Keresés

Részletes keresés

Beku76 Creative Commons License 2012.12.30 0 0 2431

Sziasztok!
Megnéztem a Régimódi történet tv-rozotatot. Hát, vegyes. Motoszkál ezért bennem, úgyhogy annyira rossz nem lehetett, a színészek nem voltak rosszak (Egri K. zseniális), bár ugye fura, ha másképp képzeled őket... De annyira le volt egyszerűsítve, annyi minden fontos dolog kimaradt (értem én, h nem lehett volna másképp...), hogy a lényeg (a sok szál, az hogy semmi és senki nem fekete-fehér) nekem kimaradt. Sztem ezt a könyvet nem kellett volna megfilmesíteni... Inkább tényleg a Für Elise-t írhatta volna tovább :(.

Csimpolya Creative Commons License 2012.12.18 0 0 2429

Valószínű, hogy már észrevettétek, de azért megírom: szombaton a TV1-en adják az Ajtót. Aki eddig nem látta, most módjában áll megnézni. Annak is, aki már látta, de még egyszer elgyönyörködik benne. 

Gömbtatu Creative Commons License 2012.11.24 0 0 2428

De hát ezt hogy lehet elfelejteni???? :)

 

Nekem küldheted, imádom a hangjátékokat.

Előzmény: pataporc (2421)
Csimpolya Creative Commons License 2012.11.24 0 0 2427

Pár napja játszották a Danaida tévéfilm-változatát. Egy darabig néztem, de annyira másnak képzeltem mind Simkó Eleket, mind Csándy Katalint, hogy abbahagytam. Egyedül Bulla Elma (mint anyuci) volt az, aki nagyon tetszett.

Csimpolya Creative Commons License 2012.11.23 0 0 2426

Én is csak későn tudtam meg, és, mint kiderült. ez is egy véletlennek köszönhető. A színésznő, aki ezt az előadást tartotta, tévedésből az Írószövetségbe telefonált a Petőfi Irodalmi Múzeum helyett. Miután ezt tisztázták, a könyvtáros felajánlotta, hogy értesíti az olvasóit, így tudtam meg, hogy erre sor kerül. Elmentem, nem is bántam meg.

Előzmény: cidri (2424)
pataporc Creative Commons License 2012.11.23 0 0 2425

Én is sajnálom, remélem legközelebb idejében értesülünk az ehhez hasonló eseményekről!

Előzmény: cidri (2424)
cidri Creative Commons License 2012.11.22 0 0 2424

Sajnálom, hogy ezt csak utólag olvasom, érdekelt volna engem is.

Előzmény: Csimpolya (2423)
Csimpolya Creative Commons License 2012.11.21 0 0 2423

Megnéztem az általam említett felolvasószínházat, nem is bántam meg, nagyon szép előadást  láttam. A terem megtelt, a közönség pedig nagy érdeklődéssel hallgatta az műsort, még csak nem is nagyon köhögtek közben. Örülök, hogy ott lehettem.

Csimpolya Creative Commons License 2012.11.19 0 0 2422

Sajnos, csak most kaptam a hírt, de azért közzéteszem, hátha érdekel valakit. 20-án, azaz holnap, kedden 19 órakor felolvasószínház a Petőfi Irodalmi Múzeumban. Téma: Az ajtó. A belépés ingyenes.

pataporc Creative Commons License 2012.11.19 0 0 2421

Irén. :)

Ha valakit érdekel, szívesen átküldöm a hangjátékot, nekem nyilván tetszett. :)

 

Tegnap végre megnéztem az Ajtó filmet, nem volt rossz, bár inkább a látvány szép benne - az itt linkelt színdarab szerintem kenterbe veri színészileg. Magda nekem kimondottan szürke volt és háztartásbeli, semmi sem jött át az elevenségből, a dívaságból, a játékosságból, meg Helen Mirrer sem volt túl átütő. Persze ez szubjektív kritika.

Előzmény: Csimpolya (2418)
Csimpolya Creative Commons License 2012.11.17 0 0 2420

Köszönöm szépen a hivatkozást. Régebben elolvastam Benedek István (az unoka) írását, amiben azt közölte, hogy a szó szoros értelemében ő adta át a nagyanyjának a méregpoharat, de ezt most sem bánja, mert nehezen tudta volna elképzelni a nagyanyját a férje nélkül. Ami azt illeti, ő csak egy pohár vizet adott, a nagymama tette bele a gondosan összegyűjtött altatót. Ez szerintem is nagyszerű történet, Philemon és Baucis éledt újra bennük.

Előzmény: Thor (2419)
Thor Creative Commons License 2012.11.16 0 0 2419
Előzmény: Csimpolya (2418)
Csimpolya Creative Commons License 2012.11.16 0 0 2418

Igen, a Szabó Magda könyvet olvastam, Nyári Krisztiánét nem. Ettől függetlenül, ha sikerül a könyvtárból kihoznom, megteszem. Nem csak Szabó Magda története érdekelne, hanem pl. a csodás házasságban élő Bendek Eleké is.

Előzmény: csilpcsalp (2417)
csilpcsalp Creative Commons License 2012.11.16 0 0 2417

Ha olvastad a Megmaradt Szobotkának című művet, csak csalódás fog osztályrészedül jutni: az íróházaspár kapcsolatának bemutatásakor - az inkább más tollával, mintsem aprólékos kutatómunkával büszkélkedhető - Nyáry Krisztián egy az egyben Szabó Magda eme könyvéből mazsolázgatta, ollózgatta össze bejegyzését.

Előzmény: Csimpolya (2407)
Csimpolya Creative Commons License 2012.11.16 0 0 2416

Ez aztán a meglepő! Viszont a kellmees meglepeés kategóriába tartozik. Ha eszedbe jut, kit is alakítottál, kérlek, írd meg. Alighanem valamelyik női szereplő gyerekkori alakját, csak érdekelne, kiét is. 

Előzmény: pataporc (2415)
pataporc Creative Commons License 2012.11.16 0 0 2415

Tegnap este katartikus élményben volt részem... a lányom egy régi meséskönyvemet nézegette, amiből kihullott egy megsárgult papír ezzel a szöveggel:

Felkérés

Felkérem KÁ (ez vagyok én :)), hogy a Katalin utca című rádióműsorban közreműködjék. A műsort rendezi Siklós Olga.

Próba: 1987. jún 23. 14.00-től

Felvétel: ....

staböbbi.

Díjazás 250 Ft. :)))

 

Nem emlékszem, hogy a gyerekszínészes múltamban szerepelt a Katalin utca, meglepődtem nagyon, megpróbálok valahogyan rálelni a felvételre... remélem sikerül. Ki lehettem???! :) (11 éves voltam akkor)

 

Hogy mik vannak. :)

Gömbtatu Creative Commons License 2012.10.30 0 0 2414

Hajrá-hajrá.

Előzmény: Csimpolya (2412)
Csimpolya Creative Commons License 2012.10.28 0 0 2413

Nemrégiben viszont eszembe jutott valami a Pillanatról. Számomra nem is kicsit meglepő, hogy a közismert Iliász-béli szereplők egy részét hogy leszólja, vagy legalábbis "ellentart" nekik. A boldog és ideális pár, Andromakhé és Hektor nem is nagyon szerepel, illetve a feleségről csak az hangzik el, hogy a szobája falára kissé illetlen képeket kért. Hektor meg mint ötéves kisfiú szerepel. Közös gyerekük, Astünax meg annyi megjegyzést érdemel, hogy kis kancsi. Mert hogy a görögökért nem rajong, az érthető. Viszont úgy látszik, Creusza a mások boldogságát még rövid időre sem képes elviselni.

Csimpolya Creative Commons License 2012.10.28 0 0 2412

Sajna, az fb nálam zárt könyv, hogy stílszerű kifejezést használjak. Még az ismerőseim témáit sem mindig tudom követni, de hát nem vgyok épp egy számítógépes guru, és ezt tudomásul kell vennem. Azért megpróbálom, mi történhet?

Előzmény: Gömbtatu (2410)
Thor Creative Commons License 2012.10.28 0 0 2411

Én is, eddig legalább 3 példányban :) Szobotkát én se láttam, de amit igen, az tetszett. Láttad a beszélgetést vele a kolozsvári TV adásban? (fent volt az is nála)

Előzmény: Gömbtatu (2410)
Gömbtatu Creative Commons License 2012.10.28 0 0 2410

Ja, ő Nyáry Krisztián. Nem követitek a fb-on? Érdekes, nem is láttam a Szobotka-írását. Amúgy is meg akarom venni a könyvét, nagyon jól ír.

Előzmény: Csimpolya (2409)
Csimpolya Creative Commons License 2012.10.22 0 0 2409

Igen, ez az, köszönöm szépen!

Előzmény: olivam (2408)
olivam Creative Commons License 2012.10.22 0 0 2408
Előzmény: Csimpolya (2407)
Csimpolya Creative Commons License 2012.10.22 0 0 2407

Sajna, csak félfüllel hallgattam egy könyvismertetőt a rádióban, magyar írók szerelmeiről írtak benne. Pl. Radnóti Miklós és Fanny, de - ami számunkra még érdekesebb lehet - Szobotka Tibor és Szabó Magda kapcsolatáról is. Van-e olyan jól értesült közülünk, aki tudja a könyv címét? 

Előzmény: cidri (2406)
cidri Creative Commons License 2012.10.22 0 0 2406

A megyei lapban (szóval nem a Blikkben, hanem a rendőrségi közleményekben) egyre több hír szól arról, hogy rátörnek nyugdíjasokra, bántalmaznak nyugdíjasokat, vagy akár passzióból (ez nem is megélhetési kategória) rájukgyújtják(!) a házat.

De a fővárosban is ért olyan élmény egy-két éve, hogy egy vérző fejű bácsi kiabált a társasház bejárati ajtajánál, amely előtt éppen elhaladtam fél nyolc körül, hogy "Segítség! Segítség!" - valaki fejbeverte egy üveggel, és megpróbálta elvenni a táskáját, de mivel a várakozással ellentétben a bácsi nem csuklott össze, hanem kiabálni kezdett, a támadó elszaladt. Ez sem a nyóckerben volt. Szerencsés vagy, ha nem látod ezt magad körül, de szerintem a probléma valós és sajnos azt sem tudom mondani, hogy eltúlzott lenne.

Mindenesetre példamutató dolognak tartom Sz. M. részéről, hogy ő ennek tudatában maradt, dolgozott, és azt is, hogy nem csak a keserűség bugyogott blőle, hanem a jó értelemben vett alkotókedv.

Az öltözködésről az jut eszembe, hogy sokat szerepelt tv-ben, újságokban, megnyitókon, protokoll-eseményeken, és oda ugye nem megy az ember mackónadrágban, tehát nem biztos, hogy a férfiaknak akart imponálni, hanem az életformája elegáns ruházkodással járt, és mint nő ezt inkább élvezetesnek érezte, mint terhesnek:)

A Liber Mortis szerintem szívszorító olvasmány, pontosan emiatt, hogy nem tud megbékélni. Szerintem olyan ember volt, akiben megfért egymás mellett az erős önösség és az odaadás - olyasvalaki, aki sokat kér, de sokat is ad.

Azért lássuk be, elég sokat lenyelt Szobotkától, kedve azzal, hogy végighallgatta a szerelmi afférjait, rotációban randevúzgatott vele x másik nővel együtt, odáig, hogy mellette volt számos betegségében, depressziójában; végül hogy a Szobotka életművét gondozta, számontartotta és a szélesebb nyilvánosságal megismertette - fontos volt neki a férje is, és az is, ami a férje keze alól kikerült.

rita kamélia Creative Commons License 2012.10.17 0 0 2405

Írtam valahol lentebb, hogy A pillanat, meg a Katalin utca csukott könyv számomra, ezt ma is vállalom. A Kumacs után értettem meg, hogy A pillanat a főmű - szerinte. Legyen. Szerencsére élnie is kellett, így megírta az én kedvenceimet is. Most nem értem rá megnézni mennyi a ki,- ill. eladott példány a "főműből" a többihez viszonyítva.

Gyanítom az Agamemnon-probléma foglalkoztatta igazán. Méltóbbnak érezte önmagához.

 

Viszont én veled értek egyet! Látatlanban sem érdekel Iphigénia. Látod, ilyen  földhözragadtak vagyunk... Semmi pátosz! Nagy etikai problémák a' la ókor...

 

Az én kedvenceim:

  • Mózes egy, huszonkettő
  • Az őz
  • Szemlélők
  • Abigél
  • Régimódi történet
  • Für Elise
  • Freskó
  • Sziget-kék

 

Bizony, bizony még Az ajtó sem! Az összes regényét olvatam, A Danaidától, a Disznótortól,  meg a Pilátustól viszolygok, de szeretem elbeszéléseit, a Parainesis csodálatos. Az Elise folytatása nekem is hiányzik.
Egyikünk a rántott csirkét szereti, másik meg a töltöttkáposztát, netán habos sütit. Ennyi.

 

Megakadt a szemem a Kumacsban azon a mondaton, hogy azért kellett A pillanat címet adni neki, mert a bikkfanyelvűek, nem képesek megtanulni a Creusát...

Jó éjszakát, kedves bikkfanyelvű testvérem.

Előzmény: AliceCsodaországban01 (2401)
encir Creative Commons License 2012.10.16 0 0 2404

Hát persze, hogy a Liber nem publikus (biztos vagyok benne, hogy nem szánta annak) - csak a pénzéhes örökösnek volt jó a kiadása.

 

Nekem is hiányzika Für Elise folytatása; bár nem vagyok író, de szerintem kell az az ihlet, ami elkapja és akkor tud jól írni.

Lehet érlelte még magában, várt a pillanatra, amikor igazán jól tudja kifejezni magát - és erről lekésett :-(

 

Agamemnón problémája igen érdekes lélektani folyamat, klassz regény vagy dráma lett volna abból is.

Előzmény: AliceCsodaországban01 (2401)
Gömbtatu Creative Commons License 2012.10.14 0 0 2403

Mármint kitölti. Na, mindegy.

Előzmény: Gömbtatu (2402)
Gömbtatu Creative Commons License 2012.10.14 0 0 2402

A Béla király, az Béla király címen megjelent könyve, Vörösmartyról pedig a Lepke logikájában írt, ha jól emlékszem.

 

A Für Elise folytatása nekem is nagyon hiányzik. Egy kicsit azt gondoltam, a kumacsos könyvből talán meg lehet tudni valamit, ami pótolja az űrt, de hát nem.

Előzmény: AliceCsodaországban01 (2401)
AliceCsodaországban01 Creative Commons License 2012.10.11 0 0 2401

Hát nem is tudom, de a Kumacs  sokkal inkább publikus, mint a Liber - komolyan gondoljátok, hogy nagyjából ugyanaz a szöveg kb 600 oldalon a nyilvánosságnak van szánva?  Hogy mindenki tudja meg, hogy a kezét kacsódaginak nevezték, és hogy  mi volt  a becenevük, hány becenevük volt stb?

 

Na mindegy.

Még csak annyit akarok írni, hogy a Kumacsban  írta a barátnénak, hogy most éppen ezt a Szobotka könyvet rendezi sajtó alá, most azt a szindarabját  mutatják be, most itt koszorúznak stb - közben saját maga nem ír, illetve ír Béla királyról (könyörgöm melyk ez a darab?  Én a regényeit gyüjtöttem...), aztán később írja, hogy mik foglalkoztatják, ugye a Creausa, meg a Für Elise trilológia, de még jobban foglalkoztatja, hogy  Agamennon miért adta oda Iphigéniát amiatt, hogy meginduljon a szél, és hogy Csokonai  - már efelejettem mi is volt Csokonaival, de hónapokig írt róla. Én meg magamban csendesen dühöngtem, hogy ha nem foglalkoztatta volna ez a két utóbbi marhaság - ki a fenét érdekel, hogy Agamennon miért döntött úgy ahogy, illetve kit érdekel Csokonai lelkivilága AHHOZ KÉPEST, hogy közben elszálltak felette az évek és a 3-as regénytörténetből csak az elsőre jutott a végén ideje???? Nekem igenis nagyon hiányzik a Für elise másik két kötete!!!! Basszus 90 évet élt, mintha a sors is azt akarta volna, hogy fejezze be, de aztá azt mondta a jóisten, hogy na de most már elég ebből a nyavajgásból, a másik két kötet nem lesz megírva punktum.

Előzmény: rita kamélia (2399)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!