Egy hazai banktisztviselőt, meg a Bill Gates-t azért nem kellene összehasonlítási alapnak venni. Én nem irígylem tőle a vagyonát, csak arra az aránytalanságra utaltam, ami ebben az országban uralkodik. Ha valaki sikeres feltaláló, vagy ügyes/szorgalmas vállalkozó, keresse gennyesre magát!
Egyébként meg nem hinném, hogy akad ebben az országban olyan ÁPOLÓNŐ, akinek jelentős betétje lenne akármelyik bankban!
Ha már az USA-t említetted, ott az ápolókat is tisztességesen megfizetik, meg a rendőröket, sőt, még egy munkanélküli is több segélyt kap, mint itt egy multicégnél dolgozó technikus!
És hogy szedte össze ezt a sok milliárdot? Mert kétlem, hogy böcsületes munkával ... Inkább tippelek arra, hogy aktívan részt vett a nemzeti vagyon szétlopkodásában. Az ilyenektől meg hasonszőrű társaitól kellene visszavenni mindet szépen az állam kasszájába, s menten kiderülne, hogy nem is olyan nagy a gáz az országban.
A rendőrt meg azért kellene megfizetni, hogy ne a saját zsebére büntessen, az ápolónőt és az orvost azért, hogy ne a hálapénzre utazzon, a köztisztviselőt azért, hogy ne legyen korrumpálható...... stb. stb. stb.
Tehát csak a bankosok a kiemeltek? A többi éljen becsületes szegénységben, csak a bankos éljes gazdag becsületességben?
Miért, kedves Zömi, az jobb lenne a pénzét a Csányi bankjában tartó ápolónőnek, ha a bankvezért éppen olyan pocsékul fizetnék, mint őt, hogy aztán belenyúljon a betétesek zsebébe rendesen??? Beleértve az ápolónőd lekötött betétjét is, amelyen az örökségét és a megtakarításait tartja?
Tudod, van az úgy, hogy egy-egy bank tulajdonosainak szó szerint szinte minden pénzt megér, hogy ne egy szarka legyen a bank első számú vezetője. Mert ha netán az, és kiderül, akkor attól elhasal az egész bank: ebben az üzletben a renomé (goodwill, üzleti jó hírnév, hívd, aminek akarod) a legmegfoghatatlanabb, de talán legfontosabb mérlegtétel. Ez az alapja a betétesek bizalmának. Azt pedig nem szabad elveszíteni... Vagy talán sok olyan okos embert ismersz a környezetedben, aki a Postabankba vagy a K&H-ba tenné a pénzét, ha megnyerné a Lottó 5-öst?
Ha irigyled tőle a zsét, tanuld ki a bankszakmát, oszt' indulj el a ranglétrán. Kellemes mászást!
Ja, és van fogalmad róla, mekkora marhaságot írtál, mikor a kapitalizmussal nem tartottál összeegyeztethetőnek "ekkora aránytalanságot"? Nem akarsz utánanézni a Forbes listájának a leggazdagabb emberekről? Bill Gates vagyonából komplett országokat lehetne megvenni...
És ez miért van így ebben a szerencsétlen országban? Ha a t. másik .... csányi is az ilyen aránytalanságok megszüntetésén munkálkodna, lehet hogy nem is kellene a 100 lépése!
Ez nem kapitalizmus, mert ott nem fordulhatna elő ekkora aránytalanság!
A mai Magyar bérviszonyok között kedvenc regényhősöm szavai jutnak eszembe:
"becsületszavamra, ilyen összeg csak számtanpédában létezik, drága Sztrovacsek"/bocs, ha nem pontos az idézet/
Ez azee van, mer akik dogoznak (100bol 90en), a +termelt javak 10szazalekat kapjak csak +, mig a maradek 10 here a 90et...
Ne legyen herenyi a nevem, ha nem igy van...:D
Csányi S. magánvagyonából 1 milliárd HUF. induló tőkével alapítványt hozott létre a hátrányos helyzetű, de tehetséges fiatalok részére.
Ez a kezdeményezés helyes, a többi milliárdos elvtárs/úr is csatlakozhatna hozzá!
Egy dolog azért szúrja a szememet!
Gondolom, ez a jótékonykodása nem fogja jelentősen csökkenteni a magánvagyonát, és felmerül bennem a kérdés, hogy egy állampolgár, mégha vezető beosztásban is van egy intézménynél, hogyan tehet szert ekkora vagyonra. Ezt nem irígységből mondom. Elgondolkodtató, hogy pl. egy ápolónő 3 műszakban keres 70 E nettót, vagy egy rendőr 100 ezret - egy bankelnök pedig 5- 10 milliót/hó.
Ilyen óriási differencia fizetés - és fizetés között irreális, szerintem. Mert hiszen mennyivel értékesebb egy bankelnök munkája, mint egy ápolónőé?