Keresés

Részletes keresés

Petya79 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 223

Egyelőre csak egy módosított alapszabályuk van, a teljes szolgáltatási portfólió úgy tudom, még nem állt össze.

Előzmény: mzsombi (220)
kridli Creative Commons License 2016.09.07 0 0 222

A Generalit benéztem, ott tavaly már csak 40% volt a Cafeteriás befizetés, az már elég jó arány.

Előzmény: kridli (221)
kridli Creative Commons License 2016.09.07 0 0 221

Na megnéztem, és igazad van, 2013 óta már nyereséges.

Viszont tényleg kíváncsi vagyok mi lesz jövőre az új cafeteria változások után. A Patikánál a befizetések kb 10%-a származik tagi befizetésekből, 90% munkáltatói cafeteriából van, ami valószínűleg radikálisan csökkenni fog mindenhol. Az MKB-nál és a Generali-nál kb 1/3-2/3 az arány, ami még mindig elég durva.

Én azt tippelem, hogy jövőre több pénztár is költséget fog emelni.

Előzmény: Petya79 (217)
mzsombi Creative Commons License 2016.09.07 0 0 220

Az alapszabályt megtaláltam, abban valóban benne van, hogy már önsegélyezők is. Amit viszont sehol sem találok, az a szolgáltatási szabályzatuk. Ha egy linket tudnál küldeni, azt megköszönném, és frissíteném vele a táblázatot.

Előzmény: Petya79 (215)
kridli Creative Commons License 2016.09.07 0 0 219

A Pannónia évek óta veszteséges, ők sem véletlenül olvadnak be az MKB-ba.

Köszi a linket, akkor csak én nem találtam, megnézem majd a alposabban, most már kíváncsi vagyok :)

Előzmény: Petya79 (218)
Petya79 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 218

Megnéztem a Pannónia önsegélyező pénztár 2012-es mérlegét: a működési alap 12,3 milliós mínusszal zárt.

Előzmény: kridli (216)
Petya79 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 217

Azt azért ne felejtsd el, hogy 2012-ben (is) volt egy kis 'történés' a nagyvilágban: amikor 320 forint felett járt az euro, nem hiszem, hogy az emberek az egészségpénztárakkal voltak leginkább elfoglalva. Nem néztem ugyan a többi egészségpénztár 2012-es mérlegét, de gyanítom, hogy nem az volt egyiküknél sem a sikerév. Az én melóhelyem is csak épp kihozta magát nullszaldósra, pedig egy nagyobb multiról van szó.

Egyébként a Patika aktuális és korábbi mérlegét is megtalálod a weblapjukon, a 'pénztárunkról' fejléc alatt.

Előzmény: kridli (216)
kridli Creative Commons License 2016.09.06 0 0 216

Akkor meg is van, hova olvad majd be...

Mondjuk a Patika ep-be se raknék egy fillért se...

A honlapjukra nem rakják fel az éves beszámolót és mérleget (legalábbis én nem találom), google-el egy 2012-es könyvvizsgálói jelentést találtam, akkor működési alap 12 milla veszteséget termelt.

Előzmény: Petya79 (215)
Petya79 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 215

Az Új pillér annyiból egyedi eset, hogy "testvérpénztárként" ott áll mellette a Patika egészségpénztár, ami a 6 legnagyobb egészségpénztár egyike ~100 ezres taglétszámmal, és 4 milliárdos vagyonnal.

Előzmény: kridli (214)
kridli Creative Commons License 2016.09.06 0 0 214

Igazad van, benéztem, a honlapjukon semmi nem utalt rá, hogy ők is felvették.

Amúgy én ilyen kis pénztárral azért sem foglalkoznak, mert ha tényleg úgy módosulnak jövőre a cafeteria szabályozása, ahogy most állnak a dolgok, akkor az ilyen kis pénztárak vagy beolvadnak máshova, vagy csődbemennek.

Előzmény: Petya79 (213)
Petya79 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 213

Ezt hogy érted? Amióta év elején változtak a jogszabályok, a legtöbb egészségpénztár önsegélyező szolgáltatásokat is nyújt, többek közt az Új pillér is.

Előzmény: kridli (212)
kridli Creative Commons License 2016.09.06 0 0 212

Viszont nem nyújtanak önsegélyezős szolgáltatásokat.

Előzmény: Petya79 (211)
Petya79 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 211

Pannóniánál rendkívül kedvezőnek tűnnek a százalékok, illetve a kártyadíj, de ez csak játék a számokkal. Utánaszámolva nem ők a legjobbak, és a kártya is csak 3 évig érvényes.

Pillanatnyilag az Új pillér nyújtja a legkedvezőbb feltételeket. Az egyetlen hátránya a magas havi tagdíj, de ha eleve sokat költesz, akkor nincs jelentősége. Esetleg ha valaki pénz szűkében áll: úgy tudom, hogy náluk évente max. 6 hónapig szüneteltethető a tagdíj fizetés.

Előzmény: ndx (200)
kridli Creative Commons License 2016.09.06 0 0 210

Most nézem én is még egyszer, és annyiból nem szokványos ez a beolvadás, alakul valami "Pannonia tagozat" az MKBEP-n belül. Szóval meglátjuk. Amúgy én is annak örülnék, ha mindkét pénztárból a jobb feltételeket választanák, és pl. a szülésre 500e-ret adnának :)

Előzmény: mzsombi (209)
mzsombi Creative Commons License 2016.09.06 0 0 209

Köszi, látom tegnap lett kirakva a meghívó az oldalra. 

Ha az MKB feltételei szerint működik tovább a pénztár (márpedig a Pannónia olvad be), akkor valószínűleg visszük a Generalihoz a pénzünk, ott adnak 1M Ft-ot is szülésre, a CSED/GYED kiegészítés is jó feltételekkel megy, és a befizetésből is a legkevesebbet levonók közt vannak. Még nem 180 napos egyenleget is át lehet így vinni, ugye?

Előzmény: kridli (207)
kridli Creative Commons License 2016.09.06 0 0 208

1. igen.

2. igen

3. ez szerintem pénztár függő, de ez attól is függ, hogy mi van a hitelszerződésedben. Az MKBEP-al van tapasztalatom, ott nekem a folyószámlámra utalják, mivel a hiteltörlesztésem úgy történik, hogy a lakossági folyószámlámról automatikusan levonja a bank (és ez a hitelszerződésben is szerepel,  benne van a folyószámlaszámom is ahonnan vonják). Ha a hiteltörlesztést utalni kell, akkor valószínűleg az EP is odautalja.

4. szintén MKBEP-s tapasztalat, kellett nekik a hitelszerződés hiteles másolata (az is hiteles, ha beviszed az eredetit egy MKB fiókba, ott adod le a kérelmet és ők másolják le), valamilyen igazolás az utolsó három havi törlesztésről (erre nekem folyószámlakivonatot elfogadtak), valamint ha folyószámláról történik a beszedés, akkor havonta küldeni kell nekik kivonatot, vagy netbank képernyőmentést vagy valamit, amivel igazolod, hogy megtörtént az adott hónapban a törlesztés. Ezt a havi dolgot elfogadják e-mail-ben is.

 

De szerintem beszélj a pénztárad ügyfélszolgálatával.

Előzmény: ndx (203)
kridli Creative Commons License 2016.09.06 0 0 207

Fent van a honlapjukon a közgyűlési meghívó, ahol szavazás lesz róla:

http://www.pannoniaosp.hu/index.php?m=1&am1=1&am2=0

Persze amíg nem dönt a közgyűlés (mindkét pénztárnál), addig nem biztos, de ez általában csak formalitás szokott lenni.

Az hogy mi lesz utána az egyes szolgáltatásokkal (pl. szülés 500e vs 120e), majd a közgyűlések után dől el. Én is kíváncsi vagyok, mivel én az MKB-nál vagyok tag.

Előzmény: mzsombi (206)
mzsombi Creative Commons License 2016.09.06 0 0 206

Honnan az infó? Mi is Pannóniában vagyunk, de ha lecsökkentik pl a szülésre felvehető 500e Ft-ot az MKB-s 120e-re, akkor morcos leszek...

Előzmény: kridli (201)
dugynok08 Creative Commons License 2016.09.06 0 0 205
ndx:

1, Igen, törvény mondja ki

2, Én Izys-nél vagyok, ott az első kifizetés az első pénz beérkezése után 180 nappal fizethető ki. Ha jól értelmeztem, a ki- és befizetések között 180 napnak meg kell lenni. Adóvisszatérítés egyből kifizethető.

3, Visszautalja a számládra a pénztár a pénzt.

4, A pénztár megmondja mire van szüksége pontosan, de hitelszerződés kell és igazolni a törlesztő összegét.
ndx Creative Commons License 2016.09.06 0 0 204

ezt hol olvastad?

 

az pannónia önsegélyező pénztárra gondolsz?

Előzmény: kridli (201)
ndx Creative Commons License 2016.09.06 0 0 203

a jelzáloghitel törlesztés hogyan működik önsegélyező pénztáron (ÖSP) keresztül?

 

1. Ott a törvény mondja ki, hogy max a minimálbér 15%-áig lehet havonta?

2. 180 napja tagnak kell lenni, és csak utána lehet megkezdeni a törlesztés az ösp terhére?

 

Most a bank a folyószámlámról emeli le a havi törlesztőt.

3. Az ösp csak simán odautalja a pénzt a folyószámlámra? Vagy ehhez egy elkülönített hitelszámla kellene?

 

4. Egyáltalán mit szükséges megadni az ÖSP-nek? Le kell adni a lakáshitel szerződést, adásvételi szerződést?

kridli Creative Commons License 2016.09.06 0 0 202

Mármint ha most gyorsan belépsz, megveszed a matracokat és kilépsz, akkor ez valószínűleg nem érint, de ha picit hosszabban, akkor valószínűleg igen.

Előzmény: kridli (201)
kridli Creative Commons License 2016.09.06 0 0 201

A Pannonia be fog olvadni az MKBEP-be, úgyhogy inkább annak nézegesd a kondícióit.

Előzmény: ndx (200)
ndx Creative Commons License 2016.09.06 0 0 200

kicsit utánajártam:

 

Pannóniánál önsegélyező pénztárnál lesz kártya dec. 31-ig és ingyenes.

Tehát kártyadíj, belépési díj nincs, kilépési díj 4000 ft.

És ha 4000 ft alá süllyed az egyenleg, akkor automatikusan zárják a számlát. Így a kilépési díjat nem lehet megúszni.

Esetleg úgy lehetne, ha az utolsó vásárlással 4001 ft-ról 0 közelébe vágja a számla egyenlegét.

 

Prémiumnál csak 2016-ban nincs belépési és kártyadíj, és a befizetésből többet vonnak.

Náluk is van 4000 ft kilépési díj, de ha kevesebb marad a számlán, akkor csak annyit vonnak.

 

Pannonia lenne a(z egyik) legjobb, ha nem lenne a megszüntetési díj.

 

kridli Creative Commons License 2016.09.04 0 0 199

Csak egy dologgal nem is lehet sokat, de ha rendszeresen tudod használni, akkor azért megéri. Én már évek óta mindig kihasználom a max adójóváírást, úgy azért kisebbek a költségek is.

Előzmény: ndx (197)
Petya79 Creative Commons License 2016.09.04 0 0 198

A semmihez képest nem olyan rossz az. Nekem például a 20e Ft az 3-4 napi keresetem. Ha hosszú távon gondolkodsz, esetleg nagyobb összeget is le tudsz kötni, akkor simán megéri az egészségpénztár. Úgy tudom, hogy a későbbiek folyamán akár a nyugdíjpénztárba is beforgatható a felhalmozott összeg. Ha ez igaz, akkor meg végképp megéri.

 

 

Előzmény: ndx (197)
ndx Creative Commons License 2016.09.04 0 0 197

köszi a válaszokat.

Mondjuk az elég durva, hogy 150e ft-os matracon kb 20e ft-ot lehet csak nyerni az ep-vel, mert olyan magas a működési költség és a nyitási díj.

kridli Creative Commons License 2016.09.04 0 0 196

Nem kötnek bele, vehetsz többet is.

A legtöbb matracos cég tudja, hogy mit kell írni a számlára, hogy elszámolható legyen, még akkor is, ha amit veszel, nem lenne elszámolható...

Előzmény: ndx (194)
Petya79 Creative Commons License 2016.09.03 0 0 195

Úgy tudom, hogy pillanatnyilag a 4 jegyű CE számmal, EMKI -, illetve a még nem lejárt ORKI engedéllyel rendelkező matracok számolhatók el egészségpénztárra.

Előzmény: ndx (194)
ndx Creative Commons License 2016.09.03 0 0 194

ágymatracot el lehet számolni általában ep terhére?

 

szerintetek beleköthetnek abba, ha 2 matracot szeretnék venni 1 héten belül?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!