Keresés

Részletes keresés

NevemTeve Creative Commons License 2014.09.30 0 0 963

Esetleg egy DOS-ablak nyílik a programodnak, és a futás után rögtön be is záródik?

Előzmény: luzer66 (962)
luzer66 Creative Commons License 2014.09.30 0 0 962

Sziasztok !

Lenne egy rendkívül fontos és elég béna kérdésem, hogyan tudom meg hogy mi lesz az eredmény ennek :                      double l1 = 5.6; int l2 = (int)l1; Console.WriteLine(l2); ,mert akárhogyan írom is be a peogramba sehogyan sem ír ki semmit, pedig kikéne írnia az eredményt nem ????

A segítséget előre is köszi . :)

Ricsi717 Creative Commons License 2014.09.28 0 0 961

sziasztok! Létrehoztam egy szervert a Hostinger-nél, emelett egy hozzátartozó sql szervert is kaptam. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám hozzá csatlakoztatni a c# applikaciomat ehhez az sql szerverhez,? Megvan hozzá minden adat pl: Felhasználónév, jelszó, hoszt, stb...

Ricsi717 Creative Commons License 2014.06.10 0 0 960
Köszi a válaszokat.
Na meg egy régebbi kerdesemre visszaterve: A beállítások fájlból való beolvasása:
En azert szeretnem az én gondolatom szerint megoldani tehát nem xml fájl, mert egy vonatos játékhoz szeretnek csinalni egy palyaszerkesztot de elobb a pályát be kell töltenie.
Maga a pálya egy .csvfájl de semmi koze nincs az excelhez.
Ilyen parancsok vannak benne pl:

.curve 180 //ezzel a sín hajlási szögét lehet megváltoztatni 180•-al.

.Railatart //elindit egy ujabb sin vonalt az eredeti melett.




Na a lenyeg h ilyen parancsokat kellene betoltenie.
De eloszor csak igy szeretnem megoldani apróbb dolgokkal pl hogy

button1.text=gomb
checkBox1.checked=false

Tudnatok ebben segiteni
NevemTeve Creative Commons License 2014.06.03 0 0 959

> ha ezt a /register parancsot a teszt.exe mögé irjuk

 

Parancssori paraméternek (command line argument) hívják ezt a dolgot közönségesen. Lásd pl itt:

http://www.dotnetperls.com/main

Előzmény: Ricsi717 (958)
Ricsi717 Creative Commons License 2014.06.02 0 0 958
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy hogy lehet megoldani ezt? :::

1.Példa:
Elindítom a programot CMD-böl:
teszt.exe
(ez ügye a normál módon való elindítás)

2. Példa:
teszt.exe /register


És ha ezt a /register parancsot a teszt.exe mögé irjuk akkor indításkor előhozza a panel1-et.



Ezt esetleg meglehet valahogy csinálni?
wimoo Creative Commons License 2014.05.21 0 0 957

Király, nagyon köszi!

Előzmény: tigriscsikos (952)
DJG Creative Commons License 2014.05.19 0 0 956

Amúgy C#-ből is módodban áll a Windows bármelyik függvényét meghívni, csak hát ha nem kötelező, akkor nem feltétlenül kell (mellesleg, amit te C#-ben levőnek gondolsz, amögött nem ritkán szintén az van, hogy helyetted a runtime a Windows DLL-jeit hívja egyre s másra). Ha meg esetleg előfordulhat, hogy nem csak Windowson akarod futtatni a C# kódodat, akkor meg külön kerülendő, persze.

Előzmény: Ricsi717 (954)
NevemTeve Creative Commons License 2014.05.19 0 0 955

Egészen biztos, hogy a 951-es hsz-t teljesen elolvastad, beleértve a külső linket is?

Előzmény: Ricsi717 (954)
Ricsi717 Creative Commons License 2014.05.19 0 0 954

oké köszi :)

 

 

@ NevemTeve:

 

Igen, de én C#-ban szerettem volna megoldani te pedig c++-ban mutattad meg:)

Előzmény: DJG (953)
DJG Creative Commons License 2014.05.16 0 0 953

Bár NevemTevének formálisan igaza van, az INI létezik és még használható, .NET-ben nem tipikusan őt szokás használni, hanem XML konfigurációs fájlokat. Nem kell zavarjon, hogy ránézésre bonyolultabbak, ugyanis mind a fejlesztőkörnyezet (akár Visual Studio, akár másik), mind a futtatókörnyezet segítségedre siet a használatában.

 

A gyakorlatban csak bemész a projekted tulajdonságai közé, ott lesz egy Settings fül. Ott akárhány konfigurációs értéket megadhatsz, kiválasztod a típusát (szám, string, logikai, dátum, satöbbi), és eldöntöd, az alkalmazás vagy a felhasználó konfigurációs lehetőségei közé tartozik (az utóbbiak eltérhetnek felhasználónként, az alkalmazás adatai közösek minden felhasználó számára). Mondjuk, felveszel egy HomePage értéket, típusa string, megadod a http://google.com-ot alapértelmezésnek. És amikor szükséged van rá, csak egyszerűen:

 

    webBrowser1.url = Properties.Settings.Default.HomePage;

 

és ennyi az egész. Nem kell törődnöd azzal, hogy miként tárolja és olvassa ki, te csak használod.

Előzmény: Ricsi717 (950)
tigriscsikos Creative Commons License 2014.05.16 0 0 952
Próbáld ki ezt: http://www.voip-sip-sdk.com
Előzmény: wimoo (949)
NevemTeve Creative Commons License 2014.05.16 0 0 951

Legegyszerűbb esetben INI-fájlnak hívják ezt a dolgot (GetPrivateProfileXXX függvények); az egzotikus nyelvben, amit használsz, egy kicsit kavarni kell, lásd pl itt: http://bytes.com/topic/c-sharp/answers/483412-how-work-ini-files-c

Előzmény: Ricsi717 (950)
Ricsi717 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 950
Üdv! Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet egy olyan progit csinálni ami a beállításait egy fájlból szedi ki? Pl:
Fájl neve: options.txt
Beolvasandó adatok:

Progressbar1.Value
Checkbox1.Checked
webBrowser1.Url

Ezek azok amiknek a beállitasaikat be kellene olvasni. Valahogy igy szeretném az options.txt fájl tartalmát:

progressBar1.value=50
checkBox1.checked=false
webBrowser1.url=http://google.com
wimoo Creative Commons License 2014.05.14 0 0 949

Hi! Szoftveres VoIP telefont szeretnék fejleszteni. Tud valaki ajánlani egy SDK-t?

grieves13 Creative Commons License 2014.05.12 0 0 948

Egyebkent ezekben a temakban lenne szuksegem segitsegre:  com portok kezelese, com porton keresztul adatok behuzasa avr-bol, tablazatba rendezes, grafikon keszitese esetleg mentes fajlba...

grieves13 Creative Commons License 2014.05.12 0 0 947

hello Ricsi.

 

Nem tudom figyelted-e, de irtam kommentet a vidoad ala... azokat megvalosithatnad, minel elobb, mert surgosen szuksegem lenne rajuk, csak nem tudom hogy csinaljam meg. Elore is kosz

Előzmény: Ricsi717 (944)
DJG Creative Commons License 2014.05.12 0 0 946

Bemenő adat a kör középpontja és sugara (xc, yc, rc), valamint az egyenes szakasz két végpontja (x1, y1, x2, y2). Kimenő adat lesz a metszéspont (xp, yp). Mondjuk, ezt a feladatot megkapod érettségin, valahogy kiszámolod a két utóbbit, nem? Erre van szükséged pontosan most is.

Előzmény: DJG (945)
DJG Creative Commons License 2014.05.12 0 0 945

Akkor írd le ide a füzetben való levezetésedet. Akár csak az utolsó lépését, hogy x = ... és y = ...

Előzmény: Captain Kirk (942)
Ricsi717 Creative Commons License 2014.05.10 0 0 944
Sziasztok! Létrehoztam a YouTube csatornákat (Ricsi717) és ötletekre lenne szükségem hogy milyen tutorial videókat csináljak (C# programozás körében)
Bár készítettem egy alap videót (egyszerű böngésző készítéséről).
Szóval lenne ötletetek, hogy minek a programozásáról készítsek videót?
előre is köszönöm:)
http://m.youtube.com/channel/UCz8Y-vh8PoPKOuPjTGRLvog
NevemTeve Creative Commons License 2014.05.09 0 0 943

Ez nem elég konkrét ahhoz, hogy bármit is mondhatnék rá... Próbáld meg kibontani, pl: 'nem tudom, hogyan hívhatnám meg az actg2 függvény-t' vagy 'nem tudok fok és radián között konvertálni'...

Előzmény: Captain Kirk (942)
Captain Kirk Creative Commons License 2014.05.09 0 0 942

Igen, amit Nevemteve írt az igaz, egy kör és egy egyenes metszetéről van szó (az hogy mit kezdek a kapott koordinátával, már lényegtelen), de nem tudom, hogy implementálhatnám ezt C#-ban. Valahogy nekem nem áll össze a füzeten való levezetés a kódolással, nem tudom hogyan vihetném ezt át C# kódba. Pedig érzem hogy egyszerű lenne, csak nincs meg a kezdőlöket.

 

Köszönöm az eddigi segítségeket is.

DJG Creative Commons License 2014.05.06 0 0 941

Hát, ez azért még mindig kevés, ugyanis továbbra sem tudjuk, hogy mit akarsz kezdeni a megkapott adattal. Kirajzolni a kutya potenciális helyét? Menet közben eldönteni, hogy egy konkrét pozíció megfelel-e a feltételeknek vagy sem?

 

De továbbra is, a dolog elemi matematikai ismeretekkel könnyedén megoldható. Az egyenes leírható egy nagyon egyszerű függvénnyel, ugyebár. A két pont közötti összes pont megkapásához semmi más nem kell tenned, mint például az x értékét végigfuttatni a két végpont között a szükségleteknek megfelelő felbontással (ha képernyős megjelenítésről van szó, akkor pixelenként elegendő), és simán feljegyezni mindegyik x-hez a hozzá tartozó, vagyis az f(x) függvény által visszaadott y-értéket. Kábé kétperces feladat...

Előzmény: Captain Kirk (937)
NevemTeve Creative Commons License 2014.05.05 0 0 940

Edit:

 

Mondjuk kezdjük a fi = arctg2 (y_gazdi - y_rögzített_pont, x_gazdi - x_rögzített_pont) szög kiszámításával. Aztán ebből számítsuk ki a (x_rögzített_pont + r*cos(fi), y_rögzített_pont + r*sin(fi)) pontot.

Előzmény: NevemTeve (939)
NevemTeve Creative Commons License 2014.05.05 0 0 939

Mondjuk kezdjük a fi = arctg2 (y_gazdi - y_rögzített_pont, x_gazdi - y_rögzített_pont) szög kiszámításával. Aztán ebből számítsuk ki a (r*cos(fi),r*sin(fi)) pontot.

Előzmény: NevemTeve (938)
NevemTeve Creative Commons License 2014.05.05 0 0 938

Akkor alapvetően egy kör és egy egyenes metszéspontjára vagy kíváncsi. Gimnázium második osztályos anyag.

Előzmény: Captain Kirk (937)
Captain Kirk Creative Commons License 2014.05.05 0 0 937

Megvan a két pont, és nekem azoknak a pontoknak a koordinátái kellenének, amik a két pont közt húzódó szakaszon vannak. Tehát a legrövidebb út koordináta elemei.

 

Igazából egy állat mozgását kell nekem kiszámolnom szerveroldalon, ami követi a gazdáját mindenhova, de soha nem megy messzebbre, mint ameddig a póráza elér. Adottak a póráz cölöpének koordinátái, a gazda koordinátái, a kutya aktuális koordinátái, és ennyi. Meg persze egy méret a pórázra vonatkozólag.

DJG Creative Commons License 2014.05.02 0 0 936

Na most ha eltekintünk a "névtértől" (az valami egészen más), akkor elárulnád, mit akarsz kezdeni vele? Ha vonalat húzni, ott van rá a megfelelő grafikai primitív. Ha megtudni egy pontról, hogy odatartozik-e, arra is. Ha esetleg kellene egy komplett pontlista (ami nem tűnik túl jó ötletnek, de hát végül is, ha ez kell, akkor ez kell), akkor meg csinálsz egy pofonegyszerű rutint rá, vonalrajzolóval Dunát lehet rekeszteni a neten.

Előzmény: Captain Kirk (934)
NevemTeve Creative Commons License 2014.04.27 0 0 935

Pontosan mit szeretnél? Egészen pontosan milyen függvényeket szeretnél használni? Add meg a szignatúrájukat!

Előzmény: Captain Kirk (934)
Captain Kirk Creative Commons License 2014.04.27 0 0 934

Sziasztok! A következő probléma C#-ban merült fel.

Van nekem két pontom a képernyőn A1(200, 100) és A2(90, 70) koordinátákon.
Szükségem lenne nekem azokra a pontokra, amelyek a két pont által bezárt szakaszon
helyezkednek el. Ezen belül pedig egy kisebb szakaszra, bár ha az első szakasz megvan, akkor a második (kisebb) szakasz már gyerekjáték.

Na most megvan az egyenes egyenlet, normálvektor stb... és fel tudom az alapján írni
a képletet, de szeretném hinni, hogy van valamilyen erre a célra kitalált névtér
ami a segítségemre lehet, és szebb implementációt tud nekem varázsolni (meg egyébként is szívesen használnék hasonló névteret máskor is). Ha valaki ezt a feladatot meg tudja oldani anélkül, hogy natívan le kéne programozni a képleteket, azt arra kérem segítsen.

Találtam ilyen névtereket, hogy System.Math meg MathNet.Numerics meg hasonló, de nem tudok eligazodni rajtuk.
Ha kapnék egy működő példát a problémámra, akkor lenne egy fonál amit követve tovább tudnék haladni.

Türelmet köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!