Keresés

Részletes keresés

jehu Creative Commons License 2005.03.27 0 0 48
Nem hiszem, hogy szűrni kellene a betelefonálókat. A rutinosabbak tudják, hová "érdemes" telefonálniuk, s ez a boszorkány-típus bizonyos tekintetben olyan egyforma - itt is, ott is.
Előzmény: Macroglossa (44)
Gyepürózsa Creative Commons License 2005.03.27 0 0 47

Szarban vagy, mi? Megtudtál valamit, ami nincs inyedre, ezért egyből támadsz!

 

Előzmény: nyitnikék (45)
wizes Creative Commons License 2005.03.27 0 0 46

Ez komoly???

Láttad, vagy csak "mesélték"?

wizes.

Előzmény: Törölt nick (30)
nyitnikék Creative Commons License 2005.03.27 0 0 45
És véletlen nem téged vezettek el jobbra, hogy azóta is ott vagy?
Előzmény: Törölt nick (43)
Macroglossa Creative Commons License 2005.03.27 0 0 44

Akkor nem egyformán emlékszünk:)

 

Eléggé eltértünk az eredeti témától...

 

Most a klubrádiós vénasszonyok egy külön, mérvadó  társadalmi rétegnek tekinthetőek, vagy a cölöpverőgép megszűreti a betelefonálókat?

 

Üdv

 

A MAcroglossa

Előzmény: jehu (42)
jehu Creative Commons License 2005.03.27 0 0 42

Én úgy emlékszem, hogy nem "a" baloldal, hanem némelyek támogatták (volna) Mádl Ferencet. Volt ebből vita, és a nagy többség végül is az elutasítás mellett döntött.

Mindez nem változtat azonban azon, hogy a Fidesz meg sem kísérelte az egyeztetést.

Előzmény: Macroglossa (39)
Gyepürózsa Creative Commons License 2005.03.27 0 0 41

Mondtam, hogy nem köztudomásu! :)

Én is ledöbbentem anno.

Előzmény: MrMoJo (37)
kizsgé Creative Commons License 2005.03.27 0 0 40
Ezt írtam a (21)-ben... csak rövidebben és kérdés formájában...
Előzmény: FREEDOM OF PRESS (33)
Macroglossa Creative Commons License 2005.03.27 0 0 39

Azért 2000-ben ez kissé érdekesebb volt, mint ahogy leírod.

 

Emlékeim szerint a baloldal kinyilvánította, hogy hajlandó megszavazni Mádl-t, hogy neki is meglegyen a 2/3, mint Göncznek mindkétszer (egyszer a paktum, egyszer meg a koala elég volt hozzá), aztán a szavazásnál mégsem lett meg a 2/3, csak harmadszorra sikerült.

 

Kuncze még le is nyilatkozta (enyhén cinikusan), hogy titkos szavazás volt...

 

Üdv

 

A MAcroglossa

Előzmény: jehu (34)
jehu Creative Commons License 2005.03.27 0 0 38

Olyan mindegy...

Egyébként én sokkal rosszabbat vártam tőle.

Előzmény: nyitnikék (36)
MrMoJo Creative Commons License 2005.03.27 0 0 37
Ne má hogy alkohol! Ezt nem tudtam, vagyis nem tudom elhinni.
Előzmény: Törölt nick (30)
nyitnikék Creative Commons License 2005.03.27 0 0 36
Csak Mádl ne! Elég volt belőle!
Előzmény: jehu (34)
nyitnikék Creative Commons License 2005.03.27 0 0 35

Ott voltál te is?

 

Előzmény: Törölt nick (30)
jehu Creative Commons License 2005.03.27 0 0 34

Lehet, hogy épp a butaság a szükséges tulajdonság.

Tőlem aztán bárki lehet köztársasági elnök, nem fogom idegesíteni magam miatta (sőt: Mádl is maradhatna). Egyetlen dolgot tartok szomorúnak: az 1990-es paktum óta tulajdonképpen hatalmon lévő erő nem törekedett az alkotmányos intenciók szerinti meggyőző többség megszerzésére. 95-ben a szociálliberális koalíciónak megvolt ugyan a kétharmada, mégis legalább megkísérelhették volna a párbeszédet az ellenzékkel - ez a minimum ugyanis. (Világos, hogy az ellenzék nem támogatta volna semmiképp Gönczöt, de erről meg is kellett volna győzni mindenkit...).

A Fidesz szintén úgy választotta meg a maga jelöltjét, hogy semmilyen egyeztetést sem kísérelt meg. Bár Mádl nyilván elfogadhatatlan volt az akkori ellenzéknek, de a politikai kultúra épülése szempontjából fontos lett volna leülni, beszélni egymással, majd megállapítani, hogy nincs egyetértés...

Hasonló a helyzet most is. Bár többen emlegetik, hogy az ellenzékkel is kellene egyeztetni, erre irányuló kezdeményezésről nem tudok. Sajnálom, hogy az SZDSZ ebben a kérdésben - mármint az alkotmány betűjéből és szelleméből következő kötelező egyeztetés ügyében - sem helyezkedik alkotmányos álláspontra. Világossá kellene tennie ugyanis, hogy ha az ellenzékkel való egyeztetés megkísérlése nélkül állít az MSZP jelöltet, nem fogja támogatni.

Bárki legyen is az.

Ha az egyeztetés - ahogy az várható - eredménytelen, akár pártpolitikust is meg lehet választani.

(Egyeztetésen komoly szándékot értek: nem azt, hogy ki-ki mond egy-két nevet, aztán néznek egymásra, majd elköszönnek...)

Előzmény: Macroglossa (28)
FREEDOM OF PRESS Creative Commons License 2005.03.27 0 0 33

Csak Antalék tettek olyan gesztust,

 

Kackac. Antall valóban tett gesztust, de nem az ellenzéknek, hanem saját magának. Ugyanis ha nem megy bele ebbe, akkor egy hét múlva lehetett volna új választásokat tartani. Mégpedig azért, mert a veresek által hátrahagyott rengeteg 2/3-os törvény miatt nem tudott volna egy percig sem kormányozni.

 

Bakker, még a a költségvetés is kétharmados volt! Vagyis a legtipikusabb kormányzati felelősséget se tudta volna ellátni az SZDSZ nélkül!

 

Ez tehát nem gesztus volt, hanem ésszerű kompromisszum, amelyben az SZDSZ megkapta a KE pozícióját (jobb lett olvna Pozsgay?), Antall pedig megkapta, hogy a legtöbb 2/3-os törvényt törölték, illetve visszaállították egyszerű többségűre. 

 

Persze nem mindet, nem is kellett mindet, de azért lehetett volna többet is, a lényeg, hogy akkor ez így volt kivitelezhető.

 

Ez persze kiverte a biztosítékot azoknál az MDF-eseknél, akik vagy seggagyúak voltak, hogy a kényszert felfogják, vagy Pozsgay beépített emberei voltak, akiket Göncz megválasztása letaglózott és az utolsó esélytől is megfosztott. (Király Zoltán)

 

Előzmény: Roke Junior (16)
Gyepürózsa Creative Commons License 2005.03.27 0 0 32

A piálása nem köztudomásu, amig tavaly egy műsorban nem beszélt olyan kinosan lassan, nem tudtam. Illetve akkor is inkább gyógyszerre gondoltam, az tudja annyira lassitani a beszédet. Kinos volt, Te mondtad, hogy pia, én nem gondoltam volna.

Szóval nem tudom - nyilván a stresszt oldja igy, ahogy sokan mások. Gáz, az biztos.

Előzmény: Törölt nick (30)
Macroglossa Creative Commons License 2005.03.27 0 0 31

Azért a klubrádiós vénasszonyokat ne tekintsd reprezentatív mintának, ha javasolhatom. Vasragon meg vannak szűrve a bolgári szempontok szerint...

 

Üdv

MG

Előzmény: MrMoJo (29)
MrMoJo Creative Commons License 2005.03.27 0 0 29

Na de a topic címére visszatérve, szerintem az MSZP vezetés és azok a fiók- szervezetek aki Szili mellé álltak, szembemennek a törzsszavazóik nagy részével.

Remélem észbekapnak a jelölő kongresszuson.

Üdv.

Macroglossa Creative Commons License 2005.03.27 0 0 28

Akkor két balos nick kihozta. hogy semmilyen szükséges tulajdonsága nincs meg Szilinek az elnökséghez.

 

Jelenleg ő a párt favoritja.

 

Uraim, ez kellemetlen:))))))))))))))))

 

Üdv

 

MG

Előzmény: jehu (26)
Gyepürózsa Creative Commons License 2005.03.27 0 0 27
Miért vagy ilyen végletes? Középszerü...
Előzmény: jehu (26)
jehu Creative Commons License 2005.03.27 0 0 26
szvsz buta, de valami iszonyúan...
Előzmény: MrMoJo (23)
Gyepürózsa Creative Commons License 2005.03.27 0 0 25

Egy pártkatona kell /lsd Gyucsány-interpellációra adott Szili-szavazat/, aki csak mérsékelt utálatot kelt ki a társadalomból, vagyis elfogadható. Semmiképpen sem lehet a szellemi elit tagja /mint pl. Sólyom/, mert az kevésbé befolyásolható, önálló látásmódja van, szóval veszélyes még egy olyan sulytalan poziban is, mint a köztársasági elnöki szék.

 

Macroglossa Creative Commons License 2005.03.27 0 0 24

Eleve valószínűtlennek tartom, hogy pártok válasszanak egy pártatlan elnököt...

 

Üdv

 

MG

Előzmény: MrMoJo (23)
MrMoJo Creative Commons License 2005.03.27 0 0 23
Talán értelmes és művelt, de a többi nem jön át. Lehet ,hogy bennem van a hiba.
Előzmény: Macroglossa (22)
Macroglossa Creative Commons License 2005.03.27 0 0 22

Ezekből Te SZiliben melyeket látod?

 

Üdv

 

A Macroglossa

Előzmény: MrMoJo (19)
kizsgé Creative Commons License 2005.03.27 0 0 21
Jó nagy gesztus volt. Hallottál már az MDF-SzDSz paktumról?...
Előzmény: Roke Junior (16)
Macroglossa Creative Commons License 2005.03.27 0 0 20

Ezt a hozzászólást csak plagizálni tudom, engedd meg, hogy én is aláírjam!

 

Üdv

 

A Macroglossa

Előzmény: lujo2 (17)
MrMoJo Creative Commons License 2005.03.27 0 0 19
Talán rosszul használtam a karizmatikus szót. Szóval magyarul legyen "fasza gyerek", azaz értelem,jellem,erkölcs, müveltség, tekintély, pártatlanság legyen benne.
Előzmény: jehu (12)
jehu Creative Commons License 2005.03.27 0 0 18
Miféle fék?
Előzmény: Roke Junior (16)
lujo2 Creative Commons License 2005.03.27 0 0 17
a hülyeség, ostobaság, gyűlölködés oldalfüggetlen. ha vki beleolvas azt atv, hírtv sms-eibe, vagy belehallgat a hithű betelefonálok elvakult véleményébe, akkor elég elszomoríró a helyzet.
Előzmény: Roke Junior (14)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!