Keresés

Részletes keresés

TheRover Creative Commons License 2014.05.15 0 0 7710

el is felejtettem, olyan régen volt :-) azóta sajnos nem is volt olyan formáció, amiben igazán kihasználhattam volna, úgyhogy remélem, az új tulajdonosa jóval többször előveszi majd. 

Előzmény: inch (7709)
inch Creative Commons License 2014.05.15 0 0 7709

Csak rájöttem hogyan kell ezt az editort kezelni, hogy így működjön :) :

 

Előzmény: inch (7708)
inch Creative Commons License 2014.05.15 0 0 7708

Ja és miért nem ezt linkelted be?

 

Előzmény: TheRover (7705)
TheRover Creative Commons License 2014.05.15 0 0 7707

Nem hiszem, hogy egyhamar elkapkodják, úgyhogy gondolok rád :-) Annyiban lenne sürgős, hogy már el is költöttem az árát...

Előzmény: inch (7706)
inch Creative Commons License 2014.05.15 0 0 7706

Remélem nem adod el nagyon hamar, mert minthogy múltkor említettem, engem érdekelne :)

Hiányzik a mandó családból, csak nekem ugye most bővült a család így a beszerzések későbbre tolódnak.

 

(Pont most kezdtem el nézegetni a BVW 1007-et mandolcsellóra hamár a mandolin család többi tagját szóba hoztam :D)

 

Előzmény: TheRover (7705)
TheRover Creative Commons License 2014.05.15 0 0 7705

Sziasztok! Eladósorba került a Trinity College TM-325 oktáv mandolinom, akit komolyan érdekel, írjon! eléggé elszállt az ára és nem is lehet nagyon kapni, úgyhogy nem szeretném elkótyavetyélni, kivárok egy komoly vevőt.

 

Ugyanilyen: https://www.youtube.com/watch?v=OhM9O_wwIIk

 

Egy AKG C411 kondis hangszedőt is tudok hozzá ajánlani fantomtáppal (ezzel csatlakozva az alábbi mandolin-hangosítós témához)

inch Creative Commons License 2014.05.14 0 0 7704

Micsoda nosztalgia!

Mint az én első mandolinom :) Én is 40e vettem annó, illetve 20e kp + bevették az első bendzsómat :)

(Ha valaki most akar beruházni egy tanuló hangszerre ez ideális választás.)

Örülök hogy felénk néztél Zsóti_bá.

Esetleg megvan még valahol a mandolinos weboldalad? (akár a saját gépeden, mert akkor én kiraknám :D)

 

by Matthew Inch 

 

Előzmény: Zsóti_bá (7696)
Jakijani Creative Commons License 2014.05.14 0 0 7703

Szia!

 

Én elolvastam és mégis csak volt az írásodnak tartalma. Nekem segítettél. Rendesek vagytok, hogy segítetek, ritkán tapasztal ilyet manapság az ember. A sok jó tanácsból ki-ki le tudja szűrni a neki megfelelő megoldást.

 

Üdv!

Előzmény: Zsóti_bá (7702)
Zsóti_bá Creative Commons License 2014.05.14 0 0 7702

Sziasztok!

 

Néhány szót szólnék a mandolin kihangosításáról.

Először is, minden úgy igaz, ahogy Inch azt az előző hozzászólásaiban leírta. Akit Ők már hangosítottak, annak nem igen lehet oka panaszra, és a Nagyérdeműnek szintén nem.

Ám az igények és a malacpersely tartalma nem mindig találkozik, ezért leírom tapasztalataimat teszkó gazdaságos megoldásokról. (A teljesség igénye nem lészen fennállva.)

 

Piezo pick-up. A legolcsóbb megoldás, és elvben a legrosszabb is. Én sok-sok évig használtam ilyet, és némi kompromisszummal mandolinon működőképes is lehet. Gitáron, bendzsón, nagybőgőn egyáltalán nem, de mandolinon hüm-hümmm, de azért szól. És könnyű hangosítani, akusztikus hangszert sosem látott technikusnak is. Az igaz, hogy úgy fog szólni, mint egy bili, de legalább szól, míg a többi hangszer néma marad.

Van a dolognak egy titka: előerősítő (nem titok, csak elhanyagolják). De nem ám akármilyen: nagy impedanciás! Egy átlag keverőn a vonalbemenet bemeneti impedanciája (ellenállása) 10kilo Ohm körül van, ez a piezonak nagyon karcsú. Csak cincogni fog. Ebben az esetben Mega Ohm nagyságrend szükséges, rövid kábel, azt onnan mehet a keverőbe. A DI boksz sem elég! (...)

Nos, itt jöhet képbe az akusztikus erősítő. Ez egy meglehetősen túlárazott állatfaj, de remélhetőleg az előerősítő tervezésénél figyelembe vették a piezo igényeit.

 

Mikrofon. A legjobb megoldás. De nagyon drága :-(. Azonban kínálkozik egy budget megoldás is. Van egy cég, aminek a nevét hangtechnikában a gagyi kategóriával azonosítják, ez a Behringer.  Nos vót nekem régen jófajta Sennheiser mikrofonom, csak lefejelte a betont, és örökre elhallgatott. Vettem Rode M3-at, de nem tetszett, eladtam. És egyszer kölcsön kaptam egy pár (mert párban árulják, párba válogatott -??? háát???) Behringer C-2 –t. Abszolút meglepetés! Nem Audix v. Sennheiser, de teljesen jó! És ocó! Vettem is még mikor 14e Ft volt párja; most picit drágább. A kondi miksik közt nem túl érzékeny, viszont nem is igen gerjed.

 

Abbahagyom, mert hosszú és tartalmatlan lett, de hátha valaki mégis elolvassa.

 

Jó itcakát!

Előzmény: Zsóti_bá (7696)
bluesbean Creative Commons License 2014.05.14 0 0 7701

Az Oscar Schmidt OM10E-ben meg a saját Epiphone MM-30SE mandolinomban is a húrlábba épített pickup van, ami egy idő után hajlamos a görbülésre...

 

Ez az Epiphone, de az Oscar is meghajlott ennyire

 

Előzmény: inch (7697)
Jakijani Creative Commons License 2014.05.14 0 0 7700

Hát ez most nekem drága, az akusztikus erősítőre és mikrofonra gyűjtök. Azt gondoltam, hogy alkalmi vétel.

Előzmény: inch (7697)
Jakijani Creative Commons License 2014.05.14 0 0 7699

Félreértettelek, nálam mostanában gyakran előfordul, azt hittem a tiéd. :(

Előzmény: inch (7697)
Jakijani Creative Commons License 2014.05.14 0 0 7698

Érdekelne, mert a Stagg hangjával nem vagyok teljesen kibékülve, meg koncerten kicsit majrézok egy mandolinnal. Na meg drágábbat egyelőre nem tudok venni. Privát tudnánk valahogy beszélni?

Előzmény: inch (7693)
inch Creative Commons License 2014.05.14 0 0 7697

Ránézésre ilyen volt.

 

egy 50e cédula lógott róla, és tök jól elvoltam vele amíg a lány a művészi tornán volt.

 

veszett mélyei ennek sincsenek, de ettől a kategóriától nem is vártam. Viszont ahhoz képest meg tök egyben volt a hangja. (az érződik rajta, hogy nyolc éve áll a boltban, és nem játszottak rajta sokat + a húrok az eredeti gyári húrok)

Előzmény: Jakijani (7695)
Zsóti_bá Creative Commons License 2014.05.14 0 0 7696

Sziasztok!

Nekem is van pont egy ilyen mandolinom, amiről Inch kolléga írt.

Ha köll valakinek eladom, mondjuk 40e pénzért (tokkal). Van rajta piköp is - amivel kihangosítható. Az akusztikus hangereje nem tigris, de ezt írta Inch is.

A nyakon meg van repedve a lakk (eldőlt egyszer), de nincs nagyobb baja.

1999 óta nem használom :-(, nekem is van egy csomó másik.

Feltettem az OLX-re: http://olx.hu/hirdetes/mandolin-ID2atxT.html#6963a38b7c

 

Majd még jelentkezem, tök jó témák keringenek...

 

PZsolt

Előzmény: inch (7661)
Jakijani Creative Commons License 2014.05.14 0 0 7695

Ejha, kíváncsi vagyok rá milyen lehet. Tudnál róla küldeni valamit? 

Előzmény: inch (7693)
bluesbean Creative Commons License 2014.05.14 0 0 7694

Feleségemnek volt ilyen Oscar Schmidt mandolinja, kezdő hangszernek tényleg nem olyan rossz. Eladni már nem volt annyira könnyű... 

Előzmény: inch (7693)
inch Creative Commons License 2014.05.14 0 0 7693
Pesterzsébeten a gitárpontban van egy Oscar scsmidt elektoakusztikus a mando. Kiszedtem a húrláb alól a szivacsot (nyolc éve így lóg a polcon!?!?) és felhangoltam. Egész korrekt hangja van és a nyaka is kényelmes. Ha kapna egy normál húrkészletet egész használható kezdőhangszer lehet belőle.
Staagnál nagyságrendel jobb :)
Előzmény: Jakijani (7692)
Jakijani Creative Commons License 2014.05.14 0 0 7692

Szuper bandában muzsikálsz. Megtisztelő, hogy megismerhettelek!

Előzmény: inch (7690)
Jakijani Creative Commons License 2014.05.14 0 0 7691

Nagyon köszönöm a megtiszteltetést! :) Már nézem is a youtube-ot

Előzmény: inch (7690)
inch Creative Commons License 2014.05.14 0 0 7690

Az én mandolinos munkásságom itt van kiterítve ebbe majd 8000 hozzászólásban :D

De összefoglalva:

- Budapesten élek (nem zenélésből, az hobby, civilben programozom)

- a Poa Pratensis bluegrass zenekarban zenélek (www.pratensis.hu, facebook: https://www.facebook.com/poapratensis)

- Tulajdonosa vagyok jópár hangszernek, de büszkeségem a Gibson F5 Fern mandolinom.

 

A youtube-on meg van jópár felvétel az elmúlt évekből.

 

by Matthew Inch

Előzmény: Jakijani (7689)
Jakijani Creative Commons License 2014.05.14 0 0 7689

Még egy fotó, itt már mandolinnal :) Aztán magamról ennyit. Inch Te még nem is mondtál magadról semmit. Az országban merre játszol és milyen muzsikát?

 

 

Jakijani Creative Commons License 2014.05.14 0 0 7688

Ez a mandolinos a Schertler DYN-M-et használja? Ez a jeladó vagy hangszedő, nem tudom pontosan mi piezo, és veszi a koppanásokat? Pl ha véletlenül megütöm, vagy rákoppintok a testre. Mert nekem az olcsón vásárolt Cherub piezoval többek között ez a gondom. Ugyanis függetlenül attól, hogy kicsit karcosabb zenét is játszunk én szeretnék szépen szólni és nagyon keresem erre a megoldást. Tehát egy ilyen Schertler-el és plusz mikrofonnal ez megoldható?

Előzmény: inch (7685)
Jakijani Creative Commons License 2014.05.14 0 0 7687

A belinkelt példák alapján kezdem érteni milyen ha szépen szól a mandolin :) Köszi!

Előzmény: inch (7685)
inch Creative Commons License 2014.05.13 0 0 7686
inch Creative Commons License 2014.05.13 0 0 7685

Mondjuk ebben a felvételben meg már nem tetszik (annyira :)) a mandolin hangja (a gitáré meg végkép):

 

itt

 

Nagyon hallatszik rajta hogy a mikrofonból egyáltalán nincs hozzákeverve :(

inch Creative Commons License 2014.05.13 0 0 7684

És akkor kultúráltabban:

 

Előzmény: inch (7683)
inch Creative Commons License 2014.05.13 0 0 7683

Ja a link lemaradt :D

https://www.youtube.com/watch?v=7_w6IBbwWxc

 

Előzmény: inch (7682)
inch Creative Commons License 2014.05.13 0 0 7682

Mandolin hangosításra példa:

- Schertler Dyn-M

- szólónál +mikrofon + legalább egy hangerőpedál (kb 3:30-nál lép rá)

 

És azért gyönyörűen szól (persze biztos van rajta utómunka)

 

by Matthew Inc

inch Creative Commons License 2014.05.13 0 0 7681

A képet nézve értem a pickup és alap gondolatát :) (ez nem az a leülünk az asztal köré és zenélünk folk zene :D)

Na majd egyszer remélem élőben is lesz szerencsénk

Előzmény: Jakijani (7679)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!