Keresés

Részletes keresés

Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.08.21 0 0 7940

Szia! 7 hete volt felületes sipoly műtétem, helyi érzéstelenítésben végezte Bánfalvi doktor. Mivel bőr alatti sipoly volt, nem kellett utólagosan kezelni. A mélyebb sipolyoknál viszont a befűzött gumiszalagon állítanak több alkalommal, amíg ki nem esik.

Előzmény: Anyuka87 (7939)
Anyuka87 Creative Commons License 2023.08.21 0 0 7939

Sziasztok! 

Régóta keresek fórumot ,akikkel tudok beszélni a problèmàmról! 

Bár nem kimondottan aranyèrről van szó hanem erről a fránya vègbèl sipolyról! Amit két hete MR vizsgálat is igazolt.dr csak szeptemberbe van időpontom vissza a vizsgáló orvosomhoz! Van valaki aki esetleg át esett már ilyen műtèten? 1 éve volt talyog műtètetem azt nem rèszleteznèm... Ott helyben helyi èrzèstelenîtèsben 😪😔sipoly műtètet is helyi èrzèstelenîtèsben vègzik? Ott is van borzalmas utókezelès? Köszönöm a válaszokat 

PiricIstván Creative Commons License 2023.08.19 0 0 7938

Szia Adad, a proktológusom azt mondta, hogy a záróizomátvágás az emberek 25-35%-nál inkontinenciát okoz ezért azt utolsó lehetőségként szokta elvégezni, nálam elvégezte a a fissura kimetszését a mellékleteivel és a záróizomnak botoxot adott 50-70 Nemzetközi egységet.

Előzmény: Adad-nirari (7731)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.08.09 0 0 7937

Nagyon sajnálom, hogy visszaestél, remélem, nincs sipolyod! Borzasztó ez az állapot! Miért van az, hogy valaki simán kigyógyul belőle, másnak meg évekig eltart, újra visszatér? 

A görcsre még jövő hét keddig használom, amit Bánfalvi doktor felírt, a tornát akkor kezdhetem el. Ha nem múlik a görcs, akkor beszélek Hornok doktorral és elmegyek hozzá megmasszíroztatni a záróizmomat. Állítólag nagyon fájdalmas, viszont hatásos. Ő azt mondta, hogy tornát is tanít nekem.

Nem értem, hogy miért görcsöl az izom, ha már nincs ott seb....igaz, egy éve szinte folyamatosan görcsben van, lehet, hogy több idő kell ahhoz, hogy helyreálljon a működése. Azt mondta Bánfalvi doktor, hogy fejben is rendbe kell tenni a dolgot. Lehet, hogy el kellene mennem pszichológushoz vagy kineziológushoz. Azt is mondta Bánfalvi doktor, hogy meg fogok gyógyulni. Remélem, így lesz!

Előzmény: Adad-nirari (7936)
Adad-nirari Creative Commons License 2023.08.09 0 0 7936

Ez jó hír. Viszont a görccsel kezdeni kell valamit, mert így kiújulás lesz.

Én sajnos egy húzós munkanap miatt visszaestem, felszakadhatott a seb.

Tervezek én is látogatást Bánfalvi doktornál, jó lenne tudni, nincs e már nálam is sipoly...

 

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7935)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.08.04 0 0 7935

Meggyógyult a repedés és a sipoly is. Ami fáj, az a záróizom görcs. Kaptam rá Cordaflexes kúpot, krémet, Sirdalud 4 mg tablettát ( a 6 mg-os jelenleg nem kapható). Két hét múlva elkezdhetem a záróizom tornát.

Ma egész jól voltam, csak nagyon kicsit fájt. Remélem, már csak jobb lesz!

Úgy érzem, lelkileg is megnyugodtam, hogy begyógyult a repedés és a sipoly, kevesebbet agyalok, talán ez is segít oldani a görcsöt.

Te hogy vagy?

Előzmény: Adad-nirari (7934)
Adad-nirari Creative Commons License 2023.08.02 0 0 7934

Mi volt a kontroll eredménye? Van javulás a tünetekben?

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7933)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.07.26 0 0 7933

Igen, hétfőn megyek kontrollra, nagyon kíváncsi vagyok, mit fog látni, mert tegnap kicsit hígabb székletem volt, utána szinte egész nap görcsben volt a záróizmom, olyan fél 5 körül enyhült. Ma normális székletem volt, de vércsík volt rajta és a papír is véres volt kicsit, és késő délután is odatöröltem a wc papírral és enyhén véres volt akkor is. Fájdalmat is érzek, jobb oldalt szúró-feszítőt, de délutánra ez is enyhülni szokott. Igazából 3 hete műtött Bánfalvi doktor, akár még bele is férne ez a fájdalom, vérzés, de már igazán elmúlhatna!

Egyébként rendeltem L-Arginint, gondoltam, kipróbálom, hátha használ nekem is....

Előzmény: Adad-nirari (7932)
Adad-nirari Creative Commons License 2023.07.26 0 0 7932

Ártani nem fog, szerintem nyugodtan.

Nemsoká felülvizsgálat, ugye?

 

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7931)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.07.19 0 0 7931

Azt nem tudom, hogy az én műtétem hogy zajlott, de megnéztem egy sipoly műtétet, nem volt szép látvány. Az enyémből annyit hallottam, hogy roszogott, ahogy vágta fel a sipolyjáratot Bánfalvi doki.

Letellett a két hét, elvileg már nem kell semmit használnom. Most lenne esedékes a kontroll, de szabadságon van a doktor. A cordaflexes kúpot használom továbbra is esténként, a fenékmosást nem csak székelés után, hanem ha úgy erzem, megejtem, egyébként is jól esik ilyen melegben. Érzem a javulást, inkább feszülést érzek és néha minimálisan a görcsöt. Az előbbi szerintem az miatt, hogy húzódik össze a műtött terület, utóbbi pedig az előbbi miatt, de már tényleg csak enyhén.

Remélem,  mire kontrollra megyek, már nem lesz semmi panaszom!

Az enyhe javulás is jó, de kíváncsian várom az újabb protokoll szerinti terápia eredményét!

Szerinted a Ialugen kenőcsöt használjam napközben? Az ugye ezüstnitrátos, segíti a sebgyógyulást. Műtét után rákérdeztem Bánfalvi doktornál, de azt mondta, hogy elég lesz, amit ő javasolt. Azt viszont már nem kell használnom. Egy sipolyműtéten átesett fb csoporttagnak viszont felírták a Mikulitz kenőcsöt, ami szintén ezüstnitrátos és jó tapasztalatról számolt be.

Előzmény: Adad-nirari (7930)
Adad-nirari Creative Commons License 2023.07.17 0 0 7930

Érdekes, visszanéztem a vizsgálati eredményed, ott nem bőr alatti, hanem záróizmok közt futó sipolyt ír le Bánfalvi doktor, a belső nyílással a linea dentata alatt.

Kíváncsi lennék, hogy nézett ki ez a műtét, elvileg subcutan nem lehetett.

Az utókezelés meg a szokásosnak tűnik. Érdeklődve várom a kontroll eredményét.

Köszönöm a kérdést, enyhe javulás, megint összeállítottam egy új protokollt több tanulmány alapján, ezt követem 1-2 hónapig.

 

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7929)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.07.13 0 0 7929

Igen, túl vagyok rajta, de csak akkor akartam írni, ha már jól vagyok.

Az érzéstelenítő injekció nagyon fájt, de utána nem éreztem semmit és a két órás hazautat is jól bírtam. Sajnos ha lepényszerű a székletem, akkor még ég székelés után, Bánfalvi doktor azt mondta hétfőn, hogy még bő egy hétig ez normális. Ha formázott a székletem, akkor a záróizom görcsöt érzem. Proctis M kúpot és Doxiproct OM kenőcsöt kell használnom naponta 2x, este Cordaflexes kúpot, naponta 4-5x kell zuhanyoztatnom, július 31.én megyek kontrollra.

Már nem váladékozik, a szúrásokat is egyre ritkábban érzem, amikor a kúpot teszem fel, egy ponton érzem a fájdalmat, talán ott, ahol a sipoly belső nyílása volt.

Komolyan úgy érzem, hogy soha nem fog már elmúlni ez a fájdalom. Túl vagyok a repedés műtéten, a sipoly műtéten és még mindig fáj. Jó, tudom, idő kell, mert a sipoly műtét gyógyulási ideje 3-5 hét, de már nagyon nehéz...

Te hogy vagy?

Előzmény: Adad-nirari (7928)
Adad-nirari Creative Commons License 2023.07.10 0 0 7928

Túl vagy a sipolyműtéten?

 

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7922)
bonap arte Creative Commons License 2023.07.05 0 0 7927

Ha visszaolvasod az én történetemet akkor választ kapsz az előzményekkel és műtéttel kapcsolatban. Mindenképpen műtétet javaslok.

Előzmény: Kiddo987654321 (7926)
Kiddo987654321 Creative Commons License 2023.07.05 0 0 7926

Szia!

igen, nekem is nagyon felerősödnek a tüneteim menstruáció alatt, vagyis inkább előtte már 3 nappal és az első 2 nap. Utána enyhül, majd középidőben megint.  Te nem gyanakodtál eddig a vélgbél érintettségű endometriózisra?

Természetesen én is számtalan proktológusnál jártam az elmúlt években, eddig mind magánban, de a múlt hónapban elmentem a helyi sztk-ba. 
Ami fura, hogy az első proktológus starr műtétet javasolt, a második szerint nincs műtéti indikáció (1-2 fokú belső aranyér), a harmadik szerint szóba jöhet egy belső csomó kimetszése, de addig nem amíg annyira szoros a záróizmom, hogy ihaj. Most az sztk-ban azt mondták, hogy kb 2 cmes a belső csomó, amit gyűrűznének majd ősszel valamikor. Csak ugye a kijáratnál van pont, így folyamatos diszkomfort érzést ad, mintha egy pattogós labdát helyeztek volna fel. 🙈

Neked mi lett a második gyűrűzés után?

nekem annyit mondtak, hogy mivel nagy a csomó, ezért több gyűrűzés kell majd.

Csak az a bajom, hogy már egy sima bevásárlás végére is tejesen kifordul és ha nem vigyázok ki is vérzik, de akkor úgy, hogy a lábamon folyik a vér. Szóval lassan nem is merek sehova se menni.

De a gyűrűzéstól is félek, nem jobb, ha kimetszik?

 

 

Előzmény: Fleurcrois (7875)
Adad-nirari Creative Commons License 2023.07.01 0 0 7925

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9713143/

 

 

 

Ez is érdekes. Egy l-arginin nevű aminosavat adtak táplálékkiegészítőként kapszulás formában, napi 3x1g adagolásban egy hónapon keresztül, mellé lidokainos krém ment a fájdalomra. Nem rosszak az eredmények.

 

 

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7924)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.06.30 0 0 7924

Aranyér:

https://www.facebook.com/groups/176320534268202/?ref=share

Aranyér, végbélrepedés,végbélsipoly és tályog betegségekkel küzdők:

https://www.facebook.com/groups/420357555935220/?ref=share

Előzmény: Aliszia565656 (7923)
Aliszia565656 Creative Commons License 2023.06.29 0 0 7923

Megírnád nekem a Facebook csoport nevét? Kerestem de nem találtam.

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7922)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.06.29 0 0 7922

Köszönöm, elolvastam google fordítóval, megnyugvásra ad okot. Tegnap beszélgettem két aranyeres facebook csoport taggal, akiknek sipolyuk volt. Egyiküknek felszíni, másikuknak mély lefutású, mindegyikük azt mondta, hogy nem volt olyan nagy fájdalmuk műtét után. Ez is megnyugtató. Nagyon remélem, hogy ezután már tényleg meg fogok gyógyulni és nem is fog visszatérni ez a nyavaja! 

Előzmény: Adad-nirari (7921)
Adad-nirari Creative Commons License 2023.06.28 0 0 7921

Bánfalvi doktor nagyon képben van, szerintem "subcutan fissurotomia"-t fog csinálni. Ez nem érinti a záróizmokat.

Korábban találtam erről anyagot:

 

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17712594/

 

 

 

Ebben azt írják, hogy szinte minden esetben jelen van ez a fajta sipoly a krónikus repedéseknél, és azt kell elsősorban kezelni.

 

 

 

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7920)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.06.28 0 0 7920

Igen, sajnos minden van...nem tudom, hogy Kuti doktor hogyan végezte el ezt a beavatkozást, de nálam nem jól, az biztos. Mielőtt elaltattak direkt rákérdeztem a carunculara, hogy leveszi-e? Műtét után azt mondta, hogy az csak egy gyulladás, majd meggyógyul. Mondjuk akkor azt sem értem, hogy miért nem írt fel antibiotikumot?

Bánfalvi doktor azt mondta, hogy a sipoly a repedés alatt van. Szerintem nekem ott eleve volt gyulladás vagy mikrotályog, ami miatt nem tudott gyógyulni a repedés, csak ezt senki nem vette észre. 

Én nagyon remélem, hogy gyógyulás lesz a vége, mert már komolyan nem bírom tovább! Nem csak a fájdalmat, hanem ezt az egészet, hogy nincs munkám, stb. (Igaz, így dolgozni sem tudnék.)

Köszönöm a jó kívánságot, írom majd a fejleményeket!

Előzmény: Adad-nirari (7918)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.06.28 0 0 7919

Szívesen, én is köszönöm!

A Hunyadi vizet nekem is javasolták, de a búzakorpa bevált, így azt használom. Remélem, tartósan rendben lesz a "formád"! Van, aki egy idő után hozzászokik dolgokhoz, olyankor érdemes kipróbálni mást és esetleg bizonyos időközönként felváltva használni.

Előzmény: Aya6 (7917)
Adad-nirari Creative Commons License 2023.06.28 0 0 7918

Itt azért, ahogy a korábbi eredményednél is, szinte minden van. Furcsának tartom, hogy Kuti doktor nem foglalkozott eszerint a karunkulákkal és a hipertrofizált papillával.

Ezek levétele nélkül a legtöbb orvos szerint nem gyógyulhat a repedés, nem is értem, akkor hogyan frissítette a sebet..., a sipoly gondolom a sokáig fennálló gyulladás következménye, de végül mi az, amiből kiindult a gyulladás? Még mindig egy crypta lehet gyanús. Nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz ennek a vége. Köszönöm, hogy betetted, és mielőbbi gyógyulást kívánok. Érdeklődve várom a híreket.

 

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7916)
Aya6 Creative Commons License 2023.06.27 0 0 7917

Köszönöm neked is és Avarsavala neked is a hasznos tippeket, lehet ezeket is kipróbálom hogy működnek! Most úgy néz ki, hogy beválik a Hunyadi víz ( valaki itt írta egy korábbi hozzászólásban), de kisebb dózisban mint amit eredetileg ír. Használok lábemelőt is és minden nap eszek joghurtot zabkorpával. Remélem így tudom tartani a "formámat"!

Örülök hogy van nálad előrehaladás Niki!

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7912)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.06.27 0 0 7916

Nem volt szükség ultrahangra. Vizsgálat után azt mondta Bánfalvi doktor, hogy tipikusak a tüneteim. Ujjal vizsgált, az akkor fájt, amikor jobb oldalon megnyomta. Anoszkóppal is megvizsgált, az sem fájt, azután szondával nézte meg a sipoly "útját", ez sem volt fájdalmas. Vizsgálat közben folyamatosan mondta, hogy mit csinál, és többször bocsánatot kért a fájdalom okozásáért. A záróizom görcsre írt fel Cordaflexes kúpot. Úgycérzem, végre jó kezekben vagyok és a beavatkozás után vége lesz az egy évnyi szenvedésnek.

 

 

 

 

 

Előzmény: Adad-nirari (7915)
Adad-nirari Creative Commons License 2023.06.26 0 0 7915

Ez érdekes. UH-val találta? Be tudnád tenni majd a szöveges vizsgálati eredményt?

Reméljük itt tényleg vége lesz.

 

 

 

Előzmény: Kovacsek Nikoletta (7914)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.06.26 0 0 7914

Ma voltam Bánfalvi doktor úrnál, sipolyom van, de szerencsére felületi, vagyis a bőr alatt. Jövő héten helyi érzéstelenítéssel megoperálja. Remélem, ez után már meggyógyulok és a fájdalom a múltté lesz!

Avarsavala Creative Commons License 2023.06.25 0 0 7913

grizly.hu árul nagyon finomra őrölt útifűmaghéj port. Egy evőkanál 6 deci vízzel legyűrve (jobb kétfelé osztva a port, mert amúgy nem egyszerű lenyelni azt a sűrű kulimászt, ami lesz belőle). Amúgy is erőltesd az ivást, legalább 3 liter víz naponta.

Előzmény: Aya6 (7911)
Kovacsek Nikoletta Creative Commons License 2023.06.25 0 0 7912

Próbáld ki a durva őrlésű búzakorpát székletlazításra! Naponta 3x1 evőkanállal javasolta a proktológus, de ki kell tapasztalni, mert kevesebb is elég lehet. DM-ben kapható. Székletürítésnél sokat segít a hasi légzés, illetve ha teszel valamit a lábaid alá. 

Előzmény: Aya6 (7911)
Aya6 Creative Commons License 2023.06.25 0 0 7911

Újra itt. Két hete volt egy keményebb székletem ami után eléggé vérzett. Az orvosom azt mondta hogy berepedtem, írt fel benzocainos kúpot. A héten voltam a 6 hetes kontrollomon, ahol 3-an kb 5 perc alatt egymásutánban végeztünk. Bementem, asztalra fel, hogy vagyok, mondtam hogy kb 3-4 napja van hogy nem vérzek, de még mindig diszkomfort érzésem van a wc-n, feszül, nem fáj de kellemetlen. Közben megvizsgált és mindent rendben talált, meggyógyultam. Továbbra is figyeljek a székletemre és akkor nincs baj. Probléma esetén visszajöhetek. Ezután 2 nappal újra fájt a reggeli wc és vércsík volt a székletemen. Az első 1 cm keményebb volt, de a többi része laza. Mit tehetek hogy az eleje ne legyen olyan? Egyszer használtam glicerines kúpot de erős hasmenés lett belőle, az nekem nem jó. Köszönöm a segítségeteket!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!