Miért?Fekete volt,úgy nézett ki mint egy párduc,úgy is mozgott.Engem max az érdekelne,mit eszik..Nem tünt alultápláltnak.Na mindegy ,talán még hallunk róla.
A feketepárducot én is felismerném, szintén sok természetfilmet nézek. A kobrát is, ha muszáj, de ah ezt meglátnám, nyomban minél messzebbre igyekeznék onnan. De az itt tárgyalt párduc léte itánt még mindig komoly kételyeim vannak.
Lehet, hogy tényleg fekete párduc, de vannak eziránt kételyeim. Emlékszem, hogy egyszer már tigrist látott egy kissé fülllentős srác, ami végül egy nagytermetű, csíkos kutyának bizonyult. Aztán még kobrát is láttak, az sem bizonyult valós hírnek. viszont az alligátorteknős nagyon is valós, sőt, már szaporodik is nálunk. Sajnos.
Ma reggel,volt a hiradóban a párduc...szerintem is Fekete párduc,azért nem szivesen találkoznék vele sötétben:)Este 5-től pedig az 51-es körzettel ismerkedhetünk a Kibogózott relytélyek sorozatban.
Nálunk meg újra felbukkant a feketepárduc. Nem tudom, a helyiek mitől félnek, de engem inkább a vadászok aggasztanának, nem a párduc. Amúgy is erős kételyeim vannak iránta.
"Több kutató is támadta egy ismert youtuber, Coyote Peterson pénteki Facebook-posztját, amiben Peterson azt állította, hogy egy nagy méretű főemlős koponyáját találta meg Kanadában, Brit Columbia vadonjában. Peterson közleménye tudományos, etikai és jogi szempontból is aggályos, ezeket a LiveScience cikke foglalta össze.
Coyote Peterson a Brave Wilderness nevű YouTube-csatornája mellett a tévéből is ismerős: az Animal Planeten ő volt a Brave the Wild című műsor hoppmestere. Peterson már csütörtökön elkezdte fűteni a közösségi médiát azzal, hogy stábjával valami szenzációsat talált Kanadában, és pénteken fel is fedte, hogy egy főemlős koponyájára bukkant a vadonban. A híresség szerint a koponyának csak egy darabja lógott ki a földből, és a lelet jelenleg „biztonságban van”, és szakértők vizsgálják, hogy milyen állaté lehet.
Peterson azt írja, a felfedezést több hétig rejtegette a kormányhivatalok elől, és attól tart, hogy a hatóságok megpróbálják majd eltüntetni a felvételeiket. A teátrális rettegés a poszt végén nyer értelmet, amikor Peterson megérkezik az összeesküvés-elméletek birodalmába. „Nem tudom, ez az-e, amit mindannyian gondoltok. De nem tudom megmagyarázni azt, hogy főemlőskoponyát találtunk Észak-Amerikában” – írja a leletről. Az egy nappal később, szombaton publikált videója már nem ilyen visszafogott, „A Bigfoot koponyáját találtuk meg Kanadában!” címmel került ki a YouTube-ra. A Bigfoot (azaz Nagylábú) az észak-amerikai folklór legendás alakja, olyasmi, mint Ázsiában a jeti. Bár a tudomány határozott állása az, hogy a kontinensen jelenleg az emberen kívül nem élnek nagy méretű főemlősök, évszázadok óta nagy irodalma van a Bigfoot-észleléseknek és „leleteknek”, de ezek komolysága a Loch Ness-i szörny megfigyeléseihez mérhető.
Peterson állításával több probléma van, és ezt hamar jelezte a Twitteren pár, a témában érintett kutató. Egyikük, Darren Naish paleontológus a LiveScience-nek is megszólalt, és elmondta, hogy szó sincs valamilyen ismeretlen leletről. „Ez kétségtelenül egy gorillakoponya, ami számos anatómiai részletből nyilvánvaló, és amit egy sor szakértő is megerősített” – fogalmazott. „Emellett úgy tűnik, hogy megegyezik egy bizonyos gorilla koponya kereskedelmi forgalomban kapható öntvényével. Vagyis azonnal kizárhatjuk azt az elképzelést, hogy ez egy ismeretlen főemlős valódi koponyája lenne. Nem. Ez egy ismert faj öntvénye.”
Ezt támasztja alá Yinan Wang geológus is, a Johns Hopkins Egyetem Geospatial Intelligence programjának végzős hallgatója, aki Twitteren jegyezte meg, hogy a Peterson által talált koponya nagyon hasonlít egy gorillakoponya öntvényére, amit az AliExpressen lehet megvásárolni. A tweetben Wang fotós összehasonlítást is mellékelt az AliExpress termékéről és a Peterson által megosztott fotókról.
Jogi kifogások is felmerülnek, ha a koponya, mint azt Peterson állítja, most az Egyesült Államokban van. Jonathan Kolby tudományos tanácsadó, aki a vadon élő állatok kereskedelmében jártas, azt írta Twitteren, hogy illegális bármilyen, akár „talált” főemlősmaradványt becsempészni az Egyesült Államokba. Ha a koponya valódi lenne, annak szállításához az Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériuma, valamint vadvédelmi és egészségügyi szervezetek engedélyét kellene kérni. Ha pedig Peterson egy kanadai nemzeti parkban találta meg a koponyát, akkor a kanadai nemzeti parkokról szóló törvény és a nemzeti parkok általános szabályzata szerint is illegális, amit művelt. Abban az esetben pedig, ha a koponya fosszíliának tekinthető, Peterson tette sérti Brit Columbia törvényeit, amik megtiltják magánszemélyeknek gerinces kövületeket gyűjtését és előírják, hogy minden „szokatlan vagy ritka példányt” jelenteni kell az érintett hivatalok valamelyikének.
Persze mindez elméleti kérdés, mert úgy tűnik, Peterson egy műkoponyával majomkodik. Etikai problémák viszont nagyon is felmerülnek a youtuber akciójával kapcsolatban. „Azt hallom, hogy Coyote Peterson elég gyakran csinál ilyesmit clickbaitként, és hogy ez egy attrakció, amivel egy készülő videót népszerűsít” – mondta Naish. „Lehet, hogy ezt ártalmatlan mókának szánta. De egy olyan korban, amikor a tudományellenesség és az összeesküvés-elméletek kultúrája komoly probléma, ez nagyon nem jól veszi ki magát. Szerintem ez a mutatvány visszafelé sült el.”
Ez e havi Hihetetlen 58-59 oldalán egy olyan ikk van, ami a témánkba tartozik. Kezdődik a delavár indiánok óriásmadár legendájával, folytatódik egy olyan történettel, amiben két cowboy 1890-ben egy óriási, haldokló élőlénnyel találkozott. Hosszú, kígyó alakú test, hatalmas szárnyak, nagy szem. A lovak megrémültek tőle, elég nehezen lehetett őket megfékezni. A biztonság kedvéért agyonlőtték az állatot, majd lelépték a hosszát, ami 17 méter, a szárny fesztávolság pedig 53 méter. Két kép is szerepel, de nem erről a lényről, valami pteroszaurusz-féle látható rajta. 1959-ben egy Afrika-kutató hírt kapott az ún. konamotóról, ami csupasz testű, denevérszárnyú, és fogak vannak a sőrében.
Ami érdekesebb, az a cikk magyar része. A Lipai-gödörnek nevezett erdős területen, egy barlangban sárkány nevelődött. Egy nagy viharban a garabonciás kiemelte, majd elvitte. Egyfejű, pikkelyes testű, denevérszárnyú állat volt. Sajnos, a történet elmondásának időpontját nem közölték. Egy őrtilosi adatközlő kislány korában látta a ludvércet, zöldesszürke, sárkányformájú volt. Egy másik ember is látta, fehér, négysarkos lepedőhöz hasonlította, aminek csukafeje volt. Egy harmadik valahol a vízparton látott valami tarajos fejű krokodilt. Megijedt és elszaladt.
Figyelemre méltó, de ez inkább a néprajzra tartozik.
Következésképp sajnos nem kriptid lényről van szó, úgyhogy elnézést kérek, hogy ide hozakodtam vele.
Mindenesetre továbbra is rejtély, hogy mit keresett ez a szegény jószág egy homokdomb oldalában, jó 20 kilométerre a legközelebbi tótól vagy vízfolyástól.
Az új Hihetetlen a mi témánk szempontjából érdektelen. Az UFO-magazin 4. oldalán egy rövidke hír található az Argentínában feltűnt medveemberről. Az El ucumart egy erdész látta a Pastaerado erdőben. Sem az adatközlő nevét, sem az észlelés időpontját nem közölték.
Miskolci László, ha ezt olvasod, akkor láttalak a tévében, tetszett a rövid, de lényegretörő hozzászólásod.
Üdv! Ma délután Pest környékén, túrázás közben láttam meg ezt a csontdarabot (remélem, sikerül beszúrni a képeket). Jó állapotban megmaradt, nincs megkövesedve. Fogalmam sincs, hogy milyen állaté lehet. Esetleg valakinek volna rá ötlete? Kösz, előre is.
Érdekes volt nyomon követni a legendaképződés folyamatát! Helyeslem, hogy krikikusan viszonyulsz a hírekhez, hiszen a félreértéstől a tudatos hazugságig sok minden előfordulhat.
A május havi Hihetetlen a mi témánk szempontjából érdektelen. Az UFO-magazin 6-7 oldalán van egy cikk Nemere Istvántól, ebben említés történik arról, hogy az egyik wroclawi temetőben, éjszaka, 2014 november 17-én repülő pteroszauruszokat láttak. Ezt maga a szerző is hiteltelennek minősíti. Osztozom a véleményében.