Keresés

Részletes keresés

DJG Creative Commons License 2007.06.08 0 0 37
Először megnézed, F4-re milyen szerkesztő van beállítva. Ha valami külső, akkor elindítod azt magában, és ha úgy is lefagy, akkor ő a hibás.

Ha a belső, akkor lehet, hogy legegyszerűbb újratelepíteni a TC-t, egy ilyen kis programnál az semmiség. Előtte tedd el a két .ini fájt, hogy ne kelljen mindent elölről beállítanod.

Üdv,
Gábor
Előzmény: Törölt nick (36)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.07 0 0 36
Senki? Thx.
Előzmény: Törölt nick (32)
slaci Creative Commons License 2007.06.07 0 0 35
Köszönöm!
Előzmény: locsemege (34)
locsemege Creative Commons License 2007.06.07 0 0 34
Kérésed parancs!

ls -1 >akarmi.txt

Bár ez windows-os topic. :)
Előzmény: slaci (33)
slaci Creative Commons License 2007.06.07 0 0 33
Azért ennél sokkal egyszerűbb a "dir /b /on > akarmi.txt" parancs, még TC sem kell hozzá:-)

Locsemege biztosan tudna linuxos parancssori alternatívát is...
Előzmény: gery789 (29)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.07 0 0 32

Dühítő problémám nőtt.

A TC-ről nem lehet rákattintással megnyitni a szöveges file-t (sztem más file-t sem, de ezzel bajlodom) Erre azonnal lefagy. Minden ,ást változatlanul csinál, ezt nem.

Vélemény?

gery789 Creative Commons License 2007.05.15 0 0 31
Köszönöm, megtaláltam és sikerült. Korábbi TC verziót használok, de a leírás alaplján ott is megtaláltam. köszi még egyszer G.
Előzmény: Törölt nick (30)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.15 0 0 30
Kijelölöd pirosra, utána TC7 menüjében Kijelölés, Kijelölt nevek másolása.

Régebbi TC változatoknál is megoldható, van erre egy belső TC parancs, amihez eszköztárgomb is készíthető. Vagy a menüben is ott van valahol, erre már nem emlékszem.
Előzmény: gery789 (29)
gery789 Creative Commons License 2007.05.15 0 0 29
Sziasztok, Az lenne a kérdésem, hogy lehet egy könyvtárban lévő file-ok nevét kimenteni más alkalmazásba, tehát kéne egy könyvtár tartalma mondjuk Wordben szerkeszthetően. köszi Gery
coreház Creative Commons License 2007.05.03 0 0 28
üdv

engem az érdekelne, a total commander 6.53-as miért csak 2000 filet lát.
Ftpn egy mappába van 4500 képem kb. (bizonyos okokból nem tudom és nem is akarok külön mappába tenni.)

tud valaki megoldást? ha igen, dobjon egy emailt köszi

de megpróbálok visszanézni is
locsemege Creative Commons License 2006.11.17 0 0 27
Nem tudom, Ubuntu lilo-t vagy grub-ot használ-e, de nem kell pánikolni. Úgy emlékszem, grub-ot. XP-t feltetted, kérdés nélkül beköltözött az MBR-be. Annyi kellett volna, hogy a bootmanager-edet - talán a grub-ot - vissza kellett volna tenni az MBR-be, kicsit szerkeszteni a /boot/grub/menu.lst file-t, s máris választhatsz a WinXP és az Ubuntu között.
Előzmény: Tyupi001 (25)
fair Creative Commons License 2006.11.17 0 0 26
Előzmény: Tyupi001 (25)
Tyupi001 Creative Commons License 2006.11.02 0 0 25

HAlihó

Egy kis segítségre lenne szükségem

40Gb winyómon volt egy Linux- Ubuntu ezt használtam egy darabig. Ezen vannak a képeim, videók és minden adatom. Megoszottam a winyót egy 18 és egy 17 Gb -s particióra. Az egyiken ez a Linux van de a másikra feltettem egy XP-t. Azt szerettem volna, hogy bekapcsolásnál felajálja hogy melyik OP rendszert akarom használni.

Ehelyett automatikusan az XP-t indította el. No mondom sebaj, lerántottam az XP-t de ezután már a Ubuntu se akart bebootolni. Köszi

Visszatettem az XP-t, és keresgéltem a neten. Végül így találtam rá a TC-re, de állítólag csak akkor látja a Linuxos meghajtót, ha van hozzá egy Ext2fs plugin. Ezt nem találom sehol... Tud valaki segíteni? Egyébként a hangkártyát se ismeri fel az XP. Xwave4000. Ehhez is keresek drivert. + az alaplapon is van egy hangkártya de persze ezt se ismeri fel... AMD duron 1,6Ghz

Köszi

halinorbi Creative Commons License 2006.06.07 0 0 24
Sziasztok! Gondolom titeket is érdekel, hogy hogyan lehet jelszóval védett zip fájlt csinálni az új TC verziókban:
forrás: www.TotalCommander.hu

A régi TC felhasználók közül sokan kerestek meg e-mailben vagy tették fel a
kérdést a vendégkönyvben, hogy nem találják az újabb verziókban a titkosított tömörítmények elkészítésének lehetõségét, pedig ez a régebbi verziókban (5.5 elõtt) benne volt.

Az ok, ami miatt az új verziókból kimaradt a titkosítási eljárás, a svájci nemzetbiztonsági törvény. Pontosan nem lehet tudni, hogy hol ütközik a törvénybe, de a lényeg az, hogy jogi okok miatt maradt ki belõle. Annyi vigasz maradt a magyar felhasználóknak, hogy a dán törvények nem tiltják ennek a
tömörítési eljárásnak a terjesztését, így a dán oldalról letölthetõ az a kis kiegészítés, melyet a Total Commander könyvtárába csak be kell másolni, újraindítani és máris megtaláljuk a jelölõnégyzetet a tömörítõ ablakban.

A dán oldal címe, ahol a titkosító modul letölthetõ:
http://www.totalcommander.dk/index.php?page=crypto
DJG Creative Commons License 2006.04.19 0 0 22
Ja, és még egyszerûbben: Enter helyett Shift+Enter a program nevén. Lehet, hogy az is éppen elegendô ahhoz, amit akarsz; én sem látom át teljesen, mirôl is lenne szó...

Üdv,
Gábor
Előzmény: DJG (21)
DJG Creative Commons License 2006.04.19 0 0 21
http://www.totalcmd.net/plugring/noclose.html

Üdv,
Gábor
Előzmény: Törölt nick (18)
Törölt nick Creative Commons License 2006.04.19 0 0 20

Nem mondom, hogy teljesen értem (mármint, amit csinálni akarsz), de parancssori ablak nem csak TC-ből nyitható, hanem a Startmenü/Kellékek között is van hozzá parancsikon, akár a Desktopra is teheted (vagy a Futtatásnál három betű beírása: cmd).

Amíg nem nyitsz meg egy ilyen ablakot "rendesen", addig a parancs lefutása után be fog záródni, ez így működik, talán echo-val lehet trükközni, erre én sem emlékszem már annyira. Egyébként ez nem éppen DOS ablak, ha DOS feeling-et szeretnél, futtatsd a command.com-ot (akár a parancssorból, akár a Futtatásnál).

locsemege Creative Commons License 2006.04.19 0 0 19
Ha Te írod azt a parancssoros programot, akkor egyszerű a megoldás: a futás után nem lépsz ki belőle, hanem egy billentyűre vársz. Így megmarad a terminálod, rajta az stdout és stderror-ral. Ha meg nem Te írod, akkor hívd egy batch file-ból, amelynek a végén legyen egy pause vagy mi. (Nem tudom, már régen írtam windows-os batch file-t.)
locsemege Creative Commons License 2006.04.18 0 0 17
Tudom hogy lehet dos ablakot indítani TC-ből, de hát ügye ez nem megoldás.

Miért is?
Előzmény: Törölt nick (16)
Bibi&Flor Creative Commons License 2006.04.18 0 0 15
Hali!
Annyi szeretnék kérdezni hogy total commanderrel hogy tudok cd re/dvd re kiírni fájlokat a gépemről?Ha lehetséges egyáltalán...
Köszi!
_nyeki_ Creative Commons License 2006.03.30 0 0 14
Köszi, kipróbálom.
Előzmény: Törölt nick (13)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.28 0 0 13
Egyébként, ha az Eszköztáron lévő URL feliratú gombnál kezded a dolgot, akkor talán így is tudnál vele FTP-zni, ugyanis ilyenkor csak kilépésnél szokta kérdezni, hogy kéred-e a kapcsolat mentését. Legfeljebb nem tudod majd elmenteni, ha mondjuk nincs írásjogod a Windows könyvtárban.
Előzmény: _nyeki_ (11)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.28 0 0 12

Félreérted a dolgot: a TC a wcx_ftp.ini fájlba menti a kapcsolat adatait, pontosabban nálad csak szeretné. Nem tudja valószínűleg létrehozni sem, de legalábbis módosítani.

A wcx_ftp.ini-t alapértelmezés szerint a Windows könyvtárba pakolja, ha jól emlékszem, ugyanis én módosítani szoktam ezt az alapértelmezést. Ehhez viszont a registrybe kell nyúlni, vagy pedig létezik erre egy TweakTC program is.

Előzmény: _nyeki_ (11)
_nyeki_ Creative Commons License 2006.03.28 0 0 11
A fájlokig el sem jutottam, a kapcsolatot sem tudom létesíteni... jog meg nem kellene, otthon sem vagyok rendszergazda, mégis enged egy mezei new connectet létrehozni...
Előzmény: DJG (10)
DJG Creative Commons License 2006.03.27 0 0 10
Elôször talán azt, amit mond. Nézd meg, nem írásvédett-e a fájl, illetve van-e jogod a könyvtárának az írásához.

Üdv,
Gábor
Előzmény: _nyeki_ (9)
_nyeki_ Creative Commons License 2006.03.27 0 0 9

Üdv,

kellene az ftp-m a koliban is. Most leszedtem a Total Commandert, de amikor új csatlakozást csinálok, és beírkálok mindent(kapcsolat neve, username, jelszó, kiszolgáló neve) és mikor ok-ra kattintok, kiírja:

Hiba:  nem írható: wcx.ftp.ini

Szüntesd meg az írásvédettséget!

Mit csináljak?

Előre is köszi.

pandacsöki Creative Commons License 2005.09.27 0 0 7
hali!

Van pár ftp-m a commanderbe amiknek a jelszavát már nem tudom, csak a commander tárolja őket titkosítva. Megtaláltam az ini file-t ami az ftp-k adatait tartalmazza, de csak ebben a formában:

[neve]
host=ftp.blabla.hu
username=valami
password=itt egy 20 karakternyi betű + szám van
pasvmode=1

hogy tudom megnézni a jelszavamat ebből?
mijaza password mode 1?
emp Creative Commons License 2005.07.20 0 0 5
Yoda meg itthagyott minket mint eb a szaharában :)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.20 0 0 4
Ja köszönöm a segítséget!
Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.20 0 0 3
W32.Jeefo tette a dolgát a gépemen. :( De hogy került fel azt még mindig nem tudom. Na mindegy. Megrágcsálta egy kicsit a Windowst is, szal reinstall volt a mai feladatom.
Előzmény: Törölt nick (2)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!