Keresés

Részletes keresés

Csabeepilot45 Creative Commons License 2018.12.15 0 1 22607

Sziasztok,

 

Új vagyok itt a fórumon. Pont egy hete mutottek meg epekovel laparoszkopos eljárással. Hétfő óta itthon labadozom és szerencsére gyorsan gyogyulok, hétfőn lesz varratszedes. Két éve volt az első rohamom egy nagy adag hagymás gyros tál után. Akkor azt hittem, hogy infarktusom van, pont olyan tüneteket produkált.

A második roham pont egy éve volt, szintén hagymás étel, körözött elfogyasztása után. Délelőtt 11-tol este 18 óráig szenvedtem, ügyelet kijott, EKG fel, de semmi baja szívemnek a grafikon is tökéletes volt. Az ügyeletes doki magamra hagyott  hogy uram, semmi szervi  ön bizony panikbeteg. Tudtam, hogy az kizart, és elhataroztam, hogy utána járok.

Idén volt gyomortukrozes (refluxra is gondoltam) de az negatív lett, tökéletes a gyomrom.

Aztán ultrahang és bingo!!! 6 db 5-6 mm-es kövek. Döntés, műtét. Az uh novemberben volt  dec 7-en 11:30-kor már toltak is be a mutobe. Úgy döntöttem  hogy kihasznalom a tünetmentes időszakot és a december végi nyugodtabb heteket és gyorsan tulesek rajta.

Ugyan tüneteim, gorcsom egy éve nem volt, de nagyon örülök, hogy túl vagyok rajta. 

Dietazom, de nem viszem túlzásba. Ma már ettem rakottkrumplit, persze nem a zsírosabb részét és grizgaluska levest is  

Figyelem a szervezetem reakciojat, és ha valami nem tetszik akkor azt nem erőltetem. 

Óvatosan és nagyon pici adagban a zsírt is viszem be, de tényleg figyelve. Tudja csak a szervezetem  hogy bizony a zsírral is kell majd találkozni és ne akkor érje sokk, amikor letelik a 4 hét "Diéta" Eddig semmi bajom, gorcsoles és rohanás a WC-re is csak egyszer fordult elő.

Osszessegeben mindenkinek azt mondom  hogy ne várjon a műtétre  ne halogassa, mert tenyleg semmi extra, gyorsan fel lehet épülni és utána semmivel nem lesz más az eletminoseg, mint előtte volt, leszamitva, hogy nincs több epegorcs !!!

Üdv  

Csabi 

HCastorp Creative Commons License 2018.11.28 0 0 22606

 

Valószínű, hogy arányaiban gyakoribb a zsírok túlzott fogyasztása ,  ráadásul egyoldalúan , kevés mozgással  , vagy rendszertelenül sok verzió.      

 

Epebetegeknél is ez előferdül biztos gyakran .      De azért az egész gépezet ennél sokkal bonyolultabb.

 

Pl  csak a táplálkozás részére a zsír milyen rosttartalmú kajákkal együtt van fogyasztva.    Mondjuk ha egy mcdonaldsos zsömlével és 2 hagymakarikvál  iszonyat zsíradag az más egy kicsit mint kolbászos tojásrántotta házikolbásszal, házitojással,   korpás zabpelyhes kenyérrel, nagy adag saját kertben termett zöldséggel, és leöblítve mondjuk  magas zsírtartalmú tejből készült tejeskávéval. :)      Más ez így együtt zsír minőségében is ,  körítésben is hozzá  magas rosttartalommal együtt fogyasztott zsír egész más élettani hatás  és a többi.

 

Ellenben mondjuk a transzzsírokkal  ami rettentő egészségesnek kikiáltott kajákban bőven van.   Amik nagyon zsírszegény margarinok növényi zsírokkal az kell az embernek.   Kutya se eszi meg több esze van.  Pedig nem reklámozták neki az egészséges kaját. :)

 

Aztán vannak ilyen pittyputtyok  a kaján túl pl a bőr barnulása során koleszterint használ a szervezet.   Rendszeresen a szabadban vagy  mint jelenség ez is mindennapos.   

 

Akkor ezek csak a millió történésből 2-3 . :)     Szóval ezek az általánosító leegyszerűsítő dolgok sokszor többet ártanak mint használnak .      

 

 

Előzmény: ikarl7203 (22605)
ikarl7203 Creative Commons License 2018.11.27 0 0 22605

Köszönöm!

Előzmény: HCastorp (22603)
ikarl7203 Creative Commons License 2018.11.27 0 0 22604

Köszi!

Előzmény: Törölt nick (22602)
HCastorp Creative Commons License 2018.11.26 0 0 22603

Mondod nem eszel zsírosat.     Ez önmagában okozhat epeköveket hosszú távon.          A     zsírszegény táplálkozás .  

 

Többféle módon  pl    nem ürül úgy a hólyagod   hajlamosabb vagy ezért a kőképződésre.   Vagy megborul a zsírháztartásod   a zsírszegény étkezés miatt  és összességében ez az epehólyagban úgy csapódik le  koleszterin csapódik ki ott pedig éppen , hogy zsírszegényen ettél.

 

 

Pl mikor valakinek koleszterinnel gondja van és azt mondják egyen zsírszegényen könnyen lehet a szerencsétlen még nagyobb zűrbe kerül  mert a szervezet megpróbálja ezt kompenzálni  és lehet még magasabb koleszterinszint lesz a vége.    Arról nem is beszélve ha közben elkezd fogyni is  annak a hatása a koleszterinre ahogy bontja le a szervezet a saját zsírját. 

 

Nagyjából ugyanilyen nesze semmi fogd jól dolog az amikor egy  már epebeteg embernek azt mondják egyen zsírszegényen.    Ezzel azt eléri éppen aznap nem terheli meg az epéjét ,  csak kicsit messzebb nézve kb azt fogja elérni  még súlyosabb lesz az epeproblémája is és sok minden más is.    

 

 

 

 

Előzmény: ikarl7203 (22597)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.24 0 0 22602

szia, nekem 2014 ben voltak görcseim meg kövem, 1,5 mm. megmütetten megelőzés céljából mert még nekem sem volt begyulladva a hólyag, igaz utána még kinlódtam vagy 2 évet mire odabent minden helyre jött, néha még ma is vannak meglepetések de igen ritka kop kop kop lekopogjam, nem mindenki egyformán éli meg az epehólyag hiányát, pl fateromnak kutya baja sem lett a mütét óta, muteromnak is kivették vagy 10 éve, szerintem jobb megszabadulni a kőtől hogy nehogy komoly baj legyen később

 

 

itt a fórumon megtalálhatod a hozzászólásaimat 2014 től , én is itt táplálkoztam az infókból és sokat lehet tanulni meg segiteni is

Előzmény: ikarl7203 (22597)
ikarl7203 Creative Commons License 2018.11.24 0 0 22601

Köszönöm tanácsod!

Előzmény: newman2018 (22600)
newman2018 Creative Commons License 2018.11.23 0 0 22600

Be kell feküdni kórházba.

 

Ha nincs kő az epevezetékben akkor max 2 nap kórház és 1 hét otthon (ha nem kell fizikai munkát végezni)

A műtét annyira sem fáj mint egy fogtömés utána a seb fáj belül de kibírható. Nekem fél éve csinálták eddig tökéletesen működik. :) 

 

Nem fog elmúlni az epekő ha már egyszer volt roham főleg ha sokáig tartott.  1.3 cm-es kő NEM megy ki a hólyagból. Ostoba volt aki a "tanácsot" adta a kőhajtásra. Autózásnál azért fáj (nekem is fájt a végén) mert az ülés miatt nyomja a májat a kővel teli epehólyag.

Előzmény: ikarl7203 (22597)
ikarl7203 Creative Commons License 2018.11.22 0 0 22599

Köszönöm a válaszod Láló!

Előzmény: Láló 36 (22598)
Láló 36 Creative Commons License 2018.11.22 0 0 22598

Nagyok már a kövek, már nem lehet elhajtani. Vagy hosszadalmas kétséges kőoldás, vagy műtét. De van itt néha doki az esetleg megmondja.

Előzmény: ikarl7203 (22597)
ikarl7203 Creative Commons License 2018.11.20 0 0 22597

Sziasztok!

 

Látom, vannak pro- és kontra érvek a műtét mellett és ellen is. Vajon mi lehet a helyes megoldás az esetemben?

Évek óta - több mint 3 - ismert az epekövek megléte, több, kb. 1 cm-es 2015-től uh-gal igazoltan. Nem vagyok elhízott, az elmúlt 10 évben átlag heti 3x sportolás (futás, jóga, plusz az évszaktól függően úszás, korcsolya, sízés), normál vegyes étrend, nem eszem zsírosat, mert sosem szerettem.

Most októberben először brutális epegörcs, 3 napig alig tudtam kikelni az ágyból, újabb uh.: számos, max. 1,3 cm-es epekő, epehólyag gyulladás nincs. MINDENKI műtétet javasol (mondjuk úgy, hogy prevencióként) és én sem szeretnék több ilyen epegörcös sztorit magamnak. Azóta amúgy semmi - étkezéssel összefüggésbe hozható - bajom, bár még jobban figyelek az étkezésre. Néha szúrkál a jobb bordaív alatt, hosszabb autózás során szintén, mozgás, sport közben is.

Kaptam néhány házi epekőhajtásra javasolt módszert is, de őszintén szólva az nagyobb tortúrának (és mellesleg nem teljesen veszélytelennek) tűnik, mint egy műtét.

Mit a véleményetek? Köszönönöm a válaszaitokat.  

  

Helem Creative Commons License 2018.11.20 0 0 22596

Konkrétan az orvosok se tudják csak hadoválnak ezt azt. 

Előzmény: ghepard (22595)
ghepard Creative Commons License 2018.11.20 0 0 22595

No meg az is érdekes lenne megtudni, hogy mitől nem nőne semmit? Mert ugyebár van egy két ember, akinek nem nő epekő (nincs is ideje rái, vagy nem tud stb).

Előzmény: Helem (22594)
Helem Creative Commons License 2018.11.17 0 0 22594

Azt olvastam, hogy a kő évente 0.8mm.t nő átlag, ha ez igaz elég lenne mondjuk negyed évente csinálni ezt a megelőző tevékenységet.

Helem Creative Commons License 2018.11.17 0 0 22593

Az ősemberes példa egy feltevés. Ez a fajta homok, apró kő eltávolítás egy hipotézis, ami ellenőrzést igényel. Én nem tudom megcsinálni, te és kollégáid meg nem érdekeltek a megelőzésben.

Előzmény: TamásD (22592)
TamásD Creative Commons License 2018.11.16 0 1 22592

Nem állom meg, hogy mégis reagáljak, pedig direkt nem is járok erre :)

Szóval, honnan tudod, hogy az ősember, ha forgolódott, kiment a kis kő, vagy éppen emiatt nem alakult ki.

 

Nem, barátom, a teória még mindig alaptalan, csak abból indulsz ki tényként, hogy hiszel benne.

 

További szép napot :)

 

Előzmény: Helem (22585)
Helem Creative Commons License 2018.11.14 0 0 22591

"Tehát már nem csak forgolódni kell... hanem egésztest hullámokkal megszabadulni a kövektől."

 

Légyszi, ne mosd össze a kettőt.

Előzmény: TamásD (22582)
ghepard Creative Commons License 2018.11.14 0 0 22590

Bizony, ez lehet egy kis difi.

Előzmény: Helem (22585)
Helem Creative Commons License 2018.11.14 0 0 22589

30 éves koráig fel se nevelte az utódját. Az átlagéletkor lehetett ilyen kevés. A gyerekhalandóság miatt. Aki megélte a felnőtt kort az tovább élt. 

Előzmény: Zoli_t5H (22586)
Helem Creative Commons License 2018.11.14 0 0 22588

Ez hogy jön ide?

Előzmény: Zoli_t5H (22586)
Helem Creative Commons License 2018.11.14 0 0 22587

"Feladom. Próbáld. Közöld le. Találd Fel. Isten bizony, ha lejössz Debrecenbe, elintézek neked egy ultrahangot is :)"

 

Nekem nem éri meg ezzel foglalkoznom jobban, mert nem vagyok benne. Azért kéne egy kis idő, hogy kiderüljön, hogy mennyi időnként kéne csinálni. Mennyire ürül kis stb. Nekem az ezzel való foglakozás túl körülményes lenne. És ugyan miért csináljam? Nekem is van munkám. Ti tőletek tudna valaki ezt végig csinálni. Még profitálhat is belőle valahogy.

Előzmény: TamásD (22583)
Zoli_t5H Creative Commons License 2018.11.14 0 2 22586

Na meg az, hogy az ősember jó ha megélte a 30-at... Istenem, ezzel példálózni, de tényleg... Kezd tényleg egy vicc lenni ez a topic.

Előzmény: Helem (22585)
Helem Creative Commons License 2018.11.14 0 0 22585

Régen az ősember megevett egy zsíros mamut cupákot, utána lepihen a fa alá vagy a barlangjába. Feküdt. Jobbra-balra forgolódott és kiment a homok kis kő. Most mi van? A melóhelyen esznek és utána állva ülve dolgoznak tovább. Talán ez lehet az egyik különbség.

Előzmény: TamásD (22583)
ghepard Creative Commons License 2018.11.14 0 0 22584

Azt nem mondom/mondtam, hogy megszabadulsz így a kövektől (bár simán az is lehet) - ezzel én azon igyekszem, hogy ne tudjanak kialakulni. Láttál már szuperlassú felvételeket arról, mikor egy lökéshullám elér valamit?

Előzmény: TamásD (22582)
TamásD Creative Commons License 2018.11.13 0 0 22583

Feladom. Próbáld. Közöld le. Találd Fel. Isten bizony, ha lejössz Debrecenbe, elintézek neked egy ultrahangot is :)

Előzmény: Helem (22574)
TamásD Creative Commons License 2018.11.13 0 0 22582

Kezd érdekes lenni ez a topik.

 

Tehát már nem csak forgolódni kell... hanem egésztest hullámokkal megszabadulni a kövektől.

 

Hmmm... hogy erre eddig senki nem gondolt :)

 

 

Előzmény: ghepard (22577)
Elaril Creative Commons License 2018.11.13 0 0 22581

Sziasztok!

 

Sajnos számtalan kövem van, ami már görcsöt is okoz ha nem figyelek a diétára. Mivel a hasnyálmirigyem is sikeresen átesett egy gyulladáson ezért majd csak januárban fognak műteni. (Másfél hétig voltam a gyulladás miatt kórházban). Kicsit félek, nem tudom mire számítsak, illetve ez mennyi táppénz lesz, mivel azért fizikai munkát végzek. (kalauzként több kilós táska cipelgetése egész nap :S )

 Remélem mindenki jobban van vagy már gyógyult :)

ghepard Creative Commons License 2018.11.13 0 0 22580

Szerintem magad többet is tehetsz magadért, mint sokszor a doki. Nekem fogalmam sincs, hogy volt e már homokom vagy nem - de próbálok azért tenni (különböző légzéstechnikákkal, vibrációval, mozgásokkal stb), hogy lehetőleg ne legyen. Volt amikor nagyon rossz volt az emésztésem, az epém se volt a feladat magaslatán. Zsíros ételtől (is) kimondottan rosszul voltam - ma meg zabálhatom is.

Előzmény: Helem (22579)
Helem Creative Commons License 2018.11.13 0 0 22579

Én mindenesetre csinálni fogom, ha segít a doki, ha nem. Nekem epehomokom van most az biztos. De lehet, hogy már nincs, mert én csináltam magamnak. Újra ellenőrizni kellene, de akkor megint ultrahangot kellene maszekba fizetnem, mert az államiba nem mehetek állandóan.

Előzmény: ghepard (22576)
ghepard Creative Commons License 2018.11.13 0 0 22578

Lehet hullámokkal kinyitatod egy pici ideig. Ha mindegyiknél egyetlen szem távozik, már az is jó. A bélsarat is úgy lehet nyomultatni, hogy csodálkoznál. Az epesarat miért nem lehetne?

Előzmény: TamásD (22571)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!