Keresés

Részletes keresés

trueXman Creative Commons License 2012.04.02 0 0 6778

Isten = Küszöb Őre.

 

Isten nem más, mint a Küszöb Őre.

trueXman Creative Commons License 2012.03.30 0 0 6777

Halál-Univerzum
Halál-Univerzumnak Halál a Titkos Istene?


Ez egy Halál-Univerzum?


Halál-Univerzumban kivel mással egyezkedhetne a "beavatott", mint a Halállal?


Ezért van az, hogy minden vallás Titkos Mag-ja: Halál-Kultusz. (?)


Talán egyedül Buddha volt az, aki mindezt képes volt látni, felfogni és érteni (és elbírta ezt a látást, felfogást, értést).


A többi egy sem.


Jézus sem szabadíthat meg (a Halálnak eme Univerzumából). (?)
(ő nagyon keveredetten jelenik meg napjaink "elfogadott" vallásaiban)


Félelmetes az igazságot látni. (?)


Félelmetes az igazságot látni, (ezért) mindenki menekül előle.


Ezért álmodik az ember.
(az ember azért álmodik, hogy a rettentő igazságot (szabályt) ne lássa)


Akik "felébredést" tanítanak, valójában álmot (álmodást) tanítanak.
(mindenki úgy tesz, mintha fel akarna ébredni,
valójában mindenki álmodni szeretne)
(ez egy kollektív játék)


Mi mást tehetnénk?


Az istent úgy hívják: Evő.


Evő: az, aki eszik.


A Harcnak nincs győztese.


Harcolj bár (bárkivel), győztes úgy sem lesz belőled.


Ugyanúgy végzed, ahogyan a többi.


Ahol egy a vetés, egy ott az aratás is.


Minden isten Evő.


"Iszonyú minden Angyal" és az istenek még iszonyúbbak!


Halhatatlanság csak a halálban van.


Halhatatlanság csak a halálban lehetséges.


Mondottam:
Halál-Univerzumnak Halál a Titkos Istene.

babi :-) Creative Commons License 2012.03.25 0 0 6776

Kedves Galgallim! Csak reménykedem, hogy föl lesz véve videora és hallgathatom :-)

Előzmény: Galgallim (6775)
Galgallim Creative Commons License 2012.03.25 0 0 6775

Sziasztok,

 

 

március 27-én 17:30-kor "Élethalál kérdése" témában Kerekasztal Beszélgetés lesz, ahol a következő kérdéseket szeretnénk közösen körbejárni:


Hogyan viszonyulunk a halálhoz?
Miért félünk tőle?
Mi történik alvás során?
Mi a kapcsolat a mindenkori beavatás és a halál között?

 

A beszélgetésre meghívott vendégek:
 

Mezősi Anna - Himalája jóga oktató,gyógyító
Dr. Borbényi Erika - orvos, onkológus, tanatológus

 

Ha érdekel a téma, a rendezvényről bővebben itt olvashatsz.
http://www.facebook.com/aquariuskincsei#!/events/253727474718077/

 

 

 

enuma elis Creative Commons License 2012.03.25 0 0 6774

üdv Mirdad, 

 

nagyon fontos cikket és összefüggéseket találtál a korakereszténységről.

Az angolnyelvü cikk már nem elérhető.....

 

Engem azért lepett meg a téma, mert soha nem hoztam magamban össze a korakeresztény közösségeket

és az Apkrif evangéliumokat. Valahogy az Apokrifok olyan megfoghatatlanok, távoliak voltak eddig. Egyiptom homokja, blablabla... :-)

Erre most itt vannak a későbbi Vatikán alatt, bújkálnak a jó őskeresztények, hogy aztán rájuk épüljün egy felszinesebb "kereszténység", akik elől meg sokkal többen bújkálnak majd a középkorban....

 

Kis egyháztörténet 3 mondatban :-))

Előzmény: Mirdad (6771)
trueXman Creative Commons License 2012.03.20 0 0 6773

Sátán: "sátány" "sárkány".

Sátán: jelképes neve a "sárkányok" fajtájának, aki(k) fiakat nemzettek a föld asszonyainak.

A babiloni zikkurat is erre szolgált (állítólag).
Legfelül egy szoba volt benne, egy díszes ággyal.
A "sárkányok" kiválasztottak egy utódnemzésre képes, jó genetikájú asszonyt és este meglátogatta egyikük és utódot nemzett neki.

A bibliai bukás története ezt meséli el allegóriákba öltöztetve:
"Sátány" (intelligens hüllőféle) nem almát ad Évának, hanem MAG-ot (férfimagot), aki szül.

Ez Éva bűne.

Az utódok megkapták a tudást, de kegyetlen-, ragadozó ösztönöket is kaptak.
("rossz ösztön")

Az édeni állapot végetért (a boldog tudatlanság ?), a "kiűzetés" után elkezdődött a küzdelem az emberben
a Bölcsesség és a Gonosz Ösztön között.

(A Jézus nevű jelképes alak az, aki legyőzte magában a gyilkos ösztönt,
megtisztult a sátány átkától (a sárkányvérben lévő "átoktól".)

Azt hiszem, komoly dolgokról írtam most.

Akiben van értelem, vizsgálja meg soraimat!

trueXman Creative Commons License 2012.03.18 0 0 6772

Vérszín rózsa a kereszten.

 

A "Szent Grál misztériuma": a vér misztériuma.

 

A "Szövetség-kötés": a vér rítusa.

 

Az egész a vérről szól (szó szerint).

 

Minden vérben mindig szellem lakik.

 

Amikor áldoznak (áldoztak), az öléssel a vérben lakozó életszellemet szabadították fel - az "isten" annak a szagára jött.

 

A bolygón ezért voltak (egy időtől fogva ?) mindenütt véres és gyilkos papi áldozati rítusok.

 

Így kerültek kapcsolatba az "istennel" ("istenekkel" stb.).

 

Amikor az "isten" a "szövetség-kötés" értelmében (inni) ad véréből a beavatandó papnak, akkor egy szellemi kapcsolat (kötés) keletkezik kettejük között.

 

A pap ezt adja tovább (valamilyen szinten) a törzs (nép stb.) felé.

 

 

((véleményem szerint, ezt hívta Gurdijeff "kundabuffer-szerv"-nek.... és ez lett a későbbiekben eltávolítva (,)... viszont nyomai ma is jelen vannak (az emberben, emberiségben).

Mirdad Creative Commons License 2012.03.16 0 0 6771

 

  Egy jegyzet(em) egy újsághir kapcsán:

 

 

 

 

 

  A világ legkorábbi keresztény feliratai gnosztikusak

 

 

  "Fürdőmbe a mennyegzői kamra testvérei fáklyákat hoznak,

   Csarnokainkban vágyakoznak a[z igaz] lakomára,

   Miközben dicsérik az Atyát és dicsőítik a Fiút.

   Csak bennük [az Atyában és a Fiúban] lelhető meg az igazság eredete és forrása."

 

  Igy szól az a több mit 2 ezer éves, egy római földalatti katakombában talált epigráfia (felirat), melyet nemrég a világ legrégebbi keresztény feliratának nyilvánitottak.

 

  Szimbolikus is, hogy a Vatikán egy ókeresztény ("pogány") kazamatarendszerre épült: 2. századi Mithrász-szentélyek, gazdag római patriciusok mauzóleumai, - mint amilyen a Pécsi Ókeresztény Mauzóleum (UNESCO Világörökség része), -szarkofágok, katakombák és alagutak labirintusa húzódik Róma alatt.

 

  Ez a hatalmas "ókeresztény római alvilág" máig feltáratlan. Régészek, epigráfusok (felirattanászok), és vallástudósok hada dolgozik azon, hogy Nap-világra kerüljenek a Szellemi Nap, a belső kereszténység világosságának nyomai.    

 

  A fennti szöveg szellemisége a hozzáértő tudósok számára azonnal felidézte a gnosztikus Nag Hammadi kódex részét képező Fülöp evangélium sorait. Ezt az irást a hires 2. századi római gnosztikus, Valentinus tanitásainak összefoglalásának tartják. Valentinus egy hónapig még pápa is volt, és hivei éltek a már emlitett földalatti szentély-és kazamatarendszerben. 

 

  "Az igazság misztériumai megnyilvánultak, mint jelek és képek. A mennyegzői kamra azonban rejtve van. Ez a Szentek Szentje. A függöny kezdetben eltakarta, hogy hogyan rendezte el Isten a teremtést. Ha azonban a függöny elszakad, és mindaz, ami bent van, láthatóvá válik, akkor el fogják hagyni ezt a házat, és üres lesz, sőt inkább le fogják rombolni. Az istenség teljes egészében menekülni fog innen, de nem be a Szentek Szentjébe – hiszen nem keveredhet a keveredést nem ismerő Világossággal, sem a makulátlan teljességgel –, hanem a kereszt szárnyai és karjai alá kerül."

  (Fülöp evangéliuma)

  

   Forrás:  

   http://www.ng.hu/Civilizacio/2011/10/kereszteny_epigramma_a_masodik_szazadbol_   http://www.foxnews.com/scitech/2011/10/03/worlds-earliest-christian-engraving-shows-surprising-pagan-elements/

 

     A kép forrása és mégtöbb kép, az ókeresztény katakombafestészet remekeiből: 

    http://campus.belmont.edu/honors/catacombs/catacombs.htm

 

 

Mirdad Creative Commons License 2012.03.10 0 0 6770

 

  "Amikor valaki az asztrálban legyőzi a küszöbőrt, ezt a "félelmet" győzi le: mindörökre."

 

  Ennél kissé alaposabban kell a kérdést megoldania MINDENKINEK! :)

 

  A Küszöb Őre (nagybetükkel, mint Rudolf Steinernél, mivelhogy ő "honositotta meg", terjesztette el ezt a meghatározást, bár előtte a teozófusok is irtak erről bőven), tehát a Küszöb Őre nem csak "félelem" lehet, de a legtöbb akadály félelmet kelt, és mint félelem jelenik meg a lélek számára. 

 

  A kevésbé ismert, de a maga korában annál elismertebb ókori beavatott, Tianai Apollós Nuktemeronjában a Küszöb Őrét pl. Cerberusznak hivják; igen, ez a pokol kapuit őrző Hádész háromfejü kutyája. Valóban ilyesztő lehet :) 

 

  Cerberusz mellett kell tehát elhaladnia a jelöltnek, a misztériumok jelöltjének.

 

  Akik már átélték ezt, vagy van erről élményük, azok tudják, hogy ez nem egy "egyszerhasználatos történet", mert nem hullik le a lényről minden szenny, akadály az áthaladáskor. Márha sikerült egyáltalán elhaladnia Cerberusz, a Küszöb Őre mellett. Steiner egyébként két őrről beszél, jelezve azt, hogy több megoldandó feladattal is szembesülnie kell a léleknek. 

 

 

Előzmény: Törölt nick (6763)
trueXman Creative Commons License 2012.03.05 0 0 6769

ha ja szofot nem találja

őrületként forog magába

Előzmény: trueXman (6768)
trueXman Creative Commons License 2012.03.05 0 0 6768

"JeruShalajim" "Jerushlaim" "Jeruslajm"

valamikori "fény és réz városa" fény és (égi) arany városa, "Híres Sólyom" volt a neve, Madariak lakták

a cél nem a megviládosodás (az illumináció), hanem a bukott szellemvilág összetörése és a benne foglyul ejtett (istentől való) lelkek (naplelkek) felszabadítása

ensophor:

ájnszofor ájin szof or ayin soph aur

ájin szof or jelentése: Szem Bölcsesség Arany

Arany Bölcsességszem = a Nap-Isten

sumiru: napistu (a naplélek neve)




Babilon szó jelentése:

Báb Ili (báb ili)

Báb: kapu

Ili: Lilith rövidített alakja

BÁB-ILI BÁB-LILITH

"SZELLEMEK KAPUJA"

(a bardovilág kapuja....)

A Babilóni Rítus istene, a bukott, szellemmé lett isten valóban a szellemvilág teremtője...
ezé a bardóé, ezé a szellemvilágé, amiben vagyunk.

Az isteni áldozat az volt, hogy isten engedte a hozzá tartozó (az ő képére és hasonlatosságára teremtett égi hermaphrodita) lelkeket ebbe a bukott szellemvilágba zuhanni.

Ez egy szellemvilág, a bardo egyik arculata, ezért jelenhetnek meg benne (fekete és fehér) sziddhik.

Megtagadják a Napot, a ládán lévő lyukat, melyen beárad a másik világ fénye és holdszerű-, holdelvű fényeket hoznak létre.

Miért?

Mert a naplélek (napistu), a bennünk lévő felülről való lélek (és nem a vérünkben élő szellem) az égi Napból kapja az erejét.

A bukott isten ezt a bukott szellemvilágot tényleg az önnön SEMMI s ÉG-éből teremtette,
a maga hasznára, táplálkozási célzattal.

Ezért: az én Igaz Istenem NEM SZELLEM.

Az én tanításom nem szellemi tanítás.

spirituális= spirit ritual szellem-rituális

Az igaz vallás sosem szellemrituálé.

Szellemrituálékban szellemeket idéznek (ennek a világnak a bukott szellemeit).

A szellemrítus mindig táplálkozási rítus is. (a szellemek részéről)

A szellem kívül marad isten országán.

Van Isten az ÉG-ben, túl a szellemvilágon, túl ezen a hálón, túl ezen a bardón, amiben a végtelenségig járhat a (halhatatlan) naplélek.

A nevek csak nevek, a világosság (Soph-Jah) fénylik, mint a Nap.

Ájin-Szoph: Bölcsesség-Szem

Ájin: Bölcsesség nélkül való őrület-Szem


Or (Arany) helyett Óra.

Eljön az Isten az övéiért! (nem hagylak benneteket árván)

trueXman Creative Commons License 2012.03.04 0 0 6767

Vörös rózsát Valentin-napra.

 

Miért?

 

Mert vörös a misztérium a földön.  (vörös és fehér)

 

Pedig az isten megmondta: "Ne ölj!"

trueXman Creative Commons License 2012.03.04 0 0 6766

A rózsa vörös misztériuma.

trueXman Creative Commons License 2012.02.29 0 0 6765

A rózsa és a kereszt mögött van a "titok", de milyen az a titok?

SanatKumara Creative Commons License 2012.02.28 0 0 6764

ez így igaz...nagyon félelmetes dolog ezle kell dobnod a védőpajzsokat...

Előzmény: Törölt nick (6763)
trueXman Creative Commons License 2012.02.21 0 0 6762

"Gonosz feketeség és hideg szárazság"...csillagtalan sivatagi éjszaka.

Előzmény: Törölt nick (6760)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.10 0 0 6761

Kösz de ettől nem lettem okosabb.

 

Mi köze van mindehhez egy gázbolygónak ?

Előzmény: Törölt nick (6760)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.10 0 0 6760

Az a fránya gonosz feketeségben és hideg szárazságban kúszó csonthalom vén kaszás! Háá a szaturnusz nagyapánk :D Az idő mániás.

Előzmény: Törölt nick (6759)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.08 0 0 6759

" a küszöbőr"

 

Erről , mit lehet tudni ?

 

Sokszor hallottam már róla és néha úgy érzem , hogy ő nem enged tovább - de nem valami külső , hanem inkább valamiféle belső dolognak érzem - valami szabályzórendszer , ami a későbbi problémák elkerülése véett lép működésbe. A tudás mindig megvédi önmagát.

Előzmény: Törölt nick (6758)
Krisztuskövet Creative Commons License 2012.02.07 0 0 6757

 

Bocsánat a Jelenlévőktől, hogy megzavartam a "beszélgetést",

de úgy kikívánkozott.

 

Üdv.

 

Krisztuskövet Creative Commons License 2012.02.07 0 0 6756

 

" ... szeretem a földet ezt az életet, ...."

 

Én is!

Nagyon megbecsülöm minden pillanatát.

 

 

Előzmény: babaji (6754)
SanatKumara Creative Commons License 2012.02.07 0 0 6755

szerinted mi akadályoz?

Előzmény: babaji (6754)
babaji Creative Commons License 2012.02.07 0 0 6754

Magam is a meddőhányó homlokszélesitő intellektualizmus ellenében érvelek !

Gondolkodom de több vagyok sokkal:érzelem,vágy,akarat,altudat és feltudat és T E S T is naná.

Én egyszerüen csak kellemesen élnék a létezés fizikai szintjén ebben vaskosságban,szeretem a földet ezt az életet,nem az a bajom hogy elromlott a mennybe vivő gyorslift :))hanem hogy NEM TUDOM KIÉLNI itteni lenti tenyerestalpas vágyaimat. Ja.

Mindegyik spiritüell huzna el innen mint a vadrucák ősszel, majd beleszakadnak az intenziv szublimációba,azt hiszik szabadulómüvészek vagyunk.

De nem azok.

Én pusztán kultur-hedonista lennék.Öröm élvezet és szórakozás.Merthogy ELMÉLETBEN létezik Földi Paradicsom is.A képzeletemben már megtaláltam.

Előzmény: Törölt nick (6751)
babaji Creative Commons License 2012.02.07 0 0 6753

Figyelemre méltó olvasmány

Leadbeater :A mesterek és az ösvény

Előzmény: Törölt nick (6747)
SanatKumara Creative Commons License 2012.02.07 0 0 6752

kezdetnek nem rossz

Előzmény: Törölt nick (6751)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.07 0 0 6751

A helyzet az , hogy nem tudunk semmit - ebből kifolyólag azt a látszatot akarjuk kelteni hogy igen és ekkor elkezdünk hazudozni meg képzelődni.

 

Az ókori meg a középkori zagyvalásokkal meg iszonyatosan teli van a tököm már.

 

Utam végére érkeztem : pénzt keresek , lebomlásomig meg próbálom jól érezni magam.

 Ha a gyemekeimet felnevelem a túlélés is sikeres volt , hiszen sikerült a reprodukcióm.

 

Még csak azt sem mondanám , hogy ez ateizmus vagy nihilizmus.

 

Ez egy állat szimpla túlélése , mint pl. egy Gorilláé vagy egy Csimpánzé.

Szerintem ők sem gondolkodnak semmiféle baromságról , meg kibogarászhatatlan zagyvalékokkal fárasztják maguk.

 

 

További sok sikereket , üdvözlettel :

 

Az Urbanizálódott Majom

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (6749)
SanatKumara Creative Commons License 2012.02.07 0 0 6750

gondolod,hogy azoknak a dolgoknak amik a  "fejedben" kavarognak bármi köze is van a Valósághoz?

Előzmény: Törölt nick (6749)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.07 0 0 6749

Kavaroknak bennem az információk és hol egyik kerekedik felül , hol a másik.

Attól függ "melyik énem" van pont képben.

 

A világképek amúgy csak hiedelmek-logikai sorozatokkal alátámasztva , ha ezekbe a sorozatokba bekerül valami más , ami nem illik a sorozatba a légvár kipukkad.

Gyakorlatilag semmit se tudok , inkább próbálom ki találni mi lehet , ezért is nem rögzítem le magam egyetlen világképnél sem.

 

Az egy jó kérdés , hogy ki látja a világképeket.

A legegyszerűbb válasz az , hogy én látom.

Itt felteheted a kérdést , hogy ki az az én.

stb..stb...

A kérdésekre kérdésekkel válaszolgatás nem vezet sehova.

 

"és-sel nem kezdünk mondatot;)"

 

Akkor miért teszed ?:)

Ezt a programot , kondíciót kaptad anno a suliban , egyébként azzal kezdhetsz mondatot , amivel akarsz.Erről a nyelvészkedésről mindig az jut eszembe , hogy valaki azt mondta ezekkel a fórumokkal kapcsolatban :

 

Amikor elfogynak az észérvek , akkor kezdődik a nyelvészkedés.:)

 

N

Előzmény: SanatKumara (6746)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.07 0 0 6748

 "A társaság megalapítása Christian Rosencreutz német nemes nevéhez kötődik, aki erős vonzalmat érzett az alkímia és a kabbala iránt. Zarándoklata során eljutott Damcarba, az arab bölcsek titkos városába, ahol beavatást nyert. Hazatérte után hét társat vett maga mellé, akikkel megalapította a rózsakeresztes mozgalmat, és létrehozták központjukat, a Szentlélek Házát.."

 

http://amorc.shp.hu/hpc/web.php?a=amorc&o=1159172850

 

"Akkor elmegy és vesz maga mellé más hét lelket, gonoszabbakat ő magánál,.."    :-D

 

Máté Evangéliuma:12:45

 

Hol is van az a misztikus Damcar??

Előzmény: Törölt nick (6747)
Törölt nick Creative Commons License 2012.02.07 0 0 6747

"TUDOM, hogy csak egy élő, igaz és végtelen Isten van, minden látható és láthatatlan dolog teremtője és fenntartója, kinek Lényege átjárja a világegyetemet, és kinek Értelme és Tudata alkotja az Ember Lelkét. "

 

Mi az, hogy  "TUDOM" ?? Ez a szöveg a  karizmatikus híveknél is megy. Holott amiről vélik, hogy "tudják", meg "ismerik", azt sem nem tudják, sem nem ismerik, csak bemantrázzák.

 

 

"TUDOM, hogy a Testvériség Nagy Beavatottai a Nagy Fehér Testvériség Láthatatlan Mestereinek képviselői és Isten Szolgálói. "

 

Ja, mert azt mondták. A  Láthatatlan Mesterek fogalom, meg bármi lehet, az biztos, hogy a "Nagy Beavatottak", mint emberek a csoportJanik.

 

http://amorc.shp.hu/hpc/web.php?a=amorc&o=rozsakeresztes_hitvallas_pccb

 

Tipikus..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!