Keresés

Részletes keresés

Mad árka Creative Commons License 2006.04.06 0 0 2147
Ha nő az illető, amit kétlek, akkor oda tudok adni egy diákot, mert nekem kettő van (szabályosan). De 3-as busszal a Körtérről jól elérhető a Campona melletti uszoda, ahol csak diákjegy van ugyan, mindenesetre egy igényes hely, tiszta, eleve nemrég épült. Bár ez attól függ, mit szervezel éppen. :)
Előzmény: *Albatrosz* (2146)
*Albatrosz* Creative Commons License 2006.04.06 0 0 2146
Az Ajtósi usziba bemehet nem ELTE-s is? Vagyis ha én megyek, és viszek magammal még valakit, akkor ugye nem fognak kivágni? (Péntek du. 1től lehet menni, tehát vmkor utána.)
Mad árka Creative Commons License 2006.04.05 0 0 2145

El tudnék képzelni jobb helyzetet is. De a legtöbb dologgal úgy vagyok, hogy bizonyos tények adottak - s ezekből kell kihozni a legjobbat. Sokan úgy állnak a felsőoktatáshoz, mintha az is középiskola lenne, a maga félig-meddig "kötelező" jellegével. Levelezőn ezt fokozottan látom, mindenki várja a sült legyet, de nem jön, egyre több a feszültség, s ez a tanárokon is érződik. Persze tényleg sok a gond, nem mondom, hogy ez így tökéletes, de meg lehet találni valahogy a kiskapukat egy olyan helyhez, ahol az emberek jól érzik magukat. Néha a becsavarodástól ez ment meg, bár az igazi canossáim nem az ELTE-n voltak, hanem nyugatabbra, azok viszont főiskolai hírűek lettek utólag. :( De úgy vagyok vele, hogy amíg van tanár, akit érdekel a diákjainak a sorsa, amíg tud adni munkát, lehetőséget; amíg egy (diák)közösség működni tud, azért kell dolgozni. Ez most ilyen lanyha-optimista jellegű, de komolyan gondolom. :)

Előzmény: Mantova (2144)
Mantova Creative Commons License 2006.04.05 0 0 2144
Ezt szomorúan hallom. Az a tapasztalatom, hogy nagyon kevesen távoznak jó szájízzel a felsőoktatásból.
Előzmény: Svenska80 (2143)
Svenska80 Creative Commons License 2006.04.01 0 0 2143

Nem is értem, hogy miért hallgattak el. HOgy miért nem most verik magukat, amikor mindenki mindent megígér (jó, tudom, hogy ígérgetni az egy dolog, de legalább akkor már van mit számonkérni)...

Na mindegy, speciel engem nemnagyon érdekel, én eléggé megutáltam ezt az egyetemet az elmúlt néhány év alatt.

Előzmény: Mantova (2142)
Mantova Creative Commons License 2006.03.29 0 0 2142
Egyébként ha az általad emlegetett illető a kalaphordáson túl másra is használja a fejét, akkor erőteljesen érvényesíthette volna a HÖOK érdekeit legalább egy törvénytervezet-véleményezés erejéig.
Előzmény: Mantova (2141)
Mantova Creative Commons License 2006.03.29 0 0 2141

Sziasztok!

 

Talán nem kellett volna a nagytudású törvényalkotót kiütni a nyeregből, és rábízni X. főosztályvezetőre, meg az éppen végzett segédeire a dolgot, és a szegény, ámde jóravaló törvényalkotó munkáját tönkrevágni. (Ugyanis egy nagytudású hölgy írta többé-kevésbé egymaga az előzőt, és írta volna a mostanit, ha hagyják).

Előzmény: Svenska80 (2140)
Svenska80 Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2140

Rákattantam az off-olásra :-)

Na nem is, ez olyan félig-off

Ma reggel hallgatom a .... rádiót a kocsiban (neeeeem csinálok én reklámot nekik, különben is csak azért hallgattam, mert vki lenyúlta a Bokorpuszta CD-met) és azt hallom benne, hogy az Ekler Gergely (akivel egyébként együtt jártam órára Dobszayhoz, s aki még nálam is többet lógott óráról, pedig ez már prémium kategória - most kezdek rájönni, mekkora kiaknázatlan kapcsolati tőkével rendelkezem :-)), aki a HÖOK vagy valami hasonlónak a feje ki van akadva az új felsőoktatási törvényen, nevezetesen azon, hogy

 

1. az új jogszabály alapján az oktatók és a kutatók személyesen is részt vehetnek az intézményi gazdasági tanácsokban, a hallgatóknak azonban nincs erre lehetőségük, és ennek a különbségtételnek szerintük nincs alkotmányos indoka.

 

2. kifogásolják azt a passzust is, amely szerint a tanulmányaikat 2006. szeptember 1-je előtt megkezdőkre a régi törvény valamennyi rendelkezését alkalmazni kell. 

 

Mondjuk a 2. már izgalmasabb... 

 

Hazafelé az OSZK-ból meg hallottam az oktatási minisztérium politikai államtitkárának a válaszát és jót vigyorogtam rajta - a jogszabály biztosítja a hallgatói képviseletet a gazdasági tanácsokban, ugyanakkor előírja a felsőfokú végzettséget a jelölteknek. Hozzátette: nem jó, ha képzetlen ember dönt fontos gazdasági kérdésekben.

 



 

Svenska80 Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2139
Ja, az érintettek meg PPK-sok (pedszak, pszicho), illetve tanárképzés - ergo egész sok ember.
Svenska80 Creative Commons License 2006.03.01 0 0 2138

Hát ez:

http://www.ppk.elte.hu/moodle/

ami alapvetően egy jóság, csak nemnagyon műxik - na jó, engem nem szeret - igaz egyszer már második regimmel a gagyibb címemre be tudtam lépni, de aztán kicsukott, nem küldi újra a jelszavam, stb.

De megnyugodott a lelkem, mert Lukács tanár úr (aki egyébként valami elképesztő módon emlékeztet a töri szakról az egyik volt oktatómra) óráján kiderült, hogy a Moodle nem csak engem nem szeret, kb 50-50%-ban nem tudtak belépni az emberkék.

Pedig tényleg jó ez, ha használható - pl töri szakon is hasznos lenne....mondjuk engem már nem érint, de akkor is.

Előzmény: Mad árka (2137)
Mad árka Creative Commons License 2006.02.26 0 0 2137
(Ehhez csak halkan tudok hozzászólni: mi az a Moodle-rendszer...? Körbenéztem most a Google-ben, azt látom, hogy Pécsett frissítésen esett át a rendszer, de többet nem leltem. Ha megmondod, kb. kiket érint ez s még mindig nem működik esetleg, eltöprengek, hátha van ismerős, aki járatos a témában.)
Előzmény: Svenska80 (2135)
Mad árka Creative Commons License 2006.02.26 0 0 2136
Köszönöm szépen! Kerestem ezt a linket, nem tudom, miért nem találtam meg. Most letöltöttem a "rám" is vonatkozókat, átböngészem, miféle szelek fújnak épp.
Előzmény: Svenska80 (2134)
Svenska80 Creative Commons License 2006.02.21 0 0 2135
Használja itt vki véletlenül a Moodle-rendszert? (nem tok beregizni valamiért)
Svenska80 Creative Commons License 2006.02.21 0 0 2134

1. De igen, lehet, van nyelvszakos és TF-en végzett testnevelő tanár ismerősöm.

De Albatrosznak igaza van, kétszakosok mindig előnyben (más kérdés, hogy középiskolákban nagyon jellemző, hogy csak az egyik tárgyát tanítja a tanár)

 

2. http://www.om.hu/main.php?folderID=390&ctag=articlelist&iid=1&articleID=456

 

Előzmény: Mad árka (2129)
*Albatrosz* Creative Commons License 2006.02.20 0 0 2133
Szerintem elvileg lehet, csak a sulik szívesebben vesznek fel kétszakos tanárokat.
2. kérdésre: szerintem az OM honlapján kéne lennie valami ilyesminek. Legalábbis a NAT és a kerettanterv elvileg közli a választ (mondjuk nem feltétlenül tantárgyakat, hanem "műveltségi köröket"). A NAT pedig fenn van a neten valahol.
Előzmény: Mad árka (2129)
Mad árka Creative Commons License 2006.02.19 0 0 2132
Ez jó: "Az oroszországi francia Nagy Hadsereget támogató osztrák csapatok parancsnoka fegyverszünetet köt az oroszokkal." :)

(Értelmes, csak elsőre kívánt pár pislogást. :)
Mad árka Creative Commons License 2006.02.19 0 0 2131
Péntek este unokatesómnál voltam, aznap esett ugye az eső... A vízszintes szakaszon rendben is volt minden, végigkorcsolyáztam lazán. Aztán jött a lejtő. Nem bírtam rajta megállni, tényleg tükörjég volt, leszámítva a kátyúkat. Olyan piruetteket dobtam, hogy öröm volt nézni, ahogy Albatrosznak mondtam, megvolt a négyfordulatos és a tripla toe-loop is. Ellenben nem ültem seggre, höhö. Furcsa volt nézni a döcögő autókat, meg azt a két hülyét, aki még ilyen pályán is nekiállt előzni... :-/ Csak gratulálni lehet az ilyen IQ-strong embereknek, főleg, mivel az előttük menő 10 cm/h sebességéhez mérten ők 15 cm/h-val tudtak menni - szemből pedig jöttek.

A busz fennragadt a hegyen (4 db.), így végül hazagyalogoltam, annak is voltak érdekes pillanatai. Szerencsére nem látta a tulaj, amikor a másfél méteres műkő-kerítésrakásán lemásztam a magam szolid mázsáival. :)
Előzmény: theow (2130)
theow Creative Commons License 2006.02.19 0 0 2130
Én a Belvárosból mentem ki Óbudára - mindenütt hullott, aztán zizegve ért földet az olvadó hóban a jég.
Előzmény: Mad árka (2125)
Mad árka Creative Commons License 2006.02.18 0 0 2129
Két kérdés.

1. Egyszakos tanár diplomával ugye most nem lehet tanítani? (Tehát muszáj kettőnek lennie, nem?) Mármint annyira nem "ugye", csak tervezgetek mindenfélét, s nekem évnyi csúszással lesz meg a többi diplomám, s addig azokkal nyilván nem mozoghatok túl sokat.

2. Tudtok olyan listát (neten, bárhol), amely tartalmazza, milyen órákat kell a mostani általános iskolásoknak végezniük?
Svenska80 Creative Commons License 2006.02.17 0 0 2128
Nagyot szólt ;-)
Előzmény: Mad árka (2127)
Mad árka Creative Commons License 2006.02.17 0 0 2127
Pár perce válaszoltam, ha még nem érkezett meg, nemsokára becsapódik. A METEO topikban van pár kép is amúgy. Én max. a bamba fejemet tudnám betenni. ;)
Előzmény: Svenska80 (2126)
Svenska80 Creative Commons License 2006.02.17 0 0 2126

Újpesten borsó nagyságú jég esett, csak úgy kopogott a szélvédőn. De jól nézett ki, mintha fehér gyöngyökkel szórták volna tele az utat, sajnálom, hogy nem fényképeztem le, nem is láttam még ilyet.

Ma voltam TO-n, Óvárinál, határozottan jófej volt, pedig plusszmunkát adtam szegénynek már megint. De a másik 3 nőhöz képest egy kis tündér volt - bár az is lehet, hogy a mai napi dühét már kitöltötte az előttem lévő delikvensen, mert őt aztán nem kímélte :-)

Madárka, megkaptad a cuccokat, amit küldtem?

 

Előzmény: Mad árka (2125)
Mad árka Creative Commons License 2006.02.17 0 0 2125
Nézz át a "METEO" topikba, ott beszélgettünk erről. Reggel félbambán szöszöltem kifelé az ablakon, mikor elkezdett dörögni az ég. Mondom anyunak, te, ez dörög. Anyám: dehogyis, beszélsz hülyeségeket, csak vonat ment el. Mondom, jó. Ketten állunk az ablak előtt, bambulunk. Megrezeg az ablaküveg. Gondoltam, új konstrukciós vonatok. ;) Budafokon meg Törökbálinton söpört végig. S kapott belőle Budapest belsőbb vidéke is, mint hallom. Mindenesetre nem gyakran hallom február közepén az eget ilyen formában. Először tényleg azt hittem, elaludtam állva és álmodom (vagy úgy maradtam nyárig. ;-)
Előzmény: Qedrák (2124)
Qedrák Creative Commons License 2006.02.17 0 0 2124

 

Ma volt egy kis jégeső Pesten, a változatosság kedvéért.

Svenska80 Creative Commons License 2006.02.16 0 0 2123
Az jó (a Balcsi;-)). Egyszer szeretném élőben hallani, milyen a rianás. De ez most nem sanszos, szerintem túl meleg van hozzá.
Előzmény: Mad árka (2122)
Mad árka Creative Commons License 2006.02.16 0 0 2122
Szépművészeti. Érdekel a művészettörténet, de az ember mindig azt akarja, amire kisebb az esély. Most a téli Balatont. ;)
Előzmény: Svenska80 (2121)
Svenska80 Creative Commons License 2006.02.16 0 0 2121
Milyen múzeum? Hát, ha az időjárás így alakul tovább, jó nagy locspocs lesz hétvégére....
Előzmény: Mad árka (2120)
Mad árka Creative Commons License 2006.02.16 0 0 2120
Én még nem. Rendes fiú múzeumba akar elvinni hétvégén, ha nem tudunk kirándulni, egyelőre itt tart a művelődésem.
Előzmény: Svenska80 (2119)
Svenska80 Creative Commons License 2006.02.15 0 0 2119
Látta már vki a Sophie Scholl - Aki szembeszállt Hitlerrel c filmet?
Qedrák Creative Commons License 2006.02.14 0 0 2118

 

Nos, Bartosiewicznél nicns szemináriumi korlát, szóval a beférésből nehogy problémát csinálj. :)

Tafonómia, vagy vadgazdálkodás? Hm. Egyiken sem voltam.

Nem tudom mennyire vagy barátságban a régészeti dolgokkal, ha igen, akkor a tafonómiát javaslom, mivel ott főleg arról van szó, hogy miként lesz az állatokból lelet. A vadgazdálkodás inkább a címben foglalt dolgokra téhet ki, ezt most először hirdeti meg, szerintem kevesebb régészeti vonatkozása van, és mint ilyen talán jobban fogod szeretni.

Előzmény: Mad árka (2117)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!