Keresés

Részletes keresés

apollo22 Creative Commons License 2017.07.31 0 0 585

igazad van, nem voltam pontos.

Airbrushoz kell a maszkoló fólia pl oracal 813 vagy ha viszi a Mylar stencil /0,125/ anyagot az se lenne baj.

 

 

Előzmény: pittti (Bitvadász) (583)
Pug 306 GTI Creative Commons License 2017.07.28 0 0 584

Szia!

 

Csak is Roland Mimaki és Graptech-ben gondolkodom...
A kontúr vágás lenne jó... 

Win7 alatt is próbáltad nekem nem ment és az XP hát már egy kicsi kőkövi :D

 

Előzmény: pittti (Bitvadász) (582)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2017.07.28 0 0 583

„Elsősorban maszkoló fólia vágására kellene...”

 

Nem egyértelmű a meghatározásod. Ha arra a gumiból készült maszkfóliára gondolsz, amit homokfúváshoz használnak, annak a vágására alkalmas megbízható gépet egy milla alatt nemigen kapsz (legfeljebb kínait, de az olyan amilyen).

 

Ha viszont a festősablonnak használatos maszkfóliára gondolsz, annak a vágására a Rolandok igenis alkalmasak - sokszáz négyzetmétert vágtam már belőle. Mindössze a görgőket kell gyakrabban tisztítani, mert kinyomódik a ragasztója és rájuk ragad.

Előzmény: apollo22 (579)
pittti (Bitvadász) Creative Commons License 2017.07.28 0 0 582

Hello!

 

Nekem már több mint 20 éve ugyanez a gépem van, késen, tefloncsíkon és egyszer gumigörgőn kívül semmit sem kellett cseréljek. Pedig én vállalkozásban használtam, nem hobbyból. Ha rám hallgatsz, nem cseréled le (legfeljebb egy másik Rolandra), mert a kínai, de az újabb gyártású márkás gépek is „anyagtakarékos” technológiával készülnek - tartósságban, megbízhatóságban a közelében sincsenek.

 

Az USB pedig megoldható (ha mindenképpen ragaszkodsz hozzá), egy USB - LPT átalakítóval, kipróbáltam - tökéletesen működik vele.

Előzmény: Pug 306 GTI (581)
Pug 306 GTI Creative Commons License 2017.07.27 0 0 581

Sziasztok! 

Lenne nekem egy Roland PNC1100-s 24" gépem a közeljövőben szeretném le cserélni valami "újabbra" kinek milyen tippje ajánlata lenne? 
Hobby fél üzleti dologra kellene és nem lenne rossz az usb... :) 

Köszönöm 

Attila fóliadekor Creative Commons License 2017.07.27 0 0 580

Az 50 cm körüli  Rolandok használtan nagyon jó áron vehetők szerintem.

Viszont  régebbi  típusok (PNC 900, 1000 és hasonló típusok ) korántsem megfelelőek a vastag maszkoló fólia vágására, mert  a késerősség nem állítható olyan mértékben.

Ha jól rémlik akkor erre csak szervomotoros és 50-800g  vágási erősségű plotterek alkalmasak.

A régi Rolandok nem szervomotorosak és  csak 20-50 g ig lehet állítani.

Ezekkel általában normál vastagságú (60-100 micron) dekorációs vinilt és poliflex fóliát vágunk.

Vagyis  jó minőségű kíni gép volna a megoldás. Persze ki kell számolgatni, hogy hány darab sablon áránál jön vissza az ára.

 

Előzmény: apollo22 (579)
apollo22 Creative Commons License 2017.07.27 0 0 579

Igazából nulla tapasztalatom Plotterekkel kapcsolatosan. Elsősorban maszkoló fólia vágására kellene, ha kitalálok valamit ne kelljen mindig cégekhez szaladgálni hanem otthon ki tudnám vágni.

A Roland használtan is nagyon drága ha jól emlékszem...

Előzmény: Attila fóliadekor (576)
kicsiati Creative Commons License 2017.07.27 0 0 578

Felső menüsorban keresd. Effect - Countur Cut Mark.

Viszont csak akkor lesz aktív, ha már rákattintottál Countur Cut-ra.

Ha nincs ilyen, vagy nem aktív, akkor a plottered nem tudja a kontúr vágást.

Előzmény: csabavagyok69 (575)
Attila fóliadekor Creative Commons License 2017.07.27 0 0 577

A vágóprogramnak mindegy, hogy milyen nyomtatóval nyomtatsz.

A vágójeleket fogja keresni.

Valószínűleg az általad használt szoftver nem tudja a kontúrvágást.

Elképzelhető, hogy azért adtak hozzá ilyet,  mert a plotter sem alkalmas rá.

Ezt a gépet, amit írtál nem ismerem.  Bocsánat a buta kérdésért, de van rajta infra, amivel a kontúrvágást pozícionálni tudod?

A kés közelében kellene lennie.

Előzmény: csabavagyok69 (575)
Attila fóliadekor Creative Commons License 2017.07.27 0 0 576

Olyan régen kérdeztél, már azt se tudom mire is írtam. :)

A régebbi használtak között a Graphtech-ről nincs tapasztalatom.

Az újakra nyilván van garancia.

Roland és kínai  típusokhoz volt szerencsém.

Roland plotter itthon elég sok van, megbízhatóak a régiek is  és a szerviz se gond.

A  használt másik  típusoknál először is a szerviznek és az alkatrész áraknak kellene utána járni.

De hátha valaki másnak van  ezzel a típussal tapasztalata.

Előzmény: apollo22 (574)
csabavagyok69 Creative Commons License 2017.07.26 0 0 575

Köszönöm a segítséget

 

Cotuor Cut Mark,  ez a felirat nekem nem jelenik meg :(

Előzmény: kicsiati (573)
apollo22 Creative Commons License 2017.07.26 0 0 574

Kedves Attila!

 

Köszönöm szépen a válaszod.

 

A gameo 3 is kiesik ez esetben a körből és min 500mm vágási szélességű plottert kell néznem. Van véletlen javaslatod? pl Graphtech?

 

Köszönöm szépen válaszod!

Üdv.

Csaba

Előzmény: Attila fóliadekor (533)
kicsiati Creative Commons License 2017.07.25 0 0 573

Ha csak simán betűket, ábrákat akarsz vágni egyszínű fóliából, akkor nem kellenek rá pozicionáló jelek. Kattints erre a jelre, és kivágja. 

 

Ha kontúrt akarsz vágni, akkor a kép berakása után először válaszd a Contour Cut opciót, majd okézd le a Design central panelen. Magyarul nyomd meg a pipát.

Utána válaszd a Cotuor Cut Mark opciót, és ott ki tudod választani, hogy milyen pozicionáló jelet tegyen a papírra. Azt is le kell okézni.

 

Utána nyomtatás, majd erre a jelre kattintva tudod kivágni. 

 

Nekem 10.5-ös flexi van, így lehet, hogy lesz némi különbség.

Előzmény: csabavagyok69 (571)
kicsiati Creative Commons License 2017.07.25 0 0 572

Ha csak simán betűket, ábrákat akarsz vágni egyszínű fóliából, akkor nem kellenek rá pozicionáló jelek. Kattints erre a jelre, és kivágja. 

 

Ha kontúrt akarsz vágni, akkor a kép berakása után először válaszd a Contour Cut opciót, majd okézd le a Design central panelen. Magyarul nyomd meg a pipát.

Utána válaszd a Cotuor Cut Mark opciót, és ott ki tudod választani, hogy milyen pozicionáló jelet tegyen a papírra. Azt is le kell okézni.

 

Utána nyomtatás, majd erre a jelre kattintva tudod kivágni. 

 

Nekem 10.5-ös flexi van, így lehet, hogy lesz némi különbség.

Előzmény: csabavagyok69 (571)
csabavagyok69 Creative Commons License 2017.07.24 0 0 571

Szépen megcsinálja a kontúrt, mindent, csak a jelet nem rakja rá, vagy én nem tudom hol kell bejelöli hogy rá rakja :(

 

 

csabavagyok69 Creative Commons License 2017.07.24 0 0 570

Flexising 8,1 használok, importálom a pdf-et, vagy csak simán írok betüket arra sem rakja rá.

a programnak támogatnia kell a nyomtatót is, vagy bármilyen nyomtató jó?

Attila fóliadekor Creative Commons License 2017.07.23 0 0 569

Szia Csaba!

A vágóplotterhez olyan szoftverre van szükség szükség, ami  rendelkezik kontúrvágó funkcióval.

Oda a megfelelő formátumból importálni kell a nyomtatandó anyagot, rátenni a vágójeleket, exportálni újra a nyomtatónak megfelelő formátumban és úgy kinyomtatni.

Nagyjából...

 

Előzmény: csabavagyok69 (568)
csabavagyok69 Creative Commons License 2017.07.23 0 0 568

Sziasztok

 

Kérdésem lenne, hátha tudtok segíteni.

 

Van egy vágógépem (vevor 375T)

el jutok odáig hogy megszerkesztem a programokban a vágandó dolgot, de...

 

A probléma az hogy nem tesz a nyomtatási képen, kalibráló ill. illesztő pontokat a nyomtatásra, és így nem tudok vágni?

 

segítene valaki, nagyon kezdő vagyok.

vid334 Creative Commons License 2017.07.17 0 0 567

Szeretnek tanacsot kerni, adott egy otthoni hasznalatra vasarolt Cutok dc330 as gép. A fólia leszorító görgőket kis karjánál van valoszinuleg egy rugó. Legutóbb eszleltem, hogy már nem olyan szorosan rogziti le a foliat.

Ki mit tud tanacsolni ez esetben? Elore is koszi.

.Moncsi. Creative Commons License 2017.06.15 0 0 566

Estére leszek az előtt a gép előtt amin megszerkesztettem :) Küldeni fogom.

Előzmény: molnartom (565)
molnartom Creative Commons License 2017.06.15 0 0 565

Köszi a segítséget. Azt megköszönöm ha átküldöd. molnartom@citromail.hu

Előzmény: .Moncsi. (563)
kata248 Creative Commons License 2017.06.15 0 0 564

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni...

 

Saját készítésű mintákat szeretnék pólókra nyomni. A minták corel-ban készülnek, átlátszó hátterűek, a legtöbb 1-2 színű vonalas rajz. Próbaképpen nem nagy szériás készítéssel kezdenék, de nem is 1-2 darabbal.

 

Szerintetek milyen nyomtatót, vágót és hőprést vegyek, amik azért normális, megbízható minőségben dolgoznak? Túl sok pénzt így indulásban nem tudok költeni ezekre.

 

Válaszokat előre is köszönöm!

Kata

.Moncsi. Creative Commons License 2017.06.14 0 0 563

Szia. 

Ennyi baja van csak. 

A sárga rész az különálló minta és nem a betű része.

Ha adsz egy e-mail címet, akkor átküldöm "vágáskészre".

Üdv Moncsi

Előzmény: molnartom (562)
molnartom Creative Commons License 2017.06.13 0 0 562

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Ezt a feliratot kellene kivágnom és nem vágja ki normálisan,mert a magánhangzóknak,csak a körvonalát vágja a belsejét nem. Elvileg vectorban töltöm le (EPS)

Mi lehet a probléma,tudnátok segíteni?

Köszönöm előre is.

.Moncsi. Creative Commons License 2017.05.31 0 0 561

Értem amit mondasz, de nem akarok azért jóban lenni a tulajjal, hogy tesztelgessünk. 

Mikor valami újat veszel természetes, hogy meg kell ismerned a gépet, de mikor gyártásra kell fogni valamit, akkor az dolgozzon már...

Úgy gondolom, hogy ez nem egy nagy kérés. Aki belefog ezekbe a munkákba, elég talpraesett ahhoz, hogy megtudjon oldani bizonyos 

problémákat. Ezért is nem fogunk ezen vitatkozni. Ha nyitott a cég a probléma megoldására, akkor örülök. Ha meg nem, akkor csak nagykernek

használom őket. Részemről ezt lezártnak tekintem :)

Előzmény: kicsiati (559)
.Moncsi. Creative Commons License 2017.05.31 0 0 560

Artcut és flexi tapasztalatom nincsen. Szerinted melyikre érdemesebb beruháznom? :)

Előzmény: Attila fóliadekor (558)
kicsiati Creative Commons License 2017.05.30 0 0 559

7-8 éve  a vásárlójuk vagyok, jóban vagyok a tulajjal is. Sokat segítünk egymásnak tesztelésben. Ha kérdésem van, mindig válaszol email-ben, és a kollégák is segítőkészek.

Én csak egy dologban érzem azt amit te írsz. Az valóban igaz, hogy sokszor kifogynak a termékekből. Kicsit rugalmasabban kellene ezt kezelniük. Amikor látják, hogy pl egy transzfer papírból már csak 500 db van, és tudják, hogy két hét mire megérkezik, rendelni kellene, hogy legyen utánpótlás.

Én ezt úgy oldom meg, hogy folyamatosan figyelem a készletüket, és amikor már csak 3-400 db van, akkor berendelek 200-at, és mire az elfogy újra lesz megint készleten.

Garanciális gondom eddig szerencsére nem volt.

Szerintem a foison gépek jó ár/érték arányúak.

Előzmény: .Moncsi. (551)
Attila fóliadekor Creative Commons License 2017.05.29 0 0 558

A Rolandhoz egy ezer éves gépen egy ezeréves Wissen  párhuzamos csatlakozós hardverkulcsos szoftvert.

Párhuzamos csatlakozó is már csak a számítógép múzeumban és nálam van. :)

A másik gépekhez a szokásos hozzá adott Artcut  és Flexi  programokat használtam én is.

Előzmény: .Moncsi. (557)
.Moncsi. Creative Commons License 2017.05.29 0 0 557

Gagyit semmiképpen se veszek. Nekem a foison vágógépek nem tűnnek megbízhatónak. 

Az öreg gépemet se azért részesítem előnyben mert gagyi. Sőt... Egyszerűen magyarban nem lehet kapni nagy testvért.

Megszoktam a működését, kezelését. Na de majd kiderül. 

Mivel már a "túlvariálás" határát súrolom, így ideje elengednem a témát! 

Egy kicsit emésztem és egyik reggel kész célokkal kelek majd fel :D 

 

Milyen szoftvert használsz a vágáshoz?

Előzmény: Attila fóliadekor (556)
Attila fóliadekor Creative Commons License 2017.05.29 0 0 556

És amikor így vettem  új gépet,  ahogy írod, nekem valahogy mindig csalódás volt mindegyik.

A kis plotter pici volt, nehézkes működtetésű és lassú.

A  két nagyobb gép pontatlan volt, gagyi volt az állvány, gyenge műanyag, lötyögő késsel a tokmány.

Vagy a szoftver nem megfelelő, az anyag pozíciót nem lehet pontosan beállítani, pontatlan a továbbítás stb.

Ha reklamáltam, az volt a válasz, hogy ez ezért ilyen, mert ennyi az ára.

Szóval nekem mindegyik gépnél maradt utána rossz szájíz és emiatt mindig volt egy kis feszültség bennem,

mikor dolgozni kellett velük, hogy vajon milyen lesz a végeredmény.

De lehet, hogy nagyok az elvárásaim vagy csak egyszerűen pechem volt.  :)

Előzmény: .Moncsi. (554)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!