Keresés

Részletes keresés

cvt01 Creative Commons License 2009.05.30 0 0 379
Ez mind rendben is van csak amikor bekeverek egy nagyobb adag "rub"-ot abból mindig szokott maradni egy kevés (vagy több), és ha a barnacukor amit beleteszek nem volt előtte kiszárítva akkor nem tudom eltenni kesőbbre mert a barnacukor nagy összeszáradt szemcsékké áll össze egy idő után. Ha az összes fűszerkeveréket felhasználod akkor a szárítatlan barnacukor is ugyanolyan jó. Főleg a barbecue-hoz használt keverékből vagyok hajlamos többet csinálni mint amit egyszerre felhasználok.
Kell is belőle rendesen:

Előzmény: ZsuR (378)
ZsuR Creative Commons License 2009.05.29 0 0 378
Igen, a barna cukor kepes beszaradni... hacsak... nem teszel bele egy kis darab cserepet amit elotte beaztattal... nekem vagy egy eve van benne, es nem all ossze a barna cukrom. Persze ezt is lehet a boltban venni :)). En szeretem a barna cukrot ugy ahogy van - nem akarom kiszaritani.
Előzmény: cvt01 (377)
cvt01 Creative Commons License 2009.05.28 0 0 377
Sima barnacukrot felhasználás előtt egy tepsiben szét kell teríteni és pár napig száradni hagyni vagy sütőben nagyon alacsony hőfokon par percig szárítani. Így állagra olyan lesz mint a normal kristálycukor és jobban elkeverhető a fűszerkeverékben. Ha sima barnacukrot szárítás nélkül használsz és nem használod fel az összeset akkor összeugrik a cukor a fűszerkeverékben.
Előzmény: ZsuR (360)
krizsi_l Creative Commons License 2009.05.25 0 0 376
Lehet, hogy nem fér be a listába alapértelmezett hossz esetén, a 2902-es post.
Előzmény: krizsi_l (375)
krizsi_l Creative Commons License 2009.05.25 0 0 375

Az enyém olyan mértékben nyitott, hogy kb 20-25 perc alatt leég a parázs, sokat sajnos nem tudok játszani vele

http://forum.index.hu/Article/showArticle?go=84578643&p=1&t=9001566#84578643

 

Az alsó képen a köcsögbab fővését ellenőrzi az utánpótlás válogatott.

Előzmény: ZsuR (374)
ZsuR Creative Commons License 2009.05.25 0 0 374
Azert lehet kiprobalni par dolgot.

Az egyik az indirekt sutes... a tuz az egyik oldalon, a hus a masikon. Ha van jo eros foliad, csomagold be a hust, hagyj helyet a goznek benne, es azon a reszen legyen a hus, ahol nincs alatta parazs. Idonkent forditsd meg.

Aztan meg - a bordat (ami itt OFF) lehet sutoben sutni, nagyon lassu tuzon 200F/90C. De az nem grilling...
Előzmény: krizsi_l (373)
krizsi_l Creative Commons License 2009.05.25 0 0 373

Gyönyörű a grillezett húsod, egyszer már ráirigykedtem:) Ilyet nem tuduk csinálni, nyitott grillem van.

Elég erős parázson sütök, arasznyi magasságban. Kb 10 perc a tarja sülése. A végén megkenem egy mustáros, mézes, olajos, fűszeres keverékkel és egy-két perc alatt mindkét oldalra rákaramelizállom. Nagyot dob az ízén és kinézetén is :)

Előzmény: ZsuR (371)
ZsuR Creative Commons License 2009.05.25 0 0 372
Pontosan... tegnap a zoldseget soval-borssal-olajjal kevertem meg egy kicsit, es talalaskor par csepp balzsamecetet tettem ra, mikor ettunk a zoldseg mar hideg volt, igy grillezett salata volt... es milyen finom!
Előzmény: Zitka (370)
ZsuR Creative Commons License 2009.05.25 0 0 371
:)) Okos vagy. Nem kell vitatkozni a sok oras-mindentbele pacok kedveloivel :))

A csucs az a T-bone volt, amit nem is fuszereztem, csak ra a grillre, es mikor ettuk akkro voltak szoszok amiket lehetett tunkolasra hasznalni.

Van egy etterem ahola bordat keszitik igy. Lassu tuzon megsutik, es amikor kesz ott vannak a szoszok... nagyon finom! Azota csak igy esszuk!

Itt csak egy kis so es bors van rajta... - ezt sutoben sutottem.


Ezen semmi sincs - ezt a grillen sutottem.
Előzmény: krizsi_l (369)
Zitka Creative Commons License 2009.05.25 0 0 370

Talán szombaton este volt egy vega grillezős műsor a Paprikán.

Érdekes volt, hgoy egyáltalán nem pácolták/fűszerezték a cukkinit/padlizsánt/egyebeket, viszont a sütés _után_ kenték meg fűszeres olajjal, ill. salsa-féleséggel.

Ki fogom próbálni ezt a variációt is. Mert kevésbé füstöl sütés közben.

 

A hétvégén teriyakis pácban előkészített csirkemellet sütöttünk, kockázva-nyársra húzva. A férjem nem számított rá, de úgy felcsaptak a lángok, mikor feltette a saslikokat, hogy kishíján a szakálla is megpörzsölődött. :-)  Nem gondoltam volna, hogy az alkohol ennyire aktív :-) a pácban.  Viszont nagyon finom volt. :-)

Előzmény: ZsuR (368)
krizsi_l Creative Commons License 2009.05.25 0 0 369

Elég gyakran grillezek, ha eddig megkérdezték hogy pácoltam be a húst, hogy ilyen omlós lett mindeig mellébeszéltem.  Általában pár órával a sütés előtt szoktam elővenni a húst, aztán jó ha egy-két órát áll fűszerezve, kevés oljjal.

Ezután bátran vállalom :)

A zöldséget minden hókuszpók nélkül, frissen összevágva, kevés olajjal összemaszatolva sütöm. Ha kevés kell rácson, ha több lapon (van egy paella sütőhöz hasonló alkalmatosságom). Legfeljebb zöldfűszerek mennek rá, "keményebb fűszer" csak a húshoz. Sózni csak készen, akkor is kevéssel!

A rácson sütötthöz fokhagyma, zöldségzöld, olíva olaj kencét készítek, tálaláskor kerül rá.

Előzmény: ZsuR (368)
ZsuR Creative Commons License 2009.05.25 0 0 368
Hat latod, hogy hogyan van a grillen. En szeretem tepsiben sutni - es ha szorszalat hasogatunk, akkor grillen sutom, de nem grillezett. Osszevagom a zoldseget nagy darabokra, es so-bors-oliva olaj... a zoldsegek kozott van fokhagyma, hagyma, lehet ra tenni (most nem tettem) rozmaringot :)), bazsalikomot, es tulajdonkeppen akarmielyen zoldet amit szeretsz.

Nem szeretem agyon pacolni a zoldeseget sem, a hust sem.
Előzmény: ppmr (367)
ppmr Creative Commons License 2009.05.24 0 0 367
Mi is füstösen szeretjük a kaját, és korábban senkitől nem hallottam, hogy egészségtelen lenne, de ma említette valaki.

Hambi pogácsa grillen...nagyon jól hangzik!
A zöldséget hogy grillezed? CSak simán a tálcára teszed és ott sül? Alatta semmi nincs? Vagy valami pác vagy só rajta.

Én a cukkinit kicsikét bepácolom, mint a húst, különben ragad és nem is olyan finom. De tényleg csak kicsit, hogy ne igya be az olajat.
Előzmény: ZsuR (365)
ppmr Creative Commons License 2009.05.24 0 0 366
Bocs, ha hülye a kérdés, de honnan tudom, hogy alacsony- e vagy magas s szénmonoxid tartalma?
Előzmény: Törölt nick (364)
ZsuR Creative Commons License 2009.05.24 0 0 365
A fust... nem hiszem, eddig csak a megegett - szenes - darabokrol tudjuk azt, hogy rakkelto.

Most hamburgert csinalok, es biztos lesz olyan, hogy lecsurog a zsir, a leve a husnak, es fustolni fog. Nem rossz... sot! Nem sutom agyon, piciket rozsaszinesnek szeretjuk a belsejet a huspogacsanak.
Mielott kesz, sajtot olvasztok ra - aztan ki mit szeret, vagok szeletre hagymat, paradicsomot, kovaszos uborkat...

Zoldseget is sutok melle, az is at szokta venni a fust szagot, attol meg finomabb :)).


Előzmény: ppmr (363)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.24 0 0 364
Amíg a szén-monoxid tartalma alacsony, addig nem káros! :)
Előzmény: ppmr (363)
ppmr Creative Commons License 2009.05.24 0 0 363
Szerintetek káros az egészségre a grillezéskor keletkező füst? Illetve az, hogy ezzel átitatódik a hús?
ZsuR Creative Commons License 2009.05.21 0 0 362
Weber mindenhol draga - de jo. Nekem is volt a "kettle" sokaig, szerettem.


Előzmény: cvt01 (343)
ZsuR Creative Commons License 2009.05.21 0 0 361
.. es en meg "fust bombat" teszek a grillre, hogy eleg fustolt ize legyen :))!
Előzmény: tika6427 (347)
ZsuR Creative Commons License 2009.05.21 0 0 360
Milyen a szaritott barna cukor?
Előzmény: cvt01 (356)
simor Creative Commons License 2009.05.21 0 0 359
simor Creative Commons License 2009.05.21 0 0 358

A kép lemaradt:-))

 

Szóval ilyen:

simor Creative Commons License 2009.05.21 0 0 357

Sziasztok !

 

Szeretnék segítséget kérni!

 

Vásároltunk egy bográcsozót, amihez van grillrács is, de mint a bográcsozók általában, teljesen nyitott. Ilyen:

 

Tudnátok abban segíteni, hogy lehet valahol venni csak külön grillsütő fedelet, amivel le tudnám fedni a grillrácsot, hogy a kisújnyi kolbászkákon kívül mást is tudjak sütni.

 

Köszönöm előre is!

 

Rita

cvt01 Creative Commons License 2009.04.22 0 0 356
nincs mit remelem csinalsz kepeket a madarrol es felteszel egyet ide. A hosszu valasz meg a koros szofosasom tunete ;).

Az oldalas a masik kedvencem a grillen (bar en igazabol egy Weber fustolot hasznalok ehez de grillen is ugyanolyan jol meg lehet csinalni csak a fustolon kenyelmesebb). Gondolom ez is volt mar de hatha lesz benne uj informacio.

Ugyanolyan tuzet kell rakni mint a csirkehez csak kezdesnek kevesebb szen kell. Arra kell torekedni, hogy a sutotal folott kb 105 - 120 C legyen a homerseklet ehez nem art mar beszerezni egy jo homerot amit ra lehet tenni a grillre es otthagyni ( http://www.virtualweberbullet.com/measuretemp_photos/oventherm.jpg ). A jo oldalas sutesehez alacsony indirekt homersekletre es jo sok idore van szukseg. Ezert csak akkor javaslom ha mar a csirke jol megy... igazabol a grillt kell kiismerni. Meg kell tanulni, hogyan lehet szabalyozni a homersekletet ugy hogy a megadott ertekek kozott maradjon kb 4-6 oraig (attol fuggoen a disznoborda melyik reszebol csinaljuk a dolgot, minel kozelebb van a gerincoszlophoz annal rovidebb ido alatt sul meg) lehetoleg minel kevesebb ingadozassal. Termeszetesen a szen nem lesz eleg 4-6 oraig azt folyamatosan potolni kell, ilyenkor az a legegyszerubb, ha egy faszengyujton begyujtjuk a friss szenet elore es mikor jol eg gyorsan kinyitjuk a grillt levesszuk a racsot beontjuk a szenet aztan vissza az egeszet (ket ember konnyen el tudja intezni csak hoallo kesztyu legyen eleg).
A tuzre meg erdemes radobni 2-3 okol-meretu almafa hasabot ami a lecsukott fedel mellett szep lassan fog egni es megfustoli a hust (ez mar itten az igazi amerikai babrecue keremszepen). Bar errol megoszlanak a velemenyek de altalaban elfogadott, hogy a fustoleshez hasznalt fat eloszor ki kell szaritani. Frissen nem igazan alkalmas fustolesre, a kerget van aki lehuzza van aki rajtahagyja en mindig rajtahagyom (lustasag) es sosem ereztem emiatt kellemetlen mellekizt. Az almafan kivul a cseresznye es tolgy az itthon is elerheto fustolesre alkalmas ket fafajta. Az amerikaiak meg tobbek kozott hikorit es mesquite-et hasznalnak az utobbival nagyon kell vigyazni mert tul sok belole tonkreteszi a hus izet. (Ez a fustoles termeszetesen nem osszekeverendo a hideg fustolessel amit pl a sonkan es a kolbaszon csinalunk, ez utobbi a hus tartositasat szolgalja elsosorban mig a 100 fok folotti sutes kozben a fust csakis izfokozas celjabol hasznalatos). A fat nem kell potolni ha egyszer elegett.

Ja es a fuszerkeverek, igazabol nem nagy ugy, en ezt a kevereket talaltam a neten amit kiprobaltam es szeretunk:

1/4 csesze cukor
1/4 csesze so (nem jodozott)
1/8 csesze szaritott barna cukor
4 teaskanal chili por
2 teaskanal edeskomeny
1 teaskanal Accent (MSG) (ennek nem tudom a magyar nevet)
1 teaskanal cayenne bors
1 teaskanal frissen orolt feketebors
1 teaskanal granulalt fokhagyma
1 teaskanal hagymapor

ezek kozul talan az edeskomeny amit nem lehet barhol kapni es az accent (MSG) de ez utobbi szerintem elhagyhato. A mennyisegek csak az aranyok miatt erdekesek a fent leirt adag 2 egesz oldalashoz eleg.
Bar sok recept javasolja, hogy fuszerezzuk be sutes elotti este a hust es regebben en is ezt csinaltam ma mar nem vagyok ennek hive. A fuszerkeverekben levo so kiszarithatja a hust (persze ki lehet hagyni es csak sutes elott hozzaadni) de igazabol tul sok kinlodas miatt nem csinalom. Ma mar altalaban csak sutes elott kb ket oraval fuszerezek es utana mar nem teszem vissza a hutobe. Az, hogy a hus szobahomersekleten tolt ket orat segit kiegyenliteni a belso homersekletet a felulet homersekletevel igy egyenletesebben fog atsulni mintha a hutobol kikapva egybol a tuzre vetnenk... (utobbi esetben a hus felulete sokkal gyorsabban fog sulni mint a belseje). Ha meg akarom bolonditani a dolgokat egy kicsit akkor a fuszerezes elott fogok egy ecsetet es vekonyan bekenem mustarral a hust. Ez ket dolgot tesz, az egyik, hogy a fuszer a mustaron ugye konnyebben megtapad a masik hogy a mustar sules kozben atalakul es mintegy leszigeteli a hust es nem engedi kiszaradni. Meglepoen a 4-6 ora sutes utan semmilyen mustariz nem marad vissza. (ez egyebkent Paul Kirk tobbszoros barbecue bajnok egyik kedvenc trukkje).

Az oldalas akkor van kesz ha a hus elvalik a csonttol. Ezt ugy lehet ellenorizni, hogy az oldalas kozepen ket csontot megfogva megprobaljuk szettepni a hust (ovatosan) ha ez viszonylag kis ellenallassal konnyen megy es latszik hogy a csont elvalik a hustol akkor keszen vagyunk. Abbol is latszik ha megsult a hus, hogy visszahuzodik a csontokrol kb 1-2 centire. A tepeses modszer azert biztosabb.

Hat kb ennyi, ha minden jol megy valahogy igy fog kinezni:
Előzmény: tika6427 (355)
tika6427 Creative Commons License 2009.04.17 0 0 355

Nem, valóban nem olvastam vissza, sajnos otthon nincsen internetem, ezért munkaközben  van csak lehetőségem internetezni ami ugye azért nem illik, meg mivel munka van dögivel, nem is megoldható,  össze szoktam írni este, mint mit akarok gyorsan-gyorsan megkérdezni, vagy megnézni, aztán néha felugrok és megkérdezem amit akarok, ezért nincs időm visszaolvasni, és azóta csak most volt időm elolvasni is, vagyis még arra sem volt időm, csak lementettem, és ebédidőben fogom csak elolvasni.

Ezért csak most tudom megköszönni ezt a meglepően részletes válszt. Néhány kivétellel (Pl. kombuchás fórum) ahhoz vagyok szokva, hogy vagy nem is válaszolnak a kérdésre, vagy elintézik egy mondattal amivel semmire sem megyek. Ezért tényleg nagyon köszönöm a válaszodat. A csirkét biztosan meg fogjuk csinálni, remélem nem olyan idő lesz a hétvégén, mint ami most nálunk itt délen készül.

 

Előzmény: cvt01 (354)
cvt01 Creative Commons License 2009.04.13 0 0 354
bocs nem olvastam vissza csak a kerdezo emlitette, hogy szeretne egeszben csirket sutni, ezek szerint o sem olvasott vissza ;)
Boarhunter Creative Commons License 2009.04.13 0 0 353
Ez a recept asszem volt már, "Kevin sörös seggű csirkéje" néven :-)
Előzmény: cvt01 (352)
cvt01 Creative Commons License 2009.04.13 0 0 352
A kovetkezo modszer nagyon nepszeru az USAban a csirke egeszben valo megsutesere:

Ha ra akarsz keresni az interneten "beer can chicken" a neve.

Olyan grill kell hozza aminek eleg magas a fedele ahoz, hogy egy kisebb csirke felallitva elfer alatta. Nem vagyok nagy receptiro de azert megprobalom leirni a legfontosabb lepeseket:

1) elokeszites
Kedvenc fuszerkeverekunket dorzsoljuk be a megtisztitott csirke borebe, megjobb ha el tudjuk valasztani a bort a hustol es a bor ala tesszuk a fuszerkevereket. A bor ugyanis meggatolja a fuszerek bejutasat a husba.

Fogjunk egy 3 decis dobozos sort, mossuk meg a dobozt forro szappanos vizben majd nyissuk ki es igyuk meg a felet

A dobozt a maradek sorrel nyomjuk fel a csirke hatuljaba (pont belepasszol a ket lab kozotti nyilasba ;) )

A csirke keszen all a sutesre

2) Tuz:

Ket zonas tuzet csinalunk ugy hogy a grill ket szelere teszunk szenet. Kozepre egy eldobhato sutotalba vizet teszunk. A tal fole beallitjuk a csirket.
Valahogy igy bar ezen a kepen fektetve van a madar: http://www.weberbbq.com.au/images/turkeyonbbq.jpg
Egy masik kep a tuzrol: http://gthankyou.files.wordpress.com/2008/08/gthankyou-turkey-prep-may08-03.jpg en mondjuk nagyobb talat szoktam hasznalni akkorat amibe a csirke maga is belepasszol.

3) Sutes:
A csirket addig sutjuk amig a mellehusa a legvastagabb reszen el nem eri a 71 fokot es/vagy a combja a 77 fokot (fahrenheitbol valtottam at). Neha sajnos ez nem egyszerre kovetkezik be ilyenkor azt kell figyelembe venni hogy mit szeretnek jobban a vendegek. Nekem a comb legyen tokeletes a mellet nem annyira szeretem szoval en arra figyelek inkabb. Sutes kozben lehet sorrel locsolni hogy a bor ne egjen meg, sot ha jokor johelyen locsolunk akkor kiegyenlithetjuk a sutes kozben a combban es a melleben fellepo homersekletkulonbsegeket. Ha valaki nem szereti a sort akkor nagyon jo ha alma frissen kifacsart levevel locsoljuk amit megbolondithatunk egy kis worchestershire szosszal vagy szojaszosszal.

Levetelkor viseljunk hoallo kesztyut mert a dobozos sor nagyon fel tud hevulni. Altalaban egyedul nehezkes kivenni a dobozt a madar hatsojabol.

A felhevulo sorosdobozbol elmeletileg a sor kiparolog a husra es megakadalyozza annak kiszaradasat. Valojaban inkabb csak latvanyelem a sor kevesse ad hozza az izhez.

A mi legutobbi probalkozasunk igy nezett ki a sutes elejen.
Előzmény: tika6427 (347)
cvt01 Creative Commons License 2009.04.13 0 0 351
A grillezes tobbek kozott azert is ad mas izt mintha egy serpenyoben kisutned ugyanazt a hust mert az utobbi esetben a hus a sajat zsirjaban rotyog egy ido utan, mig a grillezes kozben a kiolvadt zsir lecsopog. A grilltalca pont megakadalyozza ezt a kivanatos folyamatot, ha meg lukacsos akkor ugyanugy lecsopog a zsir mintha a racson lenne - igy aztan meg mar tenyleg nincs sok ertelme. A lukacsos grilltalat en olyankor hasznalok ha aprohust sutok ami amugy atesne a grillracson es lusta vagyok nyarsra tuzni. Peldaul garnelarakot csinaltam mar grilltalon de utobb megbantam, nyarson sokkal jobb es egyszerubb is kezelni.

Azert van par dolog amit megprobalhatsz a leirt esetben:
1) ketzonas tuzet csinalsz es amikor nagyon elkezd csopogni a zsir akkor felrehuzod a saslikokat oda ahol nincs szen igy a zsir nem kozvetlenul a szenre csopog nem gyullad be nincs fust

2) a fedelet folyamatosan tartsd rajta a grillen es amikor a csopoges beindul zard le az osszes szellozot, ilyenkor ha jo a grill konstrukcioja akkor lecsokken az oxigenszint a grillen belul ami megakadalyozza a lang kialakulasat. en se hittem el amikor eloszor olvastam de mukodik, ha nincs lang meg akkor is van fust de nem a fust ad neki igazan rossz izt hanem hogy a begyullado zsir langja megegeti a hust.

3) hasznalj kevesbe zsiros hust... nem a tarja az egyetlen hus amibol jo saslikot lehet csinalni ;) ha megis azt akarsz hasznalni akkor nyesegesd le rola a zsirt amennyire lehet, a rostok kozott marad annyi amennyi kell

A legfontosabb azonban a masodik tanacs, tartsd a fedelet a grillen amennyit csak elhet es zard le a szellozoket mihelyt megindul a zsir kiolvadasa

A ketzonas tuz is eleg egyszeru dolog az a lenyeg hogy a grill egyik felebe teszel csak szenet (akar tobb retegben is). Ez lesz a nagy homersekletu zonad ahol a ho direktben a faszenrol szall fel, az uresen hagyott zona pedig a kezepes homersekletu indirekt zona. Ezen az oldalon is tokeletesen sul a hus csak lassabban es neha at kell forditani.

Nezd meg ezt a pdf-et bar angolul van de a kepek magukert beszelnek:
http://www.livefirewisdom.com/img/P14P15.pdf

Van benne egy jo tablazat arrol, hogy hogyan lehet a tenyereddel "megmerni" a sutesi homersekletet:
Ha kezed a racs fole tarod kb 15 cm-re attol fuggoen hogy meddig tudod az adott helyen tartani kb meg lehet mondani hany fokos a tuz:
2 - 4 mp 230 - 290 C ezt hivom en nagy homersekletu zonanak
5 - 7 mp 180 - 230 C ez a kozepes homersekletu zona
8 - 10 mp 120 - 180 C ez az alacsony homersekletu zona, ilyen hofokokat csak indirekt oldalon lehet elerni

A disznohus nagyon jol sul kozepes homersekleten az indirekt zonan. En ugy csinalnam, hogy 1-2 percre a direkt zona fole tennem a sutes kezdeten ez eleg, hogy egy keves barna (megporkolt) reteg kialakuljaon a huson ami nagyonjo izt ad neki. Utana felrehuznam az indirekt zonaba hogy atsuljon a belseje is. Nagyon fontos hogy ne nyitogasd a fedot feleslegesen mert akkor elszokik a grillbol a ho es nagyon sokaig tart mire atsul a hus. Szoval nincs lesegetes :) a grill es a hus tudja a dolgat anelkul is, hogy folyamatosan ellenoriznenk. Ezzel a modszerrel a saslik szerintem max 15-20 perc alatt meg kell, hogy suljon (lehet, hogy elobb, eddig meg disznobol nem csinaltam). Bar amikor valami uj receptet csinalok akkor eloveszem a hushomeromet es azzal ellenorzom le hogy mennyire van atsulve a hus nem az ido utan megyek. A disznora 70-75 fokot mondanak a szakertok... en 70 fokra lonem be mert tul atsutve szaraz lehet es ha nem sult at jol barmikor vissza lehet tenni es tovabb sutni meg egy kicsit mig ha tul van sutve akkor azon mar nagyon nem lehet segiteni. Gyakorolni kell ezt is mint mindent mire tokeletes lesz.
Előzmény: tika6427 (347)
comad Creative Commons License 2009.04.07 0 0 350
4 személyre:
50 dkg darált hús (fele marha, fele sertéshús)
1 nagyobb hagyma

sok őrölt bors
2 evőkanál mustár
kb. 3-4 evőkanál ketchup
1 egész tojás
(ha a massza túl laza, akkor 1-2 evőkanál zsemlemorzsa)

Elkészítés:
A darált húst egy tálba tesszük, megsózzuk, 2-3 mokkáskanálnyi borsot szórunk bele, hozzáadjuk a nagyon apró kockákra vágott hagymát, a 2 evőkanál mustárt, a tojást, és kanalanként a 3-4 evőkanál ketchupot. A masszát összegyúrjuk, és 4 egyenlő kupacra osztjuk, amelyekből szép, formás húspogácsákat készítünk.

Nem saját, lopott, de a nővérem már csinálta és azt mondja, isteni. És csalamádét is rak rá!
Előzmény: Törölt nick (345)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!