Keresés

Részletes keresés

bigfatzero Creative Commons License 2005.07.25 0 0 130
Azta :) lehet h. nekem is azt kéne? :) Merthogy én se fogyok :( van valami olyasmi a könyvben, h. néha 1 "csaló" nap beiktatása beindíthatja a fogyást mert azt hiszi a szervezet hogy visszatértek a régi szép napok és rákapcsol, vagy mi :) hááát nemtom...de ma csúúúnya fehér kenyeret reggeliztem :P
Előzmény: iricc (129)
iricc Creative Commons License 2005.07.23 0 0 129
sziasztok! en is bejelentkeznek ide. nekem viszonylag kis sulyfeleslegem van. a 166 cm-es magassagomhoz 60 kg lettem a 2 gyerek utan. ez + 10 kg a kiindulashoz kepest. kb. 2 honapja norbizom, az elso honap volt atanuloido, nem fogytam egy dekat sem. banatomban tartottam egy igazi bunozos napot. na akkor indult meg a sulyom lefele. most -4 kg-nal tartok, es folyamatosan fogyok. szoval kis sulyfeleslegnel is mukodik, csak lassabban megy.
pOsitivo Creative Commons License 2005.07.22 0 0 128

Jaj a hazipatikan en is csinaltam a grafikont, de egy ideje abba hagytam mert ugy nezett ki,mint egy sinus gorbe :D

 

pOsitivo Creative Commons License 2005.07.22 0 0 127

Sziasztok!

 

Nem vagyok idevalosi,de szoktam leselkedni. Volt itt egy cukor vs. edesito csata, most van egy jo kis cikk ami mondjuk nem oldja meg a kerdest, de szep kepet kaphatunk legalabbis a cukorrol :)

 

http://nana.hu/index.php?apps=cikk&cikk=19391

jemi bigli Creative Commons License 2005.07.22 0 0 126

hehe...szenhidratehsegbol azt hiszem felulmulhatatlan vagyok::))))

de irhatsz nyugodtan..valaszolok:)

polly07    freemail

 

 

+csinaltam a hazipatikan online sulyfigyelotablazatot..jo erzes a mindig kisebb ertekeket beirni:)

Előzmény: Beebite (125)
Beebite Creative Commons License 2005.07.22 0 0 125

köszi a tanácsokat:)

majd lehet, hogy irok egy emilt (cask most agyon nyomnak az aktakupacok, amiket még a hét vége előtt ki akrok végezni:). Merthogy ide már nem akarok több rémisztőt beirni magamról:DD

Előzmény: jemi bigli (123)
jemi bigli Creative Commons License 2005.07.22 0 0 124

koszonom koszonom:)

leirnad egy napi kajadat idopontokkal?

 

nekem az valik be ha arra gondolok..egyszeruen egeszsegesen eszem..sosem vagyok ehes es mellekhataskent fogyok:)

Előzmény: zumwohl (119)
jemi bigli Creative Commons License 2005.07.22 0 0 123

csokkentsd a koffeint..egyel egy hetig so es cukormentesen..de lehet 2-3 nap is eleg..sok foyladek es csak teljeskirolesu..de abbol rendesen..ebedhez barnarizs..meg fogsz lepodni myilen hamar visszall a szervezeted a normalis mukodesre..ha lassan lebomlo szenhidratot eszel nem jon a delutan 3as edessegeeeeeeeeet erzes:)

 

ha lelki okok allnak ahatterben meg kell vizsgalni es kigoylozni oket..miert pont akkro jon az edessegigeny..mert mindig igy csialtad? mert unatkozol-faradt-nyugos-szomoru vagy?

a beidegzest is le lehet kuzdeni..mas kell beidegezni helyette:::))))))

 

 

Előzmény: Beebite (121)
Beebite Creative Commons License 2005.07.21 0 0 122
bocsánat, akkor utolsó kérdésem sztornó:)
Előzmény: zumwohl (119)
Beebite Creative Commons License 2005.07.21 0 0 121

Zumwohl, köszi.

 

Hát mindenestre gratulálok:))

 

Mondjuk sejtelmem sincs mi hármas, de ezt a norbis topicban le se kéne irnom:)

 

Hol kerékpározol? Teremben? Otthon, szabadban? Régebben volt otthon egy szobabicaj, azon 10 km nevetségesen kevésnek tünt (kb 15 perc), igy vagy az enyém rosszul mérte, vagy ilyen kevés is elég?:) (mondjuk bicajjal 2 kör a margitszigeten az nem tűnik nagyszámnak, ennyi elég is lenne?:) De jó lenne:)

 

Én hiába kezdem el agyban a fogyást, számomra pont az a lényeg, hogy hiába "akarom", a szénhidrátéhség egy biológiai dolog, kb olyan, mint amikor pisilnem kell:) Ideig óráig tudom uralni ésszel:) Aztán nem:) (A leeső vércukorszintet valahogy emelni kell.)

A majonézes krumplit szerencsére nem szeretem (és semiféle ilyen dresszinget, mártást, majonézt, ketchupot, mindendéle kutyulékot:))

 

Ezt a fagyi dolgot kicsit önámításnak érzem, legalábbis a lebontás ilyetén hőtani összefüggéseivel, de mindegyis, hogy én mit gondolok, mert a fagyit szeretem:) De az nem 3as?:))

 

Családi igények: a legtöbbünk számára itt problémás, hogy mint afféle gondos háziasszony a párjának/férjének/gyerekének nem adhat norbivacsit, és egy jó rakottkrumpli készítése és tálalása mellett nehéz kelbimbót rágcsálni vacsira:) Erre gondoltam:)

 

Azt még azért áruld el, ha nem titok, hogy milyen korú és nemű vagy, mert sztem az is számithat:)

Előzmény: zumwohl (118)
zumwohl Creative Commons License 2005.07.21 0 0 120

Lebuktattál.

 

De akkor még fiatal voltam és volt időm nézni.

 

Mostanság abban az időben még a teremben vagyok.

Előzmény: bigfatzero (116)
zumwohl Creative Commons License 2005.07.21 0 0 119

Kedves jemi bigli!

 

kiinduló állapot:

neme: a túlsúlytól inkább nőnek látszó, de ferfékint anyakönyvezett

életkor: 30 múlt

testmagasság: 187

testsúly: 130 kg (áprilsi 23-ai adat)

 

elérendő cél:

neme: férfi

életkor: max 31.

tesmagasság: csak nem megyek össze

testsúly: a komputer szerint 78,2, a genetikuspom szerint 85-90 között

 

A kezdet

2005. április 23. 9:45 - a 3 könyv megvétele

2005. április 23 kb. 12 - a hűtő tartalmának elosztása a családtagok között, a hűtő üres

2005. április 23 kb este 20 óra

- tükörbe néz

- konstatál (hogy én mi a túrónak használok idegen szavakat) vagyis ráeszmél, hogy úgy néz ki, mint egy rosszul összerakott IKEA szekrény

- eldönti, SOHA TÖBBET

2005. április 24. a hűtő tudatos feltöltése

2005. április 25. elindul a program ---> terv 4 lépésben szeptemberig elérni a 90 kg-t

(közben figyelni a bőrre, ezért terhesség utáni krém használata, infraszauna és szolárium (max heti 1x6perc))

 

Agyban eldönteni, hogy mi a cél és úgy tekinteni az egészre, mint egy nyári fogyi tábor, aminek a végén egy új élet kezdődik.

 

KÖzben férfiként szembesül az ember, milyen nőnek lenni:

 

"Nincs egy göncöm, amit felvegyek..."

Előzmény: jemi bigli (115)
zumwohl Creative Commons License 2005.07.21 0 0 118

Kedves Beebite!

 

Gyakorlatilag 3-as nincs az étrendben, pia-nyista, burgonya és minden fehér kenyér törölve.

 

Az alap a hús és zöldség, de közötte van mindig egy kis tejtermék, egyszóval változatos.

 

A fogyáshoz azonban kell egy kis sokk is a szervezetnek, ez pedig a rendszeres mozgás.

 

Ez nálam aerobot - kerékpár (10km/nap) , úszás (hébe és hóba) - jelent főleg, ez fogyaszt ugyanis, az étrend inkább csak karbantart.

 

Mivel a fogyást agyban kell elkezdeni, ezért nálam sohasem volt falásroham (pl. esküvői svédaszatlknál arra gondolo, hogy ez a majonézes krumpli 1,5 km kerékpározást jelent), szénhidrátéhség ugyszintén.

 

Édességként fagyi, de csak este, vacsi után, mert akkor az alatta lévő vacsi gyorsabban bomlik le, ugyanis a fagyit fel kell melegíteni az emésztéshez, ehhez pedig hőt termel a szervezet, ami ugye gyorsítja a lebontást.

 

Családi igények??????

Előzmény: Beebite (114)
bigfatzero Creative Commons License 2005.07.21 0 0 117
Különben olvastam vmelyik fórumon (nem itt) h. célrevezetőbb akár 3ast is enni megfelelő időben, de kisebb mennyiséget úgy általában mindenből, mélységesen egyetértek, hehe, vissza kéne nekem is fognom magam, bár tegnap este olyan jó volt jégsalátát meg karfiolt habzsolni :DDD sőt, tegnap reggel megkívántam valami randa zsíros-cukros-csokis-fehérlisztes péksütit, lementem, vettem 1et (nem 2-3-4et:)), ettem, jó volt finom volt elég volt. Tegnapelőtt nem kívántam, úgyhogy nem vettem, pedig ott voltam a margitszigeti uszodában ahol olyan isteni sütik vannak a büfében :DDD namind1, elég a szánalmas lelkendezésből, de egy ilyen enyhén evészavart emberkének ez már nagy szó :))
bigfatzero Creative Commons License 2005.07.21 0 0 116
Gratula! Ismerős vagy nekem régről, a BK fan clubba írt zseniális szösszeneteiddel :)))
Előzmény: zumwohl (113)
jemi bigli Creative Commons License 2005.07.20 0 0 115

hoppacska:::)))

ezt nevezem!!!!!!!!!

gyorsangyorsan meselj el mindent!!!!nem, eletkor, elozmenyek...pontosan mit hoyg csinaltal!!!!!

 

a mai ebedem kicist a korulmenyek miatt nem tul szabalyos...nagy adag parolt zoldseg, ket szelet teljeskiorlesu kenyer (csomagolt kis szeletes)es 10 deka (12... ne hazudj!!!)trappista sajt...ez votl a legjobb amit a huto tartalmabol ossze tudtam varazsolni....

delutan gurulunk a gyerkoccel boltba..onantol lesz nagyobb felhozatal...ugyhoyg ma mar csak 0%os joghurt meg sonka uborka a max.....

 

 

Előzmény: zumwohl (113)
Beebite Creative Commons License 2005.07.20 0 0 114

Gratulálok! Ez tényleg nagyon szép eredmény!

Mesélsz egy kicsit? Mit eszel, mit mozogsz, hogyan, mikor, hogy küzdöd le a nehézségeket (falásrohamok, szánhidrátéhség, családi igények, stb)?

:)

Előzmény: zumwohl (113)
zumwohl Creative Commons License 2005.07.20 0 0 113

Sziasztok,

 

nálam bejött, április 23-án 130-al kezdetm, a mai napig 26 kg-t dobtam le.

 

(Jó, közben azért mozgok is... )

jemi bigli Creative Commons License 2005.07.19 0 0 112

beres alexandraval szolva: a hus+koret helyett egyel hus+felkoret +felzoldseget ill. salatat

 

a szendvicsben mindig legyen ha csak egy karika is  paprika paradicsom uborka..

aprankent meg lehet szeretni es foleg szokni a zoldeket!!!!!!!!!

 

Előzmény: Beebite (111)
Beebite Creative Commons License 2005.07.19 0 0 111

hajjajj, azt hiszem eben az édesség témában én már patológiás eset vagyok: a múltkor tök komolyan elgondolkodtam, hogy egy üveg nutella az kb 1200 kcal, és akkor mi lenne, ha egy egész nap csak azt enném:)

Nevetségesen rajongok az édességekért, ezzel szemben utálom a salátát, sőt bármiféle zöldség szivbaj nélkül megromolhat a hűtőmben:(

Anyukám próbálkozik mindenféle finom zöldséglevesekkkel, pl. karalábé, zöldbab, karfiol, amit meg is eszem, mondjuk egy héten egyszer, amikor nála ebédelünk:)

És itt nagyjból vége is a zöldségeknek.

Saláta jöhet mondjuk 2 hetente egyszer: dresszing és olaj valamint szigorúan paradicsom nélkül.

Gomba és hal sehogyansem. Gyümölcs módjával:)

 

Hát igy:) Próbálom ám magam megerőszakolni, de általában egynapos rosszullét jön utána.

Előzmény: jemi bigli (106)
Lappantyú Creative Commons License 2005.07.19 0 0 110

tuti jó dolog a gyümölcs, abban nincsen hiba. tele vitaminnal, rostokkal, javítja az emésztést, a folyadék-háztartást. de ténykérdés, hogy a gyümölcscukor is csak cukor. szóval ha valaki fogyni akar (és nem súlyt megtartani), akkor inkább délelőtt kéne enne és nyilván itt is igaz, hogy nem szabad csurig tömni vele magunkat, csak csipegetni inkább.

 

én egy viszonylag jó akaraterejű emberke vagyok, de azt még rövid távon sem sikerült magamnál elérni, hogy megálljak két kis kocka görögdinnyénél és ne vonjak magam elé egy negyedet. :-)) arról a részről, amikor a fáról lehet tömni a meggyet közvetlen a szánkba (anélkül, hogy tudnánk hány kiló), már nem is szólva. :-)

 

de nyilván azon emberkék, akik korábban magukba nyomtak napi többezer kalóriát zsíros kenyér vagy chips vagy habostorta formájában és ezeket negyed dinnyékre cserélik le, azok fogyni fognak, méghozzá rohamtempóban. a gond inkább azokkal van gyümölcs témakörben, akik nem különösen esznek sokat, csak mondjuk - éppen - gyümölcsöt.

 

Lappa

Előzmény: bigfatzero (109)
bigfatzero Creative Commons License 2005.07.19 0 0 109
Nahát, más gyümölcs függők is vannak rajtam kívül :))a gyümölcs jó dolog nehogymá lemondjunk róla, az ilyen hülye diéták alatt is az hiányzott legjobban, tényleg ennyire hízlalnak még az 1esek is ha sokat eszünk belőle??? Nagyon szomorú lennék... régen 100% nem gyümölcstől híztam, eszembe se jutott volna erre ráfogni :) de most hogy csoki, süti, cukor, kenyér stb kiiktatódott az életemből, már kezdek gyanakodni... :((
jemi bigli Creative Commons License 2005.07.19 0 0 108

soha senkinek nem tudnam azt mondani hoyg ne egyen gyumolcsot mert a gyumolcs hizlal...a gyumolcs borzaszto jo es annyira finom tele sok hasznos anyaggal:)

(en delutanonkent ettem majd egy kilo szolot...es aztan csodalkoztam hoyg nem fogyok::)))))

Előzmény: Lappantyú (107)
Lappantyú Creative Commons License 2005.07.19 0 0 107
én teljesen képtelen vagyok megállni a gyümölcsevést. fél kiló meggy, negyed dinnye, kiló barack, ezek simán. ráadásul most vannak és olcsók és gyönyörűek és őszintén szólva most úgy vagyok, hogy nem is annyira akarok rájuk nemet mondani. legfeljebb nem fogyok, majd fogyok novemberben vagy valami.
Előzmény: jemi bigli (106)
jemi bigli Creative Commons License 2005.07.19 0 0 106

nemreg kitanultam a netrol hogyan lehet a semmibol tortakremet csinalni...na azota...kanallal... meg langyosan.... a labosbol::::)))))))

 

dio mez ES banan....

 

sima joghurtba vailiascuki..vagy csak sok cuki....

 

na jo..a legjobb szenhidratos amokfutasaimat nem emlegetem..kulonben is most eppen egy kortet ragcsalok..hiaba 2es...es elvezem hoyg vegre akkro eszem amikor ehe svagyok rendesen haskorgosan..nem idegessegbol vag yunalombol vagy vercukorliftezestol...

 

 

lappa:a gyumolcsokkel en akkor jartam meg amikro 5 eve relative sovany 60vhany kilo voltam...no akkro ha megallom hogy gyumolcs napi 2 adag akkro nem betonozodik be a sulyom...csak en ezt akkor nem tudtam:::))))

mert a gyumolcs csodalatos..mertekkel....

 

egyebkent egy tabla csoki helyett sokkal inkabb 2 banan..es majd holnap a 2 banan helyett egy banan...aztan majd csak egy alma..en ezt tuztem ki a zaszlomra:::))))))

Előzmény: H_G (104)
Lappantyú Creative Commons License 2005.07.19 0 0 105

ja, én nem magamról beszéltem, nálunk mindig van csoki. :-)) én meg általában nem eszem (szénhidrátfüggő vagyok, de az édességet nem annyira szeretem). vagyis ez úgy van, hogy néha megkívánom és ha nem diétázom, akkor megeszem. ha diétázom, akkor a csokitémára a legkönnyebb nemet mondani.

 

viszont nem tudok nemet mondani a gyümölcsökre (méghozzá nagy mennyiségben) és csak nehezen mondom a nemet a kenyérre (még ha az teljes kiőrlésű is), a barnarizsre, a durumtésztára, mert ezekből sokkal, de sokkal többet meg tudnék enni, mint amennyi a diéta során megengedett.

 

chipsről, ropiról, gyümölcslevekről, csokiról, sütiről, fagyiról lemondani, az piha ezekhez képest. :-)

Előzmény: H_G (104)
H_G Creative Commons License 2005.07.19 0 0 104
Hehe, Te sem vagy igazi szénhidrátfüggő! Ha nincs otthon csoki, az ember föltúrja a konyhát, hogy mivel is lehetne helyettesíteni, és megeszi a

- tortabevonót
- tortaszóró csokikukacokat
- instant kakaóport kiskanállal
- mazsolát
- gesztenyemasszát (a hüttőből :)
- birsalmasajtot
- diót mézbe mártogatva
- beszáradt régi szilvalekvárt

stb., stb.
Előzmény: Lappantyú (103)
Lappantyú Creative Commons License 2005.07.19 0 0 103

yasmina, és az nem megoldás, hogy ne legyen otthon csoki? és hogy olyan ételeket főzzél, ami kis plusszal a család számára is fogyasztható? (nekik főzöl hozzá rizst, tésztát vagy simán csak adsz kenyeret) ez a férjednek sem árt, főleg, ha van hozzá jókora hasa. :-) a gyerekeknek pedig tuti jó megoldás.

 

főleg, ha a család délben itt-ott-amott ebédel, akkor aztán igazán nem kell ráerősíteni a vacsorára.

 

most szerintem ideális időszaka van az egészséges étrendnek. rengeteg finom, már egészen olcsó zöldséget és gyümölcsöt lehet kapni. szinte végtelen a lehetőségek tárháza, ami ezekből kihozható hús nélkül is akár (hallal, tojással, túróval, joghurttal, sajttal)

Előzmény: yasmina20 (99)
jemi bigli Creative Commons License 2005.07.19 0 0 102
ja..es a multkor edessegre vagyva turmixoltam turot oszibarackot zabkorpat par kanal joghurttal:::)))))))komolyan mint a legfinomabb krempohar:::))))nem szigoru fogyokurazok eg kis kanal mezet is tegyenek bele:)
Előzmény: jemi bigli (101)
jemi bigli Creative Commons License 2005.07.19 0 0 101

hamar muszaj..nincs is ilyen szo::))a votl nyelveszkolleganom vilagositott fel hoyg ez egy nagy humbug..a nemet muss sein kerutl at vhoyg a magyarba:)

 

egyebkent jo reggelt..nem nagyon irok de fogyok..ha 80 ala erek deklaralom az eredmenyt:))

tegnapi ebed+vacsora..csirkemellcsikokat bele egy teflonlabosba egy kis olivaolaj...oregano, bazsalikom..nehany kockaravagott hamozott paradicsom..az egeszet fedo alatt keszreparoltam..majd hozza parolt brokkoli.

a hushoz egy pici fokhagyma meg jol jott volna de nem nagyon birja a gyomrom.

 

sok sikert mindenkinek...

 

husnemkedveles..ez eleg rossz..en sokkal falosabb votlam amikor nem ettem hust....minidg jott a tripla adag szenhidrat...most meg egy kis csirkemellel vagy hallal nagyon jol tudok lakni...hozza zoldseg..az ebedhez barnarizs...

viszont ha csak turo vagy sajt van feherjenek beepitve akkro nagyon ritkan nincs este falas:(

 

 

Előzmény: Beebite (100)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!