Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.12.07 0 0 1736
 Keserűség Erdélyben: fekete szalag a magyar zászlón, elmaradt a Himnusz a szentmisén 2004. december 7., kedd 18:302875 olvasás A Hargita megyei önkormányzat csalódottan vette tudomásul, hogy magyarországi testvérmegyéihez intézett korábbi kérése nem talált meghallgatásra. A megyei önkormányzat nyílt levélben fordul ismételten Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Jász-Nagykun-Szolnok, Pest, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Zala megyék közgyűléseihez. A Bunda Levente megyei önkormányzati elnök és a két alelnök által jegyzett levél Kányádi Sándor, Hargita megyei költő verssoraival kezdődik:

Nem kellünk mi testvér,
sem itten, sem ottan,
a nem-kellésekbe
beleszomorodtam.

Mi határon túli magyarok - fogalmaznak a Hargita megyeiek - elveszítettünk egy illúziót, azt, hogy saját magunkon kívül valakire is számíthatnánk.

A megyei önkormányzat elöljárói az elkövetkező hetek, hónapok tennivalói között említik a testvérmegyei kapcsolatok felülvizsgálatát azokkal a megyékkel, ahol a nem szavazatok voltak többségben.

Idézzük: „Azok, akik nyilvánosan biztattak a nemre, akik velünk riogatták a közösséget, akiknek szavai nyomán nincstelen, hazátlan, jöttment ingyenélőknek tűnhetünk, nem számíthatnak arra, hogy alkalomadtán testvérként, szívesen látott vendégként kezeljük őket” - olvasható a testvérmegyékhez intézett nyílt levélben.

A Hargita megyei önkormányzat ugyanakkor megköszöni az igen szavazóknak, hogy erőfeszítésük enyhíti a kudarc keserűségét.

Székelyföldön egyre több elkeseredett megnyilvánulásnak lehetünk tanúi. A gyergyószentmiklósi Szent Miklós napi körmeneten például hiányoztak a magyar lobogók, a templomban fekete szalagot tűztek a címeres magyar zászlóra, és először történt meg 1990 után ünnepi szentmisén, hogy nem hangzott el a magyar Himnusz.
sergiototta Creative Commons License 2004.12.07 0 0 1735
ezt, h a nemmel szavazók vagy nem szavazók menjenek oda, h gondolod?
most szembeköpték őket aztán meg menjenek ki oda hozzájuk?
lehet, h a "nem"-esekben nincs gerinc, de az ottaniakban van
könnyen csúnya vége lehetne, ha ott elkezdené valaki hirdetni, h Ő nemel szavazott
Előzmény: Savoya (1733)
Nick_Rivers Creative Commons License 2004.12.07 0 0 1734
"ha el se ment, legalább oda menjen el."


:-DDDDD
Előzmény: Savoya (1733)
Savoya Creative Commons License 2004.12.07 0 0 1733

Most nem szabad elengedni a külhoniakat, jeleznünk kell, még innkább megbecsülésünket.

javaslom, hogy aki tervez szabadságot télen (sielés) az valahol a "köryéke tegye. Ha igenel szavazott erősítse Őket, ha nemmel ismerje meg Őket, ha el se ment, legalább oda meje el.

Savoya Creative Commons License 2004.12.07 0 0 1732
Köszönettel, jó ezt hallani, hogy nem "oldal" dolga. És hogy azért a jobb oldal, ha mind elmegy akkor érvéyes és eredményes és IGEN. Nehéz szembesülés lehet, de nem vigasztaló érzés.
Előzmény: rich.mond (1725)
takacsi Creative Commons License 2004.12.07 0 0 1731
Nincs még egy ország, amelynek vezetői ennyi energiát fordítanának a nemzet tudatának felszámolására, mint a saját kormányunk. (Kik ezek?)

A Szabad Magyarországért Mozgalom a 2004. decemberi népszavazás előkészítését a nemzetellenes szellemi és lelki manipuláció látványos megnyilvánulásaként értékeli, amelynek nincsenek győztesei csak vesztesei.

A miniszterelnök és a kormány olyan, többszörösen törvénytelen szerepet játszott a népszavazási eredmény kialakításában, amihez hasonló minden más országban elképzelhetetlen, és főleg végigvihetetlen volna. Nincs még egy ország, amelynek vezetői ennyi energiát fordítanának a nemzet tudatának felszámolására, mint a saját kormányunk. (Kik ezek?)

Magyarország trianoni szétszaggatásával a külföldre szakadt magyarok magyar állampolgársága alkotmányosan soha nem szűnt - és nem is szűnhet - meg, mint ahogy a Szent Korona alkotmány érvénye sem. Amit a kormány tett, az csupán jogfosztási kísérlet volt áldemokratikus eszközökkel, amivel azonban a miniszterelnök és a kormánykoalíció maga jelölte ki az ellentmondás és ellenállás mértékét. (Jus resistendi et contradicendi)

Budapest, 2004. december 6.

Takács András
elnök
takacsi Creative Commons License 2004.12.07 0 0 1730
Megkésve, de elnézést kérek a bozgorozásért.

Most látom, hogy írod: igennel szavaztál.

Sok helyen vagyok, szűk idővel, nem tudok mindent nyomon követni...
Sajnálom.
Előzmény: rich.mond (1725)
mash Creative Commons License 2004.12.07 0 0 1729
Depl a kampányról beszél és nem a szavazásról
Előzmény: Qqberci (1728)
Qqberci Creative Commons License 2004.12.07 0 0 1728
"a NEM-esek nem kaptak pénzt, rendőrséget a nyakukra annál inkább"

Ezt azért kifejthetnéd egy kicsit részletesebben. Hol voltak rendõrök? Van esetleg valami dokumentumod is róla, vagy csak álmodsz? Honnan tudták elõre, hogy ki hogyan fog szavazni? Gondolatolvasók?
Előzmény: Törölt nick (1723)
Qqberci Creative Commons License 2004.12.07 0 0 1727
A "volna" sem egy történelmi kategória...
Előzmény: Törölt nick (1722)
GOUDALE Creative Commons License 2004.12.07 0 0 1726

Ketmillio alairo? En 320 ezerrol tudok.

Nem hinnem, hogy egy csomo jobboldali NEM-mel szavazott volna.

A prolit egyebkent elsosorban szellemi ertelemben ertettem. Aki "fizikailag" attol meg lehet egy buta falusi munkanelkuli.

Előzmény: rich.mond (1725)
rich.mond Creative Commons License 2004.12.07 0 0 1725

Jó dolog ez a prolizás...

 

Egy csomó baloldali igennel szavazott.Én is.És még sokan mások.Egy csomó jobboldali nem-el, vagy el sem ment.Hol van a kétmillió aláíró???

Nézzetek csak a "narancssárga" Hajdú-Biharra!(Észak-Alföld 48%)

Ja, és a falvakban is prolik laknak?

 

Szóval nem igazán a "prolikon" múlott. Nem az ún. baloldalon.Hanem az ún. jobboldalon, szavazóikon.

 

Sajnálom, hogy így alakult.

GOUDALE Creative Commons License 2004.12.07 0 0 1724

Egy ismerosomtol kaptam mailben.

Sajnos a sok NEM-mel szavazo primitiv proli miatt mi is meg leszunk belyegezve ha pl. Erdelyben jarunk :-(((((

 

Idezet:

 

"Meg a mult hetekben olvastam vagy hallottam valahol, es nagyon igaz, hogy ha nem tulnyomo lesz az "igen", akkor magyar rendszamu autoval ne lepjunk be Erdelybe, mert a romanok lekopnek, mint "ganej-magyart", az erdelyi magyarok és szekelyek pedig lekopnek ugyanazert, es joggal.

Gyergyoszentmikloson a vedoszent Miklos bucsu napjan a hivek megkertek az esperest, hogy a templomrol vegye le a piros-feher-zold zaszlot es amig ez a helyzet meg nem oldodik, nem eneklik tobbe a magyar himnuszt (jjjaaajjjjjjj!).

Nem hasznaljak tobbe az anyaorszag kifejezest, és olyan testvereknek tekintenek bennunket, mint Abel tekinthette volna Kaint. Sokan visszakuldik a Magyar Igazolvanyukat és meguzentek csotany- Gyurcsanynak, hogy nem kell nekik semmilyen nemzeti csomag, mert ok nem koldusok.

Az errol hirt ado level vege: " A szekely tovabbra is kitarja elottetek a kapujat, es lehet, hogy egyesek eszre sem veszik a valtozast, de a szivekben valami bezarult."

Es nem lehet kibuvot talalni. Szegyen lenne az onmentegetes is. Az igen szavazatommal is "anyag-orszagi"

lettem."

Qqberci Creative Commons License 2004.12.07 0 0 1721

Akkor szerinted ha összegyűjtök 200.000 aláírást, akkor kérhetek állami támogatást?

 

Nem, ez nem központilag indított népszavazás volt, ezért kellettek az aláírások.

Előzmény: Törölt nick (1718)
Qqberci Creative Commons License 2004.12.07 0 0 1720
A szavazásban olyan sincs, hogy "úgy értettem".
Előzmény: Törölt nick (1717)
Qqberci Creative Commons License 2004.12.07 0 0 1716

Nahát, ugyan miből?

 

Hát bizony erről előbb kellett vona gondolkodni.

 

A kormány adott pénzt rá?

 

Miért adott volna? Ők akarták a szavazást? Szerintem az érdektelenségbe fulladó "népi kezdeményezésű" szavazások költségeit ki kellene fizetteni a kezdeményezővel.

 

Az Eu-szavazás Svédországban központilag indított szavazás volt. A kormány indította, a kormány adta rá a pénzt.

Előzmény: Törölt nick (1713)
Qqberci Creative Commons License 2004.12.07 0 0 1715
Te mondtad, hogy IGEN_de (1706)...
Előzmény: Törölt nick (1712)
Qqberci Creative Commons License 2004.12.07 0 0 1710
Talán a kérdések feltevőinek kellett volna hirdetniük az igét...
Előzmény: Törölt nick (1708)
Qqberci Creative Commons License 2004.12.07 0 0 1709
Csakhogy a szavazócédulkán nem volt olyan rovat, hogy "igen_de"...
Előzmény: Törölt nick (1706)
mash Creative Commons License 2004.12.07 0 0 1707
ezaz, amit képtelenek felfogni!
Előzmény: Törölt nick (1706)
mash Creative Commons License 2004.12.07 0 0 1705

bocs ha megbántottalak volna, de nekem, aki a NEM-re szavazott vagy nem ment el az komcsi kategória

ilyen marha vagyok én

Előzmény: Bluenose (1702)
mash Creative Commons License 2004.12.07 0 0 1704

nem ugrunk semmibe

hanem felhatalmázást adunk, hogy a parlamentbe ülő okoská HOZZANAK egy lehetőleg jó törvényt

 

én se adnék választó jogot annak, aki nem él itt életvitelszerűen

igaz ezt kibaszott nehéz ellenőrizni

 

és azért ne mond, hogy magyar igazolvány olyan, mint egy útlevél

az útlevél lényege lenne, hogy akadálynélkül léphessenek magyar földre és az EU más országaiba is kevsebb szopatással

 

nem tudom, hogyan állítják össze a szavazó listát, amit lakó körzetenkét adnak le

talán a lakcímnyilvántartásból nyomtatják ki?

 

talán saját ingatlanhoz kellene kötni a szavazást?

nem tudom

 

de biztosan megoldható!

 

Előzmény: Bluenose (1701)
123IV5 Creative Commons License 2004.12.07 0 0 1703

Persze, ugorjunk.

Viktorunk meg importál pár százezer szavazót magának.

 

Szerencsétlenek.

Előzmény: Bluenose (1701)
Bluenose Creative Commons License 2004.12.07 0 0 1702
Soha nem szavaztam még se a Munkáspártra se a szadeszre se a maszopra. És részt vettem már 3 választáson. Talán a komcsizást hanyagoljuk.
Előzmény: mash (1699)
Bluenose Creative Commons License 2004.12.07 0 0 1701

Ember abból indulok ki amit TE és MABI megnevezett.

Ez a konklúziója a tanulmánynak:

 

 

 

Az előnyök és a hátrányok számbavétele és összehasonlítása a rendelkezésre álló ismeretek alapján nagy kockázatot rejt, és az egyenleg kellő pontossággal ma nem kalkulálható. A gazdasági és társadalmi folyamatok időben elhúzódottan, több esztendő alatt, fokozatosan jelennek meg.  

 

Ez szerinted érv az igen mellett?????????Ugorjunk bele egy teljesen bizonytalan dologba????

Előzmény: mash (1699)
Bluenose Creative Commons License 2004.12.07 0 0 1700

Mabi asszem a Kereskedelmi és Iparkamara tanulmányára hivatkozással megint lőttél egy írtózatosan nagy öngólt.

 

Ez már a harmadik egyébként.

Előzmény: Bluenose (1698)
mash Creative Commons License 2004.12.07 0 0 1699

te jó komcsi módjára mindig csak a negatívumokat nézed, soha a pozítivakat

az egyenlge két oldala van

követel és tartozik

 

valamint egy fikcióból indultok ki, hogy mindenki megindul Erdélyből Magyarországra

Előzmény: Bluenose (1696)
Bluenose Creative Commons License 2004.12.07 0 0 1698

Tehát amire hivatkozol abban ez is benne van:

 

A kettős állampolgárság bevezetése egyúttal:

 

növelheti az államháztartás kiadásait

a munkanélküliséget

a kiadások növekedése esetén az állami elvonást, így az adókat

    Továbbá csökkentheti a bérnövekedési dinamikát

     nem kiszámítható terhet jelenthet a magyar egészségügy és szociális ellátó rendszerre

    előre nem látható hatással lehet a fogyasztás és beruházás szerkezetére

     

    Ezek rendkívűl súlyos érvek a nem mellett.

    mash Creative Commons License 2004.12.07 0 0 1697

    ez aza  20 milliárd, amit még a komcsik kötöttek (már mint a szerződést) a hatvanas években???

     

    5évente fel lehet bontani

    legközelebb azthiszem 2006-ban

    de erről ha miden igaz dec.6.-án kellett volna tárgyalni a koszos románokkal

    a minisztériumi előterjesztés/tanulmány mr szeptemberben kész volt

    de kicsit elhúzták

    mondjuk véletelnül dec.6.-ig! :)

    Előzmény: Bluenose (1690)
    Bluenose Creative Commons License 2004.12.07 0 0 1696

    Olvastam. Alapvető probléma hogy ma Magyarországon 35000 a szabad munkahely.

     

    Legfontosabb megállapításaink a vállalkozók szempontjából a követezőek:

    Makrogazdasági összefüggésekben a kettős állampolgárság esetleges bevezetése egyik oldalról növelheti az államháztartás bevételeit a munkaerő-piaci kínálatot a legális foglalkoztatást egyes ágazatok túlélési esélyeit a magyar gazdaság versenyképességét a GDP növekedését. A kettős állampolgárság bevezetése egyúttal növelheti az államháztartás kiadásait a munkanélküliséget a kiadások növekedése esetén az állami elvonást, így az adókat Továbbá csökkentheti a bérnövekedési dinamikát nem kiszámítható terhet jelenthet a magyar egészségügy és szociális ellátó rendszerre előre nem látható hatással lehet a fogyasztás és beruházás szerkezetére De be is vágom neked ide a 2-3 és harmadik pontot is olvasd el. Ugyanis azok kifejezetten negatívak.

    Előzmény: mash (1692)

    Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!