Keresés

Részletes keresés

Zimizumi Creative Commons License 2009.04.20 0 0 7151
hehe, négy évesen ez már időszerű :-) az udvarért picit irigyellek (a rendben tartásért már nem annyira). ti nem költöztök?

enyimkicsi (3 és fél) énekelget: szex, szex, szex...
nagy (7): jaj, ne énekeld már ezt, azt sem tudod, hogy mit jelent ez a szó, hogy szex. - töpreng, majd hozzáteszi - igaz, én sem nagyon értem.
anya: diszkréten fetreng a röhögéstől

nálunk nyugi van. várom a hétvégét és számolgatom, mennyit hagyhatok a könyvhéten. :-)
Előzmény: Pipacsvirág14 (7150)
Pipacsvirág14 Creative Commons License 2009.04.20 0 0 7150

Sokáig tartó száműzetésemből visszatértem, megjavították a gépem:))))

Jaaaj, de nehéz volt net nélkül. Nem is gondoltam volna, hogy ennyire rászoktam (nem csak fórumozni, infot keresni stb.)

 

Pp, a levelezőrendszerem régi adatai még nincsenek visszaállítva, írjál egy mailt lsz, ohgy mi újság veletek, sikerült-e a lakás tényleg stb.

 

És a többiekkel mi újság?

Petim nő, mint a gomba, élvezzük a kertet (izé, udvart:), persze a fűnyíró is most mondta be az unalmast, nehogy könnyű legyen az élet, minden elromlott, ami elromolhat egy háztartásban, a gazdasági válság elért minket, de majd csak lesz kifelé is ebből...

 

Fiam készül az életre: egyik reggel útban az ovi felé megkérdezte, hogy "ANya, mit jelent az, hogy megcsalja a feleségét?"

hodográf Creative Commons License 2009.03.31 0 0 7149
:))))))))
Előzmény: pataporc (7146)
kockasfulunyul Creative Commons License 2009.03.31 0 0 7148
Hurrá! :-)
Előzmény: pataporc (7146)
rollller Creative Commons License 2009.03.31 0 0 7147
na emiatt neztem be, tokjo pp:)
Előzmény: pataporc (7146)
pataporc Creative Commons License 2009.03.31 0 0 7146
Köszi mindenkinek, a cserepartnerünk is rábólintott az ügyre. :)
Ha minden igaz, májusban már máshol lakunk!
Zimizumi Creative Commons License 2009.03.31 0 0 7145
innen is mennek a drukkok!
Előzmény: pataporc (7143)
Pipacsvirág14 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 7144

Drukk, drukk!!!

Reggel küldtem mailt.

Előzmény: pataporc (7143)
pataporc Creative Commons License 2009.03.30 0 0 7143
Csajok,
drukkoljatok nagyon, úgy tűnik, hogy megoldódik a lakásgondunk... holnap jön a delikvens megnézni a cserealapot (önkormányzati lakáscsere), ha megfelel neki, akkor sínen vagyunk... szurkoljatok nekünk holnap!! (én már láttam az övét, tökéletes lenne nekünk!)
pataporc Creative Commons License 2009.03.22 0 0 7141
Szia,
kedves vagy, már én is akartam érdeklődni felőled. :)
Megvagyunk, nehezen (ha gondolod, magánban mesélek).
És ti egy kicsit bővebben? :)
Előzmény: Pipacsvirág14 (7140)
Pipacsvirág14 Creative Commons License 2009.03.22 0 0 7140
Hahó, hahó! Jár még erre valaki?

Pp igen régen jelentkezett. Meg vagy még?

Felénk semmi különös újság, Peti gyűri az ovit, szeretjük, én gyűröm a sulit, szeretem:), és töretlenül várom a tavaszt!!!
Elegem van a fűtésből (leginkább a fűtésszámlából, a favágásból és társaiból), napsütést és meleget szeretnék!
És válság végét (hah) és mindenféle pozitiv dolgokat:)
Zimizumi Creative Commons License 2009.03.09 0 0 7139

Cöge, megvan még a 20-od, kereslek. Ez a hétvége jó, vagy utána kettővel.

A sulikereséshez kitartás! Tavaly ilyenkor én is zombi voltam, mert egyszerre kerestem sulit, ovit és lakást. És vicc, de már kérdezte a gyerek, hogy negyedik után mi lesz, marad-e a suliban.... hátizé, azt hittem, hogy egy darabig hátradőlhetek.

Előzmény: Coge (7138)
Coge Creative Commons License 2009.03.08 0 0 7138
(ja, ha pozitívat akarsz hallani, akkor legyen 2 hét múlva ;-))), jelenleg az egyedülanyaság+karrier témában hullámvölgyben vagyok - mondjuk ennek nagyrészt az iskolaválasztás dolog is az oka, asszem :-)
Előzmény: Zimizumi (7136)
Coge Creative Commons License 2009.03.08 0 0 7137

Zimi,

a hét káosz (2 héttel eltolták a transzferünket, így pénteken van a nagy nap), de hétvége gyerekmentes, nektek milyen?

Egyeztessünk, a huszasom még ha megvan neked, az (is) megmaradt.

Előzmény: Zimizumi (7136)
Zimizumi Creative Commons License 2009.03.05 0 0 7136

:-))

 

Cöge, jelzem, hogy szeretnék veled irl beszélgetni egyet. mindenféle szakmai kihívások keringenek a fejem körül és nagyon tipródom, mennyit vállalhatok be belőle. kíváncsi lennék a tapasztalataidra.

Előzmény: Coge (7135)
Coge Creative Commons License 2009.03.04 0 0 7135

Csajok, mi újság?

Miután lekattantunk a közös ktsg. elszámolásomról, írhatnátok, hogy kivel mi van...

Maggancs, lábad pl?

Zimizumi Creative Commons License 2009.03.02 0 0 7134

Cöge, én csak egyetlen objektív akadályt látok ebben a lobbiban: milyen mérőszám alapján fogják meghatározni a költség leosztásának arányait. Egyetlen közös képviselő sem fog egy dinamikusan változó dolgot (mint mondjuk a lakók száma) alapul venni, mert hülye lesz felvállalni ennek a követését.

Arról nem is beszélve, hogy magyar ember mindig meg fogja találni az utat, hogy bebizonyítsa, h a zsúfolt lakás tulajdonképpen üresen áll.

 

nálunk semmi újság, amit nyugodtan számíthatunk jó hírnek is. főállásban várom a tavaszt, mert a zsigereimben érzem, hogy valami változást hoz (pozitívat persze). :-)

Előzmény: Coge (7133)
Coge Creative Commons License 2009.03.01 0 0 7133

Akár le is zárhatjuk ezt a meddő vitát ;-), nem, nem azért lakok nagyban mert gazdagabb vagyok mindenkinél a házban, hanem

1) mert én úgy gondolom, hogy nem egészséges a 6,5 évesemmel 1 hálószobában élni sem neki, sem nekem. És eme elvem miatt hajlandó vagyok összehúzni a nadrágszíjat, igen, de nem szeretnék indokolatlanul többet fizetni azoknál, akik pl. harmadmagukkal (akikből 1 neadjisten pelenkás) laknak a házban. Ugyanannyit igen, azt hajlandó vagyok (mert olyan megoldás úgysincs, ami teljesen igazságos, de értékelném, ha legalább közelítenénk felé...)

2) 2 db nagy lakás a maradt a végére, szóval abból lehett választani.

 

Amúgy sokan hasonlóan gondolkodnak, úgyhogy még esélyt is látok...

Majd a végén tőmondatban beszámolok. 

Előzmény: Törölt nick (7132)
Coge Creative Commons License 2009.03.01 0 0 7131

hmmm...nézőpont kérdése, hogy mihez arányítjuk ;-)

 

Előzmény: Törölt nick (7130)
rollller Creative Commons License 2009.02.23 0 0 7129
oh, ez irigylesre melto rutin, foleg, h nem is tudtal a meglepetespartirol;)
Előzmény: Coge (7128)
Coge Creative Commons License 2009.02.23 0 0 7128

Oh, azért ennyi rutin van bennem ;-)

Előre kivettem szabit ÉS leadtam a laptopomat újrahúzatni az IT-ra...

Azért sajna a telefonom nálam volt, de mondtam a főnökömnek, hogy rosszul vagyok, úgyhogy ne sokat szóljanak hozzám ;-)

Előzmény: rollller (7126)
Coge Creative Commons License 2009.02.23 0 0 7127

Én nem mondtam olyat, hogy nem fizetek a liftért, Te! :-P

És nálunk amúgy pont, hogy nem arányos a méret/lakók száma, a kislakásban laknak pelenkás gyerekkel 3-an, mi meg ugye Lizával másfelen a nagyban. Szóval te csak ne lobbizz ellenem :-P

Előzmény: rollller (7125)
rollller Creative Commons License 2009.02.23 0 0 7126
es dolgoznod be kellett menni? vagy sikerult szabadsagra menekulnod?:) kepeket meg csak igergeszt ugy latom:)
Előzmény: Coge (7123)
rollller Creative Commons License 2009.02.23 0 0 7125
off, de sztem nem jo irany tarsashazilag ez a nem fizetek liftet, mert az elson lakom, ez ugyanolyan, hogy nem fizetek be a kerti jatszoterre, mert nincsenek gyerekeim hozzaallassal egyenerteku (csak aztan nehogy bevasarlaskor hasznalni merd, ahogy a nemfizetokhoz vendegsegbe erkezo kisgyerekes csalad gyerekei se mereszeljenek kimenni a jatszoterre) - az van, h egy olyan erteku hazban elsz, aminek van liftje, es mikor eladod, az is a lakas ertekehez fog tartozni, amugy a fizetes / lakas pont annyira igazsagtalan, mint a fizetes / terulet, de muszaj valahogy meghatarozni, es valljuk be, a lakok szama nagy altalanossagban aranyos a lakasmerettel
Előzmény: Coge (7122)
Lucilla Creative Commons License 2009.02.22 0 0 7124
(Bocs, hogy belepof, és ez itt nagyon-nagyon OFF is, de a lakásban lakó személyek száma az a gyakorlatban teljesen kezelhetetlen történet, nálunk a társasházban személyek alapján megy a vízdíj pl. a nem vízórás lakásoknál .... Teljesen kezelhetetlen, mert folyamatosan változhat, egyik hónapban beköltözik valaki, máskor elköltöznek, folyton változik az egy főre jutó költség akár visszamenőleg is, hát ember (közös képviselő) legyen a talpán, aki ezt kezelni bírja. (Arról nem is beszélve, hogy mekkora általában a bejelentési fegyelem, amikor arról van szó, hogy a bejelentés után többet kellene fizetni, mert több fő került a lakásba....))
Előzmény: nonois (7120)
Coge Creative Commons License 2009.02.22 0 0 7123

nem hiszem el, hogy elszállt a hosszú hsz.-om...

namégeccer:

 

Köszi csajok,

a csüt.-i nap felejthetetlen volt, na nem a szikrázó napsütés miatt, hanem mert IGAZI meglepetésbulit szerveztek nekem a barátaim&kollégáim! Csúnyán megszívattak, semmit nem sejtettem, úgy volt, hogy az ex-em elvisz vacsizni, mert mindenkinek hasfájása volt, senki nem ért rá, aztán a barátnőmmel berúgunk a Morrisson's-ban...

Hát ebből lett egy hatalmas buli, a kedvenc helyemen, sok-sok meglepetéssel, mindenki nagyon jól érezte magát - amiben lehet, hogy volt némi része a számolatlanul elfogyasztott Mojito-nak, nem tudom ;-) - tettem a 4 betűsre pár képet, aki Facebook-os az láthat majd többet is...

Másnap nagyon durván beteg voltam - szegény anyu, pont itt volt, ő vigyázott este Lizára - dehát nem gyakran lát ilyen (rossz) állapotban úgysem ;-)

Azóta is fel vagyok dobva folyamatosan, akinek benne volt a keze és olvas errefelé (mert van ilyen, is tudom) annak még1x nagyon KÖSZIIIII!!!! :-)

 

Előzmény: Zimizumi (7119)
Coge Creative Commons License 2009.02.22 0 0 7122

Nonois,

köszi, de én továbbra is úgy ítélem meg, hogy a felújítási alapon kívül (amit meg nem akarnak még gyűjteni, lévén új ház és minden garanciális) nekem továbbra is az a véleményem, hogy annak, hogy mekkora a lakásom, semmi, de semmi köze a szemétdíjhoz, a liftkarbantartás ktsg.-éhez (főleg mert az elsőn lakom és általában gyalog közlekedem), a lépcsőháztakarításhoz, a kertgondozáshoz, a bankköltséghez stb. És igen, máris lobbizunk, mert szerencsére nemcsak engem bosszant ;-)

Előzmény: nonois (7120)
nonois Creative Commons License 2009.02.20 0 0 7121
Ja, és az erkélyről: a társasház Alapító Okiratában (Közös Képviselőtől beszerezhető, ha nincs meg) tételesen fel van sorolva, hogy mi számít közös tulajdonnak, és mi a lakók magántulajdona. A ház homlokzata ill külső falai (de a lakásokat egymástól ill. a lépcsőháztól elválasztó válaszfalak is) pl. tipikusan közös tulajdon szokott lenni, de az AO-ban benne kell lenni, hogy az erkély minek számít. Ha a lakáshoz tartozik, akkor beleszámít a négyzetméterbe, ha közös tulajdon, akkor nem. Érdemes utánanézni, ha zavar a dolog.
Előzmény: Coge (7113)
nonois Creative Commons License 2009.02.20 0 0 7120
Bocs, hogy így ismeretlenül belepof, bekukkantottam ide is, és hátha sikerül segítenem - a társasházi tv-ben is így szerepel meg sztem logikus is, hogy a társasház tulajdonosai tulajdoni hányaduk arányában járulnak hozzá a közös költségekhez. Vagyis akiknek a nagyobb lakásuk nagyobb tulajdoni részt képvisel a közös tulajdonban, azok nagyobb arányban járulnak hozzá a közös tulajdon karbantartásához, használhatóságának fenntartásához. Kivétel az alól pl. a szemét- és vízdíj, mert ez esetben a lakásban lakó személyek száma szerint igazságos megítélni a költséghányadot (több ember többet szemetel/fürdik stb). Az más kérdés, hogy a közgyűlés ebben hogy dönt, szótöbbséggel ugyebár, de ilyenkor is annak van több szavazata, akinek nagyobb a lakása. Úgyhogy ne csüggedj, lobbizz!
Előzmény: Coge (7113)
Zimizumi Creative Commons License 2009.02.20 0 0 7119

innen is :-)

szerintem ritka szép nap volt tegnap az ünneplésre. szikrázó napsütés, gyönyörű hó. minden téli születésű álma :-)

Előzmény: hodográf (7118)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!