Keresés

Részletes keresés

alsünc Creative Commons License 2009.10.08 0 0 3278

Sziasztok,

 

mi a nálunk garázdálkodó süninek vettünk egy MME-s házikót - simán letettük a kert egy kevésbé forgalmas, viszonylag védett helyére (kerítés mellé, a kert hátsó sarkába), és őkelme úgy telehordta fűkaszálékkal, falevelekkel, hogy öröm nézni, majd kidagad a sok zöldhulladék a házikóból, és emellett jár kosztolni a süni (eltűntek a lótetvek a kertből:-) + némi rájárás a macskaeledelre).

 

Üdv,

alsünc

Előzmény: rferi (3277)
rferi Creative Commons License 2009.09.29 0 0 3277
A télen alvó állatoknak általában nem jó a meleg hely, mert a melegben felgyorsul az anyagcseréjük, gyorsabban csappan a nyáron felvett zsír, és tavaszig elpusztulnak, mivel hiába ébrednének fel, nincsen nekik való eleség télen. Nyilván emiatt alszanak téli álmot is.
Előzmény: stigglinnc (3275)
stigglinnc Creative Commons License 2009.09.28 0 0 3276

 

Gondolhattam volna, hogy ilyen is van:-))))))))))))))

http://sundiszno.lap.hu/

stigglinnc Creative Commons License 2009.09.28 0 0 3275

 

Ezt a jó kis írást találtam a sünökről:

http://www.berze-nagy.sulinet.hu/tanos/allatok/sun.htm

 

Én azt vonom le ebből, hogy nem kell neki meleg hely, mert az csak megzavarja. Megoldja ő az önfűtést ügyesen:-)

Előzmény: CBNora (3271)
Kiskertész Creative Commons License 2009.09.27 0 0 3274
És csak a mosószappan jó? Ugyan is van egy rakat szappanmaradékom leáztatva, majd jó lesz valamire címszóval. Ha esetleg az is jó, akkor már tényleg jó valamire:)
Előzmény: érdiemese (3262)
bareithzsuzsi Creative Commons License 2009.09.26 0 0 3273
Sziasztok!
Én is most akarok a sünnek búvóhelyet építeni.az MME honlapján van egy nagyon jó pofa süntanya,de szép 5000 Ft-ért árulják,de sajnos nincsenek megadva a méretei. Vmi kertészeti oldalon olvastam,h eg ycsaj csinélt süntanyát: 30-40 cm hosszú,és 10X10 cm-es bajárat van rajta, a teteje levehető.Asszem én is ekkorát készítek,de misuáj minél előbb,mert októberben elmegy téli álmot aludni.:(
Itt a kép a MME-től.



comad Creative Commons License 2009.09.25 0 0 3272
Be hát.
Előzmény: CBNora (3271)
CBNora Creative Commons License 2009.09.25 0 0 3271
Csak a kis láda fölé tennék műanyagot, nincs megfelelő deszka otthon, a tálca meg pont elég oda. Alatta deszkák vannak, nem is zár légmentesen, csak padlást képez a kis láda fölött. A feneke alá semmiképpen nem rakok műanyagot. Csak a kis ládikó fölött akartam kibélelni, gondoltam, fölé nem tudja odatömködni, és ha túl nagy a légtér, nem tudja kifűteni magának.
A házat tulajdonképpen azért is használnám fel, mert üresen áll, útban van, ahol eddig volt, és nem tudom kinek adni. Kutyának kicsi, a macskák meg nem szeretik.
De a fő kérdés: befér-e a 11,5 centis bejáraton a sün?
Előzmény: rferi (3269)
stigglinnc Creative Commons License 2009.09.25 0 0 3270
Igazán nagyon gondos vagy, de szerintem is elég egy rőzsekupac, talán az aljára egy adad száraz avar. Az az egy réteg műanyag fólia, amit korábban említett valaki, nem hangzik rosszul, de az is csak sz ágak felső rétegébe.
Előzmény: CBNora (3268)
rferi Creative Commons License 2009.09.25 0 0 3269

Ne tegyél bele műanyagot!

A sünök elég régóta elvannak nélküle, eztán is ellesznek. Még befülled szegény sün feneke a sok műanyagonfekvéstől! :)))

És hagyd a szigetelést is!

Majd megcsinálja magának, benne van a génjeiben, neki mi a legobb, te csak a helyszínt add neki!

Előzmény: CBNora (3268)
CBNora Creative Commons License 2009.09.24 0 0 3268
Elkezdtem szállást tákolni a sünnek.
A használaton kívüli macskaházat alakítom át. Úgy gondoltam, hogy belülre a ládikára csavarozott műanyag tálca és a nagy faláda közé betömködnék mindenféle szigetelő anyagot. Az egész házikót gallyak közé tenném. A lakótér 39x29x19 cm, a bejárat 11,5 cm széles. Befér azon egy sün?
Szerintetek jó lesz?



ny63 Creative Commons License 2009.09.23 0 0 3267
Unokatestvérem olyat csinált nekik - évek óta használják - hogy közbe rakott a gallyak közé műanyag fóliát, az átázás ellen... Még decemberben is előjöttek a makkák kajáját fölzabálni! Persze rögtön meleg tejet is kaptak...
Előzmény: comad (3255)
stigglinnc Creative Commons License 2009.09.17 0 0 3266

 

Nem is kicsi, nem is nyamvadt - gyönyörű, szinte fenséges!

Én még sose talákoztam vele a kertben...

Előzmény: CBNora (3265)
CBNora Creative Commons License 2009.09.17 0 0 3265
A kertben a betonjárdán mászott. Elég kicsi, nyamvadt példány, de örültünk neki. Tele volt szegény atkákkal, mint mindegyik, amit eddig találtam.



rferi Creative Commons License 2009.09.17 0 0 3264
Köszönöm az infókat, hétvégén megmosom a bogarak hónalját! :)))
Anikó48 Creative Commons License 2009.09.16 0 0 3263
Én hígabbra csinálom merta levéltetvekre az is hatásos.
Előzmény: érdiemese (3261)
érdiemese Creative Commons License 2009.09.16 0 0 3262

Javitanék:Nem 34 hanem 3-4 naponta ismételni....

amúgy döbbenet,hogy ennek a bogárnak tényleg mindegy,hogy

mit lep el....bár...nagyon sok almám van  és azokon még nem találtam!

De a legényrózsákon és az angyaltrombitákon,a bazsalikomon és a

rukkolán is.Sok sikert mindenkinek!!!!

érdiemese Creative Commons License 2009.09.16 0 0 3261

Kiskertész,RFERI!Lehet,hogy Anikó48 nénikém ki fog javitani de én a szappan

kb.negyedét szoktam felhasználni 1,5 l vizhez.(kis permetező).Felmelegitem a vizet(

mert gyorsabban oldódik a szappan)és már melegités közben reszelem bele flóra barátnőmet:-).Nekem kb.70nm a veteményesem,min 30 paradicsom palántával,babbal,paprikával,dinnyével,padlizsánnal,stb.erre elegendő szokott lenni.A tapasztalatom az,hogy itt nem a permetezés a lényeg,hanem,hogy magára a

bogárra fújjuk,mert akkor pusztul-de azonnal!a peték a levelek alatt vannak,ha ezeket nem keresgetitek,akkor nem tudjátok megállitani a szaporodást!3-4napon keresztül,és sajnos 34 naponként ismételni kell,hogy megszűnjenek! 

Előzmény: rferi (3250)
rferi Creative Commons License 2009.09.16 0 0 3260

A tejet ismertem, azt használtuk mi is uborkára.

És mennyi szappant mennyi vízben?

Előzmény: Anikó48 (3258)
MrJones Creative Commons License 2009.09.16 0 0 3259
Anikó48 Creative Commons License 2009.09.16 0 0 3258
Érdiemese helyett válaszolok aki ezt megengedte, a módszert tőlem tanulta én meg egy bio védekezést terjesztő könyvből. A lényeg: forró vízben fel kell oldani /a könyv kenőszappant ír/ FLÓRA szappant és azt kipermetezni. Én eddig csak levéltetvekre használtam mert nálam a tyukok, csirkék összeszedik a bogarakat tehát az nincs. Tényleg nagyon hatásos, de lehet hogy sűrűbben kell permetezni mint a vegyszerekkel. Mégegy módszert használunk gombabetegség ellen, tej és víz keveréke 1 liter viz, 2.5 dl tej keveréke. Paradicsomra, paprikára és padlizsánra használjuk.
Előzmény: rferi (3250)
rferi Creative Commons License 2009.09.14 0 0 3257

Igen, én is úgy gondoltam.

És az egyik oldalára lukat vágni bejáratnak.

Amit meg kapni lehet, az zárt, és le kell ásni szinig,Egyik sarkában a tetején van a luk.

De méreteket nem tudok.

Előzmény: comad (3255)
Kiskertész Creative Commons License 2009.09.14 0 0 3256
Pécsett tényleg nagyon sok van belőlük. Azt a szappanos dolgot tényleg fejtsd ki bővebben, mert nálunk már tavaly is rengeteg volt. Idén nem csak a szőlőre, meg a paradicsomra de minden gyümölcsre rámentek. Az a legnagyobb baj, hogy amelyiket megszúrják, az belül mind megrothad. Kívűlről nem is mindig látszik. Sokan panaszkodnak, hogy a lakás is tele van velük. Nálunk a lakásba még nem jönnek tömegesen, de a kertban rengeteg van :((((
Előzmény: érdiemese (3249)
comad Creative Commons License 2009.09.14 0 0 3255
A ládát úgy, hogy az alja fölfelé, a legjobb persze olyan láda, ami zárt.
Előzmény: rferi (3254)
rferi Creative Commons License 2009.09.14 0 0 3254

Hát pakolj oda, aztán legfeljebb nem használja majd.Ha észak felől ott a kerítés, az végülis éppen jól védi az északi szelektől.De ha van egy faládád, amit fel tudsz áldozni, annak egyik oldalát részben kivágva, és letéve oda, sokkal kívánatosabb lakot adsz neki.

Mintha láttam volna valahol ilyet kifejezetten nekik készítve árúsítani.

Előzmény: CBNora (3253)
CBNora Creative Commons License 2009.09.14 0 0 3253
Ajjaj, pont a kert egyik északi csücskében szemeltem ki a kupac helyét. A betonkerítés és egy hatalmas kányabangita bokor között olyan árnyék van, hogy semmilyen növény nem marad meg, ott pont elfért volna egy kupac. Szélvédett hely.
Persze lehet, hogy tavaly sem a meghagyott kupacban telelt, és nem kellene ezen izgatnom magam.
Előzmény: rferi (3252)
rferi Creative Commons License 2009.09.14 0 0 3252
Ne legyen északi sarok, ne folyjon oda esővíz, hólé, és akkor egy nagy kupac gally jó neki, csak hagyjál hozzá hosszű szálú fűből is egy adagot, és/vagy faleveleket is, amivel kibéleli.
Előzmény: CBNora (3251)
CBNora Creative Commons License 2009.09.14 0 0 3251
Tudja valaki, milyen gallykupac kell a sünnek teleléshez?
Van sün a kertben. Tavaly egész télen ottmaradt az üvegház mellett a darálásra összegyűjtött gally. Nem tudom, hogy ott telet-e, mert úgy májusig nem bolygattam, de idén nem akarom otthagyni. A kert végében viszont lenne hely egy másik kupacnak. A diófán és alatta sok kisebb-nagyobb száraz gally, ág van, amit nem jó darálni. Ha abból rakok egy kupacot, vegyesen vékonyabbakból és vastagabbakból, az jó lenne?
rferi Creative Commons License 2009.09.14 0 0 3250

Mi is tegnap szedtük ki miattuk a paradicsomot, mert annyira ellepték.

Ez eszméletlen, azelőtt évente egy-két poloskával ha találkoztam, most meg még a virágjaimat is ellepték.

Ezt a flóraszappanos dolgot kifejthetnéd bővebben, mert volna még zöldségnövény, amit meg kéne védeni, de nem permetezhetem mert megmérgezném magunkat.

Előzmény: érdiemese (3249)
érdiemese Creative Commons License 2009.09.13 0 0 3249

Sajnos Budaörs,Kelenföld,Diósd,Érd,Pécs...ezek azok a városok ahol biztosan tudom,

hogy nyüzsögnek eme kedves állatok.Afutóbabomat emiatt kipenderitettük a hétvégén,annyira ellepték!Én a közelébe nem megyek...a paradicsomjaimnál

csak azért veszem fel a harcot velük,mert nem akarom veszni hagyni a termést.

Még mindig a flóraszappanra esküszöm,azonnali halál....

Előzmény: jovo26 (3247)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!