Keresés

Részletes keresés

Arzénka Creative Commons License 2012.01.16 0 0 36419

Köszi. Ha jól láttam az FB-n, akkor te szoktál sütni fehér kenyeret. Én a limara félét szoktam. De annyira nem értek a lisztekhez, hogy belemerjek vágni a te keverékeddel. Szóval recept tök jól jönne. :) Köszi előre is.

 

 

Előzmény: Allia (36417)
Allia Creative Commons License 2012.01.16 0 0 36418

A késő este pont ez. Letesszük a gyerekeket, és akkor. Általában 21.30-kor kezdünk. Nekem nem kell itthonról elmennem ehhez, háziállat az ellipszistréner, meg néhány súlyzó. :-) És nem 6kor kelek, csak éjszaka 2-3-szor. :-)

Előzmény: Arzénka (36415)
Allia Creative Commons License 2012.01.16 0 0 36417

Arzénka, én nem használok BL80-ast. Sima BL50-es finomlisztet, és passz milyen kódú normál réteslisztet használok. Felesbe szoktam keverni, nagyjából, ha kenyerezek.

Előzmény: Arzénka (36414)
vojudit79 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 36416

Na meg max kocogni tudsz olyankor, mert semmilyen sportlétesítmény nincs nyitva már:)

Előzmény: Arzénka (36415)
Arzénka Creative Commons License 2012.01.16 0 0 36415

A kilókhoz gratulálok! :) Rajtam még 3 kiló van makacsan, de az a gyanúm, hogy az már csak jelentősebb mozgás beiktatásától menne le.

A vicces, hogy én akkor kezdtem el hízni, amikor visszajöttem dolgozni. A legjobb formámat akkor mutattam, amikor naponta sok-sok órát tologattam a babakocsit ikrestül és miegyebestül. Na, ahhoz a formához hiányzik még 3 kiló.

 

A késő este alatt mit értesz? Mert én mondjuk fél 9 körül tudnék lelépni otthonról. Ha azt vesszük 9-10-ig tudnék valamit mozogni (ha nem lennék hulla a reggel 6-os kelés, a 8 óra munka, gyerekezés és házimunka után).  De ilyenkor már nyilván nem szívesen mozdulok ki.

Előzmény: Allia (36412)
Arzénka Creative Commons License 2012.01.16 0 0 36414

Allia, te hol veszel BL 80-as lisztet? Eddig a teszkóban vettem, de ott nem volt az elmúlt két hétben. Nagyon hiányzik, mert én is itthon sütős vagyok.

 

Előzmény: Allia (36410)
vojudit79 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 36413

Wow!Ezzel az egy év -15 kg-val én is kibékülnék. És még akkorsem lennék a versenysúlyomnál, messze nem:( Zorka születése után valahogy könnyebben rá tudtam magam venni a mozgásra, nemzabálásra. Most egyszerűen nem megy...csak sajnálom magam:(

Előzmény: Allia (36412)
Allia Creative Commons License 2012.01.14 0 0 36412

Nem kell kenyérsütő. Robotgéppel bedagasztod a tésztát, keleszted, megformázod, és a sütődben megsütöd. Próbáld pirítósnak enni. Kilóban kb. 15.

Ma pl. felvettem egy olyan nadrágot, amit 7 éve vettem. Jó a régi sínadrágom, sőt, kényelmesen alá is tudok öltözni. :-)

A heti 4 edzésből kettő nekem délelőtti, tenisz, olynakor apámék vigyáznak a kistökre, a másik kettő késő esti.

Esetleg nézd meg a vércsoportdiétát.

Előzmény: vojudit79 (36411)
vojudit79 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 36411

Gratula! Kiloban mennyinél tartasz? 

Kenyérsütőm nincs, a heti 4 edzés tuti biztos nem fog menni:) Amúgy a hús salátával az a bajom, hogy megeszem egy-két-három este...de a negyedik alkalom után kissé unalmas. Nem is annyira a kenyér íze hiányzik egyébként, hanem egyszerűen nem lakok jól nélküle.

Előzmény: Allia (36410)
Allia Creative Commons License 2012.01.13 0 0 36410

Süssed te a kenyeret, kiflit, és akkor lesz friss. Meg tovább is friss marad, mint a bolti. És olcsóbb is. :-) Az esti zabálások meg legyenek saláták, kevés hússal, kenyér semmi. Ha nagyon nem bírod ki kenyérféle nélkül, akkor is pirítva egyed. Nekem egy év alatt lement farmerból 3 méret, heti 4 edzéssel, és odafigyelt étkezéssel.

Előzmény: vojudit79 (36409)
vojudit79 Creative Commons License 2012.01.12 0 0 36409

A mindenit, Albi kész fiatalember. Hú de öregszünk emberek!!!!

Nálam (mint már 5 éve folyamatosan) fogyi projekt van, de nem nagyon haladok vele. Elsőként az esti zabálásokat kéne reggelire cserélnem, de nem nagyon megy...reggel nincs itthon friss kifli, kenyér, stb...

Csajok irdatlanul hisztisek, egyre nehezebben viselem. Más nagyon nincs nálunk:)
Eltüntek?!

 

Előzmény: Midianna (36407)
kisbabi Creative Commons License 2012.01.11 0 0 36408
hû de nagy pasi már.
egyenlôre én is olyan 3/4 6kor kelek, Fèrjjel kávé,utána Beninek reggeli mert ô ébredés után már az ajtóból azt kiabálja hogy hamma. Vini általában gabonapelyhet eszik,Mesi meg nem igazán ugye. Így 8körül igyekszünk beérni az oviba. Mess öltözik egyedül V is tud csak nem akar Bt pedig én öltöztetem. De ha visszamegyek dolgozni fél7 körül oviba kell lenni mert onnan még másik település bölcsi, 3. tel. melóhely, mindez fél8ra....
Előzmény: Midianna (36407)
Midianna Creative Commons License 2012.01.11 0 0 36407

Búék Mindenkinek!

 

Sztem se aggódj ezen, nálunk a köv. a történet: Luca nem bír enni ébredés után (anyja lánya, épp most iszom a 2. kávémat, enni még nem ettem, majd délben) a 2 kicsi meg, ahogy kipattan a szemük, egyből ennének, főleg Merci. De nálunk meg idő nincs sokszor, így is 6-kor kelek és keltem a bandát, h fél 8-ra Luca beérjen a suliba. Így aztán kezükbe nyomok 1-1 croissantot (bolti) v. kekszet (jójó, tudom, ez nem olyan jó, mondjuk ők csokit ennének) v. kukoricapehely+tej/kakaó v. ha apja itthon van, ő ken nekik kenyeret+felvágottat, de nekem nincs idegem rá reggel pöcsölni, ez van : ) éhen nem fog halni egyik se, fél 9 tájban tízóraiznak az oviban, suliban is, Luca pluszba visz croissantot v. szendvicset, mert ő ugye nem mindig eheti, amit a suliban adnak. Az oviban meg az a szokás, h reggel van kirakva tányérba gyümölcs (minden héten más-más szülő visz) esetleg keksz, h aki nagyon éhes, ehessen tízórai előtt.

Amúgy 1 hete Albi is ovis, egyenlőre ebéd után hozom el, de nem nagyon akaródzik neki hazajönni, ú.h. lehet h bentalvós lesz ő is nemsokára. Én meg a rengeteg szabadidőmmel nem tudok mit kezdeni, egyenlőre nem nagyon találom a helyem, munkát keresek, de addig meg bnőmet nyaggatom a nyavalygásommal, hüpp : )

Pár karácsonyi meg Albi szülinapos képet dobok ; )

Előzmény: kisbabi (36404)
kisbabi Creative Commons License 2012.01.11 0 0 36406

:) ma reggelizett.....

áh nálunk 6kor már min. 1 gyerek fent aki kötelességének tartja hogy a másik kettő is fent legyen...

suliban szerintem a szünetekben tud étkezni. Nálunk a nagyszünet volt ilyen de ha reggeli nélkül mentem én addigra éhen pusztultam. kb az első szünetkor már éhes voltam...

de mindegy a lehetősége fennáll ha akar eszik itthon majd akkor.

Én sem tudok ébredés után enni. ezért iszok éhgyomorra kávét....

Előzmény: vojudit79 (36405)
vojudit79 Creative Commons License 2012.01.11 0 0 36405

Zorka is az oviban reggelizik, de ő később is kel. Szerintem korai ezen aggódnod, iskoláig még változhat ez, na meg emlékeim szerint ott is van reggeli. Egyébként én sosem tudtam reggelizni, a mai napig sem. Minimum 2 órának el kell telnie ébredés után, hogy le tudjak nyomni pár falatot a torkomon.

 

Ja, BÚÉK mindenkinek:)

Előzmény: kisbabi (36404)
kisbabi Creative Commons License 2012.01.11 0 0 36404
sziasztok. Elôször is Boldog új évet mindenkinek.
Érdeklôdnék hogy nálatok hogy megy a reggeli. Ugyanis Mesi nem hajlandó. A fiúk egészen jól esznek de ô nem kér ha meg leültetem bele sem dugja az orrát. Most még ok mert oviba 9kor esznek reggel de mi lesz ha suliba mennek? dupla tízórait csomagoljak? Én emlékszem suliba mindig éhes votam :-). Amúgy igen jó étkû.

No meg érdeklôdnék kivel mi újság. Rég eltûnteknél gyermekek száma? :-)
_Anda Creative Commons License 2011.12.23 0 0 36403

Békés, Boldog Ünnepeket Kívánunk Mindenkinek:-)

Caitlin Creative Commons License 2011.11.23 0 0 36402

Én idén újítottam. Egy tortaforma köré állítva kitkatot tettem, szépen összekötöttem szalaggal és megtöltöttem csurig smarties-al, zizivel es egy kevés gumicukor is ment bele.... Oltári sikere volt :)

Előzmény: Midianna (36401)
Midianna Creative Commons License 2011.11.23 0 0 36401

Sok boldog szülinapot Zorkának is!!

Szupi tortája volt : )))

A mienk egy rakás ..., á, inkább nem mondok semmit. Finomnak finom volt, de direkt megkértem anyóst, h csak az alap piskótát süsse meg (az én sütőm ratyi) meg a krémet tegye bele, és majd én ráteszek marcipánbevonatot, meg vettem fekete meg piros kartont, abból kivágom a füleket, szájat, szemet, masnit, merthogy Merci Minnie egeres tortát szeretne, nem, anyós megcsinálta csokibevonattal, rózsákkal, mindennel, oké, h jó lett, de a gyerek hónapok óta ezt mondogatja, h ő Minnie egeres tortát szeretne, és ennyit se lehet???? De ha nem beszéltük volna le vagy 53x, h mit hogy szeretne a gyerek, aszondom, jóvan, de így??? ja és persze én vagyok a hálátlan, meg idegbajos... hát csak egy probléma van: ez a gyerekről szól - szólt volna, és nem rólam... : ( mindegy. Az oviba viszont én sütöttem muffin-piramist, és azt vitte be : ))

Előzmény: vojudit79 (36397)
Allia Creative Commons License 2011.11.22 0 0 36400

Isten éltesse! Nildia megint csoda-tortát alkotott. :-) (ha nem olvastam volna a facebook-on, akkor is tudnám :-D )

Előzmény: vojudit79 (36397)
_Anda Creative Commons License 2011.11.21 0 0 36399

Sok Boldogságot Minden Szülinaposnak!

Arzénka Creative Commons License 2011.11.21 0 0 36398

Boldogot a szülinaposoknak! :)

Előzmény: vojudit79 (36397)
vojudit79 Creative Commons License 2011.11.20 0 0 36397

Boldog Szülinapot Mercinek!

Hoztam képet az én szülinaposomról.És ezúton is köszönet Nildiának a gyönyörű és isteni finom tortáért. :)

 

Előzmény: Midianna (36396)
Midianna Creative Commons License 2011.11.09 0 0 36396

Ügyes : ))

 

Előzmény: kisbabi (36395)
kisbabi Creative Commons License 2011.11.08 0 0 36395

Képzeljétek alapítványi bál lesz nálunk, és Mesike a néptáncos csoporttal fellép. Tavaly óta jár az oviból.

Na meg tavasz óta lovagol is, lehet még versenyre is viszik. egyenlőre a könnyített ügetést tanulja. (Vince is jár de ő még kicsi úgyhogy ő neki még többet kell dolgoznia, hiszen 4 évesen szokták kezdeni tavasszal kezdte és nyáron volt 3.De ügyesen erősödik :) )

Midianna Creative Commons License 2011.11.07 0 0 36394

Persze, amúgy kimondottan jól áll neki, meg csúfolni se fogják, attól nagyobb szája van : D nem is ezért vagyok elkenődve, hanem h úgy mentünk vizsgálatra, h semmi, de semmi baja a gyereknek, csak legyen mán egy ellenőrzés. Aha. egyik szeme jó, másikon + 1,5 a - 1,5 -en cilinderrel, fénytörési hiba. Ja, és ugye tökjól boldogult így, 20-as biciklivel közlekedik már, rettentő ügyes, csak így lehet szépen lassan elveszteni az egyik szemet, mert a jó kikapcsolja a rosszat egy idő után... szóval tul.képp örülök én, h észrevették a hibát, csak azért arculcsapás volt, h az összes gyerekemnek rossz a szeme, így Albi kivétel mindenki szemüveges már a családban, és ugye neki is gond van a szemével... nameg az a 18 rugó se esett jól, amibe került a szemcsi, így Karácsony meg Merci szülinapja, meg névnapok előtt : s

Előzmény: Allia (36391)
_Anda Creative Commons License 2011.11.07 0 0 36393

Milyen igaz! Lehet hogy megáll a romlás és nem is kell sokáig. Meg valahogy nem olyan már ez a téma mint mikor mi voltunk gyerekek, természetesebb, nem csúfolódnak. Engem (én is szemüveges vagyok kb. 12 éves korom óta) még csúfoltak, most már másként gondolkoznak a gyerkőcök:-)

Előzmény: Allia (36391)
kisbabi Creative Commons License 2011.11.07 0 0 36392

:D

Előzmény: Midianna (36390)
Allia Creative Commons License 2011.11.06 0 0 36391

Nagyon aranyos vele! És inkább kapjon szemüveget, derüljön ki a probléma, minthogy vaksiskodjon, és amiatt legyen netán ügyetlen valamiben.

Előzmény: Midianna (36390)
Midianna Creative Commons License 2011.11.06 0 0 36390

Merci is szemüveges lett : ((

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!