Keresés

Részletes keresés

vizinikk Creative Commons License 2006.06.13 0 0 278

bennem meg az merül fel, vajon miért kellett akkreditálni és az állami fenntartású egyetemekkel azonos módon finanszírozni az egyházi felsőoktatási intézményeket?

 

Előzmény: kutya17 (44)
Quador Mortis Creative Commons License 2006.06.13 0 0 277
"Euró pedig 2014 előtt nem lesz"

Egyébként miért is lenne az jó mondjuk konkrétan neked vagy nekem, ha lenne?
Előzmény: nurej (262)
Quador Mortis Creative Commons License 2006.06.13 0 0 276
Bizony. Mint a régi szép időkben, amikkor a kormány és párt megmondta, de hát az okos magyar nép, a "mindenki" már tudta... Aki meg persze nem, az magára vessen, a hülyéje.

Tényleg, már alig vártam, hogy megint ez legyen.
Előzmény: mammamija (267)
Wic Creative Commons License 2006.06.13 0 0 275

mondtam én olyat, hogy mindenki?

 

statisztika.

 

Előzmény: mammamija (274)
mammamija Creative Commons License 2006.06.13 0 0 274
Ez azért nem teljesen így van ám! Láttam én fidesz gyűlésen őszhajú nagyikat is, akik acsarkodnak, miközben szépen zsebretették az emelt nyugdíjat, melynek hatását te és én fogom +fizetni...
Előzmény: Wic (265)
pandras Creative Commons License 2006.06.13 0 0 273

Jól hallottam ma reggel? A pénzügyminiszter azt mondta, hogy a minimálbér utáni járulékok duplájára nőnek, mivel senki sem ennyit keres. Ha mégis, akkor a foglalkoztató ( vállalkozó) az APEH -töl az eredeti járulék visszaállítását kérheti ( természetesen egy alapos vizsgálat után )

NA VÉGRE! Ezután nem lehet arra hivatkozni, hogy azért nincs béremelés -egy fillér sem!- mert magasak a járulékai.... P.

 

mammamija Creative Commons License 2006.06.13 0 0 272

A pénzügyminiszter elsősorban az Eurostatot, a statisztikusokat jelölte meg felelősnek azért, hogy az idei tervezett 4,7 százalékos GDP arányos, uniós normák szerint számított hiányt 8 százalékra kellett emelni. A hiányt növelő tételek többsége szavai szerint szerepelt a költségvetésben, de például az autópályák építési költségeinek elszámolási módjáról csak márciusban döntöttek az uniós statisztikusok és hasonló volt a helyzet a Gripen-beszerzés költségeivel is.
A tervezett intézkedések részleteiről elmondta, hogy az elvárt adót a cégeknek előzetes bejelentés alapján lehetőségük lesz nem megfizetni, amennyiben valóban veszteségesek. "Tarthatatlan állapot és a világban példa nélküli, hogy a legálisan működő vállalkozások 40 százaléka tartósan nulla körüli nyereséggel vagy veszteséggel működik Magyarországon" - mondta a pénzügyminiszter, aki erről az adóról az adóhivatal egyfajta új ellenőrzési szempontjaként beszélt.


"Legalább győződjünk meg, hogy nem a nyereségszerzés céljából, hanem karitatív okokból működnek ezek a cégek" - mondta a pénzügyminiszter.
Arra a kérdésre, hogy az eva kulcsának 15-ről 25 százalékra növelése nem kényszerít-e majd ismét a feketegazdaságba olyan cégeket, amelyek korábban ezt az adózási formát választották, Veres János kijelentette: a Pénzügyminisztérium számításai szerint a 25 százalékos kulccsal is az eva alapján adózók kedvezményesebb helyzetben lehetnek a költségelszámolást választó vállalkozásoknál, mintegy 10 százalékkal.
A banki különadót a miniszter közlése szerint azért nem lehetett fenntartani, illetve kiterjeszteni a biztosítókra is, mert azzal kapcsolatban alkotmányos aggályok merültek fel. Ezért választották a Pénzügyminisztériumban az állami kamattámogatás alapján számított járadékfizetési kötelezettséget, amely az előbbi megoldásnál kevesebbet, mintegy 25 milliárd forintot hozhat majd jövőre a költségvetésnek a pénzügyi szférában.

mammamija Creative Commons License 2006.06.13 0 0 271

A müncheni liberális lap hétfői száma szerint a magyarok "egyelőre azon álmélkodnak, hogy Gyurcsány csapata milyen formulákkal igazolja a kampányhazugságot. Veres János pénzügyminiszter beismerte: beosztottjainak megtiltotta, hogy a választás előtt megnevezzék a valós költségvetési számokat, mert az rossz hangulatot teremtett volna."
A Magyar Televízió Napkelte című műsorában Veres János kijelentette: az olyan "prognózisra vonatkozó munkákat" tiltotta, amelyben becslések lettek volna, például az árvízre vagy más olyan tételekre, amelyeket csak becsülni lehet. Veres János utalt arra: több százszor mondta azt a választások előtt is, hogy az idei költségvetés intézkedésekkel lesz tartható.

 

Ezt meg Veres János mondta.

Előzmény: zogu (270)
zogu Creative Commons License 2006.06.13 0 0 270

Ma reggel így magyarázta a bizonyítványát a rádióban:

 

"Ami pedig a választási kampányt illeti... szót nem ejthettünk volna semmiről, ami előttünk áll."

 

Jó, mi?

Előzmény: csini75 (269)
csini75 Creative Commons License 2006.06.13 0 0 269
Ebben nem vagyok olyan biztos!
Olvass bele Fletó blogjába! Ott sipkol a sok hülye, hogy nem ezt ígérték!
Vannak ám ebben az országban nem is kevesen, akiknek a gondolkodás nem erősségük!
Előzmény: mammamija (267)
tavir Creative Commons License 2006.06.13 0 0 268
Milkyen statisztikát te nagyon eccerű? Idáig nem süllyedhecc.:(((
Előzmény: Wic (265)
mammamija Creative Commons License 2006.06.13 0 0 267
Azért ne általánosíts. Mindenki tudta, hogy ez így nem mehet tovább...
Előzmény: csini75 (263)
mammamija Creative Commons License 2006.06.13 0 0 266
Ezt azért nem értem.
6 emberre fűtesz, én kettőre - de a gázfogyasztás ugyanannyi ha megfelelő hőmérsékletet szeretnék elérni nem?
Ha 6 emberre főzöl, a gáz ugyanannyi mint az enyém két emberre - csak a fazék nagyobb...
Előzmény: nurej (264)
Wic Creative Commons License 2006.06.13 0 0 265
eccerű nézd meg a statisztikát, honnét kerülnek ki főleg az mszp-szavazók. és rájössz, hogy van kialakítva a szociális igazságosság....
Előzmény: nurej (264)
nurej Creative Commons License 2006.06.13 0 0 264

És hogyha és 6 emberre fűtöm a háztartásomat és 6 emberre főzök? És persze emiatt jóval több, mint 3000 a fogyasztásom?

 

Szívjam meg, csak azért mert 6-an vagyunk?

 

Nyugdíjas szüleimnek magasabb az egy főre eső jövedelme, mint nekünk. Persze, ketten, kis lakásban 3000 alatt fogyasztanak. Akkor most hogy lesz ebből szociális igazság?!?

 

 

Előzmény: Wic (254)
csini75 Creative Commons License 2006.06.13 0 0 263
Nekem rettentő nagyot!
A feleségem a szavazás napján, mikor kezdett kialakulni a végeredmény, elvonult a másik szobába, mert nem bírta elviselni a szentségelésemet.
Én azért örülök, hogy az a sok idióta, aki elhitte nekik, hogy jön a Kánaán, most szembesülhet az ország helyzetével. Mert ugye a Fidesz csak riogatott!
Nem tudom, hogy a sok értetlenkedő hol élt a kampány alatt? Ugandában? Vagy nem olvasott újságot?
Az ilyeneket nem sajnálom! MEGÉRDEMLIK!!!
És csak "annak a tehene dögöljön meg", aki rájuk szavazott!
De sajnos sok olyané is meg fog, aki a háta közepére kívánja őket!
És ez szomorú!
Előzmény: gunyoros (259)
nurej Creative Commons License 2006.06.13 0 0 262

Fizessenek az mszp szavazók békekölcsönt.

 

De ne minket szívassanak, akik nem rájuk szavaztunk már 2002-ben sem, mert tudtuk, hogy előre, hogy ez lesz.

 

Ezek nem tudnak másban gondolkodni, csak hitelekben és hiányképzésben, illetve, ha már csődben van az állam, akkor megszorításokban. Tipikus kádárista gondolkodásmód, amely nem hajlandó hallani sem gazdaságélénkítésről és ösztönzésről.

 

Íme az eredmény. 2002-ben kaptak egy normális költségvetést (amiből kapásból futotta sokszáz milliárd jóléti kiadásra, aztán persze jöttek a hitelek, és a hiánynövelés) és egy régióelső gazdaságot, amelyben teljesen reális volt a 2006-2007-os euró bevezetés.

 

Aztán szépen utolsók lettünk. Euró pedig 2014 előtt nem lesz.

 

N

Wic Creative Commons License 2006.06.13 0 0 261

Na ez az. Egy januári cikk, egy újságíró agymenése.

 

a fogyasztás sima statisztikai adat.

használható.

Előzmény: gunyoros (258)
gunyoros Creative Commons License 2006.06.13 0 0 260

akkor a kaja ára felmegy a korábbi alacsony kulcsról 20%-ra.

 

 

Akkor a birka nép vagy megveszi ennyiért, vagy ott rohad a pultokon.

Miután a kereskedők lenyelték az ÁFA csökkentést, nem sajnálom a veszteségüket.

Előzmény: Wic (255)
gunyoros Creative Commons License 2006.06.13 0 0 259

Na! Akkor Fletó neked legalább örömet okozott.

Jellemzően az ilyen fröcsögőkre, kárörömöt, de Te azt is élvezed.

Igaz magyarnak láccol ezzel a -  dögöljön meg a szomszéd tehene is  - mentalitással

:-)

Előzmény: csini75 (256)
gunyoros Creative Commons License 2006.06.13 0 0 258

Na ez az. Egy januári cikk, egy újságíró agymenése.

Nem tudok kiindulni belőle.

 

A családok szopják meg...

Állam bácsi csak abból tud osztogatni, amit bevételez...

 

Nagyobb szopás lesz a 10-15 ezer közalkalmazott leépítése...

 

Bár a mai szakegyleti reakcióval sem értek egyet....

tizennégyezer biztos és tisztességes adózót veszít a költségvetés

 

Ez egy igen hülye érvelés...

Előzmény: Wic (254)
csini75 Creative Commons License 2006.06.13 0 0 257
Meg sajnos az is fizet, aki nem rájuk szavazott!
csini75 Creative Commons License 2006.06.13 0 0 256
Nekem nem savanyú, kispajtás!
Örülök neki, hogy a sok birka most fizethet, aki rájuk szavazott.
Ott sírnak egytől-egyig a fletó blogján, hogy hát nem ezt igérte a kedves Führer!
BIRKÁK!!! Fizessetek!
Előzmény: gunyoros (252)
Wic Creative Commons License 2006.06.13 0 0 255

nu, akkor a kaja ára felmegy a korábbi alacsony kulcsról 20%-ra.

 

király....

 

Előzmény: gunyoros (250)
Wic Creative Commons License 2006.06.13 0 0 254

Gázár +30% (azért a szociális kompenzáció nevű izére kíváncsi leszek)

 

indulj ki ebből:

 

" (Az átlagos, gázzal fűtő családok évente 1500-3000 köbméter között fogyasztanak, a nyugdíjasok jellemzően 1500 alatt, a családi házban élők 3000 köbméter felett). "

http://index.hu/gazdasag/magyar/gazar/

 

ha fogyasztáshoz kötik, a családok szopják meg megint.

 

Előzmény: gunyoros (247)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.13 0 0 253
a forintbuktával, a gázárral, villanyárral együtt robbanni fog az élelmiszerpiac is. gyakorlatilag felesleges százalékonként számlálni, mert a közhangulat együttes ereje akkorát tesz rá, amire még Gy. Ferenc sem lenne képes.
Előzmény: gunyoros (250)
gunyoros Creative Commons License 2006.06.13 0 0 252

Savanyú a szőlő, kicsim?

Vittél vóna még1 nyugdíjjast!:-D

Előzmény: csini75 (251)
csini75 Creative Commons License 2006.06.13 0 0 251
Egyed csak tovább a narancsos buktádat!
Lehet, hogy szeptembertől már arra sem lesz pénzed....
Előzmény: gunyoros (248)
gunyoros Creative Commons License 2006.06.13 0 0 250

A 20% marad a felső határ.

Tehát az 5% mindenre nem igaz.

Előzmény: Törölt nick (249)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.13 0 0 249
ÁFA: állítólag +5%
Előzmény: gunyoros (247)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!