Keresés

Részletes keresés

privateer Creative Commons License 2012.12.24 0 0 7911

Kiváncsian várom a széria folytatását. Ma este adja le a BBC a szokásos karácsonyi epizódot. Gondolom a folytatás is jön.

Hamster Creative Commons License 2012.11.23 0 0 7910

Aus gegebenem Anlass:

 

49 éves a Doctor Who

Negyvenkilenc éve szombat volt. Az emberek házibuliba mentek, vagy az egy nappal korábban történt Kennedy-gyilkosságról beszélgettek (visszaemlékezések szerint ez utóbbi Magyarországon is fontos téma volt). Nagy-Britanniában öt öra tizenöt perckor azonban valami furcsa dolog tűnt[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

norby Creative Commons License 2012.11.20 0 0 7909

Hátha egyszer a lakás is nagyobb lesz belül, mint kívül :)

Előzmény: OPi (7908)
OPi Creative Commons License 2012.11.20 0 0 7908

ez nem tünet, csak a dimenzióugrás előjele

Előzmény: norby (7907)
norby Creative Commons License 2012.11.19 0 0 7907

Rekontra: a kávéfőzőm képes Tardis hangot kiadni, és a vízszintmérő csőben is úgy mozog a víz... Ez már súlyos tünet?

Előzmény: Hamster (7904)
Hamster Creative Commons License 2012.11.19 0 0 7906

Nem biztos, mert van némi esélye, hogy ez a Master TARDIS-a:

 

Előzmény: -g101- (7905)
-g101- Creative Commons License 2012.11.19 0 0 7905

Next stop is everywhere. :D

Előzmény: Hamster (7904)
Hamster Creative Commons License 2012.11.18 0 0 7904

Á, az semmi ahhoz képest, hogy a leendő Rákóczi téri metrómegálló plafonját TARDIS-ból építették:

 

Előzmény: norby (7903)
norby Creative Commons License 2012.11.13 0 0 7903

Pár napja ismerős hangot hallottam magam mögött a játszótéren, egy kissrác szaladgált ilyennel. Szétnéztem, nem volt a közelben kék fülke :)

 

Mondjuk meglepő, nem hittem volna, hogy nálunk gyerekek ilyennel játszanak.

Előzmény: fegyverguru (7902)
fegyverguru Creative Commons License 2012.11.12 0 0 7902

Eladó!

Doctor Who Personalise Your Sonic Screwdriver Set

http://jatek.vatera.hu/egyeb/doctor_who_ki_vagy_doki_1668576785.html

privateer Creative Commons License 2012.09.05 0 0 7901

Vajon miért van Déjávú érzésem. Pedig nem a Battlastar Galacticát és az emberbőrben lévő Cylonokat nézem épp.

Amúgy erről az oldalról volt már szó itt? http://doctorwhohungary.hu/ 

cssziszko Creative Commons License 2012.08.31 0 0 7900

Sziasztok!

 

jól megadták az új évadhoz az alaphangulatot!:)

tgunda Creative Commons License 2012.08.28 0 0 7899

Kis egyperces csacska-macskaságok.

Előzmény: tgunda (7898)
tgunda Creative Commons License 2012.08.26 0 0 7898

Akkor talán ideje ideírni, hogy szeptember elsején indul az új évad. Az előtte levő héten vagyis 27-től pedig a BBC DRW honlapján egy 5 részes online minisorozat megy "Pond Life" címmel, Amyról és Roryról.

Mr. Nocadlee Creative Commons License 2012.08.11 0 0 7897

Köszi, én se tudtam. :-)

Sajnos eléggé kihalt a fórum, amikor épp nem megy a sorozat.

Előzmény: ISN (7896)
ISN Creative Commons License 2012.08.11 0 0 7896

Hát srácok... igazán szólhattatok volna, hogy van egy special sorozat, ami a DW-vel foglalkozik. Mondjuk én is ma tudtam meg, de azt hittem mások jobban képben vannak manapság a sorozattal, mint én :)

 

Szóval a kulcsszavak: specials, Dr. Michio Kaku, TARDIS, science, space, rrr0001

 

Special -- Aug 04, 2012 -- The Science of Doctor Who
Special -- Aug 11, 2012 -- The Women of Doctor Who
Special -- Aug 18, 2012 -- The Timey-Wimey Stuff of Doctor Who
Special -- Aug 25, 2012 -- The Destinations of Doctor Who

 

Jó szórakozást a részekhez! (Illetve csak az elsőhöz, mert a többi még nem került adásba, mint láthatjátok :)

privateer Creative Commons License 2012.08.06 0 0 7895

Lehet hogy láttátok már ezt a képet. Ha igen, bocs csak rég jártam itt. Fórum is valahogy más lett.
Nem is bírok linket, képet beszúrni. 
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/385453_10151012539074081_975442762_n.jpg 

-g101- Creative Commons License 2012.07.28 0 0 7894
tgunda Creative Commons License 2012.07.12 0 0 7893
-g101- Creative Commons License 2012.07.02 0 0 7892

Még csak most vettem észre, hogy van már 7. évados előzetes. Pedig nem is túl új.

ysu Creative Commons License 2012.04.11 0 0 7891

Nemcsak a címek miatt, hanem előfordulhatnak bizonyos kifejezések, nevek, foglalkozásnevek, jellemző fordulatok, amik esetleg elveszhetnek a fordításban. 

 

Elkezdtem gondolkodni a kérdéseken, bár csak az 5-6. szezonhoz tudok érdemben hozzászólni, a korábbiakból még csak 1-2 részt láttam szezononként, bár azokra lehet, hogy rákérdezek. Annyira nem vagyok penge a témában, úgyhogy lila kérdésektől nem kell annyira tartani. :)

 

Viszont az jutott eszembe, hogyha kifogynátok a kérdésekből, annak idején a Star Trek klubban volt hasonló házilag készített társasjátékunk, ami kvízkérdéseken alapult, s hogy frissítsük kicst, és aktivizáljuk az összes játékost, amikor az egyik kérdésmezőre lépett, akkor dobókockával dobtunk, hogy a többi játékos közül ki legyen a kérdező. Akit a kocka kijelölt (mondjuk 6-os dobásnál, aki a dobótól számolva a hatodik helyen ült), annak kellett feladni kérdést. 

Előzmény: makinen2 (7890)
makinen2 Creative Commons License 2012.04.11 0 0 7890

Természetesen angolul (magyar felirattal). Ha esetleg arra gondolsz, az eredeti epizódcímek szerepelhetnek a kérdédben, általában mindenki azt ismeri.

 

Nem igazán tudnám meghatározni a nehézségi fokot, lehet ilyen is, olyan is.

Nagyon "lilát" azért nem kérünk...  :))

Előzmény: ysu (7889)
ysu Creative Commons License 2012.04.11 0 0 7889

Még annyit, hogy angolul nézik a sorozatot, akik játszanak, vagy magyarul? És milyen legyen a nehézségi foka? 

Előzmény: makinen2 (7888)
makinen2 Creative Commons License 2012.04.11 0 0 7888

1. Nem, csak egyszerű kérdés - válasz.
2. Nincsenek. Kérdés-kártya húzáskor egy adott évadhoz tartozó kérdésekből húz egyet a játékos. Ezen kívül van egy "általános" vagy "mentő kérdések" kérdéscsoport, ezek a kérdések nem egy konkrét évadhoz kapcsolódnak, hanem a sorozat egészéhez. (Pl.: "Minek a rövidítése a T.A.R.D.I.S. ?"  Persze ez triviális, ennél nyilván nehezebbek is lehetnek.)
3. Igen, kérjük a választ is.
4. Amennyihez kedvetek és időtök van. Nyilván minél többet...   :)
(Egyébként eredetileg 16-20 kérdést gondoltunk évadonként, de végül is minél több, annál változatosabb a játék...)

KÖSZÖNJÜK!

Előzmény: ysu (7887)
ysu Creative Commons License 2012.04.10 0 0 7887

1. kérdés: feleletválasztós kérdést vártok (három  vagy négy válaszból kell kitalálni) vagy sem? 

2. kérdés: vannak-e különböző témák?

3. kérdés: ha ide ír valaki kérdést, meg kell-e adni a választ?

4. kérdés: hány kérdést szeretnétek? 

:)

Előzmény: makinen2 (7886)
makinen2 Creative Commons License 2012.04.10 0 0 7886

Üdv!

Látom itt most szünidő van, de azért hátha benéz néha valaki.

Házi tervezésű/készítésű klasszikus (táblás) társasjátékhoz kérdéseket várunk az "új évadok" (2005-től) epizódjaihoz kapcsolódóan.

Akinek ideje és kedve van, e-mail címre (vagy akár ide is) küldhetne kérdéseket.

Mi is sokat találtunk már ki, de azt hiszem, csak a "felszínt simogatjuk", ti mélyebbről tudnátok feltenni, komolyabb kérdéseket...   :))

Köszönet a segítségért!

Orsi és Zoli

Gallion Creative Commons License 2012.02.07 0 0 7885

Tényleg izlések és pofonok. Engem az End of Time elképesztő mélységei után (mindenki Mesterré válik a Földön... erre nem is tudok mit mondani) hozta vissza Moffat újra azt a szintet amiért tényleg úgy érzem hogy érdemes követni a sorozatot.

Előzmény: UpYourz (7880)
UpYourz Creative Commons License 2012.01.30 0 0 7884

Ha Runaway, akkor valóban Tate zsenialitása, a jellemfejlődés, amit produkált (naiv szerelmesből, korántsem a mindenáron férjhez volt domináns számomra), de sokkal fordulatosabb és akciódúsabb is volt (árulás, TARDISos üldözés) mégpedig nem az öncélú értelemben. És erősen odabaszott a soundtrack (a love don't roamot azóta is hallgatom, az előző karácsonyi song for tennel egyetemben). Talán nem véletlen a Christmas Invasionnel vetetted össze, ami szerintem még jobb. De tényleg ízlések és pofonok egy ponton túl. Csak gondoltam, legyen egy ilyen vélemény is, régen gyakori vendég voltam itt, de nem igazán tetszik, amerre halad a sorozat kb az ötödik évad óta.

ysu Creative Commons License 2012.01.23 0 0 7883

Elfogadom, hogy valakinek Russel T. Davies és valakinek Moffat történetvezetése jön be. De azért a korrektség kedvéért: a Runaway Bride karakterei hol többdimenziósabbak a mostani rész szereplőinél? Ha Madge Az Egyedülálló Nő, Aki Anyatigrisként Védi Gyermekeit, akkor Donna kicsoda? A Csúnyácska Titkárnő, Aki Mindenáron Férjhez Akar Menni. Egyesek azt mondanák, elég klisészerű, bár meg kell hagyni, Catherine Tate zseniális, és lubickol a szerepben. Rajta kívül aztán ott van Lance, aki már nem is karakter, csak díszlet, meg a pókasszony, aki... na ne már.


A Runaway Bride-nak megvannak a maga pillanatai - Donna és a Doktor kettőse már akkor is remek, kettejük párbeszédei, a csendes pillanatok megfogják az embert. A robottélapók inkább viccesen abszurdak, mint félelmetesek, a pókasszonyos részek meg kegyetlen rosszak, ráadásul a filmből egyértelműen hiányzik az, ami a mostani epizódban megvan: a karácsony hangulata. Ami viszont jó benne, a Doktor és az útitárs csendes pillanatai, azok az újban is nagyon jók, (plusz a jelenet a Doktor és Pondék között még jobb), és igaz, hogy a filmből hiányzik kicsit a félelmetes gonosz, de legalább nem kapunk nevetséges és korántsem félelmetes gonoszt helyette. A DWW nem egy tökéletes mű, de semmi esetre sem rosszabb a Runaway Bride-nál. 

Előzmény: UpYourz (7880)
Spawn85 Creative Commons License 2012.01.23 0 0 7882

Ejha jó régen jártam erre, de gondoltam most már ideje benézni. :)

 

Ha már a karácsonyi epizódról volt szó, nekem nagyon tetszett. Már csak azért is, mert úgy alakult, hogy egyedül Karácsonyoztam otthontól távol, és így egy-két jelenet talán jobban megérintett. 

 

Amúgy október óta én Londonban lakom, és idén januárban végre sikerült eljutnom a Doctor Who Experience nevű kiállításra, mondanom sem kell, hogy óriási élmény volt. 

 

Szerdán meg a National Television Awards-ra megyek, ha minden igaz, és ugye Matt Smith és Karen Gillan is jelölve van díjra, így remélem, ott lesznek és lesz lehetőségem látni őket élőben. 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!