Keresés

Részletes keresés

Cickomka Creative Commons License 2015.10.30 0 0 99

Kedves Laci!

 

 

Persze, hogy tegeződhetünk! ( a fb-on egyébként is ez a szokás.) 

Nagyon irigyellek a jó "alvókád"-ért!  Én a betegségem óta rosszul alszom. Én is Zalában élek, mégpedig Nagykanizsához közel. Felsőrajkon. Ez jó kis  gondolkodni valót adott nekem, ugyanis volt egy Boha László tanítványom, aki tudomásom szerint szintén Nagykanizsán dolgozik. Csak amikor tüzetesebben "utánad néztem"s , láttam fényképet rólad, és olvatam, hogy nős vagy, és odősebb, mint az "én Lacikám" nyugodtam meg, hogy  nem őróla van szó.

Kedves Laci! most tényleg elköszönök. holnap nehéz napom lesz, pihennem kell. ha lehet, én inkább a fb-on vagy Skype-on vagyok inkább elérhető. Erre az utolsó bejegyzésedre itt még írok, de nem ma, mert fáradt vagyok.

 

Üdv.: Gyöngyi

Előzmény: bosibo (98)
bosibo Creative Commons License 2015.10.30 0 0 98

Kedves Cickomka!

 

Köszönöm a választ.

Szerintem sok javulást fog hozni a készülék végleges beállítása.

Pécsett volt? 

Nekem Katika állítgatta napokon keresztül, a Doktor úr csak egy-két alkalommal.

A privát neurológusom azt mondta, hogy a kütyü gyakorlatilag egy állandó és folyamatos gyógyszer-szedésnek felel meg, ezért kell mellé csökkentett dózis a korábbi helyett.

Én a műtét előtt szedtem napi 1 Azilect, Jumex és 4×100mg Stalevo - mára csak a Stalevo (Corbilta) maradt.

Leszázalékolás? Megtörtént, nov. 30. az utolsó munkanapom.

A Bizottság 47% maradék egészséget állapított meg, azaz rokkantsági ellátást fogok kapni, a korábbi jövedelmem 60%-a mértékében.

Ahogyan ezt számolgattam, még mindig több, mintha ma mennék öregségi nyugdíjba.  57 éves vagyok.

 

Cickomka! Tegeződjünk, jó? És akkor Te ki vagy a Face-csoportból, melyik hölgy?

 

Még egy érdekesség: a műtét előtt többször késő éjjelig tevékenykedtem  a pincében, barkácsoltam, éjfél után feküdtem. Minden nap 4:30-kor kelek, és elég volt ennyi alvás. Most nagyon aluszékony vagyok, néha már 21 órakor lefekszem, és hétvégén napközben is jól esik leheveredni.

 

Én Nagykanizsán lakom, és Te?

 

Üdv:  Laci

 

Előzmény: Cickomka (97)
Cickomka Creative Commons License 2015.10.30 0 0 97

Kedves bosibo!

 

Köszönöm a kimerítő válaszát!

Remélem, hogy én is jobban fogok járni! (A facebook csoportban is ezt mondták a sorstársak.) Az írás sajnos nekem is nehezen megy, és a gyöngybetűimből macskakaparás lett. :-/, de legalább tudok írni, amit korábban nem tudtam! :-) A műtétet remélem, én sem fogom megbánni! Egyelőre még nem sok változás van az életemben, mert csak egyszerű üzemmódban működik a ketyerém. Nekem januárban kell mennem kontrollra.

És ön műtét után, és ilyen állapotban még dolgozik? Nem próbálta meg a leszázalékolást?

 

Üdv: Cickomka

Előzmény: bosibo (95)
bosibo Creative Commons License 2015.10.29 0 0 96

Még valami:

 

A vidéki kórházak neurológiai orvosi színvonala véleményem szerint is alacsony színvonalat képvisel - sajnos.

Előzmény: Cickomka (94)
bosibo Creative Commons License 2015.10.29 0 0 95

Kedves Cickomka!

 

Elég régen jártam ezen a fórumon, de örülök, hogy azért van némi mozgás, élet.

Lassan egy éve volt a DBS-beültetés nálam.

A görcsös végtagi pózok megszűntek, teljesen normálisan mozgok.

A járásom, főleg délután, már kissé fáradtan - nehézkes és bizonytalan, előjön a régi csoszogás is.

Ezen kívül képtelen vagyok írni. Ez valami borzalmas, és annyira nyomaszt, hogy már előre görcsölök, ha valahol írni kell.

Már a munkahelyemen is alig tudom leplezni.

A műtétet nem bántam meg - nagyon jó volt az a két hét a kórházban, jól kipihentem magam.

Most csak 5×100 mg Stalevo-t szedek, ill. pár hónapja felváltotta a Corbilta (ugyanaz a hatóanyag)

A betegprogramozót próbálgattam, most a bal 1,8, a jobb 2,1 Voltra van állítva, és +/- 0,5 V az állítási lehetőség.

Kipróbáltam max erővel is, és eléggé megviselt,vissza kellett állítani - nem próbálkozom tovább.

Pontosan érzem a Corbilta bevétele után kb. 45 perccel a hatást, egy kicsit könnyebb az írás, de pl. telefonálás közben erősen grimaszol a szám, és nehezen beszélek is.

Decemberben megyek vissza az 1-éves kontrollra.

A meghívást köszönöm, benézek.

 

Üdv: bosibo

 

Előzmény: Cickomka (92)
Cickomka Creative Commons License 2015.10.26 0 0 94

Kedves Betegtársam!

 

2000-től szenvedek a disztónia tüneteitől, 2009-ben diagnosztizálták a betegségemet.

 

Az elmúlt 15 év alatt ”volt szerencsém” tapasztalni, hogy

 

  • e betegség mennyire „mostoha gyermeke” a legtöbb vidéki kórház neurológiai osztályának,
  • mennyire megoldatlan az e betegséggel kapcsolatban fellépő pszichés problémák személyre szabott kezelése,
  • milyen nehéz az egészséges többség fejéből a betegségünkkel kapcsolatos stigmákat eltüntetni.

 

Úgy vettem észre, sokunkban –ha kimondatlanul is, de- ott lapulnak a Parkinsonos/disztóniás betegek végső mentsvárával, a DBS-műtéttel kapcsolatos kérdések, aggályok is.

 

Ha a fentiekkel te is egyetértesz, akkor kérlek, jelentkezz a facebookon már működő „Disztóniás betegek és DBS műtöttek” csoportba! Itt a betegségünkkel, illetve a műtétünkkel kapcsolatos személyes tapasztalatainkat osztjuk meg, és nyújtunk pszichés támogatást egymásnak.

 

hagyma boly Creative Commons License 2015.10.20 0 0 93

Kedves Sorstársak !

 

A Stalevo 100mg/25mg/200mg tablettát nem lehet felírni közgyógyra,

 

 http://www.hazipatika.com/gyogyszerkereso/termek/stalevo_100_mg_25_mg_200_mg_filmtabletta/13771

 

 

helyette Corbilta irható közgyógyra

 

 

http://www.hazipatika.com/gyogyszerkereso/termek/corbilta_50_mg_125_mg_200_mg_filmtabletta/59113

Cickomka Creative Commons License 2015.10.16 0 0 92

Kedves bosibo!

 

Köszönöm a válaszod!

A bejegyzésem óra már én is túl vagyok a műtéten. Őszintén szólva nem vagyok elragadtatva a jelen állapotomtól, mert:

- nagy nehézségek árán kaptam új rollátort, mert a sebész azt mondta, hogy jobb állapotban kerülök haza, mint a műtét előtt. Ez erős csúsztatás, ugyanis:

- a várt gyógyszercsökkentés jelentéktelen,

- az állapotom nem sokkal jobb, mint a műtét előtt, ergo egyelőre nem látom a műtét értelmét,

- a "kütyüt" csak alapra állította az orvos, nem tudok "finomhangolni", stb.

Mindez nem zavarna, ha ezekről tájékoztattak volna, mert így nem frankó!

 

Kérek írd le, te hogy érezted magad a beállítás után? (Nekem  okt. 8-án volt az alapbeállításom)

 

Végezetül engedd meg, hogy meghívjalak  a Facebookon működő  "Dystoniás betegek éd DBS műtöttek" csoportba.

 

Köszönöm: Cickom

Előzmény: bosibo (89)
bosibo Creative Commons License 2015.10.01 0 0 89

Üdv!

Én túl vagyok rajta.

Kérdezhetsz, remélem tudok válaszolni.

 

Előzmény: Cickomka (88)
Cickomka Creative Commons License 2015.08.20 0 0 88

Kedves Sorstársak!

 

Érdeklődöm, van-e közöttünk disztóniás beteg, DBS-műtött beteg?

Nagyon szívesen beszélgetnék velük.

 

 

Cickomka Creative Commons License 2015.08.20 0 0 87

Kedves mikigyula!

 

Én is pécsi "tunungoló műtét" előtt állok. Tudnánk szót váltani erről?

Előzmény: mikigyula (31)
hagyma boly Creative Commons License 2015.06.19 0 0 86

https://www.michaeljfox.org/foundation/news-detail.php?fda-approves-new-deep-brain-stimulation-device&utm_source=social&utm_medium=facebook&utm_content=researchnews&utm_campaign=dbs61612015&s_src=researchnews&s_subsrc=dbs61612015#prclt-tLk2k3uD

Reikiwagner Creative Commons License 2015.01.09 -1 0 82

Pár éve írtam ebbe a fórumba olyan parkinzon kórból gyógyult betegről aki járni sem tudott és bár a keze remeg de tejes életet él. Mostanában is nyáron kapál a kertben és gond nélkül közlekedik az utcán. Több beteg felhívta telefonon vele, de mégsem hitték el a történetet. Talán szeretnek betegek lenni. Az eredményt az Eredeti Gendai Reikivel, amit megtanult és sokat gyakorolt és a káros földsugárzások elterelésével értük el 2008-ban. Azóta is minden betegség támogatásával jó eredményeket érünk el. Most küldök egy videót amelyen egy nyugdíjas tanár és a felesége mondja el a történetét.

 

Itt van a videó linkje:

 

parkinzon https://www.youtube.com/watch?v=HYxJ-GsNSqY&list=UUXctcR2GT-d5IIThgVZe_6w

 

A honlapomon sok mindent megtudtok.  üdvözlettel www.reikidunavarsany.hu Lajos 

 

GFU-880 Creative Commons License 2012.02.25 0 0 80

Ide is benezhetsz! Hatha talalsz hasonszoru "beteget" mint amilyen te vagy?

 

  http://www.varoszoba.hu/

Előzmény: Törölt nick (72)
hvx323 Creative Commons License 2012.02.23 0 0 79

nos tobb mint 1 het Pramipexole utan...

 

reggel 1 es este 1 db utan... most tenyleg ugyerzem mint aki beteg!!

Eddig ejszaka volt a kezfej labfej ben valamint ujjakban bizsergesem kb 2-3 ora magassagaban ugrasztott ki az agybol.

A tapasztalataim szerint ez erossen osszevolt kotve egy ragofog idegi problemajaval akar nappal is kinzott a biszerges, izuleti fajas es izuleti merevseg. Ahogy kilett olve a az ideg a problemaim tobb mint fele visszavonult es csak ejjel tamad vagy masik resze megszunt...

 

A regeli Pramipexole utan

- sikeresen bizseregtem egesznap es tobb mas reszen a testemen nem csak a kezem.

- az ejszakai szar alvas utan meg jobban almositott majd lefordultam a szekrol

- felporgette az emesztes... valszeg a belmukodest megporgette idegileg?

- na es felporgetett enegem is idegileg jart kezem laban nem birtam megulni.

- sikeresen kaptam idegrangasokat barhol a testemen amint az agy elengette a kontrolt mar rangatoztam is itt ott..

 

lehet tul sok az anyag? 2szem dopamin tulnyomja az agyamat az idegrendszeremet? biztos ez kell nekem? erre van/lesz szuksegem?    

parnap utan visszatertunk az esti 1 db hoz...

ettol is fentallnak a nappali tunetek de mar nem oly erosen.. az ejszakai bizserges kesobbre tolodott 6-7 korul de nem szunt meg.

viszont szarul alszom felkelek bizserges nincs de van izuleti merevseg van...

 

Nos meg kap parnap eselyt a cucc de ha nem lesz pozitiv valtozas egyenlore nem kerek a negativokbol... befejezzuk.

a gogyszerelotti egyszeru bizsergos problemambol mar idegrangos idegbeteg lett belollem...

lehet hogy szuksegem lesz ra? nem tudom tenyleg PK-as vagyok-e? egyenlore idegrangas jellegu problemaim a gyogyszertol vannak magamtol meg nem produkaltam pl egyik ujj? vagy vmi...

lehet a biszerges a PK elojele es a biszerges atmegy majd remegesbe?

ha atmegy akkor szarba leszek de nagyon... mind 2 kezem es 2 labam fog remegni aszthiszem... vagy talan megse?

ha nem PK am van???  

 

vmi mas cucc kell!!!

hvx323 Creative Commons License 2012.02.21 0 0 76

hogy vagyok-e? jo kerdes! jelenleg komoly tunetek nem utalnak ra de ettol meg nem zarhato ki!

vannak rautalo "tunetek" de meg kimutatni nem lehet, valamint volt egy hosszantarto fogideg problemam

mely irritalta az idegrendszeremet 2-3evig.. Na most ez mire kepes? Megindit-e egy ilyen betegseget?

Vagy masfajta betegseget? Vagy csak egyszeruen idegrendszeri "zavart" okozott.

 

Talan a doktor feltetelezi a kezdodo PK-t?

Vagy PK hoz valamilyen szinten hasonlo idegi tunetemet a PK gyogyszerevel probalja kezelni.

 

ejszaka bizsereg kez/lab fejem es ujjaim mind ket oldalon valamint izuleti merevseg van azokon a teruleteken plus az alvasom azota egy rakat kaki...

 

De egyenlore PK ra jellemzo egy - egy oldalra hato tunetem: remeges idegrangas nincs... kiveve ettol a gyogyszertol...

Valszeg dopamin tultengesem van a nap 2x1 gyogyszertol... mivel gyogyszer elott nem volt ilyen panaszom...

 

Jelenleg 1 het utan csokkentek a bizsergeseim es az izuleti merevsegeim kicsit jobban alszom.

DE kb 2 honappal ezelott a probanal is ez volt napi 1 lefekves elott..  elso heten elmult a bizserges a labbol a masodik heten a kezembol is.

Viszont maradt a izuleti merevseg erzes kez/labfejben... Nos akkor kihuzattam a bunos fogat a izuleti merevseg drasztikusan leesett aludni megint szarul tudtam mert a fog helye 10napig fajt... es gyogyszer kura vegere visszatert a bizserges..

 

Most a napi 2 szemmel meglatjuk mi lesz? Ha visszater a bizserges fokozatosan leallok errol mert ugynezki haszontalan nem latom ertelmet novelni az adagjat annelkul hogy akkor most PK vagy NEM PK?

Keresek masik neorologust....     

 

Előzmény: Törölt nick (74)
zsivett Creative Commons License 2012.02.21 0 0 75

itt is nézelődjél hátha talál valamit, ha mást nem barátokat!

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9167960&la=116141839

Előzmény: Törölt nick (74)
hvx323 Creative Commons License 2012.02.20 0 0 73

Tapasztalat Pramipexole.. rol

 

 

Irnak minden jokat a mellekhatasrol ilyenekt pl hogy: jatekszenvedely, vasarlasi kenyszer, eves kenyszer, hiperszexualitas, almossag..

 

Kiraly egesz joknak nezunk elebe...

elindulok setalni aztan jol beshopingolok, megrangatom a felkaru rablot, benyomok 3 hambit es ezutan kurvazok egy jot majd a vegen vmi parkban ebredek...  mint 20eves koromban... KIRALY :):)

 

nem is ertem mit panaszkodunk itt? ez az elet tiszta hepay lumpolas buli narancs fanta!!

 

asszonynak meg beadom hogy ez mind csak a gyogyszer mellekhatasa :):)

 

 

Nos amit en tapasztaltam.

 

- elso ejjel lenyomta vernyomasom arra ebredtem, hogy zsibbadnak a labaim valamint eroteljes hanyinger kerulget...

na mondom ennek fele se trefa estere eleg lesz csak 1 bogyesz....

- valoban almosit de amugy is almos vagyok mert a bizsergestol amugysem tudok rendesen aludni..

- felgyorsitja az anyagcseret hogy pontosan mivel? a belmozgas beindul? na mindegy se hasmenesem se szorulasom nincs pedig emlitik... viszont napi 2-3-4X? kovetem a kiralyt gyalog... miutan megkonnyebbultem 1 ora mulva mar ehes vagyok mint allat...

szoval ettol van a falasi-evesi kenyszer...

Kerdes hogy ha tapanyag rovid ideig van a szervezetben felszivodik-e vagy csak atszalad es urul...

Szoval ha fel is szivodik akkor ez azert hizashoz is vezethet..

 

mintha erre-arra egy-egy akaratlanos idegi  mozgasom lenne a gyogyszer elott sose volt...

az kell nekem, hogy ettol a szartol meg megbetegedjek tenyleg minek nekem meg +extra dopamin? vegen meg a sajat dopamin termelesem leall mert hat minek? itt jon a jo kis adag keszen gyomorbol egyenesen az agyba......   

 

summarum:

akinek hanyingere van vagy mozoghatneka vagy akar mindketto nos az fogyni fog

akinek felgyorsul az emesztese es gyorsan potolja az meg gombolyodni fog...

 

Szep az elet......  

zsivett Creative Commons License 2012.02.20 0 0 71

 


elszált a vége

 

Előzmény: zsivett (70)
zsivett Creative Commons License 2012.02.20 0 1 70

 

Nagyon aranyossak vagytok hogy egymásra találtatok, nem kigúnyolni szeretett volna hvx323, hanem egy kicsit viccelődni veled ami nagyon jó mert sajnos csak így lehet ezt a betegséget kibirni. Fogadd meg a tanácsát, mert Ő már nagyobb tapasztalattal rendelkezik. Szerintem ha már ennyire egymásra találtatok, igaz a kor külömség az meg van , de ez nem számít, de mint férfi a férfinek mindent elmondhatsz, mert 

hvx323

Előzmény: hvx323 (69)
hvx323 Creative Commons License 2012.02.20 0 1 69

igen igen...

probaltam kicsit ironiaval irni nem pedig megijeszteni teged

mivel nem vagyok orvos se szakerto ezert csak sac/kb elkepzelesem van

valoszinu a dokik probalkoznak egy-egy gyogyszert bevetni mas teruleten is

foleg gondolj bele ez egy "idegi gyogyszer" hogy most mi az oka hogy az agy

blokkolja labadat? szorongas? parkinson? nem biztos hogy most lenyeges...

a lenyeg az hogy muljon a problema... ha mulik sem biztos hogy PK-as vagy

csak az hogy a gyogyszer esetleg hatott arra teruletre amire kellett?

 

Vagy csak meglattal egy csinos 17 eves cicis lanykat azt elfelejtetted, hogy merev a labad? :):)   

Előzmény: Törölt nick (68)
hvx323 Creative Commons License 2012.02.19 0 0 67

probalok csak jozan paraszti esszel gondolkozni.....

 

szoval a doki feltetelezi, hogy labfeszulesedet lehet valami agyi inger blokkolja, ezert az orvos keresett egy gyogyszert mely azt az agyi terultet probalja mukodesre birni azaz agyi receptorokat aktivalja? leallitja? bekapcsolja? szoval valamit kezdeni vele, hogy a labad feszulese oldodjon.

 

na most a leirasokbol az jon le, hogy a parkinson kor is hatassal van arra az agyi teruletre amivel nalad problema van vagy maradjunk abban, hogy LEHET, hogy problema van...

 

na az mar megint mas kerdes, hogy az agy azon terulete mitol szenved szimplan a parkinzon kortol vagy "mas nevu finomsag"tol CM? vagy esetleg vmifele "idegrenszeri uzemzavar" (pszihes?) kinoz teged es blokkolja azt a teruletet..

 

addig orulj amig a van valasztas nem pedig egyertelmuen PK!

remelem nalam is csak zavar van nem pedig PK!

 

de aztan az is lehet hogy egy 2hetes vitamin B-komplex kura igy telvegen is eleg lenne szamodra?

vagy csak egyszeruen fizikailag meghuzodott sokat kajtattal csajok utan:):)

lehet egy jo kis masszas jot tenne vagy vmi richtofit sport krem?  

Előzmény: Törölt nick (66)
zsivett Creative Commons License 2012.02.19 0 0 64

Szia 17 és hármonegyed éves fiu!

 

Gondolom hogy elmondta a doki hogy mire kapod a gyógyszert, és milyen betegséged van. Azért nem vagy Te egy olyan bátortalan fiú, mert írtál ide a fórumra, ez már egy lépés a gyógyulás felé. Az volna a legnagyobb dolog számodra  hogyha leírnád  hogy mit érzesz amikor kimész az utcára és nem akar a lábod elindulni, elemezd ki a leírtakat, hogy ez miért lehetséges. Lehet hogy tömeg iszonyod van, vagy nem biztos a járásod, vagy lehet hogy azt érzed hogy mindenki téged néz hogy nem vagy magadba biztos, holott ez nem így van csak Te ezt érzed, valamiért nem tudod elfogadni magad. Ezt kellene tisztázni magaddal, és ez írányába elkezdeni lépni. Biztos hogy van rá megoldás, csak neked kell lépni elsőnek, mert sajnos az orvosok csak azt fogadják el, amit Te mondasz, nem nagyon lépnek semmit. Írjál ide nyugodtan, beszélj ki magadból mindent, mindig van és lesz valaki aki válaszol a kérdéseidre. 

Előzmény: Törölt nick (63)
zsivett Creative Commons License 2012.02.18 0 0 62

Nagyon különös dolgokat írsz le kétszer is elolvastam. Azt írod hogy a kávé az jót tesz igen jót, mert az ér tágító és több vért kap az ereid és így nem zsibog annyira a test részed. Lehet hogy egy memoril, vagy hasonló gyógyszer az jót tenne neked. Ezt a memorilt én is szedem, nem azért mert elfelejtek, hanem azért mert a szem nyomásom magas, és ez a gyógyszer kitágítja az ereket. A fog valóban nagyon kutya dolgokat csinál, a lányomnak elkezdett csomókban hullani a haja, és megálapították hogy gócos volt a foga, kiidegelték, és meg szünt a haj hullás. De én úgy veszem észre hogy neked amikor gyökért kezelték, és nem zsibogtál az nagyon jó volt, és Te már vártad hogy mikor jön vissza a zsibogás, szinte Te vissza vonzod a betegséget. Neked inkább nem neurológus kellene hanem egy természet gyógyász, vagy lehet hogy jobb lenne egy agykontrolos aki meg tanítana hogy mit hogyan kell magadba bevonzani, vagy taszítani. Biztos vagyok abban hogy Te jobban meg tudnád ezzel a módszerrel gyógyítani magadat mint a neurólógus. Nem gyógyszerre van szükséged, hanem a lelkedet kell előbb kitakarítani, hogy utánna csak a jókat fogadd be. Olvasál könyveket, a Vonzás hatalma vagy hasonlót, és biztos hogy tanulsz belőle, ha nem is sokat de az is nagyon jó ha csak egy pár dolgot hasznosítasz. Nem akarok én nagyképünek látszani, de én úgy itélem meg hogy Te hamarább meg gyógyítod magadat, mint az orvos, de ezt igazán akarni is kell 100%-ban. Ezt kell meg tanulni, az akarást. 

Szép napot kívánok.

Előzmény: hvx323 (61)
hvx323 Creative Commons License 2012.02.17 0 0 61

koszonom a biztatast :):)

jelenleg meg nem aggodom.. majd csak akkor ha egyertelmu tunetek jonnek es CT en is latszik de addig meg remenykedem...

 

tortentek velem erdekes dolgok... ilyen KOR-esetrol (ha KOR lesz) nem hallotam mint az enyem persze nem kizarhato, hogy ez a sok elozmenybol kulonbozo idegi (fog) behatasbol es az en adottsagombol (orokseg, DNS) osszeall a legrosszabb lehetoseg is :(  

 

- jelenleg a CT/MRI negativ

- nagyon rossz alvas

- a tunetek kez(fej) es lab(fej) ujjak bizsergese, izuleti merevsege....

- ezen kezdo tunetek eroteljesen a foghoz voltak kotve! en 99% an biztos vagyok benne!! 

 

ettol a lehetosegtol, hogy egy gyokerkezeletlen fog kepes ilyen tuneteket okozni az OSSZES doktor hatarozottan elzarkozik: 2 fogorvos, 2 gyokerkezelo orvos, 2 neorologus... Hatarozottan allitjak, hogy a fog ilyent nem okoz ez 100%...

 

de a tapasztalatom azt mutatja, hogy igen.... csak esetek amitol gondolom:

 

a gyokerkezeles utan az osszes tunet AZONNAL megszunt es jo par napig kusban volt majd mikor visszatert mar csak fele vagy 40%-os intenzitassal gyotortek..

 

a gyokerkezeles elott olyan lab es kezizuleti fajdalmaim voltak hogy egy szeket keptelen voltam arrebbrakni nem birtam fogni...

gyokerkezeles utan az izuleti fajdalamak teljesen megszuntek es nem tertek vissza vagy mar csak nagyon minimalisan volt erzekeny.

 

A gyokerkezeles elott szendvedtem ejjel nappal a kialvatlansagtol.... soha nem voltam kaves! a baratnem latta olyan vagyok mint egy alvajaro... mondja igyal kavet... fozott jo kis eredeti daralt kavebol... az ivas utan 5 percre a kezizuleti fajdalmaim azonnal megszuntek...

napi 3 kaveval teljesen jol voltam... az ejszakai bizsergeseg visszahuzodtak sikerult ejjelente 1-3 ora helyett 4-5 orat aludnom..

Kezdtem jobban lenni...

A kavet abba hagytam 2 nap es a tunetek visszatertek aztan ujra kave a tunetek visszavonultak megint....

 

Mondja valaki, hogy a kave nem hat az idegrendszerre!! :):)

 

Meg egy erdekes!

Az erzekeny fogra Elmex et (zold szenzitive) vettem fogkrem+oblogeto... soha nem hittem benne!

Es lam lam a kovetkezo tortent! a fogkremmel reggel este korbekentem a gyanus fogat kb 10 percig aztattam a fogat majd fogmosassal fejeztem. 3 nap utan az osszes tunet visszavonult leesett szinte nullara... 2 napig nem csinaltam tunetek vissza...

fogkrem ujra elo tunetek el...

kerdes hogy hat?

az inyen keresztul jut fel az agyba? vagy direkt a fogon keresztul az idegen szalon? (kalium-hidroxid van benne)

 

gyokerkezeltek a fogat... parnap utan a tunetek 40%-a visszajott... elovettem a bevalt fogkremet.... SEMMI hatas!

szoval a fogon keresztul az idegen keresztul hat a fogkrem...

 

azt irjak a KORra, hogy valamilyen vegyi hatastol is kialakulhat + az emberi tulajdonsag (orokseg+DNS)

kerdem en milyen vegyi hatasra es hogy jut az agyig?

- megeszunk valamit es a gyomron keresztul felszivodva mint a kave?

- vagy ragjuk az etelt es az esetleges rossz tobbszor tomott feherrel javitott fog ahol a tomes kozel esik a gyokercsatornahoz.. 

   nos ott meg tugja tamadni az idegszalat akarmilyen vegyi anyag es rogton az agyban landol.. mint pl a fogkremnel?    

 

jo kerdesek??

 

aztan az miert lehetseges amit az elso neorologusnal tapasztaltam!!

mozgasszervi idegstimulastol elkezd bizseregni a fogam?

mint mikor megforditjak az adast :):)

a labfej/kezfej a "mikrofon" "belebeszelnek" es a fog "szolal" meg???

ugyanez az eletben a fog a mikrofon hideg/meleg izgatja azaz beleszol a mikrofonba aztan a kezem meg a labfejem szolal meg azaz bizsereg.....

 

Szoval remenykedem, hogy a hosszu fog-ideg iritaciotol (kb 2.5 ev) utan csak idegrendszeri "ZAVAR" van es nem alakul ki a KOR...

DE lehet a gyogyulashoz ido kell megfelelo kezelessel ami gyogyszer es egyeb kiegeszitoket jelenthet es helyre razodok?? :)

Vagy NEM? :(

 

Kerdesem az hogy tenyleg Pramipexole-t kell szednem?

Ez jot fog tenni?

 

AZ elso proba adag 30 dbos volt minden este 1db... elso heten labamban mult el, a masodikon a kezembe...

DE az utolso 5 napra visszajott a bizserges!!

Lehet megszokta szervezet?

 

Egy honap kimaradt most ujra kezdtem szedni..

A doki azt mondta a napi max 3at... reggel 1 este 2-t... kesobb csokkentsem....

 

DE ha megint megszokja szervezet? 3 db utan is bizsergek akkor mit szedjek?

 

Na de ez majd a kovetkezo par heten kiderul....

majd beszamolok :):) 

zsivett Creative Commons License 2012.02.17 0 0 60

Sziasztok!

Van e itt köztünk Szegedi, vagy környék beli? 

Előzmény: gesztenye641 (59)
gesztenye641 Creative Commons License 2012.02.17 0 0 59

Szia!

Csatlakozom én is Zsivetthez. Keress fel egy természetgyógyászt. Lehet ez nem is Parkinzon. Egy próbát megér.

Vagy egy agykontrol l tanfolyam. 42 évesen meg kell keresni az okot, hogy meg tudj gyógyulni.

Kitartás!!!! Veled vagyunk. Üdv

Előzmény: hvx323 (57)
zsivett Creative Commons License 2012.02.17 0 0 58

hvx323!

Szia,

ÚRISTEN! 42 éves vagy! ez borzasztó! nagyon meg értelek hogy kivagy! csak egy halk tanács (persze ezt Te döntöd el) én hallottam hogy az igazi, nem az áll, természet gyógyász tudna segíteni ezen, annyira fatal vagy hogy még rajtad csak kisérletezni tudnak, és szalad az idő. Ahogy írod Te nem hagyod el magad, mindent meg próbálsz, akkor ezt is próbáld meg, lehet hogy gyógyszer nélkül is menni fog, igaz gondolom nem olcsó az igazi természet gyógyász sem, de a gyógyszerek sem olcsók. Nagyon erősnek tünsz, ezt is meg tudod csinálni. Meg a jóga is, és a meditálás is nagyon sokat segít, én minden este amikor lefekszem hallgatok meditációt, mp3-on, és az meg nyugtat, csak az a lényeg hogy ne kalandozzon el a gondolatod hanem figyelj oda amit mondanak, ez viszont nagyon nehéz, ez tapasztalatból tudom de csak így ér valamit. 

Nagyon erős vagy! hidd el! Kívánom hogy sikerüljön amit el tervezel. Neked is kell magadon segíteni, mert az orvosok néha tehetelenet. Gondolom hogy kiírtad magadból a gondolataidat, egy picikét meg nyugodtál, mindig mond ki amit gondolsz, vagy ha nincs akivel beszélges akkor írd le, de azért sokat beszélgess, ez nagyon fontos.

Nagyon nagy kitartást kívánok!!!

Előzmény: hvx323 (57)
hvx323 Creative Commons License 2012.02.16 0 0 57

leirom az en esetemet... probalom roviden...

 

2008 ota kuzdok "valamivel" eloszor nem hagyott aludni folyamatosan mindennap felkeltem hajnal 1-3 korul es istenert nem tudtam visszaaludni... A szemeim almossak mint az allat de valamitol egyszeruen nem sikerult elaludni csak forgolodni jobbrol ballra meg vissza....

2009 ben elkezdett kezfejem labfejem ejjel abban az idoben bizseregni az nem hagott aludni... ez tarsult izuleti merevseggel....

de reggel mikor felkeltem elmult minden... csak hat mosott szar voltam a kialvatlansag miatt

2010 ben neha neha meglepett a bizserges es izuleti merevseg napkozben is...

Evvegere sikerult eljutni neorologushoz... megvizsgalt jobbrol ballrol elkuldott nyaki CT MRI re..

majd csinalt kezfej es labfej mozgas stimulalast... Teleszurkalt tuvel meg elektrodaval es figyelte a jelet a fejem bubjan hogy milyen gyorsan er oda jel... Osszegzes: teljesen normalis vagyok szedjek B vitamint....

De mikozben ezt az uccso vizsgalatot csinalta egy tut szurt a fulem moge amint beszurta azonnal elkezdett a hidegre/melegre erzekeny fogam fajni mint allat... Ahogy stimulalta a kezemet vagy a labfejemet 60sec az ido alatt a fogam bizserget es fajt mint allat..

Kerdeztem a dokit.. nem lehet ez a bajom? az a fogam mar pont annyi ideje erzekent mint ahogy kezdodott a problemam..

Nem nem az kizart...

Jol van de azert elmegyek fogorvoshoz... 3 hetre kaptam idopontot... de ez idoalatt szenvedtem mint az allat...

Forro levest ettem vagy a decemberi fagyott levegot lelegeztem a fog azonnal megfajdult es 10 perc mulva bizserges izuleti merevseg es fajdalom kezemben labamban..

A fog doihoz ugy mentem hogy hogy maxon tombolt bennem minden.... Kiolte az ideget ugy szalltam kia szekbol hogy ZERO problema!

Nem is volt bajom vagy 4 napig... aludtam mint a bunda!

De aztan csak visszajott a bizserges merevseg izuleti fajas... de mar csak fele erossen mint elotte.. szoval jobban lettem :):)

Multak a honapok csak nem mult a bizserges... irany ujra a neorologus ... de most masikhoz mert B vitamos ajanlatok miatt nem megyek es hagyok ott ehy hazlom piiizt...

 

Az uj nerologus meghallgatott... mondta, hogy a fog ilyent NEM csinal! Valoszinuleg a FOG es a problemam az 2 kulonbozo dolog! Adott Pramipexole-t... probaljam meg 1 honapig minden este 1 dbot.. Meglatjuk mi lesz ha elmulik a bizsergesem akkor OK..

Ha nem akkor csinaljak teljes agyi CT / MRI -t..

Elso heten elmult a labambol a bizserges 2 heten a kezembol viszont maradt a izuleti merevseg.... Kozben nem szaroztam kihuzattam a szar fogat... a merevseg erzes felere csokkent...

DE mar egesz jo lettem aludtam reggel 4 ig 5 ig...

A gyogyszer kura (30db) utolso napjaira a bizserges is visszatert igaz mar joval gyengebben es csak reggel 5-6 korul...

 

De hat nincs mese irany CT/MRI...

Majd utana a doki... nos azt mondja a CT = normalis...

Akar meg mindig lehet idegi "uzemzavar" de tuti nem fogtol van!

Barmitol lehet vmi vegyi anyagtol? vagy stressz, oroklodes, DNS...

Egyenlore az a lenyeg hogy elmuljon!

Szedjem a Pramipexole-t napi 2 vagy 3 at ahogy erzem.. reggel 1 este 2 vagy 3... elso honapban..

Utana csokkentsem minden honapban.....

Feluton (3ho) talakozzunk.... vagy ha esetleg mas tunet megjelenik....

Egyenlore a bizsergesen kivul nincs mas tunet... az is ejjel kb 2-4 kozott.... es kibaszott szar alvasom van

szinte naprol napra elek dolgozni eljutok de majd leesek a szekrol olyan almos vagyok foleg Pentekre...

hetvegen van persze utanalvas.. amennyire tudom...  

 

Nos nincsenek illuzioim....

ha ez a parkinson lesz akkor majd szepen lopakodnak majd a tovabbi tunetek ujj/kez/lab/kar remeges, szaglas izleles elvesztese, egyeb mozgas koordinacios problemak... vagy mas finomsagok... hogy rohadjon meg..

vagy talan tenyleg makom lesz es csak a fogbol eredeo idegi uzemzavar lesz?

 

Szoval beszarattak rendesen most lessem magam mukodik rendesen mindenem? seta kozben kezem mozog? rangatozok? van megmagyarazhatatlan koordinacios problema?  

 

EZ van... a kovetkezo 6 honapban kiderul?

Leepul az agyam vagy rendbe jon? :(:( 

 

Nem kivanom senkinek ezt az erzest........ 42 eves vagyok....

gesztenye641 Creative Commons License 2012.02.16 0 0 56

Ez jó hír a családomnak, a kézremegés ,meg maradhat

Előzmény: sapiro3 (55)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!