Keresés

Részletes keresés

blll Creative Commons License 2005.10.01 0 0 517

Fiuk !

 

A kerdesem az, hogy ki ert egyet az altalam lefektetett alapelvekkel, s ki nem ?

Ki melyik reszevel, s ha azzal nem akkor mi az ajanlasa ?

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.10.01 0 0 516
Kedves dolog, ha valaki ennyire gondoskodó! Vajon mit mondana, ha miután 3o-4o évig fizetné a nyugdijjáradékot és nyugdijazásokor valaki rájönne, hogy mi lenne ha mégsem kapna nyugdijat (mert rosszul megy a gazdaság, mert, csak, azért....)?
Fortissimo Creative Commons License 2005.10.01 0 0 515
pl
a nyomdászok kárára épültek a Dániel utcai luxuslakások..:((

Nyomozás folyik Bársony András MSZP-s képviselő ingatlaneladási ügyében
Több tízmilliós kár érte a nyomdászokat
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9105027
Előzmény: Fortissimo (513)
Fortissimo Creative Commons License 2005.10.01 0 0 514
alapvető bajok vannak..
s nemcsak a nyugdíjerendszerrel..
Előzmény: Fortissimo (512)
Fortissimo Creative Commons License 2005.10.01 0 0 513
"Nyugdíj soha nem lehet hitelből. A következő nemzedéket nem lehet terhelni mások fedezetlen fogyasztásával. vagyis ha kevesebb/több folyik be a kasszába, akkor azt a nyugdíjasoknak is egyből érezniük kell"

az elmúlt rendszerben minden bérből és fizetésből élő bármilyen juttatásából nyugdijjárulékot vontak..


Most, a nehéz időket megélt (ha egáltalán.. a halandóság borzalmas..MO-on) nyugdijasok szenvedjenek a tehetségtelen kormányzástól..
a stratégiai ágazat elkotyavetélésétől (FrO nagyon elégedett a franciakézben lévú áramszolgáltató profotjával :((
Éhezzenek, fázzanak, haljanak meg (nincs pénz az "ingyenes" gyógyszerre" bár MP megígérte..
nincs rájuk szükség??
Előzmény: blll (511)
Fortissimo Creative Commons License 2005.10.01 0 0 512
az elkótyavetélt nemzeti tulajdon (benne a baltonöszödi üdülő..etc) a most nyugdíjas krosztály teremtette érték..
hova lett??
miért nem részedett a privatizáció bevételébeől a nyugdijintézet (az iskolák, a kórházak..)

pl a szakszervezeti üdülővagyon..
ma Leisztinger, Kunos, Bársony elvtárs révén Gál J junior (a nyomdászüdülő helyén van a luxuslakása) és más bennfentesek vagyonát, jövedelmét gyarapítják..

Miért nem a nyugdíjasok, pl nyomdásznyugdíjasok etc..

Előzmény: blll (511)
blll Creative Commons License 2005.10.01 0 0 511

Tehät mielőtt megreformáljuk a nyugdíjrendszer azelőtt érdemes pár alapelvben megállapodnunk:

 

1, Nyugdíj soha nem lehet hitelből. A következő nemzedéket nem lehet terhelni mások fedezetlen fogyasztásával. vagyis ha kevesebb/több folyik be a kasszába, akkor azt a nyugdíjasoknak is egyből érezniük kell

2, A dolgozók által fizetendő nyugdíjteher versenyképes kell, hogy legyen. A bruttó bér max. 18%-ánál többet szedni versenyképesség ellenes és bűn

3, A nyugdjjaknál figyelembe kell venni a gyermekszámot, s aszerint kell a nyugdjjakat osztogatni

4, A blöffölő politikusok nem szólhatnának bele a nyugdíjrendszerbe

5, A nyugdjjbiztosítókat ki kell zárni a nyugdíjrendszer kötelező pilléréből, a nyugdíjbiztosjtó ne legyn több, mint bármely más alternatív befektetési forma

Előzmény: lajafix (506)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.01 0 0 510
".... Ma 3,2 millió nyugis van és 3,4 millió tébébefizető..."

Valódi nyugdíjas ma sincs több 2,2 milliónál. A többiek rokkantnyugdíjasok, v korengedményesek félpénzért.
És a nyugdíjkorhatáremelkedésével egyre scökken az arányuk.
Előzmény: blll (502)
lajafix Creative Commons License 2005.09.30 0 0 509
ezzel nem azt akarom mondani, hogy GyF sameszai nagyon sok adót fognak a Tankönyvkiadóból fizetni...
Előzmény: marmota (507)
lajafix Creative Commons License 2005.09.30 0 0 508
Off:
Nem politikus vagyok, tényeket kérek. :)

Mennyi nyeresége volt a Tankönyvkiadónak állami tulajdonban?
Megnézhetném a menedzsment fizetését, a beszállítói szerződéseket, ezen cégek tulajdonosi körét összevethetném a menedzsmenttel ? Lenne benne átfedés rendesen.
Milyen egyéb szerződések vannak? Átnézhetem a szervezeti felépítést és a felelősségi köröket?


:-)
Előzmény: marmota (507)
marmota Creative Commons License 2005.09.30 0 0 507

Off.

"....(az állam képtelen bármit hatékonyan működtetni, aki ellenpéldát mond, az vendégem egy sörre)." Pl. a Nemzeti Tankönyvkiadó (állami tulajdonúként), még az eladása előtt.

Jöhet a sör. 

Előzmény: lajafix (506)
lajafix Creative Commons License 2005.09.30 0 0 506
1-2 stimmel. Sajnos a magánnyugdíjba fizetők sem érezhetik biztonságban magukat, mert azokat pénzeket csak "biztonságos " befektetésbe, államkötvénybe tehetik a pénztárak. :( Valaki javítson, ha rosszul tudom és pontos számokat bite.

A 3. pontról nem kezdenék vitát, mert az, hogy állami kézben döglődik valami, vagy az állam elkótyavetyélik, az szerintem ugyanaz.(az állam képtelen bármit hatékonyan működtetni, aki ellenpéldát mond, az vendégem egy sörre).

"A nyugdjjasok nem kerülhetik el a brutális nyugdíjcsökkentést ! " Valószínű, de remélem előtte az állami siserehadon is rendet vág egy kaszás.

Gondolatkísérlet:
- Milyen alapon érdemes/lehetne csökkenteni a nyugdíjakat? Mindenkiét % alapon vagy felső korlát bevezetésével?
- Minden nyugdíjat egy módszer szerint csökkenteni, számítson ki mennit dolgozott?
- Egy évben mennyi megy el nyugdíjra, mennyi a befizetett nyugdíjjárulék és mi lenne az optimális szint?

Ezt a témát jó lenne nem érzelmi alapon kitárgyalni.
Előzmény: blll (503)
blll Creative Commons License 2005.09.30 0 0 505
A baj, hogy én fizetem ezt a játékot, a nyertesek meg már meghaltak, vagy nemsokára meghalnak. Nekem és a gyerekeimnek meg marad az adósság !
Előzmény: lajhárfék (504)
lajhárfék Creative Commons License 2005.09.30 0 0 504
Az állami nyugdíj egy pilótajáték. Ha én csinálnék erre a biznicre céget, már gondom lenne belőle.
blll Creative Commons License 2005.09.30 0 0 503

Miután kiderőlt, hogy a tényleges hiány kb a GDB 7-8%-a ezekután nem merül-e fel a kérdés, hogy a nyugdíjak miből is finanszírozódnak ?

 

Megmondom fiúk:

1, A brutális tb-befizetésekből

2, Hitelből

3, Állami vagyon elkótyavetyéléséből (privatizáció)

 

A nyugdjjasok nem kerülhetik el a brutális nyugdíjcsökkentést ! There is no such thing that a free lunch !

blll Creative Commons License 2005.09.18 0 0 502

Tisztelt Topicrésztvevők !

 

A topiccímben szereplő állításaim természetesen tökéletesen helyesek, de nem teljeskörűek. A nyugdíjak nem csak hitelből és a dolgozók kizsákmányolásából származnak, hanem mellette a nemzetgazdasági vagyon feléléséből, privatizálásából !

 

Hasonlítsuk ösze az 1990-es és a 2005-ös évek sarokszámait:

-1990-ben hazánk bruttó adóssága 22 milliárd USD-re rúgott, de mellette volt egy akkori értéken ugyanakkora vagyon (95%-os állami tulajdoni arány). Akkor volt 2,2 millió nyugdíjas és 5 millió nyugdíjbefizető. 

-2005-ben hazánk adósság 50 milliárd dollár feletti, ebből persze egy jelentős rész ebben a ciklusban keletkezett (a 2002-es GDP 52%-ról kb. a GDP 63%-rané 2005-végéig az adóssághányad), az állami tulajdon aránya 10%-ra csökkent. Ma 3,2 millió nyugis van és 3,4 millió tébébefizető

 

Mi ez, ha nem konkrét bizonyjtéka a jövőfelélésnek !

 

Fortissimo Creative Commons License 2005.09.17 0 0 501
topiknyítótól...)))
Előzmény: lms (500)
lms Creative Commons License 2005.09.17 0 0 500
Forte,

honnan származik az idézet?
Előzmény: Fortissimo (499)
Fortissimo Creative Commons License 2005.09.17 0 0 499
"Az év 4 hónapjában 1000 milliárd Forinttal (4 milliárd EURO-val) nőtt hazánk adóssága. Ma 3,2 millió nyugdíjas EÜ-költséggel kb. 280 milliárd forintba kerül havonta. Vagyis elmondhatjuk, hogy hazánkban a nyugdíjasok havi eltartása teljes egészében a következő generációk terhére hitelből történik. Mindez amellett, hogy a mai munkavállalók viselik a világ legbrutálisabb nyugdíjterheit. A kérdés az, hogy erkölcsös dolog-e a következő nemzedék lehetőségeit felélni, s morálisan ez mennyire elfogadható ! Mivel a nyugdíjasok a szavazók 40%-át teszik ki, ezért senki sem mer hozzájuk nyúlni, .."
1x1 Creative Commons License 2005.06.08 0 0 497

 

Szerintem te alapvető félreértésben vagy.

 

bll státusáról nem tudok, de jelenleg valaki olyan veszi el kvázi a levest (hogy a te sztereotípiádnál maradjak) a nyugdíjas szüleim elől, akiket nem tart el a családjának a befizetése. Legalábbis a szüleim most a gyerekeik nyugdíj befizetéseinek a negyedét/ötödét kapják meg. Ergo kb. ötször ilyen jól élnének, ha a befektetésük hozamát ők élvezhetnék, és nem kéne olyanokkal megosztaniuk, akik aktív korukban kevésbé gondoltak a jövőre. És még én is jobban élnék, mert a kieső pénzt nem kéne folyamatosan pótolnom, kvázi a nyugdíjbefizetéseimen felül még extra hozzájárulást fizetnem a nyugdíjrendszerbe.

Előzmény: Törölt nick (494)
blll Creative Commons License 2005.06.06 0 0 495

Ezt nekem mondod Józsi ?

Előzmény: Törölt nick (494)
blll Creative Commons License 2005.06.05 0 0 493
Imre bácsi kicsit mát öregnek tűnt, remélem észreveszi művemben az előremutatót !
Előzmény: nyitnikék (492)
nyitnikék Creative Commons License 2005.06.05 0 0 492

Ez igazán nagyon szép és hősies tett volt. Teljesítetted hazafiúi kötelességed.

 

Imre bácsi remélem értékelte, hogy ilyen aktívan részt vállalsz az ország gondjából, bajából.

Előzmény: blll (491)
blll Creative Commons License 2005.06.05 0 0 491

Tisztelt Topiclakók !

 

Jelentem alásan, hogy a nyugdíjreformról szóló elképzeléseimet ismertettem a nemzeti konzultációs klubban Pozsgay Imre bácsinak. Csináltam egy ppt (power point) bemutatót, s el is küldtem Pozsgay bácsi címére. Azt mondta, hogy megígéri, s továbbküldi a koncepciót a következő kormány programalkotóihoz.

Megtettem, amit megkövetelt a haza. Ha megvalósul, akkor egy fenntartható nyugdíjrendszer lép életbe, nem lesz deficit, nem lesz politikai vita, hogy ki mennyit kapjon. Egy önszabályozó rendszer lép életbe. Fantasztikus lenne, ez rengeteg gazdasági és egyéb problémát megoldhatna.

zorki Creative Commons License 2005.05.25 0 0 490

labrie

Tévedsz, én csak felvetettem bizonyos szempontokat, amiket illendő betartani

Nyilván ahhoz, hogy valaki nyugdíjat kapjon dolgoznia kell, magam is így gondolom.

 

Ami a nyugdíjrendszert illeti, leírtam a véleményem korábban is, az állami nyugdíj ellátás csak egy bizonyos plafonig működjön, utána meg minél nagyobb arányban lehessen magánnyugdíjszámlára befizetni az előírt járulékot, és azontúl is.

 

Ebben a helyzetben az átmeneti időszak jelent komoly terhet az államnak. Erről lehet vitázni, hogyan lehet megoldani. Persze nem megoldás, hogy aki dolgoztak azoknak a nyugdíja tömegesen nem elég az önfenntartásra. Akkor más fronton fog jelentkezni ugyanaz a probléma.

 

A nyugdíj és a gyermeknevelés támogatási rendszer egymással szembeállítását nem tartom helyesnek. A kettőnek egymás mellett kell üzemelnie.

(A gyermektámogatási rendszer milyen legyen? Azt gondolom ennek megvitatása itt off.)

Előzmény: labrie (489)
labrie Creative Commons License 2005.05.25 0 0 489
Vagyis van egy csomó követelményed: mindenki kapjon annyit, amennyi elég a megélhetéshez, de aki többet dolgozott, az többet; lehessen előtakarékoskodni, de ne kelljen, ne a gyerekeik támogatása legyen a megélhetésük alapja, de ne is a nagy zsák és az elosztó állam oldja meg a kérdést.

Mikor ilyen sok, egymásnak ellentmondó követelményünk van, akkor érdemes végiggondolnunk, milyen üzenete legyen a rendszernek, és főleg, milyen ne legyen.

Szerintem az a legrosszabb, ha az a szociálpolitika üzenete, hogy nem kell dolgoznod, nem kell gyereket nevelned, ha van gyereked, nem kell taníttatnod, mert a végén az állam úgyis gondoskodik rólad, és mindenképpen lesz megélhetésed.

Nem kell adót fizetned a tényleges jövedelmed után, akkor is kapsz egészségügyi és nyugellátást - mert a becsületes idiótákon az állam behajtja az akár 70 %-nyi elvonást is!

Az ország ebbe belerokkan. Aki dolgozik, adót fizet, és gyerekeket nevel, azt agyba-főbe szívatják; aki henyél, csal, ügyeskedik, azt támogatják. Úgyhogy egyre többen adják föl a becsületességet, és állnak a csalók közé. Kíváncsi vagyok, mikor omlik össze az egész államháztartás.
Előzmény: zorki (488)
zorki Creative Commons License 2005.05.24 0 0 488

labrie

Először is én válaszoltam egy hozzászólásra, szerintem abban szó nem volt arról amit írsz.

 

Amit írsz, arra -már korábban leírtam- az egyik lehetséges változat, hogy a befizetett nyugdíjjárulékból minél több a saját nyugdíjszámlájára megy.

Messze az ellen szóltam eddig is, hogy dobják be egy nagy zsákba.

Szal most nyitott kapukat döngettél nálam.

 

"Sokan be vannak jelentve minimálbérre..." Nyahh most ezzel az a baj, hogy én hiába nyaggatnám-nyaggatom a főnököm, hogy ne minimálbérre jelentsen be. Mellette kapom a pénzem vállalkozásra. Max nyugdíjtakarékosságot köthetek, ha azt akarom, mert a néhány év múlva a minimálbér után kapott nyugdíjam tolképpen semmire sem lesz elég. Szal. nem azokkal van alapvetően a baj akik minimálbérre vannak bejelentve. (Sőt, az egyéni vállalkozók is azért fizetnek minimálbér után nyugdíjat mert megtehetik, engedi az állam akkor is ha nem minimálbérből él.)

 

A mai nyugdíjrendszernek ezer egy sebe van, az már igaz.

A változtatás sem egyszerű.

Alapvető követelmény, hogy a minimum nyugdíjból egy egyedülálló háztartást vezető nyugdíjas meg tudjon élni. (Nem lehet minden nyugdíjba vonuló embert öregek otthonába zárni, még akkor se, ha úgy kevesebbe kerülnének. Ami persze egyáltalán nem biztos.)

Másik oldalon meg igazságtalan, hogy attól független ki mennyit dolgozott, és mennyi járulékot fizetett, egyforma összeget kapjon. (Vagy akkor az állam csak annyi pénzt szedjen be, ami a minimál nyugdíjra mindenkinek elég, aztán utána mondja meg: ezentúl mindenki azt csinál amit akar.)

Vagy előtakarékoskodik vagy bízik a leszármazottjaiban vagy egyik sem érdekli.

 

Az is sántít, hogy mindenki támogassa a szüleit. Akinek nincs gyereke az meg mit csináljon? Nyugdíjasként menjen az utcára?

Az én olvasatomban az államnak kötelessége olyan nyugdíjrendszert fenntartani, hogy az állampolgárainak azért, mert megöregedtek, ne kelljen széhgyenkezniük.

Ha valaki sokáig dolgozott, és több járadékot fizetett, akkor kapjon több nyugdíjat.

Ez alapvető emberi joguk nekik is, de nekünk is, mert remélhetőleg mi is leszünk nyugdíjkorúak.

 

 

Előzmény: labrie (480)
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.24 0 0 487
Mindenki aki itt él ebben az országban az ezer év alatt felhalmozott értékeket használja.
És aki aktív az többet mozog tehát többet is használ belőle, ezért jogos, hogy többet is juttason vissza az államkasszába.
Ha valaki nem akar anyagilag részt vállalni ebből, akkor megteheti, hogy nem vállalkozik, nem melózik, kiül a padra vakarózni, kap délben 1 tál ételt, és kereshet az erdőben szállást.
Az annyira írigyelt életforma akármikor elkezdhető.
Persze unalmas melózni, stresszes a nagy verseny, csak a nagy mani meg a villogás kellene belőle.
Törölt nick Creative Commons License 2005.05.24 0 0 486
Most olvastam 1 lapban, hogy 15-64 éves koráig számít aktív korúnak az ember.
Hát ebbe jócskán beleesik a tanulás ideje, hiszen már 20 éves korukig szinte kötelezően tanulnak, és a nyugdíjas kor egyes része, mert a nőknél, még csak 57 év, a ffiaknál, meg 62.
blll Creative Commons License 2005.05.24 0 0 485

"A beszedett nyugdíjjárulékot osztanám szét a nyugdíjasok között, az állam ne pótolja ki akkor sem, ha ez kevés; ám ezen felül mindenki támogathatja a saját szüleit (vagy mást), ha akarja."

 

Pontosan ez az általam felvázolt ötlet. Együtt sírunk, együtt nevetünk.

Emiatt neveznek engem fasisztának.

Előzmény: labrie (484)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!