Keresés

Részletes keresés

Pete-weld Creative Commons License 2023.08.21 0 0 75701

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Gondolkodom!

Alkatrész ellátottságban valóban a két nagy márka választása lenne a legjobb.

Köszönöm!

kavicsos64 Creative Commons License 2023.08.20 0 0 75700

Fel veszi velük a versenyt simán ! Az oleo szerintem nem a jó gépek közzé sorolandó ,inkább csak olyan feljavított kínai gép kategória . Az olasz hengerek dugattyúk marha drágák ! A 42-es Husqvarna dugattyú is 28 ezer a 343R-be

Előzmény: budai10 (75698)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.08.20 0 0 75699

A Kavasaki tj 53 ver szinte minden nagy márka gépeit erőben ,több mindenki használja ezen motorokat . 4 éves forma az enyém elég sokat megy ,gyakorlatilag annyi háját találtam hidegen nehezen indul 7-8-9 rántás is kell neki ,melegen meg már csak egy rátás . Valami környezet védelmi baromság miatt van ez de a karburátoba spriccelt 1ml benzintől 2-3 rántásra már jár ,túl keveset adagol a szívatóval . A gépem Nikkari névre hallgat . Damilfejből nem akad olyan amit szét ne nyúzna a legnagyobb Sthil kaszafej se kivétel a 4mm damilt nem bírta ! 3mm elég neki damilból amit nem visz le azt meg kétágú késsel levágod . Ezzel az egyszerű késsel tempósan lehet haladni vele alacsony fordulaton is !

Előzmény: Pete-weld (75692)
budai10 Creative Commons License 2023.08.20 0 0 75698

ECHO japán márka és elvileg van olyan jó mint a két nagy márka ha nem jobb...

Szervízháttér és a alkatrész ellátás is fontos, emiatt jobban megérheti a két nagy ismert márka közül választani.

Oleo-Mac (Olasz), valamelyik országokban EFCO néven van, a  két nagy márka alatt szerepelnek de a profi kaszáik már elég jók állítólag.

 

Előzmény: Pete-weld (75690)
gws580 Creative Commons License 2023.08.20 0 0 75697

Sziasztzok!

 

melyik damil és márka most a legjobb, ár értékben  2.7 es kockába?

abnm Creative Commons License 2023.08.20 0 0 75696

Talán nem közel vannak a telkek, nehéz lenne a logisztika.

Előzmény: mzdude (75693)
botsinkai Creative Commons License 2023.08.20 0 0 75695

Oleo 755 master, csak bírd és akard emelni :-)

Előzmény: Pete-weld (75690)
dokeee Creative Commons License 2023.08.20 0 0 75694

Ezt akartam írni.

Előzmény: mzdude (75693)
mzdude Creative Commons License 2023.08.20 0 0 75693

Nem ez volt a kérdésed, de kistraktoron nem gondolkoztál? Bár árban jelentősen drágább, fáradságban, vágási sebességben stb stb össze sem vethető a kasza egész napos rángatásával.

Előzmény: Pete-weld (75692)
Pete-weld Creative Commons License 2023.08.20 0 0 75692

4 hektár összesen a pár telek! Nem akarok egy szarba beruházni!

Előzmény: dokeee (75691)
dokeee Creative Commons License 2023.08.20 0 0 75691

Én ezt kurvára nem értem. Saját telken évente 3-4 alkalommal használva, egy 30cm3-es gép 2mm-es damillal tökéletes. Mi a fasznak egy gecidrága, nehéz dög ilyen célra. Persze, ha az a telek 3 hektár, akkor érthető.

Előzmény: Pete-weld (75690)
Pete-weld Creative Commons License 2023.08.20 0 0 75690

Sziasztok!

 

A két nagy márka mellett melyek azok a márkák még, amik szóba jöhetnek még, ha bozótvágó gépet keresek? Mondjuk olyan 320 ezerig!

Vagy ez alatt az ár alatt még vannak combosabb profi gépek?

 

Igazából mindent is vágnék vele! Gazok, szálas fű, friss akác hajtás mindent ami jön a telken!

 

Köszönöm!

kavicsos64 Creative Commons License 2023.08.19 0 0 75689

Eltörik pillanatok alatt nem véletlen a választás a damilból ! A fém nem bírja a rezgéseket ahogy vergődne a fűhöz !

Előzmény: Törölt nick (75688)
Törölt nick Creative Commons License 2023.08.19 0 0 75688

Üdv:

Van egy rossz damilfejem,"vettem Oleo-Mac"az van fent a fűkaszán,az jó.

A réginek az része amelyet oda kell ütni,az adta meg magát,"azon van a damil"

Arra gondoltam,hogy a fejen,ahol kijön a damil,oda tennék 1-1 db 20 cm hosszú 2,5-3 mm fém bowdent.

Végeit legrundolnám,"forrasztás",belülről egy kötés,csak ki dugnám,és kész.

Ez egy 30 cm3-s Castelgarden.

Nem használt valaki hasonló mutatványt,vagy más ötletet?

kavicsos64 Creative Commons License 2023.08.16 0 0 75687

28 ezerért adnak bele dugattyút ,de hogy eredeti-e azt nem tudom ! 5-6 éve cseréltem már benne de hiába van benne a Mahle felirat valahogy még sem az igazi ! Kompressziója van egy rántásra indul de még sem az igazi ,olyan nyúlós a gáz nem ugrik a gázadásra . Még átnézem a membránjait ,de inkább falsolhat szerintem . Olyan erőtlennek éreztem vágás közben azért szedtem szét pár napja ,kitakarítottam ,meg hengertalp tömítést cseréltem rajta . Látható henger hiba nincs ,csak véleményem szerint annak idején Sthil dugattyút adtak bele ,úgy gondolhatta a kereskedő 42-es ez is az is ! Nem értettem miért fújta ki a hengertalp tömítését és mennyit használtam úgy mire az alján megjelent a kifújás nyomán az olajos trutymó . Itt ott volt némi lerakódása is a kipufogó csatorna két sarkában, alig bírtam kicsiszolni onnan . Meg az égéstérben volt még korom ,gondolom azt már a kifújás okozta . Két ponton a gyűrű is az alsó megszorult ,de olyan helyen ahol se rés de még korom se, a gyűrű egyik oldalán, a másik oldalát meg csiszolni kellett . A gyűrű hornyát hiába takarítottam ki csak akadt azon a két ponton de még a napon nagyítóval sem láttam eltérést hogy mi okozza . Azon az oldalon egyébként lefújása is volt mert korom foltos volt a dugattyú . Alapjáraton pedig gyönyörűen jár ! Meg egy rántásra indul . A szimeringek nem szivárognak ,megállt a fék tisztító benne ahogy mostam az alját ,volt benne némi szemét a tömítéstől . Alig bírtam leszedni a klingeritet róla olyan erővel oda ragadt a sarkain . A leg keskenyebb ponton eltört valahogy a tömítés ,de ezt mi okozta nem tudom . Két nagy gépem van ,lehet félre teszem későbbre ,mert a fizu még mindig alig volt az évben ! Nem is bírtam melózni sem a veséimmel vannak bajok ,megfájdul de akkor visz a mentő ! Két valami ül a bal vesémen az egyik 35mm -es a másik 50mm-es ! A CT szerint elnyelte a sugarakat az a terület . Orvos csak 10.hóban lesz aki érdemben tud valamit mondani rá ! A másik melóhelyen is várnak rám de nem tudok mit mondani azoknak se ,lassan felrobbanok ,nem volt elég az ujjam több havi kálváriája ,most meg ez lett ! Sehová se haladtam !

Előzmény: ötbites stihles ziles (75686)
ötbites stihles ziles Creative Commons License 2023.08.16 0 1 75686

Kavicsos!Bár semmi közöm hozzá,meg hogy észt osszak,ne ugy vedd a véleményemet.Az a 343 Husi egy elég komoly gép-és még a régi elvek szerinti motorral készűlt,igazi "klasszik"gép.kb mint a Stihl Fs-450..

Én a helyedben elgondolkodnák rajta,hogy mennyire "becsülöm"azt a gépet-bizony,ha a többi része jó-akkor megjavitani rendesen,aztán még egy fél élete van vissza neki..és mégsem ez a mai,agyon bonyolitott technika,amit szinte ugy gyártanak,hogy alig tudsz valamit csinálni,vagy csak indokolatlanul drágán..

Gyári dugót bele,csapághyat vehetsz jót,Koyo,FAG,SKF,stb,ugy kb 1500-tól már van ilyen,mert szabvány csapágy.Szimeringet,ha van vitonosban,méret szerint-ha nincs,akkor a gyári is felérhető..

Porlasztó?Mi a baja,hogy cserélni kell?Benzincső-van jó fajta van méteresben..Tömitések vághatóak,ha nincs..

Javitást meg nem kell fizetni,mert magadnak csinálod..

Én,ha az enyém lenne,én próbálnám,még ha nem is éri meg papiron,futtatni még azt a gépet..mert még mindig jó fajta gép..

 

Előzmény: kavicsos64 (75685)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.08.16 0 0 75685

A szerelési díjjat nehezen tudnák a nyakamba varrni ((::!! Magam szerelek !

Előzmény: budai10 (75684)
budai10 Creative Commons License 2023.08.16 0 0 75684

Drágának, drága főleg ha még a beszerzési áron is lehúznak.

Összevásárolnál mindent hozzá akkor meg lehet, hogy a szerelési árat tolnák meg, hogy a szerelés elhúzódott mert...

 

Előzmény: kavicsos64 (75683)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.08.16 0 0 75683

Nagyon drága minden hozzá ! Az után gyártottan én is gondolkozom .

Előzmény: budai10 (75682)
budai10 Creative Commons License 2023.08.15 -1 0 75682

Nincs széthajtva, én még nem pocsékolnám szét.

Főtengely szimeringeket, csapágyakat meg kell venni azon nem érdemes spórolni, a neten karburátor 10k-val olcsóbban is van dugattyút meg legfeljebb kap egy jobbfajta utángyártottat.

Előzmény: kavicsos64 (75681)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.08.14 0 1 75681

Ma bementem a husihoz Egerben ! Tiszta anyagi csőd lenne a 343R minimális felújítása ! 28 000 bele egy dugattyú ,azt hittem aluból van de ahogy látom aranyból lehet ((::!! 35 körül lenne egy karburátor rá és még akkor a főtengely szimeringek és tömítések gyújtó gyertya a csapágyak . Addig megy amíg megy és kuka lesz .

kavicsos64 Creative Commons License 2023.08.13 0 1 75680

Még egy érdekesség : a gyertya őz barna és száraz !!!! Megállapíthatjuk a gyertya színe nem mérvadó annyira ,mint sokan gondolják .

Előzmény: kavicsos64 (75679)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.08.13 0 0 75679

Annyit még : Egy negyed fordulattal növeltem a benzin mennyiségét a H csavaron és már is elkezdett kormolni mindent még a 100-as benzinnel  és a full szintetikus olajjal is 1:50 keverékkel ! A hiba után max kb 1 órát járattam ezzel a dúsabb keverékkel ! És lötty van a forgattyús házban is ,még nem értem oda hogy ki itassam hogy az olaj-e vagy mi ,de más nem lehet .

Előzmény: sasa0955 (75677)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.08.13 0 0 75678

A gyakorlat nem ez ! Be vágják a sarokba ha végeztek oszt jónapot ! Amikor kell öntenek bele benzint és induljon ,ha nem indul akkor jön a fejvakarás! Most mi lehet ? Sokan még arra se méltatják gépeiket hogy indulás előtt átnézzék nem -e csorog vagy csepeg valahol ! Az előbb jöttem hazafelé és egy autó elébem fordult és olyan büdös benzinszaggal ment és kék füstöket eregetett ! Szerintem folyt bele a benzin és ki az elégetlen üzemanyag ! Abba se néz bele senki de még az orra se működik senkinek se szinte ! Mit várunk el egy motoroskasza terén ! De folytathatnám ezt a sort bőven számtalan példát látok napi szinten ! Legutóbb én pl a kaszát megfordítva a talpán láttam egy olajcseppet és már ma szét is szedtem ,nem kaszáltam vele és a hengertalp tömítés ment ki ,szépen lógott a forgattyús házból a keverék kifelé ! Már az előző kaszálásnál hallottam hogy valahogy nem jól megy ,adnom is kellett egy ki kakaót neki ,már ez gyanús volt ,mert eddig nem kellett neki sosem + üzemanyag az elmúlt 16 évben ! Meg is látszott a következő kaszálásnál már be se indítottam ,láthatóan valami történt akkor a géppel ! Elfáradt a tömítése szinte el tördelőzött az anyaga . A por az olajba ragadt tiszta kosz lett az égész ,most takaritgatom . Megjavítom, kitakarítom kívül belül és mehet újra !

Előzmény: sasa0955 (75677)
sasa0955 Creative Commons License 2023.08.13 0 0 75677

Mivel a gyári ajánlás az 50-es keverék, annak elégnek kell lennie.

-

Probléma az hogy a fűkasza alapvető karbantartását el kell végezni. Minden indulás elött a levegőjáratokat meg kell nézni és ha szükséges , tisztitani kell. Nálam mindig van egy körömkefe. 

-

Réges régen Api- fórumtárs felrakott egy képet összeolvadt damil fejről. Csak néztem, ilyen nincs, ez lehetetlen, de aztán én is úgy jártam. 

Azóta figyelem a szöghajtást, az aluminim házra rátapadt , ráégett sarat le kell tisztítani, mert az szigeteli a hőt és az képes megolvasztani a damilfejet. 

-

Természetesen ez mind elkerülhető, ha valaki minden használat után lemossa, letakarítja a gépét.

Előzmény: studiod1 (75648)
MCA-001 Creative Commons License 2023.08.12 0 0 75676

Megnézem.
Köszönöm:)

 

Előzmény: kavicsos64 (75675)
kavicsos64 Creative Commons License 2023.08.12 0 1 75675

Keresd meg a tank szellőzőt és a tankba nézz bele lehet fel van akadva a szűrője vagy épp le van esve ,de nem volna hátrány ha benzin csöveket kicserélnéd ,gondolom az is ludas lehet a minősége gagyi volta miatt . Oregon csövekre az tűrhető minőség !

Előzmény: MCA-001 (75674)
MCA-001 Creative Commons License 2023.08.12 0 0 75674

Sziasztok!
Segítsetek légy szíves.

Adott egy Denzel DT52S, csúcs kínai kasza.
Benzin pumpálás után jól indul, de leáll, mert nincs benzin utánpótlás.
Ha a benzintank oldalára fordítom akkor nem áll le.
Mi lehet a probléma?

Köszönöm:)

budai10 Creative Commons License 2023.08.10 0 0 75673

Köszi az infókat.

kavicsos64 Creative Commons License 2023.08.09 0 0 75672

Semmilyen után gyártottat ne vegyél egy rakat szar ! Kettő t-45 a legnagyobbat rendeltem kb fél órát bírt a két fej ! Még a maradványokat se tudom használni mert nem csereszabatosak az eredetivel !

Előzmény: budai10 (75670)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!