Keresés

Részletes keresés

RogerWilco Creative Commons License 2004.12.09 0 0 431
Tévedésben vagy . Az emberek nagy része számára a történelem az történelem, nem pedig napi kérdés. Az emberek többsége a XXI. században él.
Ilyen erövel Muhi és Mohács miatt is siránkozhatnánk naphosszat, nem?
Előzmény: Fényfia (422)
carl solomon Creative Commons License 2004.12.09 0 0 430
Ez az ország és az ő állampolgárai nem úgy gondolkodik, nem olyan a prioritása, nem az a jövőképe, amit te annak szeretnél látni. Ha a megfigyelés tárgya nem akar olyan lenni, mint amilyen a te projekcióid szerint kéne legyen, akkor ezen akár dühönghetsz is, haragudhatsz is rá, de ez sokat nem segít. Attól a tény tény marad. Ha nagyon bízol abban, hogy az oroszlánt a te imád békés kereszténnyé változtatta, a te hited, a te dolgod. De ha ez a ragadozó téged az első adandó alkalommal jó étvággyal elfogyaszt, az biza kizárólag a te butaságod.
A magyar nemzet meg lesz annyi, amennyi. Ha fogy, hát fogy. Évszázados balfaszsága erre predesztinálja. Tetszettünk volna akkor okosak lenni, amikor a Trianonhoz vezető útra léptünk. Érdekes, ezt már tucatszor felvetettem, de senki nem volt hajlandó elindulni ezen a szálon. Az is érdekes, hogy a határon túliak a nagy egymásbakapaszkodás hívei a jövőben, de Trianonért és a múlt hibáiért csak az anyaország a felelős, ők aztán nem.
És igen: az én gyerekem inkább legyen szláv, germán, román, de élhessen egy békés, normális egészséges életet, semmint egy folyton szenvedő, ezer sebből vérző pszihotikus magyar. Ezt a posztot meghagyom a messiásoknak.
Előzmény: cronicle (419)
Vámpír Creative Commons License 2004.12.09 0 0 429
Magyarországon magyarként még nem kussolok. Ma. Holnap már lehet hogy kötelező lesz, de ma még nem.
Előzmény: things (417)
things Creative Commons License 2004.12.09 0 0 428

Igazad van..........nagyjából!

Előzmény: www.arvai.hu (420)
RogerWilco Creative Commons License 2004.12.09 0 0 427
Mindenki menjen a picsába!

Ez így demokratikus! :-))
Előzmény: www.arvai.hu (420)
ecinereb Creative Commons License 2004.12.09 0 0 426
Jól vontad le a következtetést, maradj meg ebben a hitben, és minden megoldódik: a nemzet nincs.
Előzmény: cronicle (419)
ecinereb Creative Commons License 2004.12.09 0 0 425
Aki eddig nem látta, az ezután sem fogja. Egyébként nem gondolom - és ezt nem győzöm hangsúlyozni - hogy ott most mindenki zászlót éget, üvöltöz, gyűlölködik. De a fórumbeli képviselőik nálam végleg betették a kaput. Figyu Carl, ők alapjában véve éppen azért olyanok, amilyenek, mert magyarok. Nem ismered fel a közös vonásokat? De itt közben alakult egy önálló ország, aminek már a rendszerváltás előtt is volt múltja, és igen, a trianoni határokon belül. Azóta pedig próbáljuk itt közös erővel együtt és egymás ellen irányítgatni a tutajt, még ha ez néha nagyon nem is látszik. Sajnálom kiderült: ők idegenek az itteniekhez képest. A mostanában történtek után pedig már semmi közöm hozzájuk. Aki eddig a barátom volt, az az is marad, slussz.
Előzmény: carl solomon (414)
H-turul Creative Commons License 2004.12.09 0 0 424
Öcsibogyó!

Kiskomázni csak azt, akinél legaláb 10-15 évvel idősebb vagy. Márpedig a beírásaid alapján egy 15 éves frusztrált, hormongyötört kamasz szintjén rekedtél meg.

Igazán kedves tőled, hogy PÜNKT TE (akit ugyebár annyi szőőőőőrnyű sérelem ért részünkről) nem fogsz lőccsel vadászni a magyar kocsikra. Ámbár talán nyugodtabb lennék, ha pl. Porosz Tag testvérednek felhívtad volna a figyelmét, hogy a mérhetetlen tahóságon túlmenően még az üzletmenetnek sem tesz jót, ha egy kocsmáros per hiszti kitiltja a legjobban fizető vendégeket.
Édes piciagyú gyermekem, vár tőled köszönetet a Kozarek, én beérném annyival, ha cimboráiddal együtt csak fele intenzitással pörögnétek, és kissé választékosabb modorban folyna az anyázás.
Ami pedig a jövőbeni erdélyi fogadtatásomat illeti, ki nem szarja le a hőbörgéseteket? Ha a rokonok netán a kulturált eszmecsere szintjén túlmenően tennének megjegyzéseket (a valószínűsége kb. zérus) akkor két nap múlva már a horvát tengerparton fogom áztatni a lábam. Persze, a rokon kislányt nem fogom elzavarni a házamból, nyugodtan maradhat amíg megkapja az állampolgárságot (még kb. 3-4 hónap) sőt még azután is, ameddig szüksége lesz arra a lakrészre.
Előzmény: cronicle (356)
Makulata Creative Commons License 2004.12.09 0 0 423
"Magyar állampolgárokat nem szolgálunk ki!!!"

Errõl nagyapám - Zsombolya utolsó sváb jegyzõje - kedvenc "nem szolgálok ki" anekdtótája jut csak eszembe a 100 évvel ezelõtti, akkor még multikulti Zsombolyáról:

Megérkezett az elsõ fagylaltgép Zsombolyára, néhány nappal késõbb Kohn,
a szatócs kiteszi a táblát: "Fagylalt olcsón kapható!". Másnap mégegy
táblát tesz az fagylaltos tábla alá Kohn: "Zsidót nem szolgálok ki!"

Arra jár éppen Grün, a cserepes, oszt mérgesen bemegy Kohn szatócsboltjába:
- Te Kohn, moncsak, ménem szógász te ki engem, mi?
- Moncsak, Grün, kóstótad te mánaz én fagylaltomat?
Fényfia Creative Commons License 2004.12.09 0 0 422

Szóval szerinted helyes, hogy a mostani emberek "nem vevők" trianonra, a határon túli magyarok problémáira, a magyar kultúrára, a történelmünkre, a magyar nemzetre?

TAlán azért nem kérik őket számon, mert nem is a többség látja úgy, mint írod?  :)

Előzmény: carl solomon (412)
cronicle Creative Commons License 2004.12.09 0 0 421
  Székely vagyok...
Előzmény: things (415)
www.arvai.hu Creative Commons License 2004.12.09 0 0 420
Miért csak a székelyek? Erdélyben csak széki magyar él? Partium nem létező fogalom? A Kalotaszegiek, a Szilágyságban élő nem számítanak? Menjenek a picsába a csángó is, nem? Ők úgy is csak úgy elcsángáltak tőlünk. És az Ukrajnában élők? Menjenek ők is picsába ha morcosak. Mindenki menjen a picsába! Ez így demokratikus. Így igazságos.
Előzmény: things (406)
cronicle Creative Commons License 2004.12.09 0 0 419

  Jobb vagy, mint gondoltam!

  Kezdem hinni, hogy igaz amit irtál és ez rettenetes. Nem akarom elfogadni. Ugyanis ha egy nemzet ennyire hagyja a multját feledésbe merülni, az a nemzet nincs. Ergo... azok alapján amit irtál, s amit a szavazatok ill. ez a topic is bizonyit: ez a nemzet már csak darabjaiban él.. fogy... elfogy. Ezeréves álma teljesül szlávnak, germánnak, románnak:  egy szabad Kárpátmedence... Ezt jó, hogy egy nem-es irta le, mert ha én tettem volna,  azt monják rögtön, hogy búsmagyar vagyok.

Előzmény: carl solomon (412)
tvonitu Creative Commons License 2004.12.09 0 0 418
Hogy lehetséges, hogy a burgenlandi magyarok nem tiltakoznak és nem akarják beverni a magyar autók ablakát?
things Creative Commons License 2004.12.09 0 0 417
Kösz, és kuss, ha lehet.
Előzmény: Vámpír (411)
things Creative Commons License 2004.12.09 0 0 416
Köszi!
Előzmény: EdgE (410)
things Creative Commons License 2004.12.09 0 0 415

Ez nekem volt cimezve

 

Nem. Láttad a címet? akkor nem dumálj!

 

.Vajon merne ilyent irni pl. egy zsidóról?!

 

Naná!!!! Ha megvan az okom.

 

Én nem bántottam ezt az embert.. Ő a tolerancia hive a mai magyarországon.

 

én sem bántottalak! A másik mesélj nekem a toleranciáról! Érdelekel!

Előzmény: cronicle (409)
carl solomon Creative Commons License 2004.12.09 0 0 414
De, unjuk.
Viszont nem árt, ha minél többen látják, hogy kikkel is akartunk mi valójában közösülni. Hadd tapasztalják meg idejekorán milyen is az a családon belüli erőszak.
Előzmény: ecinereb (408)
Wic Creative Commons License 2004.12.09 0 0 413

De ne várj túl sokat, ha megyek, nagyon bamba leszek a sok patikaszartól.

 

nem baj, iszol rá, és el van intézve ;)

Előzmény: H-turul (403)
carl solomon Creative Commons License 2004.12.09 0 0 412
Nem jó a megközelítésed. Én a határon túli pszihotikusok szemszögét vizsgálgattam, félig- meddig orvosilag.
Őket ültette fel egy Patrubány nevű felelőtlen.
Ők voltak azok, akik tájékozatlanságból, tudatlanságból elhitték, hogy Magyarországon az emberek jelentős része vevő még ma is erre a trianonos, magyarkodós, nemzetieschkedő maszlagra. Holott már régen nem.
Aki egy kicsit is nyitott szemmel jár, az láthatja, láthatta. A nagy többség (szvsz megvan az 80%- nál is több) tesz Trianonra, nem érdekli. A határon túli magyarok sem érdekelnek komolyabban senkit. Sokan még azt se tudják hogy vannak. Romániába nem nagyon szeretnek menni, ami érthető is. Ép eszű ember józanul nem várhatja el, hogy ez a nagy többség valami hagymázas múltbéli nosztalgiára hivatkozva máról holnapra keblére öleljen számára teljesen idegen milliókat.
Az kellett volna tisztábban lásson, aki mindezt figyelmen kívűl hagyta.
Őt, őket tessék számonkérni.
Ez miért nem történik meg?
Előzmény: Fényfia (407)
Vámpír Creative Commons License 2004.12.09 0 0 411
Ha a székelyek a picsába, akkor a te fajtád meg valahová oda a közel-keletre ballagjon el... Magyar vagy te egyáltalán, hogy ilyet le bírsz írni? :(
Előzmény: things (406)
EdgE Creative Commons License 2004.12.09 0 0 410
"A székelyek elmennek a pics..ba!!!!"

Gratulálok! IQ-light!
Előzmény: things (406)
cronicle Creative Commons License 2004.12.09 0 0 409
   ... A székelyek elmennek a pics..ba!!!! - Jellemző vélemény. Kedves topicosok, mit szóltok ehhez!? Ez nekem volt cimezve. Én nem bántottam ezt az embert.. Ő a tolerancia hive a mai magyarországon. Vajon merne ilyent irni pl. egy zsidóról?!
Előzmény: things (406)
ecinereb Creative Commons License 2004.12.09 0 0 408
Még tudtok egymásnak mit mondani? Nem unjátok?
Fényfia Creative Commons License 2004.12.09 0 0 407

A történeted ott bukik meg, hogy nem áttelepülésről szólt a dolog, hanem arról, hogy kötelezzük az ogy.-t, hogy alkosson tv.-t arról, milyen könnyített feltételekkel kaphasson a határon túli magyar magyar áp.-ot.

 

Senki nem mondta, hogy itt milyen nagyon jó, nem csalogatta senki ide őket.

 

Láss tisztábban.

Előzmény: carl solomon (397)
things Creative Commons License 2004.12.09 0 0 406

A székelyek elmennek a pics..ba!!!!

Morcosak, hogy nem kaptak útlevelet, meg a m.állampolgárságot!

Akkor kapják a csüngölöst!

Nahát! 

cronicle Creative Commons License 2004.12.09 0 0 405
  Igy látod?
Előzmény: carl solomon (404)
carl solomon Creative Commons License 2004.12.09 0 0 404
Egyéb, érdemben?
Előzmény: cronicle (402)
H-turul Creative Commons License 2004.12.09 0 0 403
Háááát...

Tudja a franc. Nincs kizárva, hogy egy -másfél órára benézek.
De ne várj túl sokat, ha megyek, nagyon bamba leszek a sok patikaszartól.
Előzmény: tavir (352)
cronicle Creative Commons License 2004.12.09 0 0 402
   Felhivnám a figyelmedet, ez felnötteknek való topic, nem hülyegyerekeknek... Hol szorúttt beléd te ennyi humor, azannyát!!
Előzmény: carl solomon (397)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!