Keresés

Részletes keresés

Captain Dolby Creative Commons License 2012.07.11 0 0 1973

A kisadózói konstrukció az eva olyan válfaja, amelytől senki nem fog megrendelni semmit. Max tévedésből.

Előzmény: Törölt nick (1970)
Captain Dolby Creative Commons License 2012.07.11 0 0 1972

"ez annak jó, akinek szinte csak lakossági megrendelője van."

 

Az meg minek fizessen havi 50 ezret?

Előzmény: asztalosgabor (1971)
asztalosgabor Creative Commons License 2012.07.11 0 0 1971

csak áfamentes számlát állíthatsz ki.

vevő nem számolhatja el költségként.

 

(lényegében ezzel akarják kiküszöbölni, hogy számlagyárak jöjjenek létre)

 

ez annak jó, akinek szinte csak lakossági megrendelője van.

Előzmény: Törölt nick (1970)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.11 0 0 1970

Nem úgy értettem, hogy ebben az adózói körben lehet-e költséget elszámolni, mert úgy tudom éppúgy nem lehet, mint az evánál sem.

Hanem arra értettem, hogy a kisadózó által kiállított számlát a vevő elszámolhatja-e, leírhatja-e költségként?

Előzmény: venoruti (1967)
venoruti Creative Commons License 2012.07.11 0 0 1969

Honnan hallottál, és mit?

Előzmény: Törölt nick (1966)
Captain Dolby Creative Commons License 2012.07.11 0 0 1968

Te nem akarsz átmenni kisadózóiba :-)

Előzmény: Törölt nick (1966)
venoruti Creative Commons License 2012.07.11 0 0 1967

Ez az adó a lakossági szolgáltatókra van kitalálva.

Nem írható le költségként a számla.

Előzmény: Törölt nick (1966)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.11 0 0 1966

Arra lennék kíváncsi - mert esetleg átmennék evából a kisadózói tételesbe majd -, hogy mi a helyzet az áfával?

Ugyanúgy áfás számlát állítok ki, mint most. Gondolom. Eddig OK. Utána ugyanúgy nem lesz áfabefizetési kötelezettség, mint most? A vevő partner ugyanúgy levonhatja a számla áfáját és a számlát költségként beállíthatja. Mert hallottam ezt is, azt is...?

venoruti Creative Commons License 2012.07.11 0 0 1965

Ha egymillió körüli az éves bevételed, akkor ahhoz nem kellene megerőltetni magad, hogy nullára hozzad ki az eredményt.

Ilyen szinten nem érdemes átalányokkal foglalkozni.

Előzmény: dos48 (1963)
venoruti Creative Commons License 2012.07.11 0 0 1964

Szerintem semennyire sem reális.

Én nem vagyok híve az ilyen tételes stb. átalányadóknak.

Mindig is azt mondtam, hogy egy vállalkozás adójának alapját a bevétel mínusz költség kell hogy alkossa.

Persze ez kakás a navnak, mert ellenőrizni kellene, hogy a költségek nem kamuszámlák-e stb.

 

Mondjuk, ha egy nem főállású vállalkozónak nagyon kevés a bevétele, nyilvánvalóan nem érdemes ezt a megoldást választania, mert úgyis nullára tudja kihozni a bevétel mínusz költség képletet, magyarul pl. egy nyugdíjas, mint te továbbra is a 6390 forintot fizeti havonta. Arról már ne is beszéljünk, hogyha cégnek számlázol, akkor semmiképp se válasszad ezt a megoldást, mert nem fognak örülni neked.

 

Nem kötelező átállni erre az adózásra.

 

A főállásúnak mondjuk mindegy.

Előzmény: dos48 (1963)
dos48 Creative Commons License 2012.07.11 0 0 1963

 

   Lópikula az egész.  Azt mondd meg nekem hogy ha egy melléktevékenységű tételes

 

   adózást választó 25E forintot adózik havonta, akkor mannyire reális az hogy az egy

 

   milkó éves bevételű is annyit fizet meg a hat milliós is ?

 

Előzmény: venoruti (1962)
venoruti Creative Commons License 2012.07.11 0 0 1962

Az ügyvédek szerintem nem választhatják a tételes adózást, csa a kisvállalkozói adót, az meg szerintem nem éri meg.

Előzmény: Captain Dolby (1961)
Captain Dolby Creative Commons License 2012.07.10 0 0 1961

Ügyvédeknek, közjegyzőknek jól jöhet. Az evát is rájuk szabták anno, csak a sok éhenkórász követte őket :-).

Előzmény: Sandorson (1959)
zsanna Creative Commons License 2012.07.10 0 0 1960

Közben kiderült számomra, hogy én meg pont a másik javaslatba kukkantottam bele, ami meg pont az egyéni vállalkozókra meg a bt-kre vonatkozik....

Előzmény: Sandorson (1959)
Sandorson Creative Commons License 2012.07.10 0 0 1959

A törvényjavaslatból:

 

"14. § (1) A kisvállalati adó alanya az
a) az egyéni cég,
b) a közkereseti társaság,
c) a betéti társaság,
d) a korlátolt felelősségű társaság,
e) a szövetkezet és a lakásszövetkezet,
f) az erdőbirtokossági társulat,
g) a végrehajtó iroda,
i) az ügyvédi iroda és a közjegyzi iroda,
j) a szabadalmi ügyvivői iroda,
k) a külföldi vállalkozó,
l) a belföldi üzletvezetési hellyel rendelkez külföldi személy"

Előzmény: zsanna (1957)
mcc Creative Commons License 2012.07.10 0 0 1958

Ez mi a macska? 

 

az adózó pénzügyi vagyonának realizált változása apénzeszközök számviteli törvény szerinti beszámolóban kimutatott tárgy üzleti évi összege,csökkentve a pénzeszközök tárgyévet megelz üzleti évben kimutatott összegével.

 

ha valaki tudná emberi nyelven :)

zsanna Creative Commons License 2012.07.10 0 0 1957

A kisvállalati adót e.v. értelemszerűen nem választhatja, 

 

Ezt honnan vetted?

Előzmény: Sandorson (1955)
venoruti Creative Commons License 2012.07.10 0 0 1956

Magyarul a tételes adózást a lakossági szolgáltatóknak találták ki.

Előzmény: Sandorson (1955)
Sandorson Creative Commons License 2012.07.10 0 0 1955

Az új adók szempontjából fontos kitételek a törvényjavaslatból:

 

a(z) 29. §-hoz
A Javaslat rögzíti, hogy az a költség, ráfordítás, amely a kisadózó vállalkozások tételes adójának
hatálya alá tartozó vállalkozás részére juttatott ellenérték következtében merül fel nem minsül
elismert költségnek társasági adó szempontból.
a(z) 30. §-hoz
A Javaslat rögzíti, hogy az a költség, ráfordítás, amelyet a társasági adóalany a kisvállalati adó
hatálya alá tartozó adózónak ingyenesen juttat nem minsül elismert költségnek társasági adó
szempontból.
a(z) 31. §-hoz
A Javaslat rögzíti, hogy az a kiadás, amely a kisadózó vállalkozások tételes adójának hatálya alá
tartozó vállalkozás részére juttatott ellenérték következtében merül fel nem minsül elismert
költségnek személyi jövedelemadó szempontból.

 

forrás: http://www.parlament.hu/irom39/07954/07954.pdf

 

A kisadózó vállalkozás  által kiállított számlát tehát valóban nem lehet majd költségként elszámolni.

A kisvállalati adót e.v. értelemszerűen nem választhatja, így e.v. helyett adott esetben céget kell alapítani.

dos48 Creative Commons License 2012.07.08 0 0 1954

 

   Mit gondolsz, miért kellett 60 éves koromban előrehozott nyugdíjba menekülnöm ?

 

   Bár nálam a privileg helyzetet biztosító speciális meló miatt csak az egyre szarabb

 

   gazdasági helyzet okozta munkamennyiség-csökkenés volt a probléma.

 

 

Előzmény: Captain Dolby (1953)
Captain Dolby Creative Commons License 2012.07.08 0 0 1953

Te könnyen beszélsz nyugdíjasként, mert egyedül téged nem érint kedvezőtlenül az átgondolatlan adócsökkentés. Ha az adócsökkentés miatt leesnek a vállalási árak, akkor elvagy 100 ezer ft bevétellel, viszont akinek nincs nyugdíja, annak halál.

Előzmény: dos48 (1952)
dos48 Creative Commons License 2012.07.08 0 0 1952

 

  Aki rögtön vette a lapot, annak a 15%-os korszak melletti nyeresége előre lefedezte a

 

  mostani 37%-os EVA melletti veszteséget.        :))))

 

Előzmény: venoruti (1951)
venoruti Creative Commons License 2012.07.08 0 0 1951

Végül az eváról kiderült, hogy rosszul találták ki, mivel 15%-ról indult és 37%-nál tartunk.

Előzmény: dos48 (1947)
venoruti Creative Commons License 2012.07.08 0 0 1950

Nem volt más választásom, mert a versenytársaim úgy lecsökkentették a vállalási díjat örömükben, hogy kénytelen voltam utánuk menni. Most már nem vagyok evás egyébként, mert a jelelegi kulccsal már nem éri meg.

Előzmény: dos48 (1947)
venoruti Creative Commons License 2012.07.08 0 0 1949

Én egyáltalán nem vagyok keserű, ugyanis nagyon jól el vagyok kevés pénzből is.

 

Én csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy vannak hátulütői is a nagyon alacsony adónak. Hirtelen megörülsz, hogy milyen sok pénzed marad, aztán rájössz, hogy már nem kapsz több megrendelést, mert a többiek felére csökkentették a vállalási díjaikat.

Aztán amikor rájön a jogalkotó, hogy túl alacsonyra szabta meg adót, és elkezdi emelni, vagy netán megszünteti az egészet, akkor meg már nem tudod megduplázni az áraidat.

Előzmény: Törölt nick (1948)
dos48 Creative Commons License 2012.07.08 0 0 1947

 

    Még be se vezették a nemtudnimit, máris ajvékolsz mint anno az EVA ellen ?

 

    Nopersze csak addig, amig evás nem lettél.           :))))

 

Előzmény: venoruti (1946)
venoruti Creative Commons License 2012.07.08 0 0 1946

Nekem az az érdekem, hogy mindenki fizessen adót, mert nem szeretnék adócsalókat eltartani.

Az hogy a fizetendő adó sok vagy kevés, az hosszútávon tök mindegy, mert beárazódik. De nyilvánvaló, hogy jobb a kevés.

De a kevés csak akkor működik, ha senki sem marad ki belőle.

A túl alacsony adó hátrányát is kifejtettem, mivel a kezdeti alacsony eva miatt a versenytársaim úgy lecsökkentették az áraikat, hogy most sok alacsonyabb díjért kell dolgoznom, mint 10 évvel ezelőtt. Ezzel szemben viszont nőtt az adótterhelés (mármint az eredeti evához képest).

Egyszóval lehet örülni a szinte semmi adónak, de hosszútávon visszaüt. Arról nem is beszélve, hogy nem fenntartható a dolog, ha rászállnak az adócsalók.

Előzmény: mcc (1944)
mcc Creative Commons License 2012.07.08 0 0 1945

építtetnénk. Nemcsak meleg van, késő is :)

Előzmény: mcc (1944)
mcc Creative Commons License 2012.07.08 0 0 1944

Mindez logikus, csak jelezni kellene, kinek hátrány. 

 

Minden forint, ami állami kezekbe jut, mindjárt negyedannyit ér. Te meg én sokkal olcsóbban építettnénk autópályát stb.

 

Minden átalányadó hátráltatja a számlakérést, mégis tele van vele a világ. A kicsiket nem szokták szórakoztatni. A nemzeti jövedelem 70%-át a multik adják, kit érdekel, mi folyik a mikrovállalkozásoknál?

 

Olyan ez, mint a BKV-ellenőrök költsége, ami kb. megegyezik a jegyeladásokkal. 

Előzmény: venoruti (1943)
venoruti Creative Commons License 2012.07.07 0 0 1943

Én iknkább azt a veszélyt látom az átalányadóban, hogy az érintett vállalkozó nem érdekelt a számlakérésében, illetve ha az éves bevétele mondjuk havi 3 millió forint, akkor a másik 3 milliót már számlagyárként tudja kiállítani.

Vagy éppen az is előfordulhat, hogy a bevétele meghaladná egyébként a 6 milliót, de nem mindenről ad számlát, hogy beleférjen a keretbe.

Ezen kívül a nagyobb bevétellel rendelkező vállalkozók, fel tudnak darabolódni 6 milliós családtag vállalkozókra.

Arról már ne is beszéljünk, hogy a foglalkoztatók kényszeríteni tudják az alkalmazottaikat arra, hogy inkább vállalkozóként adjanak számlát. Mindketten jól járnak.

 

Biztos tudnék még több hátrányt is kitalálni, de most nagyon meleg van. 

Előzmény: TulipánFejű (1942)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!