Keresés

Részletes keresés

rarabel Creative Commons License 2006.05.09 0 0 200

Így van!

De legalább jól elítélték Petaint is meg Horthyt is háborús bűnösként!

Előzmény: Állományjavító (199)
Állományjavító Creative Commons License 2006.05.09 0 0 199

Egyiket sem végezték ki. Nürnbergben ráadásul meg csak németeket végeztek ki.

 

A kivégzés elmaradása nem jelent becsületrendet egyik szaros kollaboráns féregnek sem.

Előzmény: rarabel (186)
Via Galvani Creative Commons License 2006.05.09 0 0 198
Méretes baromságot tudtál rittyenteni: tovább!
Előzmény: meret99 (148)
Állományjavító Creative Commons License 2006.05.09 0 0 197

Ezt szépen betanultad.

 

Mit kell ezen betanulni? Ennek a kijelentésednek semmi relavanciája, mert akár betanultam, akár séróból jegyzem meg, attól még éppannyira igaz vagy éppannyira nem igaz.

 

Nincs veled rendben valami, akadozik a logikád meg a jómodorod.

Előzmény: a négus (188)
a négus Creative Commons License 2006.05.09 0 0 196

viszont a tény az tény, Németország támadta meg a Szovjetuniót a közöttük fennálló megnemtámadási szerződést felrúgva.

 

Ez tény, mint ahogy az is, hogy Németo. nem akarta megtámadni Ny-Európát és hogy az antant üzent hadat és vonult fel a határra.

 

A sztálini oroszo egy mészárszék volt, amely az akkori világ legtotálisabb hadigazdaságával készült a háborúra (41-ben több tankjuk volt, mint a világ öszes többi hadseregének együttvéve).

Tény, hogy csak a támadás volt a katonai doktrínájuk - mondjuk Joe b. mérhetetlen primitívségét jól mutatja, hogy pont az ezt megvalósítani képes módszert kidolgozót lövette le. 

Előzmény: Bimbum (189)
Fuchsmajor Creative Commons License 2006.05.09 0 0 195
Tegnapelőtt.
Előzmény: Törölt nick (192)
originalqszi Creative Commons License 2006.05.09 0 0 194
Ezt te írtad le!!!!!!! Én csak annyit írtam, hogy nekem ez a győzelmi nap nem ünnep, hanem egyenese gyásznap, mint Mohács, ill. Trianon!!!!!!! További jó kombinálást:)))))))
Előzmény: Bimbum (184)
rarabel Creative Commons License 2006.05.09 0 0 193

Nem!

Csak olyan békeharcot vívok a fasisztákkal, hogy kő kövön nem marad!

Előzmény: Bimbum (190)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.09 0 0 192
tegnap kellett volna ezt a topikot nyitni.
Bimbum Creative Commons License 2006.05.09 0 0 191

Sajnos ige. Kádár nem tartotta annyira biztosnak a rendszerét, hogy csak saját erőkre támaszkodva fenntartsa.

Előzmény: a négus (185)
Bimbum Creative Commons License 2006.05.09 0 0 190
Megzakkantál?
Előzmény: rarabel (187)
Bimbum Creative Commons License 2006.05.09 0 0 189

Königsberg - ma Kalinyingrád.

 

Erről a törzsvezetési gyakorlatról nem tudok, de az összes vezérkar lehetséges háborúk eljátszásával szokott foglalkozni.

 

A szovjet támadás terve kedvenc hipotézise a szerecsenmosdatóknak, viszont a tény az tény, Németország támadta meg a Szovjetuniót a közöttük fennálló megnemtámadási szerződést felrúgva.

Előzmény: a négus (181)
a négus Creative Commons License 2006.05.09 0 0 188

Ezt szépen betanultad.

 

Előzmény: Állományjavító (182)
rarabel Creative Commons License 2006.05.09 0 0 187

A rohatt fasisztája!

Az is következik belőle, hogy Népbíróság alé vele!

Előzmény: Bimbum (184)
rarabel Creative Commons License 2006.05.09 0 0 186

Így van!

Horthyt is kivégezték Nürnbergben, mint Petaint!

Előzmény: Állományjavító (179)
a négus Creative Commons License 2006.05.09 0 0 185

Bizony. Ha valaki háborút indít, azt elveszti, akkor a győztes hatalom gyakran megszállja a legyőzött területét

 

Mint Cseh, lengyelo, a baltiak, és Románia esetében.

 

Utána azért állomásoztak itt a szovjet csapatok, hogy az összeköttetést biztosítsák ausztriai csapataik felé. 1955-ben megkötötték az osztrák államszerződést, és az idegen csapatok elhagyták Ausztria területét. Mi pedig még előtte  pedig megkötöttük a Varsó Szerződést, s attól fogva ez adta formális jogi alapot a szovjet csapatok jelenlétére. Különben Hruscsov 1956 után felajánlotta egyszer Kádárnak a szovjet csapatok kivonását, de Kádár nem örült ennek a lehetőségnek, így aztán maradtak.

 

szóval mi kértük a megszállást ....

Előzmény: Bimbum (178)
Bimbum Creative Commons License 2006.05.09 0 0 184
Ebből következik, hogy te a nyilas rendszer és a náci Németország győzelmét tartottad volna kívánatosnak.
Előzmény: originalqszi (176)
Állományjavító Creative Commons License 2006.05.09 0 0 182

Ez a nap az antifasiszta koalíció győzelmének napja, hagyományosan errefelé május 9-én ünnepeljük és nem 8-án, mint Nyugat-Európában.

 

Hogy ki a rohadék és ki nem, ki tetszik neked és ki nem, az a mai napon, az antifasiszta koalíció európai győzelmének napján tévutakra vezető meggondolás.

Előzmény: a négus (158)
a négus Creative Commons License 2006.05.09 0 0 181

Kihagytál 1-2 dolgot :

 

Szálin lerohanja Lengyelo.-ot, a balti államokat, Finno-t, Romániát.

 

(Ja, 1941 jan. elején kiemelt törzsvezetési gyakorlatot tartanak, ahol északon Königberg, délen Budapest bevételét gyakorolják)

Előzmény: Bekö Tóni (177)
Bimbum Creative Commons License 2006.05.09 0 0 180

Az biztos. Svédországban nem sok katolikust találsz (esetleg a lengyel bevándorlók között). Olaszországban hosszú ideig a válást sem legalizálták, ezért évtizedeken át nem tudott valaki formálisan új családot alapítani.

 

A kábítószert én nem kötném az USA-hoz. A szexuális forradalomban is a svédek és pl. németek jártak elől. Az USA-ban ma sem találsz túl sok  nudista strandot, a monokini sincs divatban.

Előzmény: Nem tudom. (169)
Állományjavító Creative Commons License 2006.05.09 0 0 179

Az antifasiszta koalíció győzött.

 

A nácikollaboráns horthyrezsim meg utána a nyilas csürhe meg megbukott. És azt meg közölték, hogy nincs módunk válogatni abban, hogy a Szovjetúniót megtámadó és a megszállásért egészen a Donig a megszállók elébe masírozó Magyarországot legyőző antifasiszta koalíció tagjai közül kit szeretnénk a nyakunkba.

 

Amíg mindez nem válik köztudomásúvá és az ezzel szembeni, tehát eo ipso a nácikollaboráns horthyrezsimet vagy a nyilas csürhekormányt védelmező vélemények nem váltanak ki osztatlan undort a szalonképes magyar közvéleményből, addig ez a történet nincs befejezve és újra meg újra megismétlődik, akár elméletileg, akár gyakorlatilag.

 

Az ünnep közös európai ünnep, a modern Európa legfontosabb fundamentumának ünnepe.

Előzmény: ger_zson (151)
Bimbum Creative Commons License 2006.05.09 0 0 178
Bizony. Ha valaki háborút indít, azt elveszti, akkor a győztes hatalom gyakran megszállja a legyőzött területét. Így volt ez Magyarországon 1947-ig. Utána azért állomásoztak itt a szovjet csapatok, hogy az összeköttetést biztosítsák ausztriai csapataik felé. 1955-ben megkötötték az osztrák államszerződést, és az idegen csapatok elhagyták Ausztria területét. Mi pedig még előtte  pedig megkötöttük a Varsó Szerződést, s attól fogva ez adta formális jogi alapot a szovjet csapatok jelenlétére. Különben Hruscsov 1956 után felajánlotta egyszer Kádárnak a szovjet csapatok kivonását, de Kádár nem örült ennek a lehetőségnek, így aztán maradtak.
Előzmény: a négus (174)
Bekö Tóni Creative Commons License 2006.05.09 0 0 177

A kérdés az volt eredetileg, hogy ki uralja e térséget ő vagy Hitler - Sztálin nyert.

 

A kérdés nem ez volt.

 

Elöször : Molotov-Ribbentrop paktum.1939 aug 23.Kölcsönös megnemtámadási szerzödés aláirása.

Másodszor: titkos szerzödés kötése, Lengyelo. felosztva Narew,Visztula és a San folyók mentén. A német fél nem tart igényt Besszarábiára, a balti államokat szovjet érdekszférához csatolják,Finno.és Litvánia kivételével.

 

1939 szept.1 a német csapatok átlépik a lengyel határt. Ezt követi Anglia és Franciao. hadüzenete a lengyelekkel kötött szövetség értelmében. Kezdetét

veszi a II.VH.

Előzmény: a négus (168)
originalqszi Creative Commons License 2006.05.09 0 0 176
Nekem a vereség napja, akárcsak Mohács, Trianon!!!!!:((((((((((((( Persze a vereség valakiknek győzelem is, győzelem egy nép felett, amely annak leigázását jelenti!!!!!
Állományjavító Creative Commons License 2006.05.09 0 0 175

Kedves Bimbum!

 

Előre is meghajlok minden történelmi pontosításod előtt és őszintén köszönöm a felvilágosításokat: ezek egy része előttem is ismert, mások nyilván bővítik ismereteimet.

 

De ha úgy gondolod, hogy egy kétmondatos hozzászólásban nem lehet, talán távalotsabb ívet vonva, május 9-hez kötni a Magyar Királyság bukását, holott hát mindenki tudja, hogy ez a dátum nem magyar érdekű, s sokan tudjuk azt is, hogy a köztársaságot 1946-ban kiáltották ki, akkor szerintem nem egyformán gondoljuk.

Előzmény: Bimbum (150)
a négus Creative Commons License 2006.05.09 0 0 174

Miért, ez legalizálja K-E sztálini megszállását ?

Előzmény: Bekö Tóni (172)
ex_lx Creative Commons License 2006.05.09 0 0 173
Hitlernek ez csak másfél pocsék évet, és pár igazán szar másopercet jelentett - de Kelet-Erópának...
Előzmény: Bekö Tóni (172)
Bekö Tóni Creative Commons License 2006.05.09 0 0 172

Sztálin elfoglalta K-Európát Hitlertől.

 

Miután Hitler megtámadta hadüzenet nélkül.

Előzmény: a négus (168)
a négus Creative Commons License 2006.05.09 0 0 171

(Egyebkent a Keynesianus kozgazdasagi fogalom.)

Tudom, azért írtam.

Előzmény: Nem tudom. (169)
Nem tudom. Creative Commons License 2006.05.09 0 0 170
Egyaltalan nem, de ezt mar alabb kifejtettem. A hitleri semmivel sem jobb mint a sztalini, roosevelti, churchilli.
Előzmény: Bimbum (167)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!