Ez gyakorlatilag egy asszociációs topik. Kinek melyik összecsapás(ok) jut(nak) eszébe a két nemzet nevét olvasva? Tamás keresztnevű látogatóknak csak nagykorú felügyelete mellett ajánlott!
Igaz, de előtte még jót gurigattak Montgomery és Rommel mester csapatai Tobruk és El-Alamein között. Néhányszor keményen a másik kapu elé szorították az ellenfelet. pedig nem is volt ideális labdarúgóidő: 50 fok árnyékban, semmi frissítő.
Mondjuk '90 őszén nagyon tartottam a Villától. Akkor tértek vissza az angolok, akik előtte uralták a kupákat, ráadásul a VB-n is jól nyomták, sőt, a VB sztár Platt vezette a birminghamiakat. Szóval azt hittem, hogy zakó lesz a vége, főleg a 0-2 után. Szerencsére azonban óriásit fordítottak Matthausék. És meg sem álltak az UEFA-kupa átvételéig. :-)
Azon meg én akadtam ki. Hogy hívták azt a szőke középpályást, aki az utolsó tizenegyest bevágta Pagliucának? Talán King? Vagy valami hasonlóan rövid nevű. Mindenesetre megforgatta bennem a tőrt: ki hitte volna, hogy címvédőként az első körben kihullanak majd Sosáék...
Ramos, én emlékszem! Apám karján ültem az első sorban! Húúú, Orsi mekkora gólt vágott a pipába!
Ki emlékszik még a '80-as évek végén, '90-es évek elején bonyolított Anglo-italo Kupára? Én csak halványan, s abban sem vagyok biztos, hogy pontosan írtam a nevét.
Hát ebből az egyik neked tetszett nagyon és nekem volt borzalmas, a másik nekem volt nirvana és neked pokol.
Az a jó ebben az angol-olasz párharcosdiban, hogy nagyjából kiegyenlített. Néha azok győznek, akiknek a klubjait a legjobban bírom, máskor meg azok az istentelen gyufafejűek, akiknek ki nem állhatom a fociját (a másik oldalról ugyanez, csak más jelzőkkel). Ha nem lenne ennyire kiegyenlített, akkor mit sem érne az egész.