"Mi a viszonyunk ahhoz a kormányprogramhoz, amelyet meghirdettünk? És kiderült, hogy mi, politikusok ebben a vitában olykor arra vagyunk szorítva, hogy félmondatos idézetekre reflektáljunk. Valahol mondok valamit, az ott lévő MTI-tudósító vagy napilapmunkatárs valahogyan idézi, és másnap arra valamelyik politikustársam válaszol. Így aztán sokszor elhallásokon és félreértéseken alapuló félmondatokon vitatkozunk. Zavart az így kialakult helyzet. Egyben és kifejtve kívántam elmondani, hogy mit gondolok." - Gy.F.
Bár ahogy nézem, ez a Sztálin-Rákosi vérvonalon szocializálódott csürhebanda igazán akkor érzi magát jól, ha diktátor van a fejük felett közvetlenül. Gyurcsány ezért jó a lelküknek...
Bezzeg a Fidesz! Reped a varrás mentén a sok bázisdemokráciától, ami belészorult. Vik- tor! Vik- tor!
Erről a "szélsőséges liberális"- ról mindig Déry János jut eszembe, ő a "demokratikus" melléknév fokozásától volt kiakadva, mondván, hogy ez kábé olyan, mint ha egy nőre azt mondanád, hogy egy picit terhes.
De persze összement agyammal én csak azt szajkózhatom, ganz egál hogy narancs, biblia, bor-búza-békesség vagy akár villáskulcs van Orbán kezében, számomra éppen annyira hiteles, mint Gyurcsány.
A világ meg úgy működik, hogy még Michael Jacksonnak is vannak rajongói.
A kedvenc paradoxonom: a szar ellentéte is lehet szar.
Horn nem volt az, csak egyszerűen részeg volt folyamatosan. És a Gyulának kemény tekintélye volt, míg Gyurcsány szétzsarolja a szolgalelkűeket.
Bár ahogy nézem, ez a Sztálin-Rákosi vérvonalon szocializálódott csürhebanda igazán akkor érzi magát jól, ha diktátor van a fejük felett közvetlenül. Gyurcsány ezért jó a lelküknek...
Ehhez is gratulálok! A baloldal (ütemesen) tapsikol egy tisztán láthatóan pszichopata őrültnek. Örömködnek, orbánoznak, halelujáznak.
Aki többször is elmondja, hogy nem őrült, már önmagában is gyanút kelthetne. De nem, sőt messiást látnak a nyomorultak benne. És a nárcizmusában saját kis jelentéktelen életükre is fény vetül...
Nem az ország felemelése a cél, hanem a baloldali identitás, a fosszagú kis egó védelme tombol végig az országon.
Illetve tán még annyira se, figyeld a szólamait. Mert azok inkább államszocialisták. Szélsõséges liberális nézõpontból esetleg. De szerintem még onnan is csak akkor ha az ember agyát túl sokat mosták az MSZP/SZDSZ propagandistái és ettõl kissé összement :-)
A világ nem úgy mûxik hogy aki nem szélsõséges liberális az mind államszocialista.
Nem. Mi saját erõbõl dolgoztunk és nem privatizéltük az állami cégeket. Láttam én is sz*rul sikeredett privatizációt, ott a volt vezérigazgató + volt pártitkár + még páran a vezetésbõl privatizélték a céget. Ma már csak pár dolgozó lézeng az egykori közepes (pár száz ember, nemzetközi piacra /és nem csak cuculista/ szállított termékek) cég még el nem adott területén.
Tudok olyan kínai étkezde alkalmazottról, akit a tulaj úgy seggberúgott, hogy felszakadt az ülepe. Az egy más kultúra, bár szvsz nem minden kínai ilyen.
Orbán és Gyurcsány között van egy APRÓ különbség: PIROSKA nagymama. Az SZDSZ a klán részese, A Fidesz csak alkalmazottja. Gyurcsány családtag, Medgyessy alkalmazott. "TIED AZ ORSZÁG, MAGADNAK ÉPÍTTETED!" Imigyen szóla az új szlogen berkeken bévül.
Akkor nem a Te családod volt mondjuk a szekszárdi húsfeldolgozó tulajdonos, vagy a Voláné! :-) Nem állítottam, hogy minden vállalkozó ilyen. De a legszebb idegenek közül bizony bizony sok a "más". Tudok olyan kínai étkezde alkalmazottról, akit a tulaj úgy seggberúgott, hogy felszakadt az ülepe.
És most képzeld el, hogy az SZDSZ nem asszisztál 1994 óta az MSZP hatalmi törekvéseihez. Főleg 2002 óta, amikois az SZDSZ nélkül az MSZP nem tudott volna kormányt alakítani.
OVI nagyvonalakban éppen annyira konzervatív, mint amennyire szociáldemokrata Gyurcsány. Illetve tán még annyira se, figyeld a szólamait. Mert azok inkább államszocialisták. Két, hataloméhségtől hajtott gátlásoktól mentes populista. Legalább könnyű lesz választani: feldobok egy bélást, ha fej, akkor egyik, ha... :-)
De OVI legalább tényleg többé-kevésbé konzervatív , de szvsz Gyurcsány nemigen fog a szólamokon túlmenni. Egyébként ez nem is baj, a gond az lenne ha tényleg megcsinálná amit mond, csak enyhén humorosnak találom a dolgot. Úgy látszik ez már így megy az MSZP-ben: Megyó aki a kormányzása alatt nem épp az eszérõl híresült el hatalomra kerülése elõtt még osztott pár tanácsot a Paksi atomerõmûben (és nem ingyen), Gyurcsány pedig aki milliomos kiáll mint a baloldali értékek lánglelkû prófétája :-D :-D :-D
Nem csinált ő semmi különlegesen újat, csak másolt egy klasszikust. :-)
Nekem éppen annyira hiteles Gyurcsány hirtelenjött baloldali értékek iránti fogékonysága, mint anno Orbán megtérése a konzervativizmushoz. Újra beindul a forgalom a damaszkuszi úton?
Folyton azon gondolkodom mint Megyó idején: Gyurcsány, Gyurcsány. Kellett ez neked ? Meg van a kis összeprivatizélt vagyonkád, jól fexel az MSZP-nél úgy hogy további beszerzésekre is van esélyed, akkor mi a fenének csinálsz magadból hülyét milliomosként mint a baloldali értékek, a tárasalami kiegyenlítõdés lánglelkû harcosa ? De Megyó legalább nem hangsúlyozta ezt ennyire, persze neki még nem is rugdosta a s*ggét az MSZ(M)P balszárnya, de talán épp ezért nem kellett volna ebbe belemenni...
Amúgy meg vicces hogy egy milliomos ígéri a társadalmi különbségek kiegyenlítését. Gondolom azzal kezdi hogy elmegy a cigánytelepekre és szétosztja köztük az összeprivatizélt vagyonát :-D :-D :-D
Ezzel együtt ez a program egy nagy-nagy lufi. A lumpenproli 25 gyerekébõl semennyi pénz belenyomásával nem lesz agysebész, csak ugyanolyan segélybõl élõ lumpen mint apuka és anyuka volt. Sõt, minél nagyobb a szociális támogatás annál kisebb a kényszer hogy változtassanak ezen az életmódon, és nagyobb a hajlam hogy a 25 kicsi lumpen mellé csináljanak még vagy ötöt. Ezek a dolgok a szólamok szintjén ugyanazok mint már a komcsik idejében is voltak, max. nyakonöntve még némi liberalizmussal. És persze ugyanúgy max. annyi van mögötte hogy vetnek egy kis koncot a lumpeneknek, persze amíg van mibõl, azzal már kevésbé foglalkozik hogy ki fogja mindezt megtermelni.
Nem tudom. Én mint egyszemélyes pici cég szvsz kb 5x annyit dolgozom mint ha munkavállaló lennék. Hétvégeken is, és nem ma kezdtem. Mindezt abban a reményben hogy egyszer sikerül kitörtnöm és megvalósítanom azt amit szeretnék, amiért a cégem anno létrehoztam. És amíg Pl. apám csinálta a saját vállakozását bizony ott õ is melózott az embereivel, nem lapátolt de irányította, felügyelte a munkát. Ez kis cégnél nem is mehet másképp, ellenkezõ esetben bukta lesz a dolog vége.
Másrészt ma már a cég dolgozói és a cégvezetés általában együtt sír és együtt nevet: ha van munka akkor van béremelés és státusz, ha pedig elvesztették a munkát mert a megbízó inkább a KicsiDeHusi kínai céget bízta meg akkor annak elbocsájtás a vége és nem csak a mezei dolgozóknál hanem a cégvezetésnél is. Úgy hogy ma már nem csak tõkés-munkás ellentét van mint a régi szép idõkben (ráadásul cégvezetés nem feltételenül = tulajdonos) hanem az egyes cégek, sõt egyes régiók is harcolnak egymással.
III/„A posztmodernben…..ezerarcú, széttöredezett társadalmakat találunk, amelyek kevésbé láthatóan ugyan, de továbbra is szenvednek a régről hozott nyavalyáik jelentős részével.” Kérdés, hogy mitől szenvednek jobban, a posztmoderntől, vagy a régi, de megszokott nyavalyáktól? Íme egy posztmodern csokor Gyurcsány virágkötészetéből:
1,) „Senkinek nincs az új valóság emberibbé formálására átfogó programja.”
2,) „A politika professzionalizálódott, sokak szemében csereszabatos elitek belső küzdelmévé vált.”
3,) „A háttérben világméretű vállalkozások soha korábban nem látott gazdasági és politikai befolyásra tettek szert az országokon belül és globális méretekben egyaránt.”
4,) „Szabadság helyett a függés alakítja a személyes és családi létet.”
5,) „A magántőke társadalmának nem csak alternatívája, de erős, független belső államhatalmi ellensúlya sincs.”
6,) „Nem vagyunk abban a helyzetben, hogy gazdaságpolitikánk fő jellemzőit szabadon alakítsuk.”
7,) „A nemzetgazdaságok és a (nemzeti kötődésű?) multinacionális vállalatok versengésére épülő világ….”
8,) „Üzleti életünk jelentős részét a jogszabálykerülés (és az igen rossz jogszabályok! :-o)……….a politikai kapcsolatokon keresztül keresett kivételes állami elbánás megszerzésének szándéka (és szerintem eredménye!) hatja át.
Nocsak, nocsak! „A baloldal számára világos az alternatíva: reform, vagy bukás!”
A hazugságokkal pedig már nem is érdemes foglalkozni.