Keresés

Részletes keresés

lzleo Creative Commons License 2010.05.22 0 0 214
"Következmény: Rájösz, hogy annyi aloéd van, hogy nem tudod hova tenni és legalább a felét kidobod." - Én próbálok kicsit növénybarátabb lenni, átültetéskor a felesleget (általában 10-20 kisebb-nagyobb sarj) bedobálom egy zacsiba majd jártomban-keltemben elosztogatom. Mivel pozsgás növény, így szárazon egy zacsiban is kibírja a következő beültetésig. 
Előzmény: csaba08 (202)
lzleo Creative Commons License 2010.05.22 0 0 213
"hogyan és mikor tudom szétülteni a képen látható Aloe-t?
Segítenétek?" - Mint azt már más is írta, szinte bármikor át lehet ültetni. Ügyelve, hogy a gyökekek nehogy tőből leszakadjanak, csak simán szét kell cincálni. Egyébként elnézve a zsúfoltságot a cserépben, már rég megtehetted volna.  :-)
Előzmény: agy73p (201)
szandra000 Creative Commons License 2010.05.10 0 0 212
Ezer bocsánat, nem igen értem hogy lehet belinkelni, megpróbálom még egyszer...
szandra000 Creative Commons License 2010.05.10 0 0 211
Sikerült képet készítenem a kicsikékről.

[imageN]http://www.kepfeltoltes.hu/100510/Aloe_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/image]

Szóval ilyenek most.
agy73p Creative Commons License 2010.04.27 0 0 210
Sztem nyugodjan vegyél legkisebb kiszerelésű (10 l) B típusú virágföldet, egyenként tedd külön cserépbe, tedd a napos ablakba és nőni fog, mint a bolondgomba.
Előzmény: szandra000 (207)
unartis Creative Commons License 2010.04.27 0 0 209
Szia Szandra000!

Ha teheted ültesd ki a fagyosszentek elmúltával a kertbe napos fekvésbe, gondoskodj vízelvezetésről (ne oda follyon a csapadék,mert az nem jó), de akkor hetente ha nincs eső locsolni kell egyszer.
Ha társasházban laksz, akkor egy balkonláda is megfelel, a legolcsóbb megoldás homokos föld keveréke lehet, a homok szellősé teszi a földet. Akár vakondturásból való is jó, a balkonláda alul lyukas legyen, ne álljon benne a felesleges víz. A friss levegő is csodát tesz, a növényed erősen kezd el fejlődni, ősszel az első fagyok előtt be kell vinni a növényt, szárazon tartva, nem locsolva akár egy sötét polcon is elvan tavaszig.
Előzmény: szandra000 (208)
szandra000 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 208
Mivel sajátot nem tudok feltenni, így tudom szemléltetni, hogy nagyjából ekkorák most a hajtásaim mint Izleo 17. hozzászólásában az övéi. Az enyémek talán 1-2cm-rel rövidebbek.
Izleo 19. hozzászólásában egy csöppnyi van, nagyjából akkorák voltak, amikor kaptam őket.
Ahogy néztem az alsó levelek mindegyik aloe veránál picit sápatagabb, akkor lehet nem is kell aggódnom?
Előzmény: lzleo (17)
szandra000 Creative Commons License 2010.04.18 0 0 207
Sziasztok!

Talán fél éve, de lehet nincs meg annyi sem, kaptam 3 csöppnyi aloe vera hajtást. Az eddigi képeitek alapján én úgy vélem ez talán tényleg a vera fajú. Sajnos nem tudok képet feltenni róluk.
Ezt a 3 csöppöt egy 12cm átmérőjű picike cserépbe tettem annó, azóta megerősödtek és hoztak új leveleket. Nem nőttek olyan hatalmasat, inkább csak sok levelet hoztak. A leghosszabb levél az egyiken 11-12cm.
Azt is olvastam, hogy ha nincs elég helyük akkor nem nőnek inkább több-több levelet hoznak, lehet már szűkös nekik a hely? Ránézésre nincsenek egymás hegyén hátán.

Télen talán elkövettem egy kisebb hibát, ami kísérletezésből adódott. Elvettem az ablakból és a szoba polcára tettem, ahol kevesebb fényt kaphatott. Az legkisebb hajtás szinte teljesen összeesett, barnás lett, és a levelek fonálkáinak húzódása kilátszott, ami valjuk meg egy szép nedvdús aloen nem látszik :) A másik kettőn is akadt 1-1 levél, ami így reagált inkább az alsók. Az öntözésen nem változtattam 1-2hetente locsoltam. Aztán megijedtem és vissza tettem az ablakba, mondván amíg ott volt jól volt... Hál istennek tényleg jól tettem a legkisebb hajtás is összeszedte magát, 2 legalsó levelének a vége (1cmse) megszáradt ugyan de a többi levélke nagyon szép. A másik két hajtás sokkal nagyobb, lehet tényleg zsúfoltak egy helyen?
Gondolkozom az átültetésen, most levéldísznövényeknek való virágföldbe van, ahogy olvastam nem a legjobb választás nekik.

Következőkben szeretnék tájékozódni. Nem voltam nagyon virágos... Régen tartottunk kaktuszokat, de bevallom még azokat is sikerült kiírtani... Ezt az aloet nagyon megszerettem, és szívből szeretném a legjobban gondozni, annyira helyes kis növény. A föld miatt aggódom, mert mint írtátok köves kéne, de jelenleg levéldísznövényeknek valóban van, nem tudom mennyire felelhet meg, mivel elvileg az aloe is ilyen dísznövény. Nem látom, hogy nagyon panaszkodna emiatt, tény hogy a legalsó levelei nem a legszebbek, de mivel hoz új gyönyörű leveleket nem lehet nagy baj. Azt nem tudom, hogy azokat a földkeverékeket amiket leírtatok, meg a műtrágyát, mekkora kiszerelésbe lehet beszerezni, mert 3 hajtás aleo verának nem szívesen vennék meg 10kg trágyát, a macskaalom még hagyján, de ha lehet helyettesíteni más természetben található murvás talajjal az is jó lenne. Az aloekon kívül egy különleges kaktuszom van, egy oltott, szóval belőlem nem gazdagszik meg a virágüzlet.
csaba08 Creative Commons License 2010.03.13 0 0 206

Na ugye!

Majd, ha virágozni is fog, mint az enyém anno....

 

A virágzó aloe
Előzmény: agy73p (205)
agy73p Creative Commons License 2010.03.13 0 0 205
Én is szétültettem. Remélem a hidegben nem fázott meg az egy óra alatt. Sajnso csak sima virágföldem, azaz inkáb tőzegbe tudam átültetni, remélem, hogy jó lesz.
18 tő lett!!! Az eszem megáll. Sosem gonoltam volna....
Előzmény: csaba08 (204)
csaba08 Creative Commons License 2010.03.13 0 0 204

Szia

 

Igen, egy kicsit sok hajtást hozott már a cserépmérethez képest.

De ez azt jelenti, hogy nagyon jól érzi ott magát.

 

Ha házilag szeretnéd hasznosítani, itt van két link, ajánlom mindenki figyelmébe:

 

 

A gyógyító Aloe Vera 1.

 

 

A gyógyító Aloe Vera 2.

 

 

Remélem ismét segíthettem.

 

Egyébként ma én is szétültettem az enyimet.

Lett is 5 felesleges kicsike, akit érdekel ingyen elviheti.

 

Cs.

Előzmény: agy73p (203)
agy73p Creative Commons License 2010.03.13 0 0 203
Ahaaaa, szóvl nem kell tavasz, csak egy kis idő, cserép, föld és energia, és mehet a szétültetés. Remek!
Nagyon köszi a segítséget.

Egyébként a képen látható Aloe egy kissé túlbúrjánzott, ugye?

Szeretném hasznosítani a nedveit és rostjait napi szinten (vmi italba keverni gondoltam), ha már ennyi van, de még keresgélem a legjobb módot. Mit javasoltok?
Előzmény: csaba08 (202)
csaba08 Creative Commons License 2010.03.13 0 0 202

Szia,

 

Mikor: Bármikor.

 

Hogyan: Hát úgy, hogy beszerzel sok-sok cserepet, csinálsz egy kis földkeveréket, majd kiveszed a mostani cserépből és darabjaira szeded. A sok-sok növénykét meg beülteted a sok-sok beszerzett cserépbe. :))

 

Következmény: Rájösz, hogy annyi aloéd van, hogy nem tudod hova tenni és legalább a felét kidobod. Az anyanövényen meg 2-3 hét múlva már megjelennek a következő kis sarjak. :)))

 

Jó ültetgetést!

 

Cs.

Előzmény: agy73p (201)
agy73p Creative Commons License 2010.03.12 0 0 201
Üdv,

hogyan és mikor tudom szétülteni a képen látható Aloe-t?
Segítenétek?
unartis Creative Commons License 2010.02.05 0 0 200
A méretek érzékeltetéséhez annyit, hogy az asztal amin van az Aloe 90X55 cm-es
Előzmény: unartis (199)
unartis Creative Commons License 2010.02.05 0 0 199
Íme felülnézettből:

Aloe vera
Előzmény: unartis (198)
unartis Creative Commons License 2010.02.05 0 0 198
Sziasztok!

Nálam így telel a kicsike :), kb +16 c°-ban. A sarjakat, majd kiültetés után májusban szedem le az anyanövényről

Aloe vera
unartis Creative Commons License 2009.10.20 0 0 197
én akkor nem tápozom, télen pihenőre fogom, azt hiszem legközelebb tavasszal fogom locsolni, mert pihenőre fogom, jövő nyáron meg nőhet világnak :)
Előzmény: unartis (196)
unartis Creative Commons License 2009.10.20 0 0 196
Most voltam otthon a múlt héten, bevittem a "kicsikét", mert ez a sok csapadék nem éppen neki való.
lemértem a növény marmagassága 60 cm és mellette sok kicsi sarj, jövőre kiültetés után leválasztom a kis növénykéket.
Előzmény: lzleo (195)
lzleo Creative Commons License 2009.10.20 0 0 195
"Adsz nekik tápoldatot vagy valami különleges eljárásban részesíted, a virágzást mi válthatja ki?" - Tavasztól őszig kb. havi egyszer tápos vízzel öntözöm, kaktuszoknak való készítménnyel (Substral). De nem hiszem, hogy sokat számít, mert amikor nem tápoztam, akkor is szépen nőttek. Hogy a virágzást mi váltja ki? Fogalmam sincs. Gondolom a kellő érettség meg a körülmények.
Előzmény: unartis (193)
lzleo Creative Commons License 2009.10.20 0 0 194
"Ez pedig az" - Ok. Elhiszem.  :)
Előzmény: unartis (192)
unartis Creative Commons License 2009.10.06 0 0 193
Adsz nekik tápoldatot vagy valami különleges eljárásban részesíted, a virágzást mi válthatja ki?
Nagyon szép a virága, én is szeretném, ezt a narancsos virágot látni rajta
Előzmény: lzleo (191)
unartis Creative Commons License 2009.10.06 0 0 192
Szia!

Ez pedig az :), ez a második éve a szabadban, a naptól lett ilyen szép bórdós hamvas színű. Van Agave americana-m is, az sokkal merevebb levelű, mint az aloe. A nyári kint lét miatt van ennyi sarja.
Előzmény: lzleo (190)
lzleo Creative Commons License 2009.09.19 0 0 191

"ha így nevelem hamarosan valamelyik nyáron biztosan virágozni is fog" - Nekem már virágzott az egyik, és meglepő, de januárban. (az enyéim télen-nyáron cserépben, szobában nevelkednek)

Előzmény: unartis (189)
lzleo Creative Commons License 2009.09.19 0 0 190
Szép méretes példány! Nekem olyan hasonlók az Agave-k, Aloe-k, úgyhogy azon se lepődnék meg, ha végül valaki kitalálná, hogy ez nem is Aloe vera. Bár nagyon annak tűnik. (de nem vagyok szakértő)
Előzmény: unartis (189)
unartis Creative Commons License 2009.09.13 0 0 189
Sziasztok!

Két éve vettem egy Aloe vera-t az egy multinacionális árúházlánc üzletében.
Tavaly, és az idei nyáron szabad földben napos helyen nagyon látványosan nőt és sarjadzott, sajnos még nem virágzott, de ha így nevelem hamarosan valamelyik nyáron biztosan virágozni is fog.
Én úgy nevelem mint a kaktuszaimat, nyáron heti egy kétszeri öntözést kap, ha nem esik az eső. Télen hűvös-száraz helyen tartom azért, hogy ne nőjön. Igen csak meg sanyargatom, a tél folyamán egyszer vagy kétszer kap egy kevés vizet a téli hónapokban.
Májustól októberig kint hagyom a kertben.

Aloe vera a veteményes kertben
lzleo Creative Commons License 2009.08.29 0 0 188
"a növény más, laza, tápanyagdús talajban is megél" - Nálam kaktuszoknak való föld és sima virágföld keverékében vannak. (Egyébként régebben volt, hogy csak sima virágföldben voltak, szóval e tekintetben nem kényes fajta. Szerintem csak arra kell ügyelni, hogy minél jobban víztartó közegben vannak, annál nagyobb az esély a túllocsolás okozta gyökérrothadásra. Faterom pl. képes volt kirohasztani az egyik Aloet, mert esküdözött, hogy náluk a panelban olyan száraz a levegő, hogy kétnaponta kell locsolni. Hiába mondtam, hogy pozsgás, "szivatni" kell.)
Előzmény: cszsolt10 (186)
lzleo Creative Commons License 2009.08.29 0 0 187
"dzsungel kellős közepén kotorta elő a nagyobb növények közül az Aloét" - Ja. Azt a részt én is láttam, egyébként az eredete tekintetében én azt találtam, hogy észak afrikából származik. Szóval trópusi, de szerintem sem kimondottan sivatagi növény.
Előzmény: cszsolt10 (186)
cszsolt10 Creative Commons License 2009.08.15 0 0 186

Üdv mindenkinek!

 

Kétségek gyötörnek a növény származását illetően. Még az első pár oldalon eveloagi azt irta, hogy sivatagi növény. Én ezt tisztelettel megkérdőjelezném , mert:

 

1, az, hogy Afrika melegebb-szárazabb éghajlatú területein őshonos, nem jelenti, hogy sivatagi növény, márcsak azért sem, mert

2, a sivatagi éjszakát(minusz fokok) hogyan lenne képes elviselni, mikor a 0 fokot sem birja pár napnál tovább.

 

Ugyanakkor nem kérdőjelezem meg a növénytermesztő szaktudását a talaj ideális összetételét illetően, de gondolnám, hogy a növény más, laza, tápanyagdús talajban is megél (a legtöbb kertész egyébként sima semleges tőzegben termeszti, bár ez csak ideiglenes megoldás)

 

Előző állitást alátámasztandó egy túlélő-műsor főszereplőjét tudnám felhozni, aki, ha jól emlékszem valamilyen Dél-Amerikai dzsungel kellős közepén kotorta elő a nagyobb növények közül az Aloét. Ott pedig tudnivaló, hogy nem igazán homokos a talaj.

lzleo Creative Commons License 2009.08.09 0 0 185

"Köszönöm szépen,jól elkedvtelenedtem!:-(,és ez,akkor gondolom ez sem!MH78" - Attól még szépek, csak nehogy megedd őket! (bár nem tudom, hogy mérgezők-e)

Előzmény: MH78 (176)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!