Keresés

Részletes keresés

károly, Creative Commons License 2023.09.30 0 0 8391

Köszi a facebookot, lehet hogy be nézek majd. 😃

Előzmény: Gokuza (8389)
károly, Creative Commons License 2023.09.30 0 0 8390

Köszi, azért ha találnál vagy hallanál egy profi sebészről, akkor ne tartsd magadban az infót. 😃

 

És egyébként nálad jelenleg mi a helyzet? Most mész megbeszélésre csak, vagy már műtétre?

 

Ha háló nélkül bírta az előző sérved 4,5 évig, az nem olyan rossz szerintem (nem is tudtam, hogy az utóbbi időben is operáltak még úgy, hogy nem kap valaki hálót), ha pedig kapsz hálót is, akkor meg valószínű nem lesz gondod vele többet.

Előzmény: Gokuza (8389)
Gokuza Creative Commons License 2023.09.30 0 0 8389

Értem és köszönöm a választ. Jó srácnak tűnsz főleg, hogy nem hibáztatsz senkit. Remélem megoldódik a dolog és méginkább, hogy addig is nem kell túl sok mindent megvonni magadtól. Nyitottam egy facebook csopit lágyéksérvre, ha gondolod nézz be. Egyelőre kevesen vagyunk de szerintem felhasználóbarátabb mint ez a fórum, a tapasztalatod alapján pedig biztos vannak értékes tanácsaid. Ha úgy döntesz benézel akkor ez volna: https://facebook.com/groups/1456984021765527/

 

Legjobbakat Karesz!

Előzmény: károly, (8388)
károly, Creative Commons License 2023.09.30 0 0 8388

Én nem hibáztatom a Dede Kristófot, nyugodtan mehetsz hozzá. Sajnos már a műtét előtt köhögtem egy kicsit, meg utána is, de mivel már így is halasztva volt a műtét, meg a covid miatt egy hét múlva újra bezártak, bevállaltam az operációt. Valószínű nem kellett volna. De nem valószínű hogy az orvos hibázott. Velem egy szobában volt szintén egy lágyéksérves, és egy napon műtött minket a Dede, de neki nem voltak utána panaszai még akkor sem, mikor egy hét múlva találkoztunk a varratszedésen. 

 

Ezért szerintem nyugodtan mehetsz hozzá.

 

Olvastam, hogy a hálóval történő lágyéksérvnek műtétnek a kiújulás esélye 1 %. Sajnos én benne vagyok ebben, de ez szerintem nem orvosi hiba.

 

 

Előzmény: Gokuza (8387)
Gokuza Creative Commons License 2023.09.30 0 0 8387

Hozzá megyek...nem beszélhetnénk privátban? https://m.facebook.com/profile.php/?id=100051127569814

Ez vagyok facebookon.

Előzmény: károly, (8386)
károly, Creative Commons License 2023.09.30 0 0 8386

Dede Kristóf

Előzmény: Gokuza (8385)
Gokuza Creative Commons License 2023.09.30 0 0 8385

Uzsokiba ki műtött?

Előzmény: károly, (8384)
károly, Creative Commons License 2023.09.30 0 0 8384

Fiatal kori Scheuermann, azaz gerinc ferdülésem van csak. Ez egyébként fiatalon és később sem okozott komolyabb problémákat, mert amíg edzettem, akkor az izomzat adott egy tartást a gerincnek. Aztán mikor abba hagytam a sportot, és az izomzat veszített az erejéből, a gerinc tovább görbült és romlott.

Előzmény: Gokuza (8382)
károly, Creative Commons License 2023.09.30 0 0 8383

Nem ő csinálta, de a két műtét között egyszer jártam nála, de aztán maradtam Uzsoki kórháznál.

Előzmény: Gokuza (8381)
Gokuza Creative Commons License 2023.09.29 0 0 8382

Van amúgy bármi egyéb krónikus betegséged, ha megkérdezhetem? Az Ehlers Danlos szindróma pl kötőszöveti gyengeséget okoz, illetve a cukorbetegség is tud hasonlót, vagy a dohányzás.

Előzmény: károly, (8380)
Gokuza Creative Commons License 2023.09.29 0 0 8381

Baszki, hát ez azért nem lehet egyszerű. A TEP-et nem a Sipos csinálta amúgy?

Előzmény: károly, (8380)
károly, Creative Commons License 2023.09.29 0 0 8380

Az első TEP, laparoscopos, a második Lichtenstein műtét volt, természetesen mindkét esetben kaptam hálót. Az első műtét viszonylag tovább bírta, a második műtét után már mikor haza mentem, éreztem hogy valami nincs rendben. Viszont aki másodszor műtött azt mondta, hogy látta az előző hálót, és az kissé össze volt zsugorodva.

 

Valószínű gyengék a kötőszövetek, és mivel ennél a technikáknál nem rögzítik a hálót, az eltud csúszni, így a kiújulásra nagy az esély. Azt legalábbis igazolta az ultrahang, hogy elvékonyodtak a sérv területén az izmok. Azóta is bánom, hogy abba hagytam anno a komolyabb súlyzós edzéseket. 120 kg-al nyomtam fekve és ugyanennyivel tudtam guggolni, de semmi problémám nem volt. Aztán mikor teljesen felhagytam a sporttal, pár évre rá kezdődtek a problémáim.

 

Mára maradt a gyógytorna a könnyű edzések, és a csoda várása 🙂 Abban már kevésbé bízok, hogy találok egy olyan sebészt, aki kiújulás mentesen meg tudna operálni.

Előzmény: Gokuza (8374)
Landsmann_ Creative Commons License 2023.09.27 0 0 8379

Valószínűleg nem. A korábban említett köldöksérvnél is volt CT és az sem mutatta a szövetszakadást. Ugyanaz a doktornő csinálta az UH-t is. Mondta is a vizsgálatot kérő dokinak, hogy se a CT se az Uh nem látott semmit, akkor most mit vár egy újabb UH-tól? És lám, bizony látta.

Előzmény: vordme (8378)
vordme Creative Commons License 2023.09.27 0 0 8378

Igen valóban csak hanyatt és oldalfekvesben volt UH.

Gondolom akkor CT-n sem látszana rendesen, mert

ott is csak hanyatt kell feküdni.

Előzmény: Landsmann_ (8376)
Gokuza Creative Commons License 2023.09.27 0 0 8377

Így van. A legbiztosabb ha állva és Valsalva manőverrel (nagylevegő, ráfeszít, köhög). Az ultrahang - ha jól csinálják - akkor az egyik legjobb képalkotó sérvre. Egészen kicsi, kezdődő sérvet is megmutat.

Előzmény: Landsmann_ (8376)
Landsmann_ Creative Commons License 2023.09.27 0 0 8376

Sok múlik azon, hogy készül az UH vizsgálat. Ismerősömnek köldöksérve volt, de ránézésre nem volt egyértelmű. Csináltak ultrahangot, negatív. Sors fintora, ugyanaz a doktornő csinált két héttel később magánrendelésben még egy Uh vizsgálatot. Hanyatt fekve tényleg nem látszott semmi. De mikor a páciens állt és úgy nézte, bizony már szépen látszott. Az is, hogy a hasfal nem is csak egy helyen van kiszakadva. Azt viszont nem értem, ha magánban állva is megvizsgálta a pácienst, emlékezett is rá, akkor tb támogatottnál miért csak a klasszikus hanyattfekvős pózban? 

Előzmény: vordme (8372)
vordme Creative Commons License 2023.09.27 0 0 8375

Lehet akkor magán helyen megcsinálnák.

Első körben az Ars Medicat próbálom meg mert

ott a TB támogatott verzió "csak" 300 körül van máshol 

600-700 a műtét ahogy látom.

 

Nekem nincs FB (hosszú story miért) csak Instagramot 

használok.

 

 

Előzmény: Gokuza (8373)
Gokuza Creative Commons License 2023.09.27 0 0 8374

Karesz, megkérdezhetem hogy neked milyen műtéteid voltak erre a sérvre? Én is beszoptam egy kiújulást bár kitapintható sérvem most sincs, viszont az előző műtét (nyitott, háló nélküli) hege valahogy beszakadt edzés közben és a mélyebb rétegekben van egy 10 x 17 mm-s szövethiány, meg az ideg is kapja az ívet rendesen és terhelésre kurvára tud fájni...amúgy nincs kedvetek átjönni facebookra? Baromi körülményes ez az indexes fórum.

Előzmény: károly, (8367)
Gokuza Creative Commons License 2023.09.27 0 0 8373

"bal oldali lateralis sérvkapu kissé tágabb, köhögtetésre minimalis (4-5mm-nyi) eloboltosulás tapintható,

de manifest sérv nem tap" - ez gyakorlatilag olyan diagmózis, amire engem 5 éve megműtöttek. A kicsi, kezdődő lágyéksérvem provokációra (nagylevegő, ráfeszít, köhög, közben sebész kb egész ujjával a lágyékcsatornában) a sérvkapuba nyomult. Miután felépültem nekem a korábbi fájások megszűntek, ami idén januárig tartott...

Előzmény: vordme (8360)
vordme Creative Commons License 2023.09.27 0 0 8372

Igen én is gondoltam már rá, mint utolsó lehetőség, hogy jövő héten kérek időpontot egy magán konzultációra (talán ott meghallgatják az előzményt is :) ) 

 

Teljes hasi UH az volt kb. 1 hónapja, minden negatív volt és szóban is mondott valami olyasmit is a doktornő, hogy se sérvet nem lát, 

sem visszaáramlást a bélben (ezt pontosan nem tudom mi, talán, ha a sérvkapun átmegy a bél és olyankor nyomás alatt van és ebben az esetben nem csak 

egyirányú a tartalom mozgása, de nem biztos, hogy ezt jelenti, ezt csak én, mint műszaki ember értelmezem). De, ha ez így is van ezzel is 

csak azt zárta ki, hogy sérv kizáródás nincs. 

 

 

 

 

Előzmény: Gokuza (8371)
Gokuza Creative Commons License 2023.09.27 0 0 8371

Én a helyedben elmennék magánba egy másodvéleményre, illetve csináltass utlrahangot. Simán lehet egy incipiens sérved.

Előzmény: vordme (8362)
Gokuza Creative Commons License 2023.09.27 0 0 8370

Ez nem így van. Pl sportsérv esetén sincs semmiféle dudor, mégis műtéti a kezelése (ha konzervatívra nem javul), gyakorlatilag a lágyéksérvvel megegyezően. 

Előzmény: Landsmann_ (8363)
drakkvuff Creative Commons License 2023.09.27 0 0 8369

Mert őket az ok nem érdekli,ezeregy dologot csinálhat,vagy nem csinálhat az ember amitől kialakul,csak az hogy van-e sérv,vagy nincs. Kell-e műteni,vagy sem. A többi info irreleváns,amiben szerintem igazuk van.

Ha súlyos csontritkulásod lenne 40 évesen,na annak már kellene keresni az okát..

 

Előzmény: vordme (8368)
vordme Creative Commons License 2023.09.27 0 0 8368

köszi :)

 

Egyébként azt nem írtam az elején, hogy annyi előzmény volt az egészben, hogy mielőtt először megjelent az előboltosulás (kb. 10 perc időtartamra), 

előtte 3-4 nappal volt egy kis kvázi baleset esemény: a fürdőből jövet a flip-flop papucs eleje kiszakadt, így hirtelen ijedtség + reflex miatt, 

hatalmas nagyot rúgtam és feszítettem a lábammal az miatt, hogy ne essek egy nagyot. Ez akkor és utána nem fájt, de azzal a lábbal 

csináltam pont amelyik oldalon van a lágyék probléma. 

 

Nyilván nem tudni 100 %-ban, hogy lehet-e összefüggés ezzel kapcsolatban, de ami még fura volt nekem, hogy a 1,5 hónap alatt összesen 4 sebésznél 

voltam (3 rendelőintézeti és 1 a tanár úr) és bármelyiknek elkezdtem ezt mondani semmilyen szinten nem érdekelte őket vagy 

leállítottak, hogy ez blabla, tehát full közömbösek voltak erre az infóra. 

Előzmény: károly, (8367)
károly, Creative Commons License 2023.09.27 0 0 8367

Ha még nincs sérved, csak az előjelei mutatkoznak, akkor nem feltételszerű, hogy ki is alakuljon.

 

Bár nekem a jobb oldalt már kétszer műtötték, és kiújult újra, viszont van a bal oldalon is sebész által diagnosztizált sérvem már három és fél éve, de semmilyen panaszt nem okoz. Pedig minden nap edzek, gyógytornázom, kisebb súlyzókkal, és könnyebb ökölvívó edzéseket csinálok.

 

Sőt azt vettem észre, hogy az edzés mintha javított volna a bal oldali sérvemen.

Előzmény: vordme (8360)
dalmata13 Creative Commons License 2023.09.26 0 0 8366

Engem az az orvos diagnosztizált kétszer is  aki később műtött.Mindkét vizsgálat alkalmával volt egy kis puklim meg fájdalmam is.Szeptember elején vizsgáltak, október elején meg műtöttek.

Előzmény: vordme (8365)
vordme Creative Commons License 2023.09.26 0 0 8365

Hát igazóból én örülnék neki, ha még nem kialakult sérv esetén is műtenének, csak valszeg nálam ott akad el a dolog, hogy a hivatalos 

diagnózis amit írásba is adtak az az, hogy nincs sérvkapu "csak" ez az előboltosulás, így ez alapján tényleg lehet nem akarnának műteni még 

magánhelyen sem. A sebész tanár úr egyébként nagyon közvetlen és jó fej volt, szinte már egy 10 perces előadást is tartott a sérvekről nekem, 

illetve folyamatosan odatette az én ujjamat is, hogy mit kéne érzeni vagy nem érezni, ezenkívül a SOTE tanárértékelési oldalon is nagyon jókat írnak róla. 

Ezt csak azért írtam, hogy ennyi infó alapján megbízom benne, hogy nem csak lerázni akart, hogy ne legyen még egy plusz páciens aki műtétre várakozik. 

 

 

Előzmény: dalmata13 (8364)
dalmata13 Creative Commons License 2023.09.26 0 0 8364

13 évvel ezelőtt nekem voltak hasonló vagy talán teljesen azonos tüneteim.Szúró fájással kezdődött aztán napokig semmi,kis dudor aztán az is eltünt napokra,aztán megint előjött és így tovább.A vizsgálaton sérvet állapítottak meg.Kiírtak műtétre.A műtét napján tünetmentes voltam egyébként.Altatást kértem.Megműtőttek ,hálóval.A búcsúzáskor megjegyezte a sebész,hogy furcsa eset volt az enyém de ha már felvágta tett be egy hálót.Konzultálni velem nem tudott mert aludtam.Valszeg a sérvkapum csak repedt lehetett.De ha már ott voltam megcsinálták.Érzéstelenítés esetén lehet,hogy fel se vágták volna elnapolták volna a műtétet.A műtét után megszüntek a panaszaim.

Előzmény: vordme (8360)
Landsmann_ Creative Commons License 2023.09.26 0 0 8363

Igen. MIvel még nincs sérv, így nincs az az isten aki megműtsön, még magánban sem szerintem. 

Valóban nem lehet megsaccolni mennyi idő alatt lesz belőle sérv. A legtöbbünknél nem volt előjele, vagy egy nagyobb erőkifejtésnél történt meg a szakadás, vagy mint én nálam, fogalmam sincs mikor és mitől lett. Csak a dudorok tűntek fel egyszer.

Előzmény: vordme (8362)
vordme Creative Commons License 2023.09.26 0 0 8362

Köszönöm a választ. 

 

Tehát akkor, ha jól értem az eljárás ilyenkor az kell legyen, hogy várni kell arra, hogy megtörténjen a szöveten 

a sérülés, amikor kialakul a sérvkapu és majd utána műthető addig kvázi mindegy hova mennék sehol 

sem műtik, mivel ők nem fognak egy direkt vágást ejteni ott ? Gondolom ilyenkor saccolni sem lehet (mármint 

nem a fórumon :), hanem másik orvos, másik rendelő), hogy ez mennyi idő alatt szokott megtörténni és, hogy 

addig akkor éljek valóban "rendes" életet, ahogy ő is, mondta, hogy "persze edzen csak nyugodtan, ha akar stb..". 

Előzmény: Landsmann_ (8361)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!