Keresés

Részletes keresés

Bekö Tóni Creative Commons License 2006.01.21 0 0 69

Askenáziak

Német származású zsidók. (A középkorban úgy vélték, hogy a bibliában előforduló Askenáz név Németországra – Germánia – vonatkozik.) Mivel a nyugat-, közép- és kelet-európai országokban élő zsidók többsége a középkortól máig mind kulturálisan, mind demográfiailag a frankogermán zsidóság leszármazottja, az askenázi megnevezést alkalmazzák valamennyiükre. Kultúrájuk egésze (a jiddis különböző dialektusainak használata, szertartások, szokások, liturgia, zsinagógai építészet, oktatási módszerek, héber kiejtés) megkülönböztette őket a szefárdoktól és a keleti zsidóságtól (ez utóbbi alcsoportjainak többsége iszlám országok területén élt).

Előzmény: Tzp (66)
itymeg Creative Commons License 2006.01.21 0 0 68
látod, ez eszembe sem jutott, de, ha visszagondolok az általam ismert emberekre, nem látokkülönbséget a fülek között sem;vagy létezik külön zsidó fül?
Előzmény: topdzsoj (67)
topdzsoj Creative Commons License 2006.01.21 0 0 67

tudod, én vagyok talán egyedül a világon, aki sem nevek, sem testfelépítés alapján nem tudom eldönteni, hogy valaki zsidó-e

 

Ha képezni akarod magad ebben, akkor azt tanácsolom, hogy először a füleket nézd, a füleket!

Előzmény: itymeg (59)
Tzp Creative Commons License 2006.01.21 0 0 66
Biztosithatlak nem vagy egyedul ezen tulajdonsagoddal, csak kicsit mokas volt, hogy ilyen beszedes nev mellett, mint az Askezany, nem merul fel gyanu. Persze azert a gyakorlat mindig masabb, azert is tettem szmajlit a vegere. Egyszer volt a TV-ben egy katonatiszt, kerdezte tole a riporter, hogy cigany szarmazasa okozott-e neki gondot. Akkor lattam meg, pedig par perce neztem, hogy tisztan lathato modon barnas boru, csak hat nem megsem vettem eszre. Nem szokott erdekelni a borszin. Amugy nem erte hatrany :)
Előzmény: itymeg (59)
Bekö Tóni Creative Commons License 2006.01.21 0 0 65

 

 

belevágnak a percenként egy fillérbe, és a végén gyakran percenként egy forint lesz belőle

ez nem lehet igaz,percenkénti egy fillérekből soha nem lehet óránkénti egy forint.

 

Matematilag igaz,de a mondásnak semmi köze a matematikához.Az öreg a gyors

meggazdagodásra (pénzhajhászás) való törekvést állitotta szembe,a megdolgozott

kevesebb haszonnal járó,de biztos megélhetést nyujtó jövedelemmel szembe.

 

 

Előzmény: Callie (64)
Callie Creative Commons License 2006.01.21 0 0 64

Nem magyaráztad túl; én arra hívtam fel a figyelmet, hogy lehet találó "népi bölcsességeket"  mondani, de nem árt, ha a jelentése nem mond ellent annak, amit találóan ki akar fejezni. Ugyanis:

 

belevágnak a percenként egy fillérbe, és a végén gyakran percenként egy forint lesz belőle

ez nem lehet igaz,percenkénti egy fillérekből soha nem lehet óránkénti egy forint.

Úgy lehet, ha mást is tesznek mellette, mondjuk két ilyent csinálnak,vagy kamatoztatják.

Tehát: "sok kicsi sokra megy" annak nincs ilyen logikai hiányossága.

Ha arra hegyezzük ki, hogy "nem lehet tudni, mi lesz egy óra múlva", vagyis a "jobb ma egy veréb,mint holnap egy túzok", akkor viszont nem periodikus tevékenységről helyes mondani, vagy ha igen,  legalább hónapokról és évekről. Ha mondjuk az X.-dik "óra" már nem jön el, akkor Y < X*60 áll szemben (X-1)*100-al. Ez a legritkább esetben érné meg.

Előzmény: Törölt nick (62)
Bekö Tóni Creative Commons License 2006.01.21 0 0 63
Szerintem jól magyaráztad. l
Előzmény: Törölt nick (62)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.21 0 0 62
Nézd, ez egy példázat volt, tehát egy kicsit olyan vagy, mintha az "eső után köpönyeg"-re azt mondanád, "dehát nem is esik az eső".

Szóval a magyarok inkább óránként egy forintot akarnak keresni, de emiatt semmibe nem vágnak bele, mert amibe bele lehet vágni, az mind csak percenként egy fillért fizet. A zsidók meg belevágnak a percenként egy fillérbe, és a végén gyakran percenként egy forint lesz belőle... Ha eleve az óránkénti forintra hajtasz, nem jut neked még percenként egy fillér sem.

Túlmagyaráztam, azt hiszem.
Előzmény: Callie (55)
itymeg Creative Commons License 2006.01.21 0 0 61
azért még mindig könnyebb,mint egy zongorát!
Előzmény: jobbcipo (60)
jobbcipo Creative Commons License 2006.01.21 0 0 60
Azért a cimbalmot meg a nagybôgôt sem könnyû cipelni.
Előzmény: itymeg (48)
itymeg Creative Commons License 2006.01.21 0 0 59
tudod, én vagyok talán egyedül a világon, aki sem nevek, sem testfelépítés alapján nem tudom eldönteni, hogy valaki zsidó-e, 4 évig volt osztálytársam valaki, aztán jártam Auschwitzban, felismertem a anyjút egy fotón; aztán, mint kiderült, mindketten Münchenből jöttünk haza, ugyanazzal a vonattal, és Bécsben vettem észre, ő is a vonaton van, akkor kérdeztem rá, onnantól kezdve értettem meg sok mindent; egyébként ő is csak 18 éves korában tudta meg
Előzmény: Tzp (57)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2006.01.21 0 0 58

off

Nem tudom, hogy láttad e, azt a portré filmet (Kósa rendezte) , ami még az átkosban készült róla. Már akkor - számomra - nyilvánvaló volt, hogy a pacák instabil  (és akkor még ez egy nagyon hizelgő eufémizmus is volt tőlem).

Előzmény: Törölt nick (41)
Tzp Creative Commons License 2006.01.21 0 0 57

"Vladimir Ashkenazy"

->

"a neveket ismertem, de, eszembe sem jutott, hogy ők zsidók"

 

Na neee :)

Előzmény: itymeg (53)
Labor Creative Commons License 2006.01.21 0 0 56

Valószínűleg tényleg nem érted (ezt nem minősítésként mondom, csak ténymegállapításként).

De hát éppen erről van szó! (Nem a topicban, csak ebben a közgazdasági "feladatban")

Előzmény: Callie (55)
Callie Creative Commons License 2006.01.20 0 0 55

A fűnyíróddal számháborúzhatsz, velem nem.

 

Perc szerinti vagy óra szerinti kamatozás pedig sehol sincs.

Előzmény: 3x (23)
excusat Creative Commons License 2006.01.20 0 0 54
Grove's Dictionary of Music and Musicians (3rd edition)
-------------
9 violinists: Jascha Heifetz, Mischa Elman, Isaac Stern, Yitzhak Perlman, Gil Shaham, Leonid Kogan, Nathan Millstein, David Oistrakh, Maxim Vengerov
--------------
11 pianists: Artur Schnabel, Artur Rubinstein, Vladimir Horowitz, Rudolf Serkin, Andras Schiff, Evgeny Kissin, Yefim Bronfman, Murray Perahia, Richard Goode, Emanuel Ax, Bennett Lerner
Előzmény: itymeg (51)
itymeg Creative Commons License 2006.01.20 0 0 53
a neveket ismertem, de, eszembe sem jutott, hogy ők zsidók
Előzmény: Törölt nick (52)
itymeg Creative Commons License 2006.01.20 0 0 51
na, lebuktam;tényleg nem tudtam, hogy ők is, ezek szerint zsidók? akkor ők a kivételek
Előzmény: excusat (49)
the soft cushions Creative Commons License 2006.01.20 0 0 50
faraszto vagy.
Előzmény: itymeg (48)
excusat Creative Commons License 2006.01.20 0 0 49
:-) Horowitz, Rubinstein; Schiff András, Evgeni Kissin...
Előzmény: itymeg (48)
itymeg Creative Commons License 2006.01.20 0 0 48
hallottam; csak a hegedűnem vicc, nemcsak MO-i gyakorlat, hanem világjelenség; nem mondom, hogy borzasztóan tájékozott vagyok komolyzene ügyben, de, tudsz említeni zsidó zongoraművészt, aki világhírű volt? tipikus kisebbségi,eolnyomott műfaj a hegedűműváészet; nem véletlen, hogy az ún. komoly zenében a zsidók  a bajnokok, és, a populárisabb hegedűművészetben a cigányok! egyre több a cigány klasszikus zenében is világhírű cigány művész! tudsz mondani cigány világhírű zongoristát?
Előzmény: the soft cushions (47)
the soft cushions Creative Commons License 2006.01.20 0 0 47
az az erzesem, h rettenetesen felreertetted a hozzaszolasomat. ket lehetoseget latok: vagy gyurnod kell meg egy kicsit a szovegertesre, vagy meg eletedben nem hallottal igazi zsidoviccet (nem antiszemita viccre gondolok, hanem olyanra, amit zsidok meselnek zsidokrol).
Előzmény: itymeg (42)
the soft cushions Creative Commons License 2006.01.20 0 0 46
jaja, a zsidok elealltak a sorban, mikor az eszt osztottak.
Előzmény: Alhazred (45)
Alhazred Creative Commons License 2006.01.20 0 0 45
te is biztos hátrányba kerültél valahol azok miatt.
Előzmény: pussygalore (39)
mohadosa Creative Commons License 2006.01.20 0 0 44
Ja , én úgy neveltem a gyerekemet, hogy ne bántsd a másikat, tiszteld stb. Az iskolában néhány cigánygyerek is az osztályba  járt és érdekes mindjárt lett bunyó, lopás, anyázás.Neki kell ceruza simán elvette mástól, tizóra semmi gond,azt is ellehet venni, szorakozásból megverni valakit nem probléma. Itt az gond senki nem büntette meg őket, és gyerekem nem értette nekik miért lehet. Te tudod?
Előzmény: anyabanya (33)
evil1023 Creative Commons License 2006.01.20 0 0 43

Ha Balczó Andrást szánalmas hülyének tartod akivel nem kell foglalkozni, miért foglalkozol az indexes "nejlonkákkal"? (ez a név honnan jött??) 

A feljelentő topicba elég gyakran beteszed a tartozékodat.

Előzmény: Törölt nick (41)
itymeg Creative Commons License 2006.01.20 0 0 42
te nagyon buta! ez nem vicc, ez tény; ha csak a magyarországi, időnként rendszeresen bekövetkező zidóirtást nézzük, tökéletesen megalapozott; valóban, a legjobb hegedűművészek zsidók; de, ez azért van, mert a zsidóknál kötelező a mindennapos olvasásás, a zene; a magyaroknál az egyház és a nemesség csak a tudás kisajátításával foglalkozott, a tömegeknek csak imádságok megtanítása,  uralkodóink, és a papság feltétlen imádata elég  és kötelező volt; amikor a magyar Nobel díjasok, filmesek túlreprezentáltsága kerül szóba, nem értik, mert nem értik, hogy azért csak zsidó honfitársaink értek el minden jelentős eredményt, mert nekikmás nem adatott; földet nem vehettek, csak a kiegyezés után nyílt meg a beilleszkedés lehetősége; nekik a tudás volt ésvan a felhalmozott szellemi tőkéjük; a sok buta magyar politikai elit tagja csak a nem nemesek,később a nem nagypolgárok letaposásával, sógor-komaságával törődött, tudása nulla,berképzeltsége óriási
Előzmény: the soft cushions (18)
evil1023 Creative Commons License 2006.01.20 0 0 40
Ugye zavar, hogy őt nem tudod feljelenteni?
Előzmény: Törölt nick (38)
pussygalore Creative Commons License 2006.01.20 0 0 39
hat nagyobb a nyomateka mintha egy utcasepro mondana.balczonak igaza van
Előzmény: Törölt nick (38)
evil1023 Creative Commons License 2006.01.20 0 0 37
Demagóg vagy, cinikus, meg stb! :)
Előzmény: Törölt nick (36)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!