Keresés

Részletes keresés

bbarkerika Creative Commons License 2013.08.14 0 0 2296

Szia!

 

Szeretnék érdeklődni, hogy milyen volt az időjárás?

Mi is szeretnék utazni október közepe környékén.

Köszi az infót, fontos lenne!

Előzmény: Unerwünschter Gast (2113)
bbarkerika Creative Commons License 2013.08.11 0 0 2295

Kedves Mindenki!

 

Szept közepén tervezzük a nyaralásunkat (1 éves házassági évfordulónk alkalmából).

Szeretnék érdeklődni, hogy szept közepén milyen az időjárás Sal szigetén?

Az O.A. Belorizontét néztem ki félpanzióval, érdemes All in-ra befizetni inkább?

Üdítő is jár itt a vacsorához? Adnak e minden nap palackozott vizet?

Szeretnénk átlátogatni Boa Vistára is, ha esetleg nem indul a repülő, lehet

hajóval is menni? Volt már vki aki hajóval ment a szigetre?

 

Köszönöm a segitséget!!!!!

mikkamokka Creative Commons License 2013.07.16 0 0 2294

Ja, lehagytam, van még a Murderia öböl környékén az Oroszlán szikla, azt is meg lehet mászni! :D

Előzmény: Katalin1977 (2285)
mikkamokka Creative Commons License 2013.07.16 0 0 2293

Szia!

 

Eurót! Még a péksében is elfogadják, 1 Euró-110 Escudo, de majd mindenhol 100ért váltják, élelmiszerboltban, vendéglőben, árusoknál. 

Sokszor Escudoban adnak vissza, úgyhogy lesz nálatok előbb utóbb helyi pénz is.

Üdv: Moncsi

Előzmény: Banyesz11 (2280)
mikkamokka Creative Commons License 2013.07.16 0 0 2292

Szia!

 

Minden repcsi Sal-on száll le,( mi a Kartagoval mentünk Lisszaboni átszállással-városnézéssel)  akár Salon is maradhattok, bár állítólag a legkopárabb, ( mi nem mentünk át máshová) de van két kite-os partja, Kite Beach, ahol oktatnak mert a part felé ( vagy hogy) fúj a szél, meg a túloldalon Ponta Preta.

Salon van egy természetvédelmi terület is, Sierra Negra, ez egy "hegyes" dimbes-dombos táj, nem lehet bemenni csak kis buggyval vagy gyalog, mert keskenyek az utak. Ide szervez túrát helyi iroda, a kinti magyar idegenvezető tud segíteni, ajánlotta nekünk is. Mi csak elmentünk a szélén dzsip túrával. 

Van még egy só lepárló ( Salinas, Pedra de Lume mellett), itt lehet wellnessezni a sós vízben, jó a bőrnek :D , ez egy kráterben helyezkedik el, lehet, hogy be lehet járni körben.

Más szigetre szerveznek utakat, kisebb repülővel lehet átmenni, de kb 180-240 euró fejenként, van zöldebb hegyvidékesebb és van Fogo amin vulkán is van.

:) jó utat! 

Előzmény: Katalin1977 (2285)
mikkamokka Creative Commons License 2013.07.16 0 0 2291

Szia!

Mi pár napja jöttünk haza, a Karthagoval voltunk, szintén Lisszaboni átszállással és 21 órai továbbindulással.

A TAP-al mentünk Bp-Lisszabon és Lisszabon-Sal között is, és Bp-en egyből felvették Sal-ig a bőröndöket, nem kellett átpakolnunk őket egyik gépről a másiba, sőt, már a második gépre is becsekkoltak minket, megkaptuk a fecnit, rögtön lehetett menni a kapuhoz.

 A csomagmegőrzőbe az egyik kabintáskánkat adtuk be, ha szemben állsz a reptérrel egészen a jobb oldalán van, egy üveg ajtón át kell menni befelé, a helyiség végén bal kéz felől lesz egy pult ott mérik le a csomagot, egy nap 3,5 euró asszem 10 kilóig....Még itthon befizettünk egy fél napos Lisszaboni városnézésre, ott is várt minket a szőke hölgy a reptéren és metróval és gyalog és villamossal ( máshogy nem is nagyon lehet ) bejártuk vele a város, de igen részletesen, nagyon kitett magárt és nagyon kedves :). Napi jegyet vettünk, mindenre jó, 6,5 euró volt. Csak a Belém-torony és a Jeromos kolostor maradt ki, azok messzebb vannak, gondolom az az egész napos városnézésben lett volna benne.  Viszont hazafelé megint volt kb 6 óránk, úgyhogy kiugrottunk oda is, már tudtuk a közlekedés rejtelmeit, vettünk napi jegyet és nekiindultunk :D.

Üdv: Moncsi

Előzmény: ÉN68 (2284)
Senior12 Creative Commons License 2013.07.16 0 0 2290

Szia! Mi a Kartágóval utaztunk Sal szigetre. A kint élő magyar idegenvezető ajánlatában több program is szerepel. Korábbi bejegyzésemben olvashatsz a lehetőségekről. Én jó szívvel ajánlom Salt. Mi remekül éreztük magunkat. A sziget kicsi, nem nehéz bejárni.

Az időjárás remek. a 25-27 fok bőségesn elég. Sokkal melegebbnek tűnik.

Előzmény: Katalin1977 (2285)
Teragigamega Lélek Creative Commons License 2013.07.12 0 0 2289

Ez tényleg így van. Csalóka nekünk, mert idehaza a 23 fok még nem jelent "isteni" időt  :)

Előzmény: COOP (2288)
COOP Creative Commons License 2013.07.11 0 0 2288

23 fok a levegő + a napocska sugarai. 23 fok nagyon meleg tud lenni! nem kell ahhoz 38 fok:)

Előzmény: Banyesz11 (2286)
Unerwünschter Gast Creative Commons License 2013.07.11 0 0 2287

Igen, én is annyit látok a www.weather.com-on. Éjszakára. :-)))

 

Egyébként 29 fokot írnak.

Előzmény: Banyesz11 (2286)
Banyesz11 Creative Commons License 2013.07.11 0 0 2286

Sziasztok,

 

milyen idő van most a szigeten? A gugliban 23 fokot láttam, remélem ez nem igaz, mert sírva fakadok. Én a nagyon meleget szeretem.

Előre is kösz a választ.

Katalin1977 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 2285

Sziasztok!

Október végén mennék a Zöld-foki szigetekre. A tervek szerint lenne pár nap túrázás és pár nap tengerpart kiteozással egybe kötve.

Tudnátok segíteni abban, hogy melyik részre, szigetre érdemes menni úgy, hogy mindkét program fedve legyen? Vagy ismertek olyan utazási irodát, akik foglalkoznak komplexen ilyen utakkal?

ÉN68 Creative Commons License 2013.07.03 0 0 2284

Sajnos nem rakják át a bőröndöket.Gondolom sok a gépek közti indulási idő.De ahogy írod van a reptéren poggyászmegörző,megkeressük aztán nyomás egy kis felfedező túra.Bár először úgy indult,hogy lesz magyar idegenvezetés Lisszabonba,de úgy tűnik nincs kint idegenvezető.De megoldjuk!

Előzmény: Senior12 (2283)
Senior12 Creative Commons License 2013.07.02 0 0 2283

Nem rakják át a csomagotokat a zöldfoki gépre? Nekünk nem kellett átvenni. Egyébként van csomagmegőrző a repülőtéren.

Előzmény: ÉN68 (2279)
Senior12 Creative Commons License 2013.07.02 0 0 2282

Szia! Csak Eurot érdemes vinni, a dollárt nem nagyon szeretik.

Előzmény: Banyesz11 (2280)
ÉN68 Creative Commons License 2013.07.02 0 0 2281

Szia Eurót

Előzmény: Banyesz11 (2280)
Banyesz11 Creative Commons License 2013.07.01 0 0 2280

Sziasztok,

 

én 20-án utazom, már nagyon várom. Azt szeretném tudni, hogy melyiket érdemes beváltani, dollárt vagy eurót?

Előre is köszönöm a választ.

ÉN68 Creative Commons License 2013.07.01 0 0 2279

Sziasztok!

13-ám utazunk a zöldfoki szigetekre.A A gépünk reggel 7-50-kor lamdol Lisszabonba,és csak este 21-05-kot indul a másik gép a szigetre.Tehát jó sok időnk lesz egy kis városnézésre.Tudja e valaki hol lehet ilyen esetben a poggyászt hagyni?Mert hát 2 nagy bőröndel csak nem sétálgatunk.Esetleg jön valaki ebben az időpontban?

A segítséget megköszönöm.

Senior12 Creative Commons License 2013.06.14 0 0 2278

Szia! Ugyanilyen "gyermeki örömmel" vártam én is az utazást. Nagyon aranyos vagy! Azt tanácsolom, nyugodtan menj be az óceánba. Hidd el a parton sokkal durvábbak a hullámok, mint kicsit beljebb. A kimenő és visszajövő hullám inkább " odacsap", mintha beljebb úsznál. Vigyetek kis felfújható párnát, remek hasznát lehet venni.

Jó nyaralást kívánok, érezzétek magatokat nagyon jól!

Előzmény: Reniii25 (2276)
Senior12 Creative Commons License 2013.06.14 0 0 2277

Szia! Attól szép a világ, hogy nem vagyunk egyformák. Mi simán el tudnánk tölteni Sal-szigeten 3 hetet, sőt én szívesen élnék ott. Szállodát érdemes már itthon választani. Én változatlanul a Belorizontét javaslom. AI ellátás mellett nekünk nem kellett vizet venni. Annyit adtak a szállodában, amennyit akartunk. A takarításnál készítettek a hűtőbe is. ( Egy előző bejegyzésben részletesen írtam az ellátásról.) A fagyi is ingyenes volt. Minden nap ittunk koktélokat, volt benne jég, nem okozott gondot. Csapvízzel mostunk fogat és nem lett bajunk.

Csodálatos hely! Meseszép az óceán, kedvesek az emberek. Én bármikor visszamennék.

Előzmény: Mon1142 (2271)
Reniii25 Creative Commons License 2013.06.13 0 0 2276

Uhh akkor kicsit megkönnyebültem h nem kell 50fokban meleg koktélt inni :)!Nagyon sok infót megtudtam és köszönöm szépen még egyszer :)! Aranyos vagy h leírtad a dolgokat ezáltal már könnyebb lesz ott nekünk és már felkészülten megyünk :)!Azt én is sajnálom h nincs élővilág :/ m mi is szeretünk nézelődni a tengerben ;) főleg a párom!Persze először csak térdig merészkedem be de ha nagyon nagyok a hullámok akkor maradok a bokáig érő vízben aztán ott napozok és egyben vízben is vagyok :)! 2in1 :D!Már nem is zaklatlak tovább a kérdésekkel :) azt hiszem mindent megtudtam ;) ... köszike!Ha megérkeztünk azért írok pár sort h milyen volt és mik a tapasztalatok :)! További szép estét :)

Előzmény: Tottinit (2275)
Tottinit Creative Commons License 2013.06.13 0 0 2275
Szivesen, csak azért irtam ilyen hamar mert irtad, h pár nap múlva mentek és azt akartam, h még olvasd az infokat. Ja a jégkockák. Igen minden jéges cuccot lehet nyugodtan inni mert azt is ásványvizből csinálják, nem lehet vele gond. Búvárkodni lehet csak nincs semmi látnivaló sajnos, pedig én is nagyon szeretek. Semmi élő világ. Meg nagyon vigyázzatok a hullámokkal, nagyon becsapós. Hatalmas ereje van és azonnal maga alá húz. Ki kell tapasztalni először és csak utána merészebben. Az első nagy hullám után nem volt rajtam fürdőruha mire a partra evickéltem, a felső a hátamon volt, a bugyim pedig a bokámnál. Eléggé megijedtem azért. Tényleg komoly.
Előzmény: Reniii25 (2274)
Reniii25 Creative Commons License 2013.06.13 0 0 2274

Kösziii h ilyen hamar válaszoltál a kérdéseimre :)! A mólóig mindenképpen szererrnénk mi is kisétálni m arról láttam képeket h mennyire gyönyörű :)!Uhh köszi h írtad a vizet h milyet vegyünk m nekem is elég sok gondom van a gyomrommal így mindenképpen azt vesszük amit te is írtál :)!Mi is jártunk már több helyen több tengerpartokon és ott is így működött a törölköző "biznisz" :)!Azt hittem h adnak minden nap vizet de akkor nem :/ ... ezt azért sajnálom!nem baj majd veszünk többet a boltban akkor h mindenképpen legyen a szobánkban m a párom rengeteget iszik :)!Akkor maradunk a Bonaqua-nál :)!A jégkockáról vmi hír?? :) ti úgy ittátok a koktélokat??m hallottam h nem érdemes még azt sem az italba ... Mi az óceán szépsége miatt utazunk pont ide és a semmit tevés miatt :) m muszáj "kiszakadni" a 7köznapokból!Remélem jó időnk lesz kint :)!Holnap éjjel indulunk :) úgyh már közeledünk és remélem azt is h minden rendben lesz (de sztem nem lesz probléma) ...! Várjuk már nagyon :) Mi is szeretünk sétálgatni főleg a meleg homokban kicsit romantikázni ;)!búvárkodni lehet vhol??? (persze csak amatőr szinten, halakat nézegetni) :D

Előzmény: Tottinit (2268)
Tottinit Creative Commons License 2013.06.13 0 0 2273
Mi 9 napot voltunk amiből nyilván az első és az utolsó haszontalan mert utazás. A 7 teljes napba belefér szerintem minden, aki az egy hetes turnushoz van szokva annak még lehet sok is. Mi szeretjük a 2 hetet, de itt tényleg soknak tűnik. Mondjuk ha szerettek pihenni nem fogtok belehalni a 2 hétbe. De 3 hétre teljesen felesleges befizetni. Még ha másik szigetre hajóztok is, de ez csak az én véleményem mert mi aktiv nyaralok vagyunk. Remélem segitettem.
Előzmény: Mon1142 (2271)
Unerwünschter Gast Creative Commons License 2013.06.13 0 0 2272

Szerintem olvass vissza itt kb. 1 évet. Szinte minden elhangzott, amit kérdeztél. Ha mégis van kérdés, tedd fel. Azért röviden:

 

- Sal szigete 1 hét, több látnivaló nincs

- Ha szörfös vagy búvár vagy, akkor akármennyi időt el lehet tölteni

- A szomszéd szigetekre repülővel lehet menni ( de előfordult, hogy a returjáratot törölték. mesélték, nem saját tapasztalat.)

- A legközelebbi sziget ( Boa Vista) hajóval 1 nap oda-vissza.

 

A többi kérdés passz.

Előzmény: Mon1142 (2269)
Mon1142 Creative Commons License 2013.06.13 0 0 2271

Sziasztok 

 

talaltam egy utazasi irodat m , ahol nagyon jo arban vannak az utak , de a holgy nem javasolta  a 2 hetnel tovabb valo tartozkodasta szigeten :( ti merre mentetek ? aktiv pihenesre mennyire alkalmas a sziget ?

Tottinit Creative Commons License 2013.06.13 0 0 2270

Szia!

Érdemes ebben a topikban egészen az elejétől olvasgatni, mert minden információt tartalmaz az oldal. Én is mindent innen tudtam meg mielőtt indultunk volna. Ha konkrét kérdés van szívesen válaszolok.

Szerintem a sziget elég drága mi egy 100-as papírzsebkendőt 1500 forintért vettünk, egy olyan sampon ami itt 200 forint az ott 900 volt. Egyébként ha nem hátizsákkal indul neki az ember akkor a szállodák annyira jól felszereltek, hogy nem lesz szükség semmire.

Előzmény: Mon1142 (2269)
Mon1142 Creative Commons License 2013.06.13 0 0 2269

Sziasztok 

 

párommal novembernen mennénk a szigetekre nászútra 3 hétre. mni számít olcsonak repjegy tekintetében ? szállodát előre kell foglalni , vagy helyben is lehet találni ? a szigetek koozott  hogy lehet kozlekedni ? milyen programok vannak ? milyenek az árak ? 

milyen oldalakat nezzunk meg elotte ? 

segitsegeketeket elore is nagyon koszonom 

Tottinit Creative Commons License 2013.06.13 0 0 2268

Szia! Hu hát az óceánpart nagyon szép a hotel előtt tiszta és meleg. Érdemes egy kiadós (max. 10 perc az egész) sétát tenni a parton csak úgy minden cél nélkül, mi a mólóig elsétáltunk, mert azt hallottuk, hogy ott minden nap olyan 10-11 körül érkeznek be a helyi halászok a friss halakkal amit érdemes testközelből is megnézni. Ott gyönyörű tiszta a víz, hihetetlen a színe. Mi mindenhová vittünk magunkkal fényképezőgépet, nem tudtam betelni a víz színénel látványával, pedig jártam már pár szép tenger és óceánparton. A másik irányba pedig ha megnézel egy térképet a sziget legdélebbi csücske található, és oda mindenképpen le akartam menni kipróbálni milyen érzés ott állni. Ott az óceán hullámai 2 irányból csapnak össze, kicsit el is lehet szédülni amikor ott állsz és nézed. A parton végig vannak napozóágyak, ingyen használható mindegyik, egy részük fedett másik részük fedetlen területen van. Mi mindig találtunk magunknak helyet, , főleg a napon. A medence mellett is tele van napágyakkal ott is ingyenes. A partra való törölköző úgy működik, hogy a medence mellett lesz egy kis bódé ahonnan majd a zene is szól minden nap. Ott kell egy kártyáért fizetni 10 euro kauciót amiért kapsz törölközőt, minden nap ha ki akarod cserélni csak odaadod a kártyát és kapsz érte törcsit. Majd arra figyeljetek, hogy mikor van nyitva mert mi mindig olyan bénák voltunk, hogy pont akkor mentünk amikor nem volt ott a srác, de ki lesz írva. A nyaralás végén visszakapjátok a pénzt ha rendesen visszaviszitek a törölközőket. A szobában természetesen minden nap cserélik. Ja a kártyákról még annyit, hogy példul a fagyi hiába all inclusive az ellátás nincs ingyen. Ott is van egy kártya amit annyi pénzzel tölthetsz fel amennyiért akarsz és az egy hét alatt vásárolhatsz vele a bárban. Az első nap amikor megérkeztünk kaptunk egy üveg vizet, de a többi napra már nem járt. A fiúk ezért fogták magukat és elsétáltak a nagyobb szupermarketbe (oda is érdemes taxival menni, főleg ha 1000 fok van, minden út 3 euro, mindegyik taxissal) és vettek vizet ami van 5 literes kiszerelésben is érdemes azt venni 5 euro volt az ára, hogy elég legyen a szobában is. Ami szerintem fontos, hogy figyeljetek arra, hogy NE a helyi palackos vizet igyátok. Van Bonaqua a Coca Colatol ráadásul olcsóbb is mint a helyi. Azért írom, mert a párom kicsit beteg volt mikor odamentünk és a helyi víznek annyira magas a sótartalma, hogy 2 nap után belázasodott tőle. Amikor már a Bonaqua-t itta azonnal rendbejött még aznap.    

Előzmény: Tottinit (2266)
Reniii25 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 2267

Mindenképpen vmi jó szobát szeretnénk kifogni :) de remélem tényleg nem lesz semmi baj :)!Akkor a szigtre való átrepülést már most "kilőttük" m nem szeretnénk várogatni másokra és arra várni h megyünk-e v sem :) de a szigettúrát már nagyon várom! lassan itt az indulás időpontja :) már egyre izgatottabb vagyok!ÚÚ de jóóó :) van/lesz profi fotós na ez most nagyon "fel villanyozott" ezeket a pillanat képeket én is nagyon szeretem :)!Akkor a boltok helyett inkább az árusoknál próbálkozunk be (hátha mi is kapunk vmi ajeszt) :) majd kiderül :)! Akkor azért viszek egy mini kabit estére m én fázósabb vagyok de reméljük nem lesz rá szükség :)!Szertenék sokat napozni, remélem lesz rá lehetőség és "csoki barnán" jövök/jövünk haza ;)!Megkezdődik a pakolás holnaptól és indul a visszaszámlálás :)! Remélem olyan szép lesz mint leírta itt mindenki :)! Kíváncsi vagyok milyen lesz az óceánpart a hotel előtt ...! napózóágyak vannak kitéve ugye??? le kell foglalni??? v van elég??? árnyékos rész lesz??fizetni kell értük??törölközőt adnak a napozóágyra v csak a szobai fürdőbe?? tudom kicsit "hülye" kérdések de szeretnék mindenre felkészülni :)!Jégkockát ti fogyasztottatok az italba?? m nekem azt mondták h azt se kérjük az italunkba ... :/!Palackos vizet mindennap adtak a minibárba v venni kellett??

Előzmény: Tottinit (2266)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!