...

Előzmény: concorde1 (1335)
concorde1 Creative Commons License 2012.04.16 0 0 1335

Köszönöm a válaszokat.

 

Közvéleménykutatás:

 

Ki mekkora monitor/TV/képernyő előtt játszik FSX-et?

 

A laptopok nekem felejtősek, a 19 col is kicsi főleg 3D-s fülkenézetben.

Yoke-val gondolom nagyobb méretben érdemes. Sőt olvastam, hogy 3D-ben is elég jól néz ki. Szóval várom a tapasztalatokat.

 

Előzmény: Törölt nick (1330)
Chip-TFF Creative Commons License 2012.04.16 0 0 1334

Nem letezik olyan gep amin max beallitasokkal hasitana az FSX. Ugyhogy abba ne nagyon remenykedj. :(

i7 az jo valasztas meg a 4gb memoria is. A grafikus chip-ek kozul az nvidiat szereti, nem tudom az intel-el hogyan van kibekulve...

 

Előzmény: scouser01 (1332)
scouser01 Creative Commons License 2012.04.16 0 0 1332

Köszi! :)

Azt olvastam is meg a képeket is láttam, hogy volt alkalmad már élőben is "szimulátorozni" :) Gratula :) Reméljük egyszer majd megengedhetem magamnak, hogy az ATPL jogsiig eljussak :P

Megkérdem tőled is:

Ha minden jól megy 1-2 héten belül tudok egy új laptopot venni (feltéve ha neten elmegy a másik) olyan 160.000 Ft-ot szánnék rá. Nincs esetleg valami tipped, hogy milyet kéne, amin hasítana max beállításokkal az FSX? A mostanin "very low-n" van így meg eléggé ergyán néz ki :)

Első körben erre golndoltam, mert maradnék a Dell-nél.

 

http://www.laptop.hu/termek/dell-inspiron-n5110-black-op-i7-4gb-fd-3313201

 

Köszi a választ,

 

Szabolcs

Előzmény: Mr Spock (1322)
scouser01 Creative Commons License 2012.04.16 0 0 1331

Köszi a segítséget. Hát igen, én is előtte meg kicsit "kínzom" magam ezzel a billentyűzetes irányítással :) Basszus ezt a Airbus A321-ast nagyon nem sikerül a kifutópályára letenni, már a levegőben is összevissza "mászkál", alig lehet vele irányt és magasságot tartani. Vagy csak én bénázok. Robotpilótával lehet valamit okoskodni, vagy ezt így "manuálba" kéne kivitelezni/begyakorolni?

Ha minden jól megy 1-2 héten belül tudok egy új laptopot venni (feltéve ha neten elmegy a másik) olyan 160.000 Ft-ot szánnék rá. Nincs esetleg valami tipped, hogy milyet kéne amin hasítana max beállításokkal az FSX? A mostanin "very low-n" van így meg eléggé ergyán néz ki :)

Első körben erre golndoltam, mert maradnék a Dell-nél.

 

http://www.laptop.hu/termek/dell-inspiron-n5110-black-op-i7-4gb-fd-3313201

 

Köszi a választ,

 

Szabolcs

Előzmény: Törölt nick (1323)
Chip-TFF Creative Commons License 2012.04.15 0 0 1328

Azert ha lehet akkor inkabb a Gold edition-t vegye meg. Az a Deluxe kiadas + Acceleration pack.

Előzmény: Törölt nick (1323)
patriots.air Creative Commons License 2012.04.15 0 0 1327

Sziasztok

 

 

Flight Simulator X Deluxe Edition , My Traffic X (aerosoft ) , MegaAirport Budapest ( aerosoft) eladók.

 

concorde1 Creative Commons License 2012.04.15 0 0 1326

köszi

Előzmény: czy (1325)
czy Creative Commons License 2012.04.15 0 0 1325

Én a users.hu-nál vettem, Bp Damjanich utca, akkor volt rakáron kormány is és pedál is.

 

Egészen más, mint a billentyű, vagy a joystick, sokkal jobb.

Előzmény: concorde1 (1324)
concorde1 Creative Commons License 2012.04.15 0 0 1324

"Én is kb. 1 évet játszottam billentyű+egér kombinációval, mielőtt megvettem a joyt... (Saitek Pro Flight Yoke System)"

 

Szia!

 

Meg tudnád mondani, hol lehet ilyet kapni?

Csak online boltokat találtam megrendelésre azaz olyat nem, hogy elmegyek és megveszem a boltban Bp. környékén, te hogy szerezted be?

Egyébként érdekelne a vélemény is, hogy milyen vele "repülni" neked bejött-e?

 

Előzmény: Törölt nick (1323)
Mr Spock Creative Commons License 2012.04.14 0 0 1322

Köszi a válaszokat, már visszaolvastam a fórumon jó pár oldallal és láttam, hogy Te tényleg nagy szaktekintélynek számítasz a szimulátoros életben. Úgyhogy szerintem még fogok itt oktondiskodni a buta kérdéseimmel. :)

 

Nyugodtan kerdezz, ha tudok valaszolni, fogok valaszolni. Nekem most ez tobb szorakozas mint a szimulatorozas amit már bekotott szemmel, fejjel lefele logatva is tudok csinalni:). Amit abbol megtanultam az evtizedek folyaman, már igazi repulogepet is vezettem (ugyan csak egy kis Cessnat). Nagyon ovatosan es idegesen, de felszallastol leszallasig mindent.

 

Ha meg nem tudok valaszolni, nem kamuzok, hanem oszinten elismerem.

 

Ja igen, es olyan nem letezik hogy "buta kerdes" csak olyan hogy "buta valasz" :).

Előzmény: scouser01 (1321)
scouser01 Creative Commons License 2012.04.13 0 0 1321

Nekem is az volt a másik gondolatom, hogy hagyom a francba a helikoptereket :) Csak a lelkiismeretem visz/vitt arra, hogy az összes misszió meglegyen. Végülis a cél az "alap gépek" (Cessna, Airbus A320, Boeing 737) szimulátoros megszelídítése, hogy könnyebben mehessen a lottó 5-ös után az igaziaké is :P 

Köszi a válaszokat, már visszaolvastam a fórumon jó pár oldallal és láttam, hogy Te tényleg nagy szaktekintélynek számítasz a szimulátoros életben. Úgyhogy szerintem még fogok itt oktondiskodni a buta kérdéseimmel. :)

Előzmény: Mr Spock (1320)
Mr Spock Creative Commons License 2012.04.13 0 0 1320

En 1981 ota szimulatorozom es a helilkoterrel meg mindig nem vagyok "jo baratsagban"

 

Ezernyi dolgot kell megtanulni helikopterezes elott, bajlodj azokkal, es ha minden mas tokeletesen megy, probald a helikoptert. Feledkezz el arrol hogy keressel kulso hozzadni valo cuccokkat. Hidd el egy ős-szimulatorosnak: eloszor tanulj meg repulni (fel, leszallni, navigalni rossz/jo idojarasban, megtanulni hogy kell eljutni ide vagy oda, stb.) a bepitett Cessna-val.

Es ha az ugy megy mint a karikacsapas, johetnek a nagyobb gepek, es ha az is a veredben van, talan johet a helikopter.

 

Persze ugy csinalod ahogy akarod, de tul sokakat ismertem akik irrealis elvarasok utan odacsaptak az egeszet, mert meguntak a sikertelen probalkozasokat.

Előzmény: scouser01 (1319)
scouser01 Creative Commons License 2012.04.13 0 0 1319

1. Van esetleg valami oldal ahol ezeket megtudhatom?:) (honnan is rendeljem, hogy milyen kiegészítők vannak ingyen, mik nem és mennyiért)

2. Akkor nagyjából úgy van ahogy én is gondoltam/tudtam. Ennek ellenére az eredmény ugyanaz. Alapjáraton kicsit ferdén és felfelé haladva közelíti a gép a zöld keretet így az ereszkedésre kell fókuszálnom, F2-vel csökkentem is a propeller forgási sebességét de olyankor elég instabillá válik. Ezek szerint még lesz pár "kellemes" percem vele :(  

Előzmény: Chip-TFF (1318)
Chip-TFF Creative Commons License 2012.04.12 0 0 1318

1. Angliabol rendelve feleannyiba kerul a cucc. Nem minden addon ingyenes, nezz utana.

2. F4-el maxtra tolod a toloerot. F3-al noveled csak. Fel/le nyilakkal csak dontod a gepet. A helikopternel ugy haladsz elore, hogy elore dontod a gepet es ugy tartva gyorsul. Lassulni hatradontessel lehet... igy durvan megfogalmazva. Probald elkepzelni a fizikajat, hogy mitol halad elore es fel/le.

Előzmény: scouser01 (1317)
scouser01 Creative Commons License 2012.04.12 0 0 1317

Sziasztok!

 

 Pár hete kezdtem FSX-ezni, úgyhogy még kezdő vagyok, előre is bocs a "gyenge" kérdésekért.

 

1. Ha megvenném az eredeti játékot (http://www.grando.hu/flight-simulator-x-deluxe-magyar-dokumantacio-angol-szoftver-9am-00075-1481846823),  akkor a frissítések/kiegészítők (repterek,gépek stb.) automatica ingyen letölthetők, vagy külön procedúra lenne? Csak, mert nekem megérne annyit a játék és akkor nem kéne tökölni a neten való hajkurászással,  a külömböző torrent oldalakon.

 

2. A missziók kezdő része már majdnem teljesen kész de ezzel a helikopter vezetéssel sehogy sem boldogulok. Klaviatúrán tolom. Ha jól értelmezem akkor a "0" és enter gombokkal tartom célra a helikopter orrá, ha a propeller fordulatszámát növelem (ha jól gondolom F4) akkor emelkedik, ha csökkentem (F2 ?) ereszkedik, fel/le nyilakkal meg gyorsítok/lassítok. Így próbálok operálni, de az a k... helikopter mindig "túlpörög" és onnantól vége... Körbe-körbe forog és páccs.... :) Ötletem nincs mi lehet a gond, mert akármennyire ügyeskedek mindig a keret felé menne, visszafordulni vele meg lehetetlen, mert a korábban említettek történnek... Esetleg tippek, tapasztalatok???

 

Egyelőre ennyi a dilemmám, válaszokat előre köszönöm!

patriots.air Creative Commons License 2012.04.07 0 0 1316

Sziasztok,

 

FSX menne ezen ? :

 

 

DELL optiplex gx 745

Intel Core 2 Duo E6600 2,4 GHz

2GB RAM , 80 GB winch.

+még valami jobb videókártya ?

Köszönöm

 

Mr Spock Creative Commons License 2012.03.30 0 0 1315

Talán csak annyit, hogy az FSX beépített forgalmánál fantázia légitársaságok vannak, és a gépek is fantázia festéssel repülnek. Ezzel szemben a kiegészítők a valós légitársaságokat tartalmazzák, valós gépparkkal és valós festéssel. Némelyiknek a grafikája is szebb, mint a "default".

 

Hát...nem tudom...ha ezert valaki hajlando fizetni, ám legyen :). Jo, mondjuk erre nem gondoltam.

Előzmény: asolyom (1314)
asolyom Creative Commons License 2012.03.28 0 0 1314

Talán csak annyit, hogy az FSX beépített forgalmánál fantázia légitársaságok vannak, és a gépek is fantázia festéssel repülnek. Ezzel szemben a kiegészítők a valós légitársaságokat tartalmazzák, valós gépparkkal és valós festéssel. Némelyiknek a grafikája is szebb, mint a "default".

Előzmény: Mr Spock (1313)
Mr Spock Creative Commons License 2012.03.28 0 0 1313

Egyaltalan nem ertem miert kellett ez a My Traffic. FSX-nek volt nagyszeru sajat repuloteri es még azon kivuli forgalma is (ha helyesen volt beallitva a suruseg). Egyszer poenbol egy Cessnaval vegigrepultem a Washington D.C. Beltway-t. Pontosan az a suru forgalom, ket iranyban, kimeno elagazasokkal, stb. Ennel autentikusabban aligha lehet megcsinalni a mai technologia szintjen. Mi tobbet lehet kepes ez a MyTraffic adni?

Előzmény: Pannonzol (1310)
bankii Creative Commons License 2012.03.27 0 0 1312

2012.04.14-én 0600Z-tól a 10 éves HungaroControl és a 66 éves MALÉV előtti tisztelgés jegyében áprilisi rendezvényünkön - a magyar légtér valós forgalmát alapul véve - várjuk  a szimulátoros közösség pilótáit Magyarország virtuális légterébe.

 

A rendezvény során 12 órán keresztül a magyar légtérirányítás (HungaroControl http://www.hungarocontrol.hu )  épületében kialakított munkateremből biztosítjuk az alábbi pozíciókat: LHBP DEL/GND/TWR/APP, LHCC CTR, LHSM TWR, LHDC TWR.

 

A helyszínen egymás mellett fognak szolgálatot teljesíteni a vACCHUN, a vACC-Austria és - eddigi "történelmünk" során példátlan módon - az IVAO Hungary irányítói is. Az European Express és MALÉV Virtual pilótái közül néhányan szintén a helyszínen kialakított konfigurációikkal fogják végrehajtani aznapi vállalt repülési feladataikat.

 

Az esemény forgalmára vonatkozó terv a HungaroControl szombati menetrendjének leképezése, kiegészítve a MALÉV VA menetrendjével, a http://vacchun.hu/hcevent címen elérhető foglalási rendszerben slot-ok regisztrálásával kiszolgálási prioritás biztosítható.

 

Ha kedved van kipróbálni magadat nagy forgalomban és teljes irányítói lefedettségben, ne habozz, várunk sok szeretettel!

 

vACCHUN - vACC-Austria - IVAO Hungary

 

 

HungaroControl 10th birthday event - 2012.04.14. 0600Z-1800Z

 

On 14.04.2012 we're going to organise something on the VATSIM , what you'll never forget : 7 controllers over Hungary - even more around the country, more than 250 flights in 12 hours. Holdings, late landing clearances, etc: That's Budapest Overload 2012

 

Budapest Overload 2012 will take place on the 14th of April 2012,

from 0600 UTC until 1800 UTC

 

On this day we're going to celebrate the 10th birthday of the HungaroControl (http://www.hungarocontrol.hu) , and the 66th birthday of the MALÉV (Hungarian Airlines) with full-covered hungarian skies by our controllers. (LHBP DEL/GND/TWR/APP, LHCC CTR, LHSM TWR, LHDC TWR)

You can also expect further controllers around the country - Vienna is going to be online also in that 12 hours, Eurocontrols in the morning and in the early afternoon, and you can also expect for the neighbouring FIRs to be online for the evening rush hours.

 

Other speciality of the event that we'll control from the HungaroControl , where our colleagues, the real controllers are controlling the real hungarian airspace. Some of the MALÉV VA's and the European Express's pilots will make a flight from the spot, according to their own timetables.

 

Our purpose to simulate a 'saturday traffic' on Budapest,  with all of the MALÉV flights, and even more. If you want to book a flight, you can do it here: (link) (It'll be available from 25th of April). If there are no more positions in the timetable , don't worry, you can come with other callsigns, too,

the timetable is just a 'priority' in time against the other planes.

 

Be the part of this great event- lot of traffic and fully covered skies  - Looking forward to see you there!

 

vACCHUN - vACC-Austria

asolyom Creative Commons License 2012.03.27 0 0 1311

Nem tudom, hogy az FSX-ben is így van-e, de az FS2004-ben ki kellett törölni a "beépített" forgalmat generáló fájlt (valami traffic..... . bgl volt ha jól emlékszem), mert különben a külön telepített MyTraffic, vagy más forgalmat generáló progi nem működött.

Előzmény: Pannonzol (1310)
Pannonzol Creative Commons License 2012.03.26 0 0 1310

  Ismét, de ígérem, hogy utoljára jelentkezem My Traffic X ügyben: már nincs hibaüzenet, viszont hiába telepítem a leírás szerint, a repülőtereken a saját gépemen kívül egyetlen egy sincs, se az alapgépek, se a My Traffic X 5.0 gépei. Légiforgalom sincs. Olyan kihaltak a repülőterek, mintha eltűnt volna a Föld bolygóról a kerozin. Mi lehet ennek az oka? A GEX és az UTX is fent van és egy-két Aerosoft repülőtér...lehet, hogy bezavarnak? A két frissítése az alapprogramnak is telepítve van.

Mr Spock Creative Commons License 2012.03.19 0 0 1309

letöröltem a D-ről a komplett fsx főkönyvtárat (előtte amit tudtam uninstalláltam) . Mikor újraraktam akkor egy új woai telepítőt szedtem le ami valahonnan előszedte a még régebbi feltelepített gépeket... fogalmam sincs honnan de ott voltak

 

Kerdes: te ismered a DOS-os subdirectory strukturat? Mert ha nem, elofordulhat olyan, hogy letorlod az fsx főkönyvtárat, de a subdirectory-kban minden ott marad, es amikor megint telepited ugyanoda, azok termeszetesen megmaradnak. 

Előzmény: gabesz2222 (1307)
gabesz2222 Creative Commons License 2012.03.18 0 0 1308

használt már valaki friendly panels FMC-t? kéne egy kis segítség

gabesz2222 Creative Commons License 2012.03.18 0 0 1307

MR SPOCK én ezzel tisztában vagyok. Leformáztam a C meghajtót és újratettem a win7-et + letöröltem a D-ről a komplett fsx főkönyvtárat (előtte amit tudtam uninstalláltam) . Mikor újraraktam akkor egy új woai telepítőt szedtem le ami valahonnan előszedte a még régebbi feltelepített gépeket... fogalmam sincs honnan de ott voltak :D ezért mikor felraktama a gépeket megint kiírta ezt a hibát... woai telepítővel eltávolítottam mindent és utánna ment

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!