Keresés

Részletes keresés

Caitlin Creative Commons License 2013.11.12 0 0 17259

mindenkinek koszi a gratulaciokat, de azert ez 3 ev alatt volt :) Es a hasam meg nagyon messze van az altalam idealisnak tartott-tol.

jazmine: amikor keresel erdemes olyanokra is keresni, h Key Stage1, Primary school (pl. waterstones.com-on vannak ilyen kategoriak)

Usborn Young Reading sorozat is jo, egyre nehezednek a konyvek

Geronimo stilton (majd kuldok ha kersz, mert abbol van par). ez mar bonyolultabb, de meg mindig nem tulzottan. 

mi ezzel kezdtuk az angol olvasast, egyreszrol mert magyarul mar ismerte, masreszrol, mert eppen ezt talaltuk a charity shopban 50 pennyert :)

ezen meg mindig elkepedek: baromi jo gyerek/felnott konyveket lehet venni 1-2 fontokert. multkor nagy lego albumot vettunk 3 fontert. azota is az az egyik legmenobb. 

vegre a konyvek megfizetheto aron vannak es jok, erre le vagyok tiltva a konyvvasarlasrol :(

es mellesleg konyvespolcunk sincs - meg. meg persze a ruhaim is meg felig dobozokban, mert pocos szekreny sem erkezett meg meg :) de a konyhat mar teljesen berendeztem....

Előzmény: jazmine35 (17258)
jazmine35 Creative Commons License 2013.11.12 0 0 17258

Naná, hogy adok :)

 

A fogyáshoz és főleg a mozgáshoz meg gratula!

(Sajnos 40 közelében nagyon-nagyon ragadnak a kg-k, nekem soha nem volt gondom a súlyommal, most viszont már vigyáznom kell és a legkritikusabb a hasam, valahogy a terhesség miatt kitágult bőr alá jobban befészkel a zsír, mint gondoltam volna :/)

Előzmény: Caitlin (17257)
Caitlin Creative Commons License 2013.11.12 0 0 17257

adjal par napot es korulnezek neked. 

ami kapasbol eszembe jut: Kadybird sorozat Early reader. standard storik egyszeruen - rapunzel, cinderella, jack and the beanstalk, stb...

Előzmény: jazmine35 (17255)
toria78 Creative Commons License 2013.11.12 0 0 17256

Az angol nálunk nem játszik most, finnül csak egy nyuszis és persze Muumin van.

 

 

Matyi-mozgás.. ejha, tényleg eszes-Herkules lesz belőle :-D

 

 

Betűk: aieu, rtkp, számolás kapcsán pedig 0-8. Nem biztos h teljes... és tegnap vettem észre, hogy a könyvükbem nincs is pl B, ami ugyan ritka, mert az náluk P (oké hogy banaani, de pl bank-pankki :-)) , de azért tanítani illene.. vagy majd másodikban? :-D

Előzmény: jazmine35 (17255)
jazmine35 Creative Commons License 2013.11.12 0 0 17255

tényleg, ilyenek vannak nekik magyarul, sőőt, Matyinak Mr. Happy-s boxere is :D

Valami bonyolultabbra tipp?

Előzmény: Caitlin (17253)
Caitlin Creative Commons License 2013.11.12 0 0 17254

mintha a fiamat latnam :))))

Előzmény: kicsinap (17252)
Caitlin Creative Commons License 2013.11.12 0 0 17253

Mr Men and Little Miss sorozatok. szolj ha kell segitseg a beszerzesben

Előzmény: jazmine35 (17245)
kicsinap Creative Commons License 2013.11.12 0 0 17252

Ezt talán feltehetem.:-) Tipikus Ajna.:-)

jazmine35 Creative Commons License 2013.11.12 0 0 17251

Itt olyanok vannak, hogy a tenger élővilága és ezzel párhuzamosan egy csodakunyhó :)

Előzmény: kicsinap (17249)
jazmine35 Creative Commons License 2013.11.12 0 0 17250

lehet, hogy ma már többet :)

a, i, í, m Jó, ez négy, szerintem ma jön az o, ó

 

Mondtam, hogy nincs rohanás...

 

Tud többet, este pl. az apa-t olvasta ki az apja nagy örömére, ha megmondom, mi az a betű és nem kettőshangzó, akkor szavakat kiolvas (nagyon édes, először kibetűzi, aztán szótagolja, aztán egyben és látszik, mikor villan a fejében a lámpa, hogy az micsoda tulajdonképpen :DD)

Előzmény: kicsinap (17246)
kicsinap Creative Commons License 2013.11.12 0 0 17249

De most képzelheted, hogy az Ajna féle Európai Unió földrajza gazdasági és regionáis szempontból nem dobja fel a fiúkat.:-)

Előzmény: jazmine35 (17247)
kicsinap Creative Commons License 2013.11.12 0 0 17248

Hát szerinted nagyon elrugaszkodott, hogy én vissza szeretnék menni majd dolgozni? És nem tanár vagyok...Boldi 2-2,5 éves korában tervezem és heti 30 órásban, ha sikerül.

Előzmény: shaish (17241)
jazmine35 Creative Commons License 2013.11.12 0 0 17247

Én már nem olvasok kétfélét, lusta lettem :/ Vagyis van, hogy 2 könyv megy párhuzamosan, de nem az eltérő szint miatt.

Előzmény: kicsinap (17244)
kicsinap Creative Commons License 2013.11.12 0 0 17246

Csak 3 betűt tanultak eddig??

Áronék sokkal többet. Amire emlékszem: a, m, i, í, o, ó, t, l, u, ú, á, r,

Előzmény: jazmine35 (17242)
jazmine35 Creative Commons License 2013.11.12 0 0 17245

Cait, Toria,

tudnátok ajánlani angol nyelvű mesekönyvet, lehetőleg olyat, ami egyszerű szöveg (~ az Olvass könnyen Dudujához hasonló), színes-szagos, fiúnak? Alapvetően jöhet lánynak jó is :)

Egyelőre én olvasnám, de idővel majd a gyerekek is.

kicsinap Creative Commons License 2013.11.12 0 0 17244

Amikor olvasol valamit az teljesen másképpen "dolgozódik" fel az agyban, mint ha néznek. Egy-egy magyar népmese is tud horror lenni (karóba húzom a fejed, meg leszúrják, meg akármi), mégsem zavarja a gyerekeket. Nálunk nagy az igény a hosszú mesékre, regényekre, még többre is igény lenne, de az már nálunk sem megy, mert mindenki külön mesét kér, én este három félét olvasok ezért. Nálunk pl. 6 és 3/4 éves Áron is kérte a Verne: 80 nap alatt a Föld körült, és végig izgulta az egészet.

Ajnának ha olyanja van, akkor Európa népeinek történetét kéri, vagy éppen az Európai Unió földrajzát, vagy ilyesmiket, néha regényből. Teljesen más ám az, amikor neked olvasnak fel, hiába tud ő jobban olvasni, mint sok felnőtt. Olyankor meg tudok ráadásul magyarázni neki dolgokat, megbeszéljük hogyan kell kiejteni az idegen szavakat, egy-egy fogalom is előkerül, szóval nagyon jó az. És nekem is élvezetes, sokkal jobb, mint mondjuk a Boribont olvasni folyamatosan.

 

Én merész vagyok, de nagyon.:-) Bevállaltam egy munkát, arra játszom, hogy tél jön, és nincsen kert.:-)

Előzmény: Fogár (17226)
shaish Creative Commons License 2013.11.12 0 0 17243

Tesi, nálunk a heti 5 az az edzés miatt heti 4re csökkenhetett, ebből egyik az néptánc, egyik sétálós-játszóteres tesi, a másik kettő normál tornatermi. Sok játékkal, de kötött feladatokkal is.
Emellett van a heti 2karate, elég kötött, a végén van játék, és heti 1 úszás, ott is csak 15p játék van a végén....de Csabinak ez pont elég, nem pörög már ezek felett, de nem is hullafáradt még....
Órákon eleinte rengeteg lazulás volt, most már kevesebbszer látom a játszón őket (óraidőben), matek-magyar már eléggé végigülős, a többi kötetlenebb sokkal, néha kajálni si lemennek meg ilyenek, és persze mikor feladat van az sem ücsörgős mindig. De az alaptárgyak már viszonylagos fegyelemben telnek....

 

jazmine35 Creative Commons License 2013.11.12 0 0 17242

A fiamnak van heti 4 úszás, 3 tesi és 1 foci. Bakfitty, mert az úszáson 10, nagyritkán 20 perc "játék" van, a tesik közül 1 szokott lazább lenni, a focire múlt héten rossz magatartás miatt (??) nem mehetett, helyette (mint kiderült, mert a férjem épp ment futni és látta) az udvoaron játszott - 2 kb. hatodikos gyerekkel. Még jó, hogy a fiam nem kicsi, de akkor is. A szókincse hihetetlenül bűvül és ne irodalmi szavakra gondoljatok... És egyszerűen ezek nem fárasztják ki, pl. tesin kellett 8 percig futni, mivel velem szokott, simán futott, az osztály nagy része meg kidőlt és az osztály nagy részéhez állítják be a szintet.

No, ezek mellé +edzést nem akarok.

Hétvégn megy a férjemmel úszni, konkrétan leússza. Mármint az apját. Mintha egy Herkulest nevelnénk, csak sok ésszel :D

Eleinte volt óraközi lazítás, most egyre ritkább.

Előzmény: toria78 (17238)
shaish Creative Commons License 2013.11.12 0 0 17241

Hát, itt sok családot láttam, kezdek megismerni, ahol 5-6-7gyerek mellett az anyukák visszamentek dolgozni, persze nyilván nem pont 2-3éves korában a kisebbnek, de mikor suliba ment már igen, és tanári/tanítói állásuk van, ami nyáriszünet szempontból pl jó, de reggel el kell indulni....pl ez viszonylag családbarát állásféle..
Ja, nem becsülöm alul magam, hihi, de azért jólesett, köszi:).
Ha éhen nem is halunk (egyelőre) azért biztosan érezhető lenne a különbség ha ketten keresnénk...de most jó így, nem panaszként írom, mi választottuk.

Jól hangzik amit írtál állás, remélem összejön, beválik:).

Fogár Creative Commons License 2013.11.12 0 0 17240

szerintem tanítónéni függő

Jankáéknál tudom,hogy az első osztályban sok órán a teremben is mozogtak a lehetőségekhez képest- és akár írás/olvasás órán is voltak játékos mozgatós feladatok

Előzmény: toria78 (17238)
Fogár Creative Commons License 2013.11.12 0 0 17239

"sokan"? na én sokat nem ismerek akinek 4 gyereke van és ennyi mindent csinál,amit te leírtál...ne becsüld alul magad...

most nyílván nem neked kell bemutatni mennyivel könnyebb 1-2 gyerekkel,mint mondjuk 4el...

 

abban szerencsés a helyzeted,hogy nem muszájból kell majd dolgoznod,hanem mert szeretnél-és még ki is találhatod,hogy mi legyen az

nálam pl az látszik körvonalazódni,hogy majd kb Flóra 2éves korában megy bölcsibe-azaz hát 2éves lesz májusban,és akkor szeptemberben- és utána én megyek egy céghez vmféle műszaki munkatársnak-ez egy társasházkezelő cég,amit most félig megvettünk többen közösen...ott a munkaidő jelenleg úgy néz ki,hogy h-sz 8-16; k-cs 8-14; péntek szünnap...4gyerek mellé szerintem ez is elég komoly...aztán meglátjuk,egyelőre ez van lehetőségbe...

ja és nekem majd muszájból kell dolgozni,mert ha nem keresek pénzt,felkopik az állunk :)

Előzmény: shaish (17236)
toria78 Creative Commons License 2013.11.12 0 0 17238

Írni tanulás... itt Natit (3,5) tanítják az 5 évesek az oviban, A és I már felismerhető :-) unatkozni pedig talán nem fog, a külalakra lehet majd hajtani, hogy tényleg egyenes / megfelelően görbe legyen :-)

 

 

Mozgás: hát nem erre való a napi tesi, hogy kint legyenek az udvaron, és rohangáljanak? Nem kell ott feltétlenül irányított mozgásnak lenni, nem? Vagy milyen a napi tesi?

Egyébként pedig padbanülősek az órák? Csak érdeklődöm.

Előzmény: jazmine35 (17227)
Caitlin Creative Commons License 2013.11.12 0 0 17237

jolvanna. esszel tudom. de ma erzelemvezerelt vagyok es morcos :( (bocsi)

Előzmény: jazmine35 (17231)
shaish Creative Commons License 2013.11.12 0 0 17236

PErsze, tudom, de sokan emellett, vagy egy részük mellett még teljes munkaidőben dolgozik, persze a nap nyilván mindenkinek 24órából áll...csak azrét írtam, hogy perpill teljesen foglalt minden energiám, nem tudom mikor és mit fogok még csinálni, néha vannak ötleteim, lazább heteken:D.

A gyerekek itt is kb mint írod, szóval nem egész nap 'játszanak' bár jobban örülnek egy répapucolásnak mint fél óra legozásnak sokszor:D. mondjuk a reggelistányérok nem mindig vándorolnak maguktól a helyükre....szólni kell nekik:D.

Előzmény: jazmine35 (17235)
jazmine35 Creative Commons License 2013.11.12 0 0 17235

Ok, de amit leírsz, az mind munka. Gyereknevelés, háztartásvezetés, állatgondozás, mind teljesen forintosítható HASZON a családnak.

(Ha a férjem bosszantani akar, azt mondja, azért pakol mosogatógépet, hogy segítsen a háztartásban.)

Nálunk a gyerekek is résztvesznek amiben lehet, mosógép pakolás; saját, általam összehajtott ruháik elrakása, játékpakolás default, terítés-leszedés, zöldségpucolás, bevásárlás után kamrába/hűtőbe cuccolás, kukalevitel, porszívózás stb.

Előzmény: shaish (17234)
shaish Creative Commons License 2013.11.12 0 0 17234

Hát, én spec tökéletesen elégnek érzem hogy gyereket nevelek és küzdök a háztartásssal, állatokkal, kerttel, aludni is kell néha szóval fix munka egyelőre nem jön szóba....és pár éven belül ki kell találnom mi az amit _tényleg_ szeretnék és tudok is csinálni jelen felállásban...nem vagyok egy szüfrazsett típus:D (jó, értem én a jóoldalát is)

jazmine35 Creative Commons License 2013.11.12 0 0 17233

Ja, előtte is dolgozhattunk (pl. gyereknevelés csak magában sohasem volt), csak minden a családfőé volt...

Előzmény: jazmine35 (17231)
Fogár Creative Commons License 2013.11.12 0 0 17232

:D

 

shaish:

kösz remélem tényleg igazad lesz, és Flóra/Kamilla páros kicsit nagyobb lesz nem leszek folyton elúszva...néha kezdem azt érezni,hogy nem uralom a káoszt,és jobb feladni... sokszor úszik a konyha,a szobák...mert ha van 10-15perc béke,akkor inkább kikapcsolok...

Előzmény: Caitlin (17230)
jazmine35 Creative Commons License 2013.11.12 0 0 17231

Nem azt harcolták ki, hogy ezek MELLETT dolgozhassunk; hanem, hogy dolgozhassunk ÉS a munkabér pl. a miénk legyen, meg szavazhassunk és vagyununk is lehessen; a saját társadalmi hülyeségünk, hogy minden más is maradt...

Előzmény: Caitlin (17230)
Caitlin Creative Commons License 2013.11.12 0 0 17230

ferjem 9-10 korul er haza.

na azert nem harmonikus mindig a dolog. ma reggel pl. sirva hivott fel a gyerekem, h nem foztem tegnap este es igy ma nincs mit vinnie ebedre a suliba. Persze ha hatralepunk 3 lepest akkor ferjem kezelte fasz modon a dolgot, mert kenyer, szendvicsnekvalo van otthon.

en folyamatosan azt erzem, h szaranya vagyok, mert turelmetlenebb vagyok mint regen es nekem sok ez a teher: teljes munkaido, hajnali keles (ejjeli bagoly vagyok), allandoan foznom is kellene, odafigyelnem, h a gyerek fejlodjon es normalis impulzusokat kapjon....

ha legalabb a fel oras jatekot sikerul beilleszteni mar jobban erzem magam. 

egyebkent a tokom tele van es ugy lonem le elbol az elso szufrazsetteket ahogyan erem oket. rohadjanak meg, h kiharcoltak nekunk, h dolgozhatunk gyereknevles es haztartas mellett .... megerdemelnek a felkotest. 

 

Előzmény: Fogár (17226)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!