Keresés

Részletes keresés

Hangya12 Creative Commons License 2019.11.24 0 0 4374

 

Sziasztok,

 

 

 


25 éves családi házunkat felújítjuk és a beépített tetőtérbe légkondícionálót szereltetünk alapvetően a hűtés miatt a három hálószobába. A választás egy triál szettre esett (1 kültéri és 3 beltéri). A készülékeket majd a felújítás végén vásároljuk meg, most csak kiépíttettem a hűtőköröket.

 

A nyomvonal: a 2 tetőtéri szobából felmegy a hűtőköri vezeték a padlástérbe, ott átmegy a gerendák mellett a ház másik oldalára, onnan az emeleti ferdefalon lejön a szarufák között, majd sok méter hosszan a három vezetékpár vízszintesen végigmegy falon kívül a széles ereszdeszkázatban egy pontig, ahol a külső falsíkra kijön a kültéri egységhez.

1. Első kérdésem, hogy nem okoz gondot/teljesítmény csökkenést (és mekkorát?) a nyári meleg a padláson és az ereszdeszkázatban vezetett szigetelt csöveknek összesen 53 méter hosszan? Előírás szerint/praktikus okból épületen belül  a belső válaszfalba, épületen kívül pedig szintén a külső falsíkba vésve kellett volna vezetni? Jelenleg már leszigetelték a külső falsíkot, így erre nem lett volna már mód.

 

A teljességhez hozzátartozik, hogy a tetőtérben nem mennek túl hosszan a hűtőkörök – és felette (gerendák felett) még jelentős szigetelés lesz. A ferdefal pedig most lesz újra leszigetelve, itt a csöveket a párazáró fólia miatt kötelezően tartandó 3 cm-es légrésben vezették el, mely lehetőség szerint átszellőzik. Az ereszdeszkázatban vezetést pedig már nem tudjuk a hőszigetelés elvégzése miatt a külső tégla falsíkba bevésni és arra rászigetelni.

 

Az ereszdeszkázatban síncsatornába tetettem a csöveket, a ferdefalban és a padláson nem kapott védelmet.

 

Szóval ezen már nagyjából túl vagyunk, csak utólag kíváncsi vagyok mit lehetett volna másképp, érdemes-e védeni a szigetelt csöveket.

2. A második kérdésem, hogy az kb. 53 méter hűtőköri vezeték miatt javasolt olyan triál készüléket csatlakoztatni, ahol csak 50 m a javasolt vízszintes hossz? Az egyes körök esetében 25 m lehet maximum, ezt nem lépjük túl sehol.

 

 

 

3. A harmadik kérdésem, hogy a kültéri egység közelében az utolsó 5 méteres szakaszon elfogyott az egyik rézcső hossza, a másik kettő teljesen végigért (ezt a kört nem teljes 25 m-es bontatlan csővel kezdték szerelni). Ezt egy viszonylag jól hozzáférhető helyen forrasztóval megtoldották. Korábban jelezte a kivitelező, hogy nem szokták telepítéskor toldozgatni, most mégis megtette. A műszaki ellenőr szerint ez nem jó és „tisztességes pénzt csak tisztességes munkáért adnak”.

 

Kérném szépen a véleményt, csináltassam újra azt a kört? Még nem fizettem ki, de ugye ez nem 3 mono klima szerelési költsége, annál jóval több.

 

 

 

köszönöm a válaszokat!

 

jegi72 Creative Commons License 2019.11.21 0 0 4373

Köszönöm a választ, de azért nem ad9m fel mert egyébként pedig meg vagyok elégedve vele. Van köztetek olyan aki szervizeléssel foglalkozik és tudna rá válaszolni, hogy lehet-e a ventillátor fordulatszámát csökkenteni valamilyen módon?

1 valaki Creative Commons License 2019.11.20 -1 1 4372

Amúgy mi a 44db?

Ha decibel lenne, akkor írd helyesen, dB.

Előzmény: jegi72 (4370)
1 valaki Creative Commons License 2019.11.20 -1 0 4371

Szia, az olcsó kínai klímák ilyenek. A nem japánokból az LG a legjobb hang szempontból, szerintem.

Egy lehetőséged van, éjszakai módban levesz a fordulatból. Ott halkabb kicsit.

Vagy, mivel klíma áruházas, ráfizetsz, és kérsz Hitachit. azzal nem lesz ilyen bajod.

Előzmény: jegi72 (4370)
jegi72 Creative Commons License 2019.11.20 0 0 4370

Sziasztok

Hétvégén szereltek fel egy nord black desert 3,5-ös klimát. A gondom vele hogy szerintem nagyon hangos. Csendes üzemmódban is én 44db mértem. Éjszaka nagyon zavaró. Szerintem egyszerűen csak magas fordulatszámon megy a ventillátora. 5 sebességes, de még 1es fokozaton is nagyon fujja a levegőt. A 2es fokozatot sem használom soha mert túl sok levegőt fúj és nagyon hangos.Szerintetek van arra mód hogy valahogy visszavegyünk a venti fordulatából?

1 valaki Creative Commons License 2019.11.18 -1 0 4369

Szia Péter, nem látok email címet, írj egyet ide:

egyklimas@gmail.com

 

A cégest itt nem adnám meg, túl sok spam jön innen..

Előzmény: csuszka74 (4368)
csuszka74 Creative Commons License 2019.11.18 0 0 4368

Sziasztok!

 

Daikin FTXF35A / RXF35A Sensira klíma szállítására és szerelésére tudtok valakit javasolni?

A klíma egy másik, régi Daikin klíma helyére menne, tehát csövezés nem lenne (annak a beszerelésekor az előkészített helyre ment) csak a régi le és az új fel, valamint a beüzemelés lépései (a kültéri is csak a terasz burkolatán áll).

Szóval erre kellene ajánlat és szállítási idő.

A helyszín Budapest, a LUrdy ház környéke.

 

Üdv,

Péter

 

Péter - hutfutklima.hu Creative Commons License 2019.11.14 0 0 4367

Szia!

 

Használhatott volna a mester kék univerzális BLAU tiplit és egy hosszabb csavart, az biztosan megfogta volna, és akkor valószínűleg be is pattant volna. Ettől függetlenül ugyanúgy fog hűteni/fűteni a klíma, ezért nem lesz rövidebb az élettartama...persze esztétikusabb és jobb lenne...legközelebb keress egy olyan szerelőt, akinek láttad már a munkáját, esetleg ismerősök ajánlják.

 

Üdv

Péter

Előzmény: hvgplant (4365)
1 valaki Creative Commons License 2019.11.08 -1 0 4366

Ránézésre elég gyenge a fal, és a szerelő is. a csavarok megcsavarozva, igazi gány munka. Lenne rá jobb megoldás, mint a csavart megcsavarozni. A beltéri fülei nincsenek a helyükön, mintha nem pattant volna be.

De, van amikor nem fekszik fel, olyan görbe a fal. Tegyél a klíma alá vízszintesen egy méteres vízmértéket, és meglátod mennyire hullámos.

 

Előzmény: hvgplant (4365)
hvgplant Creative Commons License 2019.11.08 0 0 4365

Sziasztok! A véleményeteket kérem egy beszerelt klímámmal kapcsolatban. Nekem nem tűnik teljesen rendben lévőnek, de a szerelő azt mondta, hogy ebből a falból ezt lehet kihozni...

 

1 valaki Creative Commons License 2019.09.24 -1 0 4363

És te majd ügyesen felteszed.

Praktikerobibauhausésatöbni biztosnelad neked.

 

Előzmény: ches2110 (4362)
Prézlivagány Creative Commons License 2019.09.19 0 0 4359

thx:)

Előzmény: 1 valaki (4358)
1 valaki Creative Commons License 2019.09.19 -1 0 4358

No para, megoldható.

Előzmény: Prézlivagány (4357)
Prézlivagány Creative Commons License 2019.09.19 0 0 4357

Sziasztok,

 

legyetek szívesek megerősíteni, hogy nagy baj nem lehet abból, hogy a hamarosan felszerelésre kerülő klímámnak a kondenzvize, ami a fürdőbe van vezetve 5 rétegű vízcsővel lett a falba szerelve.

Egy kib...szott igénytelen kivitelezőm volt és most szembesültem vele, bár a szerelő azt mondta, hogy meg tudja oldani.

Csöpögésmentesen rá tud majd csatlakozni vagy csak sufnituninggal?

 

köszi

1 valaki Creative Commons License 2019.09.08 -1 0 4358

Legalább volt rajtuk zsugorcső?

 

Előzmény: iMarc (4355)
dejódió Creative Commons License 2019.09.08 0 1 4357

szét kell szedni csavarra kitisztítani teljesen  a mókuskereket is átmosni összerakni ellenőrizni  a hűtőkört és megy az.

Előzmény: xzvf (4356)
xzvf Creative Commons License 2019.08.20 0 0 4356

Nem koszos, nem penészes, a hőcserélő lemezei szép tiszták...

Még ennyit is ráköltenék, ha valaki biztosan vállalná, hogy ez jó lesz utána.

Előzmény: 1 valaki (4354)
iMarc Creative Commons License 2019.08.18 0 1 4355

Lehet, hogy alucsővel szerelték a klímádat. :)

Ebben az évben ami gázszökéshez hívtak az csak aluval szerelt rendszer volt, és 2-2,5 éves szerelések. :)

Előzmény: Nyusz666 (4343)
1 valaki Creative Commons License 2019.08.18 -2 0 4354

Ha koszos, képes rá, hogy a mókuskerékre csöpögjön/ a venti leszívja róla a vizet.

Mivel/mikor volt rendesen takarítva?

Nem penészes belül?

Az igazi hibakeresés, és megoldás az, ha falról leszedve, teljesen szétszedve ki lesz takarítva, gyanús...

Persze ehhez vissza kell szivatni,  leszerelni szétszedni, hibát megkeresni ,elhárítani, visszatenni, összekötni, vákumolás, feltöltés, ellenőrzés, mindezt szezonban.

 

30-50.000 Ft közé számolj simán.

Előzmény: xzvf (4353)
xzvf Creative Commons License 2019.08.18 0 0 4353

Sziasztok,

Van valakinek ötlete, hogy egy LG G12AH (tudom, régi és trágya, de ez van) beltéri egység mitől csöpöghet a ventilátor terébe?
A kondenzvíz elvezetésével nincs baj, a tálcából kifolyik, csak sajna nem oda csöpög ez a rondaság.
Van benne egy függőleges és egy ferdén elhelyezett hőcserélő, és szerintem a ferdéről nem a tálcába csöpög a víz, hanem a ventilátor terébe (egy fél óra után kb), és ez jól az arcunkba permetezi, ill. folyik le a ventilátor tér hátulján.
A ferde hőcserélő alján nincs semmilyen vízelvezető, ez közvetlenül a venti felett található. Ahogy néztem 1-2 videót, ez a normális állapot, de nekem azért gyanús...

Már szét is kaptam, de nem lettem okosabb hogy mi okozhatja.

Eddig már egy klímás volt kint kétszer, de nem oldotta meg, ellenben elkérte az árát, egy második már nem is vállalta hogy kijön, amikor vázoltam a problémát, egy harmadik a cserét javasolta.

Bármilyen ötletet szívesen fogadok, mert már kezdek agyérgörcsöt kapni. :)


1 valaki Creative Commons License 2019.07.08 -1 0 4352

Illetve legalább 10-es, mert lehet nagyobb is.

És ez igaz a 6-osra is..

Előzmény: peterch (4349)
1 valaki Creative Commons License 2019.07.08 -1 0 4351

Ha nem volt lezárva légmentesen, és persze feltöltve nitrogénnel, bármi lehet.

Legfőképp az oxid a cső falán, ami nem jó ómen.

Rossz esetben áll a víz benne, ami nem tesz jót a felszelendő klíma kompresszorának.

Goto kuka, mert elsavasodik az olaj.

Előzmény: Paroka24 (4350)
Paroka24 Creative Commons License 2019.06.26 0 0 4350

Tisztelt Dr Klima!

A kérdésem az lenne,hogy 2016-ban klima becsövezése történt a házunkba.A réz csövek végeit nem nyomták össze,csak szigetelő szalaggal betekerték.Ez okoz e valami problémát beszereléskor?Egy cső végén láttam,hogy a szigetelő szalag kiszakadt,szabadon volt a cső vége,de ez is a beltérbe volt.A cső belseje károsul e ezáltal?Válaszát előre is köszönöm!

peterch Creative Commons License 2019.06.17 0 0 4349

Szia !

 

Keress rá akármelyik klíma műszaki adataira és megkapod a választ !  Mind a kettőből kell egy cső .

Előzmény: szilasz1975 (4348)
szilasz1975 Creative Commons License 2019.06.17 0 0 4348

Sziasztok,

 

Érdeklődnék, hogy klíma előcsövezéskor mekkora csöveket kell installálni? Van-e erre valamiféle szabály, hogy 6-os vagy 10-es, vagy mindkettő?

 

Köszönöm,

Dr. Klíma (X) 2019.06.15 -1 0 4347

Szia

Nagyjából 2-3 hétre tudunk pontos időpontot mondani.

Ha egyszer ügyfelünk leszel, akkor javításra onnantól max 2 napot kell várnod.

Ha mailban keresel, akkor írd meg, hogy innen találtál rám. Igyekszem kiemelt figyelemmel követni majd téged. Jelenleg is nagyon sok mail érkezik, kis hányaduk elurasításra kerül, vagy nem tudják megvárni az általunki időpontot

 

doki

Előzmény: skodavev (4346)
skodavev Creative Commons License 2019.06.15 0 0 4346

Tisztelt Doki! DAIKIN inverter klímánk beltéri egysége működés közben egy magas frekis hangon sípol. Ezt főleg alacsony fordulaton teszi, de nagyobb ventilátor fordulaton is előfordul. Mi lehet az oka? Javítását, tisztítását tudnák-e vállalni és nagyjából mikorra ütemezhető? Ha ez megoldható, akkor ezzel párhuzamosan egy másik szobánkba való újabb készülék telepítésével kapcsolatban privátba kérek majd ajánlatot.

Köszönöm, András 

Előzmény: Dr. Klíma (4339)
1 valaki Creative Commons License 2019.06.14 -1 0 4345

Vállalom.... Nincs ejtőernyőm, de fakabátot tudok hívni, hogy felzártál a tetőre.

Amúgy nem vállalom, nincs idő sem ilyenre szezonban. A tulajok meg nem akarják kifizetni a kieső pénzt.

De, 2 év azt jelenti hogy kis szivárgási pont van, de szivárgás vizsgáló kimutatja. Legyen embernél, és megtalálható.

Ekkora szivárgás már nem peremezés hiba, inkább elhasználódás, lehet gép csere előjele.

Vagy sarokszelep szelepe ereszt, menet közben cserélhető.

 

Előzmény: Nyusz666 (4343)
kpeti001101 Creative Commons License 2019.06.13 0 0 4344
Sziasztok!

Van egy Hitachi RAS/RAC 50YH5 inverteres klímám szépen hűt fűt de olyan problémám lenne, hogy a beltéri egység automatikus ventilátor sebsebégen nem veszi le a fordulatot, mindig extra nagy fokon keringteti a levegőt erre szeretnék megoldást találni hogyan lehetne megint jó. Turbó üzem nincs bekapcsolva, ha elérte a hőfokot a kültéri egység szépen veszi le a fordulatot

Válaszokat előre is köszönöm.
Nyusz666 Creative Commons License 2019.06.12 0 0 4343

Kedves 1 valaki!
Két év telt el a gázszökés között.
Ha még egyszer előfordul, esküszöm, elveszem a létrát a tetőtől és csak akkor engedem le, ha megvan a hiba forrása! :D

Köszönöm a válaszod!

Előzmény: 1 valaki (4342)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!