Keresés

Részletes keresés

JGab Creative Commons License 2018.05.31 0 1 13189

Adás-vételit írtatok alá? Vagy megbízást, hogy értékesítsék? Utóbbi esetben egyértelműen a lenti jogszabály vonatkozik rájuk és él az elállási jog.

Ha adás-vételi, akkor neccesebb.

De szerintem két opció van:

- az adott szerződésre vonatkozik a lenti, üdülési jogos rendelet és az alapján álltok el

- az adott szerződésre nem vonatkozik az üdülési jogos rendelet, akkor bejön az üzlethelyiségen kívül kötött szerződésekre vonatkozó rendelet, ami szintén 14 napos elállási lehetőséget biztosít.

Rendelet:

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a1400045.kor

A Spend Creditnek nincs sem székhelye, sem telephelye a Lórántffy utcában, úgyhogy nem nagyon mondhatják, hogy ők ott rendszeresen szolgáltatnak (vagy erről nektek nem kell tudnotok).

Mellesleg villamos berendezés gyártása a tevékenységük, szóval ez sincs rendben. Tulajdonos és ügyvezető a már sokszor feltűnt Joó Mónika, nekem úgy tűnik, hogy tavaly nyáron megint vett valami eldobós céget, amit átnevezett.

Részletes cégadatokat itt tudsz keresni:

https://www.e-cegjegyzek.hu/

Én mindkét jogszabály alapján írnék egy-egy elállási nyilatkozatot, aztán válasszanak.

Plusz belengetném a bejelentést az MNB-hez, Fogyasztóvédelemhez. De majdnem biztos vagyok benne, hogy adatvédelmi tájékoztatást sem kaptatok, úgyhogy a NAIH-hoz is (GDPR 05.25. :) )

Beszámolójuk legutolsó 2014-es van leadva, 2015 és 16 hiányzik, holnap már a 17-es is fog, úgyhogy mehet egy bejelentés a NAV-nak és a Cégbíróságnak is, ha szeretnék. Valamelyiktől csak tartanak annyira, hogy lemondjanak a kicsalni próbált pénzről.

Az biztos, hogy kukába dobott pénz, amit elutaltok nekik, nem fizetnék, inkább egy ügyvédnek adnám, ha kell.

Előzmény: marcsi117 (13187)
Replay Creative Commons License 2018.05.31 0 0 13188

A krediteket nem tudod használni. Többször le volt itt is irva.

Előzmény: marcsi117 (13187)

marcsi117 Creative Commons License 2018.05.31 0 0 13187

Kedves Segítőkész Válaszolók!

Köszönöm a segítséget, de mi most nem "fogyasztók" vagyunk, hanem eladó-szolgáltató, a másik oldal! Tehát mi elállnánk a szerződéstől, DE:

az üdülési jog adásvételi szerződés 9. pontja szerint.

" A Szolgáltató vállalja, hogy a rendszerbehelyezési díj kifizetés után kezdődik az üdülési jog átírása. Amennyiben a fizetés nem a megfelelő időpontban történik, akkor a megrendelő vállalja azt a következményt, hogy a Szolgáltató a rendszerhasználati díjat behajtó cégnek átadhatja"

Szolgáltató: Spend, megrendelő: mi, fizetendő 218.000 Ft, de 5 napon belül 2.400.000 creditet ígértek, ami azonnal kivehető/OTP vagy más számlára átutalható Ft-ban, ezt többször is hangsúlyozta

(bár ez nincs így leírva! csak, hogy 1 credit 1 Ft) 

A cég nevét persze idegességemben rosszul írtam: SPEND CREDIT Kft.

Ameddig az ellenőrző programokba be tudtam menni, szerepel: van székhelye, adószáma,és ha jól láttam, mert mutatta számítógépen végrehajtás alatt nem áll, csődeljárást nem indítottak ellene...

Mit tegyünk???

Marcsi

Előzmény: kivantsi49 (13184)
Jahno Creative Commons License 2018.05.30 0 1 13186

"Lórántffy Zs.u."

Ez már zűrös. Menj el személyes tárgyalásra, benzin, gyufa.

Előzmény: marcsi117 (13182)
JGab Creative Commons License 2018.05.30 0 0 13185

Mit írtatok alá?

Eladtatok v vettetek valamit, v megbízást, hogy értékesítsék?

kivantsi49 Creative Commons License 2018.05.30 0 1 13184

Mi az a Sped Kft? Ilyen nevű cég nincs a cégjegyzékben. 
Az üdülési jogok értékesítésére pont a rendszeres visszaélések miatt az általánostól eltérő, külön rendelet vonatkozik, ez pontosan előírja az értékesítő cég kötelezettségeit - egyebek között az elállási lehetőségről szóló kötelező tájékoztatást. Ha ezek közül bármelyik hiányzik, máris megtámadható a szerződés.
De elállási lehetőség minden esetben a szerződéskötéstől számított 14 nap (bizonyos esetekben a határidő meghosszabbodik).
https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a1100141.kor

ásítósmacska Creative Commons License 2018.05.30 0 0 13183

Nem akarlak elkeseríteni, de azon a címen többtucat kufár cég volt már a múltban... 

Sajnos nem tudom, ilyen esetben hogyan lehet elállni, hacsak valahogy úgy nem, hogy megtévesztés... Persze az meg csak utólag fog bebizonyosodni. Jó eséllyel. :( 

marcsi117 Creative Commons License 2018.05.30 0 0 13182

Sziasztok,

gyors segítséget szeretnék kérni.

Tegnap aláírtunk egy adásvételit a Sped kft-nél (Lórántffy Zs.u.) Még nem fizettünk, de azt mondták,ha aláírtuk, akkor behajthatják. Csak ma találtam meg ezt a fórumot...hogy állhatunk el?

Esetleg van valaki, akinek tényleg fizettek?? Dossziészám mutattak szerződéseket...

Marcsi

wolfocska Creative Commons License 2018.05.29 0 0 13181

Enkem is érdekelne! Kérem keressen meg: redei.sacikukacgmail.com

Előzmény: jankó100 (13169)
kiss_tamas Creative Commons License 2018.05.26 0 0 13180

Szia Seci! megírtam a számom emailen. 

Előzmény: seci (13179)
seci Creative Commons License 2018.05.26 0 0 13179

Nekem irhatsz, az emailem publikus.

Abbazia Keszthely Piros haz 26-es het 4/2-es. Ami teljesen jo lenne, ha Mo-on elnenk, de nem, csalad meg nemigen van.

-seci

Előzmény: kiss_tamas (13178)
kiss_tamas Creative Commons License 2018.05.26 0 1 13178

Jó Napot!

Látom itt sokan csalódtak az üdülési jogokban, amit megértek. Nekünk volt 2 hetünk Keszthelyen, igaz mi el tudtuk adni. 

Nem azért mert nem szerettük, hanem mert pont iskola időszakba volt. 

Engem most újra érdekelne üdülési jog 1 vagy 2 hétre de július-augusztusi időszakban 3-4 fős. Kérem akinek van ilyen Keszthelyen vagy Dobogómajorban írjon, hátha tudok egyikőjüknek segíteni azzal hogy átveszem tőle, akinek szabadulhatatlan nyűgnek tűnik. 

Mivel volt Nekem ilyenem az Abbázia Klub Hotelben Keszthelyen, tudom mi a menete, ügyvédi adás-vételi a részvényekről, átvezetés értékpapír számlán stb stb. Ezért tudom mibe vágok.

Kellemes napot

Kiss Tamás

a.n.onym Creative Commons License 2018.05.26 0 0 13177

Részben átvette? 

A régi cégnek csak a neve lett megváltoztatva.

Az új nevében is benne van EXCH(Club Hotels)- I(International)mmo

Előzmény: ásítósmacska (13176)
ásítósmacska Creative Commons License 2018.05.25 0 0 13176

http://hvg.hu/gazdasag/20180525_Ujabb_udulesi_ceggel_trukkozo_ceg_kapott_maximalis_birsagot?s=hk

A versenyhivatal közleményéből kiderül: az Exch-Immo Kft., illetve a tevékenységét 2016-ban részben átvevő Club Hotels Europe Kft. üdülési jogok továbbértékesítését ígérte egyes fogyasztóknak, ám feltételként szabták meg új üdülési jog vagy egyéb, hosszú távra szóló üdülési termék megvásárlását.

A két, egymással együttműködő vállalkozás tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytatott - állapította meg a GVH. Ezt azzzal indokolták:

• az Exch-Immo Kft. azt a valótlan benyomást keltette, hogy eredményesen működik közre a fogyasztók üdülési jogának értékesítésében;
  • mindkét vállalkozás azt a valótlan benyomást keltette, hogy céljuk az üdülési jogok másodlagos értékesítése.
Prillex Creative Commons License 2018.05.23 0 0 13175

Üdvözlöm!

Érdekelnének a részletek az üdülési jog átadásáról!

nudy@freemail.hu

Köszönettel: Tamás

Előzmény: jankó100 (13169)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2018.05.18 0 0 13174

"Úgysem adják el ,esetleg mást kínálnak helyette."

Ennek aztán végképp ne dőljön be senki se, mert a "helyette" a valóságban egy további második üdülőjog lesz.

Előzmény: hacuka 1 (13173)
hacuka 1 Creative Commons License 2018.05.17 0 1 13173

Szóval voltunk a Lorántffy Zsuzsa utcában,hogy "véglegesítsük az üdülési jog eladásunkat".Előtte még felhívtam Nagy Csabát,hogy biztos az eladás ott lesz a vevő ? A válasz igen. Elmentünk de még a Nagy Csaba sem volt ott csak egy hölgy aki  jó pofizott. Mire közöltem,hogy akkor  felmondom a szerződést (mivel letelt az öt hónap) és kérem vissza a befizetett pénzemet .Egy hónap átfutást ígért,amit ma is várok.Hát ennyi történt a nagy eladással. Ne dőljetek be és ne fizessetek. Úgysem adják el ,esetleg mást kínálnak helyette.

Előzmény: F1DO (13163)
Liszter Creative Commons License 2018.05.17 0 0 13172

Üdv!

Engem is felhítt egy nő, hogy kedvező ajánlata van a clubhotelstől... mondok neki, hogy inkább arra válaszoljék nékem, mi jogon szednek pénzt a más befektetése után? Mer' ha a hcserén keresztül cserélek egy clubhotelbe, akkor lenyúlnak rólam még 20000 Ft-ot a "létesítmények használata" címén, holott azt már az üdülési "jog" tulaja kifizette. Makogott valamit, hogy ez nem az a clubhotels kft, hanem ez a másik clubhotels kft, ami új. Mondok néki, hogy éngem nem érdekel, hogy terítik szét a felelősséget, nehogy találni lehessen valakit, aki valamiben illetékes, hanem menjen az anyjába. Így hát kupon nélkül maradtam. Milyen előnyös lehet pedig! 

Előzmény: bpist (13170)
ásítósmacska Creative Commons License 2018.05.15 0 1 13171

Ez már az Advanced level becsábítás...? Úgy látszik, a szimplán előadásra meghívás már nem műxik... 

Ha nekem időm lenne, biztosan elmennék, és halálra szívatnám őket tucatnyi kekec kérdéssel. És persze kikövetelném a kupont. Még akkkor is, ha nem használom el... :-DDDD

Mert tuti hogy valami zsákbamacska az is.....  Felhasználhatod a 2 milliós TS vásárlás esetén.... 

Előzmény: bpist (13170)
bpist Creative Commons License 2018.05.15 0 0 13170

Sziasztok!

Megtalált engem is a Club Hotels, hogy ajándék kupont adjon át, 150 Eur értékben.

Ehhez csak annyi kell ,hogy személyesen vegyem át.

Akkor ezek szerint ezzel kezdődik az üdülési jog "próbálkozás"?

Ki mit tud/hallott erről?

jankó100 Creative Commons License 2018.05.14 0 0 13169

Hello, ha valakit érdekel a jogának másnak történő átadása, megszüntetése, írjon! Referenciákkal, mindennel

Alowalow Creative Commons License 2018.05.09 0 0 13168

Üdv kekec54!

Én még nem írtam az sgabor692@gmail.com címre, Gábornak, bár érdekel a dolog. 

Itt a fórumon olvastam róla. 

Ma pedig apróhirdetésben láttam hasonlót.

Gábor apróhirdetést adott fel ma a Jófogás oldalon az alábbi szöveggel.

"Üdülési jog

Leírás
Üdülési jogát átveszem, előre fizetés nélkül, ügyvéd előtt kötött szerződéssel !
Ajánlatokat az alábbi e-mail címre kérek:
sgabor692@gmail.com
Feladás dátuma: 2018. május 9. 09:44."

Hirdetésazonosító: 79395806

A hirdető adatai: magánszemély, Gábor, +36305208871.

Előzmény: kekec54 (13166)
kekec54 Creative Commons License 2018.05.08 0 0 13167

Minap a Musik FM egyik reggeli adásában  az üdülőjog kérdéssel kezdett foglalkozni, egy hallgató betelefonálása után. Egy jogásznő is nyilatkozott a szerződésekkel kapcsolatban, hogy mennyire megtévesztők voltak előtte az előadások  és sokunk hogy lépre ment az apróbetüs résszel.

Majd ígéretükkel ellentétben Bocsiék a 9 órás hírek után teljesen más témával kezdtek foglalkozni. 

Kiknek próbáltak a tyúkszemére lépni és ki volt aki azonnal ezt a témát azonnal leállíttatta  ezt a szemét lehúzós dolgot?

kekec54 Creative Commons License 2018.05.08 0 0 13166

Tisztelt Uram!

Ha valaki ír arra az email címre amit megadott illene válaszolni, ha ezt amit itt leírt komolyan gondolja.

Nekem vannak kétségeim! :)

Előzmény: sabakata55 (13165)
sabakata55 Creative Commons License 2018.05.05 0 0 13165

Üdülési jog átvételében tudok segíteni !

Nincs előre fizetés, ügyvéd előtt történik az adás-vétel.

Ha valakit érdekel az sgabor692@gmail.com-ra írjon.

hacuka 1 Creative Commons License 2018.04.15 0 0 13164

A hét folyamán jelentkezem.

Előzmény: F1DO (13163)
F1DO Creative Commons License 2018.04.12 0 0 13163

Hogy jártatok, mik a hírek?

Előzmény: hacuka 1 (13160)
kivantsi49 Creative Commons License 2018.04.12 0 0 13162

Azért mert Magyarországon akkor már rég üresen állnának a T/S üdülők és senki nem fizetne fenntartási díjat ;)

Előzmény: blrp (13156)
kivantsi49 Creative Commons License 2018.04.12 0 1 13161

Hanem hogy van? Hagy tanuljunk!

Előzmény: jankó100 (13159)
hacuka 1 Creative Commons License 2018.04.12 0 1 13160

Vigyázz! Mi bedőltünk. Nincs vevő majd lesz!!!!!! de előszőr fizess 12o e. forintot az ügyvédi és egyéb költségekre. A szerződésben szerepel,hogy  cca.3 hónapon belül intézkedés lesz de ha nem akkor a határidő automatikusan kitolódik. Ma hívtak,hogy menjünk be  mert van vevő és csak alá kell írni a szerződést. (Nagy Csaba az ügyintéző). Bemegyünk mert érdekel mit hazudnak. Magyarán futok a pénzem után,mert nem bízom bennük. Azt tudom,hogy semmit nem írok alá és nem adok át semmilyen szerződést.

Előzmény: Zsuegyéáá3zq (13152)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!