Keresés

Részletes keresés

iszugyi Creative Commons License 2007.05.21 0 0 1000
Ne hogy összetörd magad, az elsöre a válasz: sehogy; a másodikra: 15 cm.
Előzmény: iszugyi (999)
iszugyi Creative Commons License 2007.05.21 0 0 999
Mmormota a társalgásunk ott szakadt félbe, hogy nem tudtál megválaszolni, hogyan tud egy 1A kicsi hidrogén atom több ezer A hullámhosszú fényt korpuszkulárisan kibocsátani és mekkora útkülönbségnek felel meg 100 m esés után a G(Newton) 1.5 ezreléknyi bizonytalansága!

Előzmény: iszugyi (998)
iszugyi Creative Commons License 2007.05.21 0 0 998
Na jó, belátom, téged már nem lehet megtanítani semmi újra!
Előzmény: mmormota (997)
mmormota Creative Commons License 2007.05.21 0 0 997
Semmit se. Korábban próbáltam veled társalogni, de te write only imamalom üzemmódban vagy.  
Előzmény: iszugyi (995)
iszugyi Creative Commons License 2007.05.21 0 0 996
Éter nem létezik, de kozmikus háttérsugárzás mindenhol létezik, és ezen kívül az Univerzum minden cm^3-re kb. 330 neutrínót tartalmaz, amik hömérséklete T = 1054 K. Elég ez arra mi helyettesíti az étert?
iszugyi Creative Commons License 2007.05.21 0 0 995
Mmormota, mit szólsz ahhoz, hogy 'virtuális részecskék' nem léteznek?
Előzmény: iszugyi (994)
iszugyi Creative Commons License 2007.05.21 0 0 994
Mmormota, és mi köze van ennek a fizikához?
Előzmény: iszugyi (993)
iszugyi Creative Commons License 2007.05.21 0 0 993

Mmormota: "A virtuális részecskékkel valódi részecskék kölcsönhatásait írják le. Ezekben a kölcsönhatásokban csak a valódi részecskék egymáshoz viszonyitott sebessége számít, és bármely inerciarendszerben felírva ugyanolyan."

 

Na bzd meg, ez jól meg aszontad!

Előzmény: mmormota (991)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.21 0 0 992
Igen, de nem a valóságban nem létező, üres térnek tekintett valódi vákuumot...

A fizikainak titulált létező, kísérletileg igazoltan virtuális részecskeözönben „úszó” vákuumra gondoltam.
Ha ezek a müonok mozgásállapotát pl.: képesek módosítani, akkor miért ne lehetne olyan kísérleti elrendezést kialakítani, ahol detektálható a müonok és a virtuális részecskék egymáshoz viszonyított sebessége?
Előzmény: Olme (990)
mmormota Creative Commons License 2007.05.21 0 0 991

Bármilyen izolált helyen lehet-e a fizikai vákumban keletkező virtuális részecskepárok viselkedéséből a mérőhely mozgásállapotára következtetni?

 

Nem lehet. A virtuális részecskékkel valódi részecskék kölcsönhatásait írják le. Ezekben a kölcsönhatásokban csak a valódi részecskék egymáshoz viszonyitott sebessége számít, és bármely inerciarendszerben felírva ugyanolyan.

Előzmény: Törölt nick (982)
Olme Creative Commons License 2007.05.21 0 0 990

laszilo, én valahogy azt hámozom ki abból amit mondasz, hogy Te a vákuumot szertenéd valami viszonyítási pontnak beállítani...de végülis a téridő nem az? Vagy félreértelek?

iszugyi Creative Commons License 2007.05.21 0 0 989
Különben nem volt nehéz napom.

Másfél órát teniszeztem, jót bekajáltam, egy órát aludtam is, idöközben ide-oda jókedvvel beleszóltam a 'Tudományba'.

Előzmény: iszugyi (988)
iszugyi Creative Commons License 2007.05.21 0 0 988
Rólad jobb ha nem is szólok!
Előzmény: NevemTeve (987)
NevemTeve Creative Commons License 2007.05.21 0 0 987
Meg hát! Most menj, relaxálj egy kicsit, nehéz napod volt, pihenned kell.
Előzmény: iszugyi (985)
iszugyi Creative Commons License 2007.05.21 0 0 986
Mmormota, az ormotlanság géniusz talentumja 'megértette' a specrelt, csak éppen azt nem tudja, mi köze van a fizikához!
Előzmény: iszugyi (985)
iszugyi Creative Commons License 2007.05.21 0 0 985

Mmormota: "Csak hát a specrel modellt egyszerűsége ellenére egy csomó ember nem képes megérteni. Ezek egy része azt sem képes megérteni, hogy ez nem a modell hibája..."

 

Igazában a specrel modell hibája az, hogy ez nem képes a klasszikus fizikát általánosítani. Ez megmond mindent!

Előzmény: mmormota (979)
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.21 0 0 984
Nem ér visszakérdezni! :-)
Legfeljebb, ha elmondod mit értesz a vákuum relatív "formáján".
Előzmény: Olme (983)
Olme Creative Commons License 2007.05.21 0 0 983
laszilo, jól veszem ki, hogy Te a vákuum realtív 'formájára' kérdezel rá? Vagy nem?
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.21 0 0 982
Már felvetettem, de lényegi válasz nem lévén megpróbálom újra.

Függetlenül attól, hogy a specrel, Maxwell-egyenletek, vagy bármilyen más matematikai leírás megkövetel-e egy mindenhol jelenlévő viszonyítási alapot, megnézhetjük azt is, hogy létezik-e ilyen?
Ha igen, akkor ezek a formulák legfeljebb az univerzumok közötti igazi vákuumban érvényesek ebben a megközelítésben.

Felvetés:
Betöltheti-e a viszonyítási alap szerepét maga a fizikai vákuum?
Bármilyen izolált helyen lehet-e a fizikai vákumban keletkező virtuális részecskepárok viselkedéséből a mérőhely mozgásállapotára következtetni?
NevemTeve Creative Commons License 2007.05.19 0 0 981
A "megmondta" kifejezés nem elég tudományos... precízebb azt mondani, hogy a jelenleg használt modellben nem szerepel (mert nincs rá szükség) olyan komponens, hogy a 'fény hordozó közege'...
Előzmény: Olme (978)
Olme Creative Commons License 2007.05.19 0 0 980

Olvastam egyébként egy ilyen érdekességet, hogy egyesek szerint a graviáció is a testek középpontja felé történő éteráramlás...

De ha már itt tartunk, végülis a gravitáció tényleg ilyen rendszerváltozás...nem áramlás, de hasonló dolog

mmormota Creative Commons License 2007.05.19 0 0 979

Csak hát a specrel modellt egyszerűsége ellenére egy csomó ember nem képes megérteni. Ezek egy része azt sem képes megérteni, hogy ez nem a modell hibája... :-)

 

Ők aztán nekiállnak új fizikát építeni. Mivel rendszerint matematikai antitalentumok (azért nem értik a specrelt), az eredményeik "érdekesek". Egy csomót ezek közül megtalálhatsz a "Zöldségbolt" topicban.

Előzmény: Olme (978)
Olme Creative Commons License 2007.05.19 0 0 978

Üdvözlet!

Ha én még nem vagyok nagyon lemaradva(de valószínűleg igen), akkor úgy tudom hogy az éter azon viszonyítási rendszer(világegyetemet egészében kitöltő "híg" anyag), melyhez képest a fény mint hullám és mint részecske 'c'-vel mozog. De már 102 két éve van annak, hogy Einstein megmondta, az éter egyszerűen értelmetlen, ugyanis olyan viszonyítási rendszer, mint amilyen ez, egyszerűen fölösleges - természetesen csak itt a fénynél. Ezért nem értem a topik kérdését, de szóljatok, ha tényleg le vagyok maradva:)

Zsora Creative Commons License 2006.12.07 0 0 977

Khm... Csak középszintű végzettségem van, ill. ennek megfelelő tudásszint. (Azaz annál azért némileg több, mert 2 félévet már lehúztam műszaki főiskolán...)

Most kezdtem csak el mélyebben belevetni magam a fizikába, de még nagyon az elején vagyok, sokat kell még tanulnom.

 

Egyébként a részecskéket nem röpködő söréteknek képzelem, hanem hullámjelenségek közötti eseményeknek ill. állóhullámoknak. Persze ez a feltételezés is csak egy modell, nem pedig a valóság...

Mivel az ismereteim elég hiányosak, ebbe most nem akarok belemenni. Majd ha eljutottam egy megfelelő szintre... Akkor már talán össze tudok valamit rakni a mozaikokból.

Addigis felteszek ilyen hülye kérdéseket, amiket laikusok szoktak. :-)

Előzmény: Gézoo (975)
mmormota Creative Commons License 2006.12.07 0 0 976

Mozgó pozitív töltések is létrehoznak mágneses teret. A semleges neutronok nem (spinjük viszont van, de ennek mibenléte teljesen érthetetlen vantummechanika nélkül).

 

A fény maga elektromágneses hullámjelenség. A foton a kvantummechanika fogalma, és tapasztalatom szerint a kvantummechanika minimális ismerete nélkül csak félreérteni lehet. Az laikus kép valamiféle repülő sörét, de ez teljesen és alapjában téves és megtévesztő elképzelés.

A fénysugár nem hoz létre statikus mágneses teret.

Előzmény: Zsora (974)
Gézoo Creative Commons License 2006.12.07 0 0 975

Szia!

 

  Megkérdezhetem, hogy hanyadikos vagy?

 

(  Csupán azért, hogy a Te nyelvezeteden fogalmazva válaszolhassak..)

Előzmény: Zsora (974)
Zsora Creative Commons License 2006.12.07 0 0 974

Bár (látszólag) nem tartozik szorosan az éter témához, de azért megkérdezem:

Az elekronok áramlása ugyebár mágneses teret hoz létre. És a pozitív töltéseké, mint pl. a proton? Vagy más részecskéké, mint a neutron vagy a foton?

muallim Creative Commons License 2006.05.12 0 0 973
az nem antigrav modell.
Előzmény: TEODOR (795)
habár Creative Commons License 2006.05.02 0 0 972
De ha arról van szó, hogy valaki az ismeretei, kompetenciája felett megláthat valamit, pontosabban ráérezhet, akkor én arról következőt mondanám:

- A fizika tele van olyan, történetileg kialakult, (egyébként helyes eredményt adó) képlettel, amelyet már mindenki megszokott, de amelyek nem jól türözik a folyamat lényegét- és ezért tévesen interpretálhatók.
Az egyik ilyen példa: a (NEWTON) gravitációs gyorsulási képlet.
Sajnálom, de

a=4(Pi)/3*G*(ró)*r m/s^2

formában jobban használható, lineáris, vektoriális, nincs benne nulla oszthatóság, és a sűrűséggel interpretálható.

Ez olyasmi, mint a geo, és a heliócentrikus világképp.
Mert mindkettő igaz, de az interpretáció-az utóbbira jobb.

És aki elkezdett kutakodni a szertehányt részecskék között- az kapott is Nóbel díjat (QED).


- Nem (csak) a fizika a hibás. A probléma a matematikában kezdődik.
Ott sem a világosabb, jobban átlátható strukturák a divatosak, hanem a történetileg kialakultak.
(erről a "Számoljunk egymással" topikban írtam).
Előzmény: habár (971)
habár Creative Commons License 2006.05.02 0 0 971
mmormota
Mindenesetre van érzékem a dolgokhoz, QED nélkül is. Amit realizálhatok adott probléma megoldásánál. Van probléma meglátó, és megoldó képességem, a képzetségemnek megfelelő szinten.

Hiszen például, én is- felszámoltam egy végtelen mennyiséget, (ahogy Feymann tette), amire magamtól jöttem rá ("osztás nullával" topik, gravitációs gyorsulás r=0 helyen)
Vannak jó meglátásaim, tapasztalatból tudom.
És végül vannak dolgok, amelyek nem a kvantummechanika szintjén vizsgálhatók.
Olyanokban, azon a szinten, abban a léptékben- lehetnek jó eredményeim.
Nemcsak nekem, bárkinek, aki azon a szinten kellőképpen felkészült.

Az a fontos, hogy mindig azon a szinten vizsgálódjak, amelyre képzetségem predesztinál.
Ez valóban nem az a témakör.
Előzmény: habár (967)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!