Keresés

Részletes keresés

noresz87 Creative Commons License 2018.06.20 0 0 2235

Köszi! Átbogarászom majd :) 

Előzmény: Törölt nick (2215)
aszofi Creative Commons License 2018.06.20 0 0 2234

Vonzó alternatíva!!!!

Ehhez hol kellene lennie a bázisunknak szerinted?

Előzmény: Flower2000 (2231)
Flower2000 Creative Commons License 2018.06.20 0 0 2233

Én autóval voltam Cassisban.

Előzmény: aszofi (2232)
aszofi Creative Commons License 2018.06.20 0 0 2232

Köszönöm az ötleteket!

Avignon-t és Aix-et azért gondoltam két napra, mert ( a googlemaps szerint legalábbis) Marseilleon keresztül vezet az út egyikből a másikba vonattal. Buszt mondjuk nem néztem még, ha az az egyszerűbb és közvetlen, akkor én is úgy gondolom, hogy egy napba belefér mindkettő és így valóban felszabadulna egy egész nap.

 

Cassisban nem látok (googlemapson) tömegközlekedési elérhetőséget...

Előzmény: szofi762 (2230)
Flower2000 Creative Commons License 2018.06.20 0 0 2231

Az igazán szép rész, ami nincs beépítve annyira, mint Nizza és környéke az Saint Tropeztől nyugatra van. Ha ott van az ember akkor nem a kipufogó gázt lélegzi be, hanem a virágok illatát, nem autókat és házakat lát, hanem paratölgy erdőket, hatalmas pálmafákat (Hyeresben), gyönyörű növényeket, szigeteket,stb. 

Nos döntsd el te mit akarsz látni.

Előzmény: aszofi (2229)
szofi762 Creative Commons License 2018.06.20 0 0 2230

A marseille-i proramodhoz tudok hozzáfűzni: Avignonból érdemes egy kirándulást tenni a Pont du Gardhoz, busszal bizzos megoldható a vátosból, de vissza is kell buszozni utána. Ha mentek fürdőruhát vigyetek, lehet fürdeni a Gard folyóban a római vízvezeték alatt!

Vagy esetleg ha fenti proram nem jön össte Aix és Avignon mehet egy nap, mert onnan közvetlen vissza tudtok jönni vonattal. Így felszabadul egy nap akkor elmehettek  Cassisba vagy áthajóztok a Frioul szigetekre. Ez utóbbit semmiképp ne hagyjátok ki, már csak azért sem mert gyönyörű a város, a  régi kikötő a tenger felől. Ez egy fél napos program, akár Aix után is mehet ha marad a 2 város 2 külön nap.

Igen Luminybe mi is kimentünk, a túra a Sormiuhoz több mnt 1 óra de csodás szakaszon mész végig. Mi március végén voltunk, rajtunk kívül egy család volt az öbölben, pazar a fekvése!

Igen a jegy 24 órás, ha du. 5kor kezeled le akkor másnap du.5ig érvényes. Nekünk a kikötőtől 5 percre van a szállásunk, a pályudvartól mindig sétálunk egész a kikötőig.

 

Előzmény: aszofi (2227)
aszofi Creative Commons License 2018.06.20 0 0 2229

De-de-de...nyugodtan beszélj rá :-9

Nagyon az elején vagyok a tervezgetésnek, alakulhat egész másképp is! :)

Ami a lényeg, hogy nem szeretnénk kocsit bérelni...anélkül kell eljutnunk...bárhová :-)

Előzmény: Flower2000 (2228)
Flower2000 Creative Commons License 2018.06.20 -1 0 2228

Tudod mennyi igazán gyönyörű helyet hagysz te ki? Marseille és Nizza között? Én láttam ezeket mind, meg még sokkal többet is, de ha ott lennék tuti, hogy nem buszoznék Marseilleből Nizzába, hanem megállnék 1-2 gyönyörű helyen és ott lennél 1-2 napot. A napi oda-vissza utazgatások 1-1 városba olyanok lesznek, hogy többet leszel az országúton, mint amit látsz a helyből amit meg szeretnél nézni. 

 

De nem akarlak semmire rábeszélni, csináld, ahogy akarod.

Előzmény: aszofi (2227)
aszofi Creative Commons License 2018.06.20 0 0 2227

Lassan kezd összeállni a kép a fejemben, de azért még sok (nagyon sok) a fehér folt :-)

Szóval:

 

 1. nap: Reggeli érkezés Marseille-be egész napos városnézés

 

2. nap: Aix en Provence vonattal - onnan hová tudunk (tudunk-e) még valahová menni vonattal-busszal, ahonnan közvetlenül vissza jutunk nap végén Marseille-be

 

3. nap: Avignon - a kérdés ugyan az, mint az előző nap esetén

 

4. nap: Egy blogban olvastam, hogy Calanques nemzeti park a városból elérhető a 21-es busszal, amely Castellane metró megállótól indul. Este indulás - busszal - Nizzába.

 

(ugye jól tudom, hogy a marseillei-i tömegközlekedési napijegy a megváltásától / érvényesítésétől számítva érvényes 24 órán keresztül?)

 

Nizzában gyakorlatilag 4 egész napunk lenne ( a repülő este 10-kor indul haza)

 

Hogy raknátok össze a napokat, ha következőket mindenképp meg szeretném nézni (tömegközlekedve):

 

Menton, Ezé, Grasse, St Paul de Vence, Antibes, Monaco (esetleg St. Tropez, Cannes) ill. ha még tudtok ötleteket hová lehetne :-)

 

 

 

pandabarát Creative Commons License 2018.06.18 0 0 2226

Én a pályaudvart javasolnám. Onnan villamossal mehetsz, ami elég tág lehetőség, bárhol laksz is.

Előzmény: aszofi (2223)
aszofi Creative Commons License 2018.06.18 0 0 2225

ha jobban belegondolok van benne ráció :-DDDDDD

Előzmény: Törölt nick (2224)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.17 0 1 2224

Háááát, nyilván attól függ, hogy hol laksz:))) 

Én azzal mennék, amelyik közelebb visz a szállásomhoz. Vagy jobb a menetrendje. Vagy olcsóbb:)))

Viccet félretéve, szerintem az a praktikus, ami közelebb visz a szálláshoz.

 

Előzmény: aszofi (2223)
aszofi Creative Commons License 2018.06.17 0 0 2223

Nizza vonatkozásában melyik a jobb érkezési opció a busszal...pályaudvar vagy reptér?

Előzmény: Törölt nick (2220)
Kobzoska Creative Commons License 2018.06.16 0 0 2222

A Határátkelő blogon találtam egy jó kis írást Marseille környéki megnéznivalókról, ajánlom figyelmetekbe.

 

http://hataratkelo.blog.hu/2018/06/02/_nem_is_olyan_apro_csodak_marseille_mellett?ajanlo=1

aszofi Creative Commons License 2018.06.16 0 0 2221

Nagyon köszönöm  a buszos hozzászólásokat!

Törölt nick Creative Commons License 2018.06.16 0 0 2220

Érdemes ránézni a Flixbus oldalára is, van napi több járatuk Marseille-Nizza reptér viszonylatban, illetve este egy Marseille-Nizza pályaudvar útvonalon is. Ahogy néztem egylőre november elejéig vannak felrakva a jegyek.

Előzmény: aszofi (2217)
Kobzoska Creative Commons License 2018.06.16 0 0 2219

Az Ouibus nevű társasággal utaztunk, náluk - elvileg - minél előbb veszed meg a jegyet, annál olcsóbb.

https://www.ouibus.com/

 

Három hónappal korábban vettem meg a jegyeket (ha jól emlékszem, ennél korábban nem lehetett), így az oda jegy (Nizza-Marseille) 9€-ba, a vissza (Marseille-Nizza) 15€-ba került.

 

Nizzában a repülőtérről indult, az 1-es termináltól, Marseille-ben pedig a Saint-Charles-ról.

Előzmény: aszofi (2217)
szofi762 Creative Commons License 2018.06.16 0 0 2218

A Saint Charles pályaudvarnál van egy nagy buszmegálló, ott ahová a reptéri busz is befut. Aix-be onnan mennek a buszok, gondolom Nizzába is...

Előzmény: aszofi (2217)
aszofi Creative Commons License 2018.06.16 0 0 2217

Mi pont fordítva abszolválnánk a buszozást, Marseille-ből Nizzába :)

 

Meg tudod mondani mind Marseillebe, mind Nizzaba hol található a buszmegálló, ahol le- és felszállhatunk a buszra? Mit gondolsz, csak előre foglalva lehet jegyet venni, vagy ott helyben is van rá lehetőség?

Mi Andalúziában utazgattunk így ebben a formában, ott mindig az adott állomáson vettük meg a jegyet.

Nov. közepén-végén mennénk...gondolom ilyenkor már nincs akkora tömeg....

Előzmény: Kobzoska (1810)
aszofi Creative Commons License 2018.06.16 0 0 2216

Közben néztem árakat...és bár arra az időszakra még adott ki foglalható opciókat, de közelebbi dátumokat nézve sokkal-sokkal drágább a vonat...úgyhogy busz lesz nekünk is.

 

 

Előzmény: Kobzoska (2198)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.15 0 0 2215

A tömbjegy érvényessége:

"The Lignes d’Azur network has a single fare structure valid across the whole Nice Côte d'Azur Metropole which consits of 49 localities: Aspremont - Bairols - Beaulieu-sur-Mer - Belvédère - Bonson - Cagnes-sur-Mer - Cap d'Ail - Carros - Castagniers - Clans - Colomars - Duranus - Eze - Falicon - Gattières - Gilette - Ilonse - Isola - La Bollène-Vésubie - La Gaude - La Roquette-sur-Var - La Tour-sur-Tinée - La Trinité - Lantosque - Le Broc - Levens - Marie - Nice - Rimplas - Roquebillière - Roubion - Roure - Saint-André-de-la-Roche - Saint-Blaise - Saint-Dalmas-le-Selvage - Saint-Etienne-de-Tinée - Saint-Jean-Cap-Ferrat - Saint-Jeannet - Saint-Laurent-du-Var - Saint-Martin-du-Var - Saint-Martin-Vésubie - Saint-Sauveur-sur-Tinée - Tournefort - Tourrette-Levens - Utelle - Valdeblore - Venanson - Vence - Villefranche-sur-Mer

This fare structure also applies on the departmental network's inter-city routes - 100 - 200 - 400 - 500 - 112 - 116 - 217 - 510 - 701A - 701B - 730 for journeys within the Nice Côte d'Azur region.

Ticket validation is obligatory every time you board a bus or tram and whatever type of ticket or pass you use.

Connections are allowed within the 74 minutes following purchase. The connection must not, however, be a return journey.

Important:
To use lines 98 and 99 for the Nice Côte d'Azur airport, you must be in possession of an "Aéro" ticket, sold at the rate of €6 on board of buses, at the sales desk in the airport, and in automatic ticket machines. This ticket entitles you to a single journey on express airport line 98 or 99 with connections on the Lignes d’Azur urban network for 74 minutes or a single journey on the Lignes d’Azur urban network with connections for 74 mins including express airport line 98 or 99.

Similarly, the standard fare structure is not applicable to the "Randobus" and "Bus 100% Neige" services, which require the purchase of a specifically-priced travel ticket or pass."

 

És itt van pontosan, hogy mely vonalakon mely megállókig érvényes:

"Lignes d'Azur fares apply to all Lignes d'Azur buses and trams and TAM routes in Nice and all the Nice Côte d'Azur municipalities:

· Ligne 100 : NICE Station J.C. Bermond - CAP D'AIL Liberté
· Ligne 112 : NICE Vauban - CAP D'AIL Salines (Hôpital)
· Ligne 116 : NICE Vauban - LA TRINITE Laghet/Le Rondeau
· Ligne 200 : NICE Station J.C. Bermond - CAGNES SUR MER Logis du Loup
· Ligne 217 : NICE Station J.C. Bermond - CAGNES SUR MER Le Grand Large
· Ligne 303 : NICE Vauban - COARAZE (sauf entre Drap et Bendejun)
· Ligne 400 : NICE Station J.C. Bermond - VENCE Halte Routière de l'Ara (sauf entre La Colle sur Loup et Saint Paul de Vence)
· Ligne 500 : NICE Station J.C. Bermond - CAGNES SUR MER Le Tunnel
· Ligne 510 : VENCE - SAINT JEANNET
· Ligne 701 A : BOUYON - CARROS PAGNOL - COLOMARS La Manda
· Ligne 701 B : BOUYON - CARROS Pagnol
· Ligne 702 : SAINT-JEANNET Le Peyron - ZA La Manda - COLOMARS La Manda - La Grave - SAINT-JEANNET Saint-Estève
· Ligne 705 LE BROC - Zone Industrielle CARROS - CARROS Pagnol
· Ligne 707 : SAINT-LAURENT-DU-VAR centre Commercial - CARROS Pagnol
· Ligne 720 : NICE Station J.C. Bermond - SAINT MARTIN DU VAR Pont Charles Albert
· Ligne 730 / NICE Vauban - LANTOSQUE Pont du Martinet
· Ligne 790 : NICE Station J.C. Bermond - SAINT MARTIN DU VAR/LEVENS Plan du Var These lines do not allow for journeys within central Nice.
If you wish to travel further than these destinations, you must buy a ticket from the driver at the district rate as soon as you board."

Előzmény: noresz87 (2208)
Törölt nick Creative Commons License 2018.06.15 0 0 2214

15 nap lett volna, mivel nem repülök, ha viszonylag messzebbre megyek, akkor nem indulok el rövid időre.

Előzmény: noresz87 (2208)
Flower2000 Creative Commons License 2018.06.15 0 0 2213

bajod nem lesz a vasutnal mert sokan vannak ott mindig csak bizonyos utcakban teljesen kaftános emberek vannak es kebabos boltok szinesekkel de vegigmesz rajtuk nem bantanak. 

Előzmény: noresz87 (2211)
Flower2000 Creative Commons License 2018.06.15 0 0 2212

voltam többször cap ferraton igen. de gyalog nem mentem a szélén csak autoval.Legutobb a Rotschild villaban voltam aztan setaltam egy kicsit. A Cap d' Ail setaut konnyu. Az Antibes i hoszabb.

Előzmény: noresz87 (2210)
noresz87 Creative Commons License 2018.06.15 0 0 2211

Illetve még a nizzai szállásokkal van "bajom"..néztem a Kyriad Centre Gare***-t meg a Trocadero**-t. Utóbbiról olvastam már itt, de tartok tőle, mert az is a vasútnál van :/

Mit ajánlotok?

noresz87 Creative Commons License 2018.06.15 0 0 2210

Köszi, megnézem! Milyen a terep? Néztem egy videót, az is tetszett, az a pár azt hiszem Saint-Jean-Cap-Ferrat-nál mentek így gyalogosan. Arra is voltál?

Előzmény: Flower2000 (2207)
noresz87 Creative Commons License 2018.06.15 0 0 2209

Köszi :)

Előzmény: Kobzoska (2206)
noresz87 Creative Commons License 2018.06.15 0 0 2208

Köszi, átgondolom, de nem egyedül döntök :) Csak a menterendeken nem igazodom ki, mármint többféle leírást láttam, hogy pl. a tömbjegybe melyik buszjáratok nem tartoznak bele. Pl. Menton-Monaco, Cannes-Antibes? Te hány naposra tervezted, ami nem jött össze?

Előzmény: Törölt nick (2205)
Flower2000 Creative Commons License 2018.06.15 0 0 2207

ha rám hallgatsz beiktatsz egy két sétautat a tengerpart szélén mert különben csak autókat látsz, dugókban vesztegelsz. Rengeteg autó van arrafelé és sokszor van dugó. pl Antibesnál is van sétaút . Én A Monaco széléről indulót szeretem Cap d' Ail nál. Így legalább látsz is valamit a Cote d'Azur szépségéből. 

Előzmény: noresz87 (2201)
Kobzoska Creative Commons License 2018.06.14 0 0 2206

Cscs0827-tel teljesen egyetértek, a távolságok nem nagyok, az útidők nem hosszúak, az oda-vissza utazás macerája sokkal kisebb, mint a szállásváltásé, napközbeni csomagelhelyezésé.

Előzmény: Törölt nick (2205)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!