Keresés

Részletes keresés

Szabó G. Zoltán Creative Commons License 2006.01.26 0 0 51

Katona Tamás a pénzügyminisztérium közigazgatási államtitkára.

A politikai államtitkár Molnár Albert.

Előzmény: Personal_Jesus (44)
PJ Proby Creative Commons License 2006.01.26 0 0 50

2002. májusa óta 380.000 új munkahely keletkezett, a foglalkoztatottság csaknem 80 ezer fővel nőtt.

 

Miféle 380 ezer új munkahelyről beszélsz? Konkrét forrással, hiteles statisztikával bizonyítsd be ezeket az adatokat! De ne erőlködj, ilyen statisztika nem létezik, csak az MSZP propagandában, minthogy a munkahely megszűnéseket nem lehet nyomon követni.

 

A duma helyett nézzük a tényeket:

 

A KSH most kiadott adatai szerint 2005. IV. negyedévében a foglalkoztatás az előző havihoz képest csökkent, 2004 azonos időszakához képest stagnált, és a munkanélküliség tovább növekedett.

 

A foglalkoztatottak száma 3 millió 916 ezer fő, a munkanélküliségi ráta 7,3 %. A foglalkoztatottság a kormánypropagandával szemben semmit sem nőtt, mind az előző év azonos időszakához, mind a kormányciklus első évéhez, 2002 azonos időszakához viszonyítva is stagnál (a változás 7 ezer, ill. 27 ezer fő messze a hibahatáron belül van)!!!

 

A munkanélküliek száma 310 ezer fő, 47 ezerrel több, mint 2004 azonos időszakában, és 66 ezerrel több több mint 2002 utolsó negyedévében. A munkanélküliségi ráta 1,0 százalékponttal magasabb az előző évinél. A munkanélküliség szintje utoljára 1999-ben volt ilyen nagy. Legnagyobb mértékben a fiatalok között nőtt a munkanélküliség, a 15-24 évesek munkanélküliségi rátája 19,1%-ra emelkedett, ami 6%-ponttal magasabb a 2002-es évinél.

 

A foglalkoztatottak száma ténylegesen semmilyen releváns időponthoz viszonyítva sem nőtt, ha a módszertani alapszabályt betartjuk, és csak azonos időszakokat hasonlítunk össze (az erős szezonalitás miatt). A számszerű növekedés messze a ± 41 ezer fős statisztikai hibahatáron belül van, minthogy jelenleg a foglalkoztatottak száma az egy évvel ezelőttihez képest 7 ezerrel, 2002 utolsó negyedéhez képest 27 ezerrel több.

 

A különbség csak abban a módszertanilag elfogadhatatlan esetben haladja meg a hibahatárt, ha a mostani 3916 ezres foglalkoztatást a kormányváltás idejéhez, 2002. II. negyedévéhez viszonyítjuk. Akkor a foglalkoztatottak száma 3868 ezer fő volt, s ehhez képest most nem 80 ezerrel, ahogy te állítod, hanem 48 ezerrel több a foglalkoztatott. De borítékolható, hogy a tavaszi I. és II. negyedéves foglalkoztatási adatok rosszabbak lesznek a jelenleginél, így a négyéves ciklus alatt beígért 400 ezres foglalkoztatás növekedésből gyakorlatilag semmi sem fog megvalósulni, a foglalkoztatottak száma kb. ugyanannyi lesz, mint a 2002-es kormányváltáskor.

Előzmény: Szabó G. Zoltán (11)
Personal_Jesus Creative Commons License 2006.01.26 0 0 49
én arra nem kaptam választ, hogy miből gondolod azt, hogy nem friss állástalanok jelennek meg a nyilévántartásban, hanem a rendszerve visszatérők?
Előzmény: Szabó G. Zoltán (47)
Personal_Jesus Creative Commons License 2006.01.26 0 0 48
a külség +80.000, hogyan lettb ebből 47000 új munkanélküli. ezek szerint 127 ezer állást koboldok töltenek be?
Előzmény: Szabó G. Zoltán (41)
Szabó G. Zoltán Creative Commons License 2006.01.26 0 0 47

Erről beszéltem.

A támogatást rövid ideig kapod (tán 9 hónap?), utána csak akkor maradsz benn a rendszerben, ha annak ellenére érdemesnek látod, hogy pénzt már nem kapsz. Vagyis ha bízol abban, hogy hozzá tudnak segíteni egy neked való álláshoz. Ha a helyzet reménytelennek látszik, sokan kiszállnak a rendszerből (azok közül, akik már nem kapják a támogatást, de eddig, új munkahelyben reménykedve benne maradtak), miáltal a nyilvántartott munkanélküliség csökken. Ha ezek újra reménykedni kezdenek, visszatérnek a rendszerbe, és a (nyilvántartott) munkanélküliség nő.

Előzmény: Personal_Jesus (39)
Personal_Jesus Creative Commons License 2006.01.26 0 0 46
térjünk észhez! a megoldás az, hogy a KSH szerint egy év alatt 47 ezerrel nőtt a munkanélküliek száma. és Szabó képviselő úr képes bebizonyítani, hogy azért nőtt ennyivel mert nőt a foglalkoztatottság esélye, kilátásai. ez azért az év vicce
Előzmény: Törölt nick (42)
matej nyikolajevics Creative Commons License 2006.01.26 0 0 45
nem kell korlátozni, csak egyetem után százezredik kezdő jogászként vagy művelődésszervezőként nem kell rinyálni ha nincs meló. azaz meló mindig van csak nem pont az amit te szeretnél.
Előzmény: Törölt nick (36)
Personal_Jesus Creative Commons License 2006.01.26 0 0 44
Katona Tamás, aki mist a Pénzügyminisztérium p o l i t i k a i államtitkára lett. Én is kirúgtam volna. Pártkötődése, politikai elkötelezettsége megkérdőjelezhetetlen, és nyilvánvaló
Előzmény: Szabó G. Zoltán (38)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.26 0 0 43
Nem mintegy, hanem konkrét adatot adjál a foglalkoztatottak jelenlegi számáról.
Te hozzáférsz ehhez, mi földi halandók majd csak pár év múlva.
A különbség képzést ránk bízhatod, összeadni-kivonni mi is tudunk.

Nehogy azt mond, hogy a témában véleményt kifejtő képviselő is csak a fórumokon megszokott szinten tájékozott!
Előzmény: Szabó G. Zoltán (38)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.26 0 0 42
A Suzuki cca 1000 munkahellyel bővítette a gyárat, most több, mint 3000.

A Suzukinál a dolgozók mintegy fele szlovák munkavállaló.

A Suzukitól leszámolt cca 1500 magyar munkavállaló, akik lehet, hogy most munkanélküliek.

Tehát mindkét állítás igaz: növekedett a munkahelyek száma és növekedett a munkanélküliek száma.

Megoldás?
Szabó G. Zoltán Creative Commons License 2006.01.26 0 0 41
Neked és többeknek: (11)-ben írtam, hogy 380.000 új munkahely keletkezett, ezzel a foglalkoztatottság 80 ezerrel nőtt. Azt hittem, viszonylag könnyű ez alapján kiszámolni, hogy kb. 300 ezer munkahely szűnt meg.
Előzmény: Personal_Jesus (18)
ex_lx Creative Commons License 2006.01.26 0 0 40
"akkor rúgták ki (ami egyébként hülyeség volt)."

eufémia
Előzmény: Szabó G. Zoltán (38)
Personal_Jesus Creative Commons License 2006.01.26 0 0 39
egyfajta értelmezés. nyilvántartott munkanélküli vagyok akkor is, ha szeretném kapni a segélyt. ha tehát frissen rúgnak ki, akkor is ebbe a körbe kerülök, ha végképp nem kapok munkát, hiába keresek, kikerülök a rendszerből. Szabó őr, nem azt jelenti, hogy lemondtam a munkakeresésről, csak nem találtam. és mivel pénzts se kapok érte, miért járjak a sóhivatalba, ahol értelmes melót nem ajánlanak?
Előzmény: Szabó G. Zoltán (38)
Szabó G. Zoltán Creative Commons License 2006.01.26 0 0 38

Megnyugtatlak, a Fidesz is kirúgta a KSH elnökét, Katona Tamás statisztikus egyetemi tanárt, és helyébe Mellár Tamást ültette, aki ugyan jó közgazdász, de a statisztikához semmi köze. Amikor statisztikai hivatal elnökként nem statisztikákkal foglalkozott, hanem inflációs prognózisokat készített, (mégpedig mindenkiénél, még az MNB-énél is sokkal borúlátóbbakat) na, őt akkor rúgták ki (ami egyébként hülyeség volt). A jelenlegi elnök, Pukli, 30 éve statisztikus, asszem sose volt párttag, bár ebben nem vagyok biztos.

 

A számok, mint jeleztem, azt mutatják, hogy nem több, hanem kevesebb munkahely szűnt meg, mint amennyi keletkezett: 380.000 új munkahellyel szemben mintegy 300.000 szűnt meg a négy év alatt. A kettő különbsége a foglalkoztatottság (számszerű) emelkedése.

 

Nem a munkanélküli lett több, hanem a nyilvántartott munkanélküli. Ahhoz, hogy valaki nyilvántartott munkanélküli legyen, két dolog kell: hogy ne legyen munkája, és hogy bejelentkezzék a nyilvántartásba. Ahhoz, hogy a regisztrációban benn is maradjon, időről-időre tennie kell valamit - pl. jelentkeznie a munkaügyi központban, ahol segítenek neki az álláskeresésben. Ha tehát a munkanélküliek egy része reménytelennek látva a helyzetet, egy idő után a tájékára se megy a munkaügyi központnak, akkor kikerül a nyilvántartásból, és ezzel a (nyilvántartott) munkanélküliség csökken. Hasonlóképpen, ha a gazdaság föllendülése okán egyszerre sokan úgy látják, hogy érdemes mégis vissztérni a regisztrációs rendszerbe, mert jobb esélyük van munkát találni, akkor a (nyilvántartott) munkanélküliség - annak ellenére, hogy több lett a munkahely és magasabb a foglalkoztatottság - nőni fog.

 

 

 

 

Előzmény: Personal_Jesus (15)
Personal_Jesus Creative Commons License 2006.01.26 0 0 37
OFF az érettségi értéke is elveszett, Magyar Bálint ezen még rontott, az egész oktatás válságban van, nem csak Magyarországon. én ellenzem a tömeges felsőoktatást - zsákutca ON de mindez nem csak az elmúlt négy évben volt így, sőt, az egyetemek még több hülye diákot fogadnak
Előzmény: Törölt nick (36)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.26 0 0 36
Miről beszélsz mesterségesen felduzzasztott egyetemi létszám esetén?

Valami Numerus Clausus kéne neked talán, hogy kevesebben iratkozzanak be????
Előzmény: wizes (32)
Personal_Jesus Creative Commons License 2006.01.26 0 0 35
egyébként az egyetemi létszám felduzzasztását magam is hibásnak tartom. mentség, hogy világtendencia, igaz zsákutca mindenhol. a sorkatonaság eltörlése szerintem nem növeli a munkanélküliséget hosszú távon, hiszen a hat hónapi szolgálati idő eltelte után ugyanúgy beléptek a munkaerőpiacra. annyit jelentett ebből a szempontból, mintha meghosszabbították volna az iskolát fél évvel. ettől nem lesz kevesebb a munkakereső
Előzmény: wizes (32)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.26 0 0 34
Azt hiszem a konkrét adat valahol 3,9 milla. Balra jobbra néhány ezer.

Túl kicsi a szám, hogy a komancsok győzelmi propagandát alapozhassanak rá.
Eygenesen röhögséges, mivel még a korábbi bővülési ütemet sem voltak képesek tartani.;)))
Előzmény: macmester (29)
Personal_Jesus Creative Commons License 2006.01.26 0 0 33
ha nem tűnt volna fel, négy éve nem a fidesz van hatalmon. erről a kormányról mondunk véleményt áprilisban. az más kérdés, hogy a szocik sem vették észre, hogy ők vannak kormányon. az ellenzék ellenzéke elfelejtett kormányozni, de sajnos nem ők, hanem az ország jár rosszul ezzel
Előzmény: wizes (32)
wizes Creative Commons License 2006.01.26 0 0 32

A fideszkorszak alatt mesterségesen felduzzasztott egyetemi létszámból és a katonaság eltörléséből mennyi lett?

Hm?

Előzmény: Personal_Jesus (18)
Personal_Jesus Creative Commons License 2006.01.26 0 0 31
csak az elmúlt 2 hétből 25 olyan cikket tudnék ide bekopizni, hogy valami gyár bezárt, a dolgozókat utcára tették. legutóbb a ráma margarin többszáz dolgozóját. szóval remélem nem hiszed azt, hogy nem szűnnek meg Mo.-n munkahelyek. ... ha a szocik is ebből az előfeltevésből idnulnak ki, akkor nem kéne rájuk bízni ezt az országot méh négy évre...
Előzmény: macmester (29)
Personal_Jesus Creative Commons License 2006.01.26 0 0 30
ebben lehet, hogy igazad van, de a kis- és középvállalkozások termelnek is valamit. tehát ott tényleg gazdaságélénkítő egy ilyen lépés. és ha a közszfére, vajon mennyi marad az állam zsebében a csökkentéssel? lehet, hogy a költségvetésnek sem akkora lenne a kiesése, mint azzal riogatnak, hiszen ekkora hivatalnoki vízfejjel sok tb-járulékot megtarthat a költségvetés is
Előzmény: macmester (25)
macmester Creative Commons License 2006.01.26 0 0 29
én sem találtam... megszünés lehet, hogy van, de vándorlás biztos nincs (talán mégis)
Előzmény: Personal_Jesus (26)
macmester Creative Commons License 2006.01.26 0 0 28

engem is a megszüntek száma érdekelne :)

nem csak itt a 175000 vs. X is érdekelne...

Előzmény: Törölt nick (22)
32nick Creative Commons License 2006.01.26 0 0 27
Nincsenek már munkanélküliek csak álláskeresők. Mint az köztudott...
Personal_Jesus Creative Commons License 2006.01.26 0 0 26
azt értem, hogy dinamikus a renccer, de nem lehet kivenni az új álláshelyek számát a kontextusból, mert ehhez azt is kellene tudni, mennyi szűnt meg, és hányan váltak munkahely keresővé. legalábbis a logikám ezt súgja. ilyen adatot pedig nem idéztek. talán nincs?
Előzmény: macmester (24)
macmester Creative Commons License 2006.01.26 0 0 25
nem a közszféra fizeti az adók nagy részét (jöv. adó) mert ott jól cmegfogható... bát lehet, hogy tévedek...
Előzmény: Personal_Jesus (23)
macmester Creative Commons License 2006.01.26 0 0 24
nem azt mondtam hogy ennyi lett, változik, átrendeződik...
Előzmény: Personal_Jesus (21)
Personal_Jesus Creative Commons License 2006.01.26 0 0 23
mivel ebben az országban az adóbevételek nagyrészét a minimálbéren foglalkoztató kis - és középvállalkozások valamint a minimálbéren bejelentett alkalmazottaik fizetik, nekem, laikusnak, ez nagyon is logikus lépésnek tűnik. Az első év tapasztalatai után lehet továbbiakat lépni. sztem összességében max 35-40 százalékos adóteher a reaális.
ehhez képes ma mondta könyvelőm, fizessek vállalkozói járulékot. a meg mi, kérdeztem, mert ilyen tavaly nem volt. most ez is van. ennyit az adócsökkentésről :(
Előzmény: Timna (20)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.26 0 0 22
Mennyivel nőtt a foglalkoztatottak száma 2002 és 2005 között?
'98 és 2002 között 3,675 mmill. ről bővült 3.850 mill-re. Növekmény: 175.000

Tehát most azt állítod, hogy 4,230 a munkahelyek száma?

Rohadtul nem hat meg senkit ugyanis, hogy keletkezett 380.000 és megszűnt mondjuk 400.000.

Mennyi a növekmény????
Előzmény: Szabó G. Zoltán (16)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!