Keresés

Részletes keresés

trazz Creative Commons License 2006.06.14 0 0 232
Igen. Csak éppen annak nincs túl nagy értelme, mert sebezni viszont nem sebez. Akkor már inkább egy méreg...
Előzmény: Törölt nick (230)
Gel Gecco Creative Commons License 2006.06.14 0 0 231
Humant csak black soul gembe tudsz begyömöszkélni. Ne kérdezd, fingom sincs hol van.
Előzmény: Törölt nick (224)
trazz Creative Commons License 2006.06.14 0 0 229
Rosszul tudod. A burden tudtommal az ellen max HPját veszi lejjebb egy időre. Amiben igazad van az az hogy valóban eladni jó. O:D
Előzmény: subrtp (228)
subrtp Creative Commons License 2006.06.14 0 0 228
hehe, eladni jó

a burden a fatique növelésére jó, asszem
Előzmény: Törölt nick (227)
Iceman76 Creative Commons License 2006.06.14 0 0 226

Köszi.

Expert blade és heavy armor vagyok, úghogy nem konyítok az alkímiához és a varázsláshoz ;)

Előzmény: Törölt nick (225)
Iceman76 Creative Commons License 2006.06.14 0 0 223

Hogy kell kutyulni? Kell egy üres flaskát venni és abba mehet minden bele?

Meg a másik...hogy is működik ez a soul trap dolog? Fel kéne töltenem a kövecskéimet.

És még egy...találkoztam vmi "fénylénnyel" (vmi will-o-izé) ami leszívja a manámat, meg egy csomóval csökkent a willpowerem. Mivel nem vagyok varázsló és pont annyi manám van, hogy tudjam használni a major healing-et eléggé számít az a pár pont.

Köszi.

Előzmény: mikroszan (220)
mikroszan Creative Commons License 2006.06.13 0 0 220
piros NYOLCAS? Az meg hogy? Nekem 120 körül van már.:)
Ha imádkozol valamelyik katedrálisban, akkor az is visszaáll eredeti értékére. De lehet, hogy ha betegséged is van meg egyéb átok, akkor kettőt kell. De ez nem tuti.

2000 db potionkotyvasztás után megvan a 100as skill. Eltartott egy darabig...
Előzmény: Törölt nick (213)
subrtp Creative Commons License 2006.06.13 0 0 219
hát kb nekem olyan 60 van, tehát biztos akad...
Előzmény: Törölt nick (218)
subrtp Creative Commons License 2006.06.13 0 0 217
lehet, hogy el vagyok maradva, de hol lehet megtekinteni azt, hogy hány % küldit csináltál már meg?

egyébként ja, az a festményes tetszett. nem is magáért a folyamatért, hanem
a látványért...
Előzmény: Törölt nick (215)
subrtp Creative Commons License 2006.06.13 0 0 214
81 óra után nem találok küldetéseket, és még nem akarom befejezni a főszálat, pedig
a készítők akár 500 óra játékidőt is ígértek....

oké maradt még a tolvajlás, meg a gyilkolósdi, de valahogy nem fűllik hozzá a fogam

viszont az van, hogy a shadowakrámilyen wine ból megvolt a 6 darab, amit kért a
fogadósasszony, egyet viszont véletlenül eladtam, és már nem emlékszem kinek
többet meg nem találok, pedig sorra fosztogatom az elhagyott fortokat

érdemes egyáltalán azt a küldetést megcsinálni? vagy csak megköszöni és viszlát

egyébként a legötletesebb küldetés a festő elf megtalálása volt, az egészen feldobott
remek volt, na...
Iceman76 Creative Commons License 2006.06.12 0 0 211
tett fel a legújabb vga drivert...talán javít vmit.
Előzmény: mue (209)
mue Creative Commons License 2006.06.12 0 0 209
Nálam teljesen játszhatatlan.
Az egér is max 1 fps-sel mozog a menüben, meg persze maga a játék is.
Gyanusan lassunak tünik, kezdem azt gondolni, hogy vmi más a gubanc.
Előzmény: Törölt nick (208)
Iceman76 Creative Commons License 2006.06.12 0 0 207
Nekem is ilyen a gépem (a 9600-os az egy XT), csa 1 giga ram-om van. 800x600-ban elevickélek vele. Igaz kicsit meghúztam a kártyát.
Előzmény: mue (205)
Iceman76 Creative Commons License 2006.06.12 0 0 206
A pajzs az gyenge, de a kardja jó.
Előzmény: miki111222 (203)
mue Creative Commons License 2006.06.12 0 0 205
Sziasztok!
Feltelepitettem, de játszhatatlanul lassu a játék.
Konfigom: AMD Athlon XP 2500+ 1.84 Ghz, 512MB RAM, ATI RADEON 9600.
Már minimumra szedtem minden beállitást, 640x480as felbontással, de igy is játszhatatlanul akad.
Van valami remény?
miki111222 Creative Commons License 2006.06.09 0 0 203
Köszi.

Szerintetek jó az a kard meg a pajzs amit az arenában kapok a grand championtól, szerintem tök jó most is azt használom:)

És még egy:Hol lehet feltölteni a cuccaimat, mert valamelyik cuccom tud valamit tök jót de elég gyorsan kimerül.Pl.:egy kard manaelszivást tud akkor miért szopja le fegyver töltéséből ha már maxon van a manám a Bedhesta úgy gondolta hogy nekem akkoris kell még mana ha már maxon van vagy mi? Miért nem csak akkor szív el manat ha nincsen maxon és így nem kéne minden 10-dik ellenél újra tölteni nincsen ezellen valami pach?
mikroszan Creative Commons License 2006.06.09 0 0 202
Itt mindenki dögnehéz szinten játszik, hogy ennyit szenved? Én sose futottam városig ellenfél elől. Viszont rengeteget dolgoztam azért, hogy +5-ös attribute javulásaim legyenek szintenként. Egyébként varázslatból szinte csak a destructiont használom támadásra, nem idézgetek semmit. Most értem el a 100-as skillt, majd megyek és gyártok aranyos kis sebző spelleket.:)

Amire meg reagálnék:

2. Én sosem vettem meg ezeket a cuccokat, mert drágák, és általában van valami negatív hatásuk is. Úgyis jobbakat szerzek küldetésekből.

3. Igen, szinttől függ, hogy milyen tárgyakat találhatsz/vásárolhatsz, pl level 18-tól jelennek meg az ebony, 20-tól a daedric cuccok, vagy vmi hasonló. Daedricnél nincs már jobb. Boltban viszont ilyeneket sosem fogsz kapni, úgy tapasztaltam eddig. A sebzés a te tulajdonságaidtól is függ: ha pl az erődet növeled szintlépéskor, növekedhet a blade/blunt/hand sebzésed. Persze egy vas fegyver messze nem fog annyit sebezni mint egy daedric.

4. A sigil stone ereje is a szintedtől függ. Level 17-től transcendentet kapsz, ami a legjobb. Tehát nem kell spórolni velük: alacsonyabb szinten használd csak föl a gyengébb (pl silver) fegyverre a kisebb hatású sigil stone-t. Ahogy léped a szinteket, jobb fegyverekre bukkansz, és erősebb sigil stone-t kapsz. Akkor meg már úgyse használnád a gyengébbet. Egy tárgyra egy sigil stone mehet, nincs halmozás. Ha sigil stone-t raksz a fegyverre, akkor lehet 4000 pontnyi töltete is akár, vagy több. Ha soul gemet, akkor max 1600. Érdemes tehát előbbit használni, igaz ott nem választhatsz szabadon effektet. Sok kaput be kell csukni, hogy megtaláld a jó hatásúakat.

5. Imperial cityben pl market district valamilyen office-ban kell beszélni valakivel. Minden városban van sztem egy NPC, akit meg kell találni ez ügyben.
Előzmény: miki111222 (201)
miki111222 Creative Commons License 2006.06.09 0 0 201
Sziasztok!

1.Tudjátok arra a megoldást hogy az eggyik küldinél kell szereznem Glow Dustot hogy tudjak beszélni Azurával és azt mondja a végigjátszás hogy a Shirne of Azura környékön van egy szellem és az dobja ezt a cucott, csakhogy én semmilyen szellemet, lidércet, átlátszó alakot sem láttam.


2.Szerintetek érdemes megvenni az imperal cityben a market disitben lévő "best armor' lévő boltban a steel armoros boltosnál jelenlévő 12000 goldos páncélt?

3.Ugye minél magasabb szintű vagyok a boltosnál lévő páncél, kard stb. annál jobb lesz Pl.: ha eggyes szinten a boltosnál lévő kard 2 sebzést ad 10. szinten meg már 12 sebzést add, tehát az a kérdésem hogy ez az érték akkor is nő (szintnek megfelelően) ha már megvettem a cucott?

4.Az oblivion kapukat ugye a singnil stone "ellopásával" lehet bezárni és ezek a singil stonék adnak minden féle bonust a cuccnak amelyikre ráolvasom és ezeket a singil stonékat nem kéne inkább a "nagy ő" cucc megtalálásig raktározni hogy a übber cucc még übberebbb legyen?

5. Hogy, mikor, miképpen, hol lehet házat venni?
trazz Creative Commons License 2006.06.09 0 0 200
Receptgyűjteményt? Az minek? Minden potion olyan tulajdonságot kap, ami megegyezik az alkotóelemeiben. (kezdetben csak egy tulajdonságát látod, aztán kettőt, aztán hármat stb)
Azt meg hogy mihez mit tudsz hozzáadni, látod...
Tökmindegy mit csinálsz, a lényeg hogy olcsó (pl : lopott O:D) alapanyagokból csinálsz drágábban eladható cuccokat. Tucatszám...
És minél magasabb a skilled, annál erősebb lesz az adott potion ugyanabból az alkotóelemből. És ami a lényeg : annál nagyobb lesz a vételi ára is. Tökmindegy hogy esetleg használhatatlan a potion (pl mert gyógyítás mellett hülyít is), az árán ez nem látszik meg.
Előzmény: Törölt nick (199)
trazz Creative Commons License 2006.06.09 0 0 198
Ezt befolyásolja az hogy milyen sikeres az ütés (random), meg hogy mennyire vagy fáradt...
Előzmény: Törölt nick (195)
trazz Creative Commons License 2006.06.09 0 0 197
Hand to hand szerintem gyakorlatilag felesleges, normál harcban úgysem teszed le soha a fegyvered... Mágus skillek elég gyorsan fejlődnek ha használod őket. A fejlődéshez elég ha folyamatosan nyomatod a leggyengébbeket, amik alig használnak fel pár manát. pl : világítás spell, protect, daedric helm, csonti megidézése...

A legnagyobb táp viszont akkor is az alchemy, speechcraft, meg az armory. O:)
Előzmény: Törölt nick (193)
trazz Creative Commons License 2006.06.09 0 0 194
Én ezzel nagyon nem értek egyet. Szerintem leginkább a faj az ami meghatározó... Én pl Breton vagyok, de elég jól csapkodok is, meg mágiában sem vagyok rossz, igaz, főleg csak summoningot nyomatok harchoz, meg persze feathert és healt (főleg csata után). Csakis végveszélyben használok gyógyító potionokat - amiket egyébként tucatszám csinálok, ennek köszönhetően az alchemy skillem valami 95 körül van. Egy kajából csinálok egy potiont... Az íjászkodást hanyagolom - sok idő felfejleszteni egy skillt, a mágia mellett meg baromira nincs rá szükségem... A lopakodás elég lassan fejlődik, nem eröltettem, már csak azért sem mert nem éppen egy Thief szinten van megoldva. A legtöbb helyen ugyanis sötét van (hacsak nem használunk fáklyát vagy világítás spellt, amit messziről kiszúrnak a szörnyek), tolvajt csak úgy érdemes szerintem csinálni ha van night vision képességünk... Egyébként a kardra is érvényes a critical hit szorzó, ráadásul még nagyobb is mint az íjé, ha jól emlékszem. (rég játszottam már a progival)
Előzmény: Gel Gecco (191)
Gel Gecco Creative Commons License 2006.06.09 0 0 191

Pedig ezt el kell döntened, hogy fizika, vagy mentál. Az 'is-is'-sel kész szenvedés, gyengén üt, gyengén mormol, egy gagyi rabló is felemészt 5-6 potiont.

Nagyon ajánlják a tolvajt is, a lopakodásból történő nyilazásért, critical hit vagy mifene.

Előzmény: Törölt nick (190)
trazz Creative Commons License 2006.06.09 0 0 189
Nekem meg az a tapasztalatom hogy kettőt-hármat rájuk vágok egy 120%ra felhútott daedric sworddal, és máris felém fordulnak. Bár a medve 2-3 csapástól már néha elhalálozik. O:))))
Előzmény: Törölt nick (187)
Gel Gecco Creative Commons License 2006.06.09 0 0 188
Ez butaság, minden hardcore Oblivionista scrollból tavat idéz, és a közepére üget, ha troll támad :)
Előzmény: trazz (185)
trazz Creative Commons License 2006.06.09 0 0 185
Az a megoldás eszedbe sem jutott hogy simán csak leszállsz a lovadról és lemészárolod a trollt? O:)))))))))
Előzmény: Törölt nick (182)
Gel Gecco Creative Commons License 2006.06.09 0 0 184

:D

Na, áll a bál Chorollban. A tegnapi tömegverekedés során, print screen-ek bizonysága szerint a helyszínre érkező őr megcsapta a helyi lap egyik fotósát. Köszönöm, Harras, az a küldi, hogy megfellebbezhetetlenül bizonyítsam, a közeg joggal tett így. Kis easy quest.

Előzmény: trazz (181)
trazz Creative Commons License 2006.06.09 0 0 181
Gondoltam, megszállok a tisztaságáról messzeföldön híres Chorrol legelőkelőbb fogadójában, annak örömére hogy milyen pompás kis paripát találtam az este miközben magányosan kóboroltam az erdőben. Kocogok be a városba a déli kapun, hát sehol a kapuőr. Ekkor már sejtettem hogy itt valami gáz lesz, elvégre egy őrnek az a dolga hogy őrködjön, nem pedig az hogy bújócskát játsszon. Különösebben mondjuk nem zavart a dolog, gondoltam ha valami gáz van akkor tisztaság ide, tisztaság oda, végülis akár itt is rendezhetek mészárszéket... Baktatok tovább a fogadó felé, errefel mit látok? Egy rakás elmebeteget, akik valami hülye néptáncot járnak két tetőtől talpig dzsuvás troll, két medve meg egy minotaurusz társaságában, közben meg éneklés helyett érthetetlen zagyvaságokat üvöltöznek és össze vissza csépelik a levegőt. Mindegyikből csak úgy áradt a cefreszag, legjobban természetesen a hiányolt kapuőrömből... A trollokról meg csak úgy röpködött a trágya meg még ki tuda milyen bűzös dolgok. Nem csoda hogy olyan kemény a bőrük, köszos egy dögök az hétszentség! Persze a medvéket meg a minotauruszt sem kellett félteni ilyen téren, gondolom valami mocsárból szalajtották őket. Rettenetes látvány volt!
Szégyen és gyalázat! Méghogy tiszta város... Méghogy legelőkelőbb fogadó... Persze azon nyomban elhagytam ezt a fertőt, megfogadván hogy akkor jövök ide vissza, ha táltos paripák potyognak az égből, pedig az egyik őrültre talán jó áron rásózhattam volna frissen szerzett lovam, ugyanis szemmel láthatóan nagyon sokat gyalogolhatott mostanában a kényelmetlen csizmájában, a furcsa mozgásából ítélve valószínűleg csupa víz - és vérhólyag lehetett a talpa.
O:)))))))))
Előzmény: Gel Gecco (179)
Gel Gecco Creative Commons License 2006.06.09 0 0 179

:D

 

Minden komolyabb küldetés után berúgok a chorolli kocsmában, pihenés gyanánt. Tegnap előtt este is éppen jól megérdemelt boromat szürcsölgetem, amikor becsörtetett egy faszi, kérdezés nélkül lehuppant az asztalomhoz, és az elveszett, szétmarcangolt, ilyen-olyan lovairól kezdett el hadoválni. Egy ideig tűrtem, gondoltam valami vidéki gyerek, akinek ménese van, de a 150. lovas sztorijánál már kezdett elszakadni a cérna.

Másnap korán reggel, titokban megbíztam egy helyi galerit, kövessék és tegyék el láb alól. A 2 rablóból, 2 trollból, 2 medvéből, meg egy minotauruszból álló kommandó lelkesen elindult...

 

:)

Előzmény: Törölt nick (178)
mikroszan Creative Commons License 2006.06.08 0 0 176
Most fejeztem be a main questet. Amikor megöltem Mankar Camorant, felszedtem valakitől egy egész jó gyűrűt, 50% magic resistance, 35% reflect spell. Na ezzel 100% ellenállásom lett és úgy 80% visszaverés. Sajnálom, hogy becsukódtak az oblivion kapuk, most jöhetne az a kis gennyes pókocska a paralyze képességével.:)
Ráadásul vmi jó kis páncélt is ígért Ocato, amit nekem készítenek. Sajna két hetet kell rá várni (persze játékidőben mérve:).

Hátra van még a teljes toljavcéh meg dark brotherhood, 3 ayleid szobor és városi küldetések, aztán...:(((

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!