Keresés

Részletes keresés

Johnny1030 Creative Commons License 2008.04.23 0 0 660
Nem kaptam semmi mást róla, csak egy darabka papírt,amin az alábbiak álltak.
Előzmény: afintha (659)
afintha Creative Commons License 2008.04.21 0 0 659
a CT CD-jet e tudnad grabbelni ISO-ba, es feltolteni egy kesobb altalam megadott helyre?
megneznem.
Előzmény: Johnny1030 (658)
Johnny1030 Creative Commons License 2008.03.31 0 0 658

Meg van a CT eredménye. Nagyrésze negatív, de..... Van egy két dolg ami nem az igazi. Id.: A CT urográfiás képeken jobb oldalon a pyelon és az ureter felső harmadának kb. 2 cm hosszú szakasza minimálisan tágabb. Üregrendszeri tágulat egyik oldalon sem látható. Álló felvételen mindkét vese kb. egy csigolyatestnyit sűllyed. Vizelés után a hólyag kevés residuum van.Mindkét arteria renalis szabályos lefutású, a bal oldali 1,5 cm-rel cranialisabban ered. Pólusarteria, érkereszteződés nem látható. A többi szervel minden ok. (Máj, lép rendben.)

 

Vélemény: Kőtávozás utáni állapot lehet.

 

Most már csak azt nem értem, hogy miért nem akar elmúlni a fájdalom? Bár jelentősen csökkent, de nem múlt el. Igaz bármi volt is, ha így megy magátol gyógyul meg. :) Ma éjjel 2 hete lesz, hogy elkezdte. :)

Előzmény: afintha (653)
ZENES Creative Commons License 2008.03.28 0 0 657
köszönöm szépen a segítségét.
feltétlenül felkeresek egy hepatológust.
Előzmény: afintha (656)
afintha Creative Commons License 2008.03.28 0 0 656
ez szep es jo, csak epen az okot nem ismerjuk.
ezert nem erdemes szerintem varni 1 honapot.
Előzmény: ZENES (655)
ZENES Creative Commons License 2008.03.28 0 0 655
Köszönöm válaszát.

Hepabene-ratiopharm kapszulát írt fel a doktorom naponta 3szor 1hónapon keresztül.
Előzmény: afintha (651)
Johnny1030 Creative Commons License 2008.03.28 0 0 654
Köszönöm szépen a segítséget. Mihelyt megtudok valami konkrétat megírom.
Előzmény: afintha (653)
afintha Creative Commons License 2008.03.28 0 0 653
a majhoz ert.
belgyogyasz.
lehet menni gasztroenterologushoz is.
az is belgyogyasz.
nem erdemes varni.
Előzmény: Johnny1030 (652)
Johnny1030 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 652
Nem. Még szóba sem került. Ő mit csinál?
Előzmény: afintha (650)
afintha Creative Commons License 2008.03.27 0 0 651
milyen gyogyszert irt fel?
hepatologushoz lenne erdemes elmenni, nem kell varni 1 honapot.
Előzmény: ZENES (649)
afintha Creative Commons License 2008.03.27 0 0 650
neurologusnal voltal?
Előzmény: Johnny1030 (648)
ZENES Creative Commons License 2008.03.27 0 0 649
A héten vérviszgálatra mentem, mert kiváncis voltam, hogy milyen az egészségügyi állapotom.
Kiderült, hogy a gamma-glutamil-transferáz szintem a megengedett 5szöröse.
A háziorvosom azt mondta, hogy ilyesmi túlzott alkoholfogyasztás miatt van és májzavarokat jelent és gyógyszert is felírt.
Leszögezném, hogy nem szoktam sokat inni, néha-néha 1 pohár vörösbort iszom, esetleg ünnepekkor némi rövid italt is.
A gyóygszerek szedésén kívül érdemes-e további vizsgálatokra menni vagy tenni valamit?
A háziorvosom azt mondta, hogy 1hónap múlva megint menjek vérvizsgálatra és akkor többet fogunk tudni...
Johnny1030 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 648
Nem tudom. Nem nézték. Nem hiszem, nincs ráutaló tünet.
Előzmény: afintha (647)
afintha Creative Commons License 2008.03.27 0 0 647
akkor varjuk meg a ct eredmenyet.
prosztata?
Előzmény: Johnny1030 (645)
Johnny1030 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 646
Még valamit lefelejtettem. 39 éves vagyok. 1-es tipusú cukorbetegségem van, és pajzsmiriggyel műtöttek, kb 5 éve.
Előzmény: afintha (644)
Johnny1030 Creative Commons License 2008.03.27 0 0 645
Hasi ultrahang volt, negatív. CT és röntgen eredménye hétfőn lesz meg. Vér és vizelet értékek negatívak. A vérben három érték van határon kívül, de az se komoly. MCHC 365, Trombocitaszám 141, CRP 40,27. A többi normális.
Előzmény: afintha (644)
afintha Creative Commons License 2008.03.26 0 0 644
Milyen vizsgalatok voltak eddig?
Hany eves vagy?
Hasi UH jo lenne.
Daganat lehetosege kizarando.
Előzmény: Johnny1030 (643)
Johnny1030 Creative Commons License 2008.03.26 0 0 643

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni. Durván 1 hete a jobboldalomon "erős" fájdalmat érzek. Voltam már vele orvosnál, de eddig minden lelet negatív. A dokik vesekőre gyanakodnak, de a tünetek nem stimmelnek. Azon kívül, hogy folyamatosan fáj, hol erősebben, hol kicsit gyengébben semmi bajom. Bár az igaz, hogy étvágyam minimális, és nagyvécére is csak ritkán megyek. Lázam, hőemelkedésem nincs.Hason, háton tudok feküdni, de oldalrafordulni nem. (egyik oldalamra se) Van valakinek valamilyen ötlete mi lehet ez?

afintha Creative Commons License 2008.03.20 0 0 642
el kellene menni belgyogyaszhoz.
lehet hogy bakteriumok vannak a gyomrodban, amelyek miatt sok sav termelodik.
lehet hogy van fekelyed.
talan nincs daganat. ezt mindenkeppen ki kell zarni.
Előzmény: kozetzky (641)
kozetzky Creative Commons License 2008.03.19 0 0 641
Nekem 1 2 hete fáj a gyomrom. Az a lényeg hogy reggelente és evés után fáj...
Talán a stressz miatt, lehet...
Valami egyszerű de hatásos mód kéne hogy jobban legyek...
talán tul sok a gyomorsavam...
Lehet...

afintha Creative Commons License 2008.01.09 0 0 640
a belgaztermeles osszefuggesben van a belfloraval es az etkezesel is.
javaslom, hogy keress fel egy gastroenterologust, es vele beszeljel elsokent a panaszaidrol.
Előzmény: Devil23 (639)
Devil23 Creative Commons License 2008.01.09 0 0 639

Sziasztok!

 

Azt szeretném tőletek kérdezni, hogy az utóbbi időben (néhány hónap, olyan október végétől) nagyon de nagyon sokat, rengeteget szellentek, elég erőseket és szagosakat. De folyamatosan, néha kisebb kihagyásokkal. Nagyon aggódom, mivel nem akar megszünni, pedig mostanában már nem izgulok, s rendesen wc-zek is. Mindig szellőztetnem kell a lakást, mert ha nmem teszem, elviselhetetlen büdös szag terjeng a lakásban. Mi tévő legyek, hogy ez megszünjön? Engem ez nagyon zavar, hogy ilyen sokat, rengeteget szellentek. Ahova megyek, ott is kellemetlenül érzem magam, szégyenlem magam, mivel halljhák és érzik, de nem szólnak. Számomra ez nagyon ciki.

afintha Creative Commons License 2007.12.10 0 0 638
Kerdezd meg az ebf.hu -t, hogy ilyen esetben mi a teendo. ok mindenre tudjak a valaszt.
Előzmény: wawabagus (637)
wawabagus Creative Commons License 2007.12.10 0 0 637

Köszi,

Már voltam magánrendelésen egy neurológusnál.

Vizsgálgatott és azt mondta, hogy valószínű túlerőltettem a kezem, hogy valami megdagadhatott és az nyomja az ideget, ettől zsibbad, de hogy menjek el azért ENG-re.

Még szerzett is korai időpontot (dec vége) az egyik kórházba, mert hogy elvileg normális lefolyással hónapokat kell várni időpontra. Szuper. Csak kell hozzá beutaló, amit csak egy nem privát idegorvos adhat. Super. Van beutalom az idegorvoshoz a körzetitől. Viszont, az idegorvoshoz (még csak első lépcső) csak januárra kaptam időpontot. Tehát ugrik a megszervezett decemberi vizsgálat.

Normálisak ezek? MOst komolyan. Én nem vagyok valszeg halálosbeteg, de mi van, ha mittudomén...valami komolyabb baj miatt lebénul az ember egyik keze? Várnia kell 3 hónapot mire sorrakerül?

Nagyon felidegesítettek.

hmmmmmmmmmmmmmmmm  

Remélem januárban már maradványa sem lesz a zsibbadásombak és normálisan fog mozogni a kezem.

Előzmény: afintha (635)
wawabagus Creative Commons License 2007.11.12 0 0 636

Köszönöm a segítséget!

 

Előzmény: afintha (635)
afintha Creative Commons License 2007.11.12 0 0 635
Javasolt elmenni egy belgyogyaszhoz es egy neurologushoz elsokent.
Erdekelne engen egy ful-orr gegesz velemenye is.
Előzmény: wawabagus (634)
wawabagus Creative Commons License 2007.11.12 0 0 634

Kedves hozzáértő!

Nem tudom jó helyen járok-e a kérdésemmel.

Egy barátom egy ideje már majd minden éjszaka felriad és olyan érzése van, mintha álmában meg akarna fulladni, amikor felriad, hirtelen akkor meg nagyon gyorsan ver a szive sokáig. Létezik, hogy tényleg valami szervi probláma áll az ébredés mögött, vagy az ilyen jellegű problémák mögött inkább, valami pszichés gond állhat (szorongás stb). Sajnos arra nem emlékszik, hogy álmodik-e valamit. Egyáltalán nem emlékszik, hogy álmodik-e a felriadás előtt.

Nem tudom, hogy egy ilyen jellegű kérdés mennyire on-topik itt, de hátha tud valaki segíteni...

Nagyon köszönöm előre is!

Y  

afintha Creative Commons License 2007.10.27 0 0 633
belgyogyaszhoz es masik sebeszhez kellene elmenned.

Olyan sebeszhez, aki emloket is operal. Van ilyen. nem feltetlenul nogyogyasz.
Azert kellene elmenned minel hamarabb, mert a ferfi emlo daganatait nagyon nehez gyogyitani amiatt, mert keson ismerik fel.

ezt mindenkeppen ki kell zarni.

Ha van valami csomo, amit lehet tapintani, akkor citologiai vizsgalatot erdemes vegeztetni.
Előzmény: Bubududu (624)
v.eni Creative Commons License 2007.10.27 0 0 632
Ne haragudj, nem akartalak megbántani. Egyébként, ha nem találnak semmit, de Te mégis úgy érzed, hogy fáj, valóban kipróbálhatod a borogatást. Elvégre a mellbimbó igen érzékeny terület... Esetleg nem lehet, hogy allergiás vagy műszálra, mósoszerre, egyebekre, ami érintkezik a bőröddel? Allergiavizsgálat? Mindemellett továbbra is fönntartom, hogy próbálj meg másra is időt szakítani. Depressziód oka nem megoldható?
Előzmény: Bubududu (630)
v.eni Creative Commons License 2007.10.27 0 0 631
Igazad van, nem akartam elbagatellizálni, de Te is ovashattad, hogy igen alaposan körbejárta a problémát. Én csak azt gondolom, hogy nem kell problémát gyártani, jön az magától is.
Előzmény: zsuzsi07 (629)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!