Keresés

Részletes keresés

gross Creative Commons License 2007.03.20 0 0 2082
Ahhoz képest, hogy az EU-25 KEf teljesítménények mintegy 0.3 százalékát adjuk, nem olyan rossz a teljesítményünk (FP6-ból azt hiszem, 0.7% a miénk)
Előzmény: GeeDawg2 (2078)
gross Creative Commons License 2007.03.20 0 0 2081

Azok a fejlesztés elképzelések nem jók. Ha jók lennének, akkor nem pályázgatnánk...

 

Mire gondolsz....? Egyes kutatóközpontok megerősítése pl., infrastrukturális és humán oldalról, és ehhez kapcsolódóan K+F-orientált vállalatok idecsalogatása, intézeti műszerpark rendelkezésre bocsátása, laborok felszerelése - ezek alapjában nem rossz elképzelések, ha tudod, hogy hol, mit és miért, képes vagy dönteni, és ténylegesen végre is hajtod!

Előzmény: GeeDawg2 (2077)
GeeDawg2 Creative Commons License 2007.03.20 0 0 2078
Meg valószínűleg a szíciliaiak, görögök, stb. Ez olyan, mintha a az USA hasonl hatósága bejelentené, hogy nem érti, hogy az alabamai, wyomingi kisvállalkozások miért nem olyan aktív innoválók, mint a californiaiak...
Előzmény: Törölt nick (2076)
GeeDawg2 Creative Commons License 2007.03.20 0 0 2077
A Hamecz szeerintem jó prezit nyomott. Nekem meg az tetszett a leginkább, hogy odamondta, hogy nem az adók önmagukban a legnagyobb baj, hanem az, hogy pontosan nem tudjuk, hogyan hatnak...

Gross, ne legyél ennyire hiszékeny. Azok a fejlesztés elképzelések nem jók. Ha jók lennének, akkor nem pályázgatnánk...
Előzmény: gross (2073)
lakol3 Creative Commons License 2007.03.19 0 0 2075
Gazprom-Nabucco-Mo:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9107456&go=65454270
Fuly Creative Commons License 2007.03.19 0 0 2074

helyes útra való rátalálásnak vannak bizonyos stádiumai, és sajnos nem lehet átugrani egyiket sem

Ez még nem gáz - a kérdés csak az, mennyi idő alatt futjuk be a pályát, ha az első lépést sem vagyunk képesek megtenni 10 év alatt sem...

Előzmény: gross (2073)
gross Creative Commons License 2007.03.19 0 0 2073

Hamecz prezentációjában találtam néhány érdekes grafikont.

 

Vértesé már kissé unalmas - nem azzal van a baj, hogy ne lenne igaz, csak egyrészt nem valami konkrét és részletes; nem veszi figyelembe a nagyobb vonalaiban alapjában helyes fejlesztési elképzelések megvalósításában mutatott gyengeségeinket:

 

- paternalizmus, kontaszelektcvió

- a súlyosabb döntésektől való atavisztikus félelem (melyik irány, melyik projekt mehet, melyik nem?)

- a projektek fragmentálódása, a szinergiák kihasználatlansága

- a króniukus alulfinanszírozás

- a működési szakasz megtervezésének elhanyagolása, a hatékony fenntartáshoz szükséges források elapadása

- a költségek inflálódása korrupció, hozzá nem értés és beteges túlbiztosítások miatt

- ...

 

Másrészt - ami talán még nagyon gond - 10 éve pont ugyanezt mondják, ugyanebben a körben, de eddig sem történt semmi érdmi, feltehetőleg most se fog.

 

Amúgy állítólag egy innovációért felelős okos finn vezető mondta a magyaroknak, hogy a policy-k fejlődésének, helyes útra való rátalálásnak vannak bizonyos stádiumai, és sajnos nem lehet átugrani egyiket sem, még akkor, ha közben látjuk, hogy az élvonal hol tart és mit csinál.... Érdekes vélemény, kezdem azt gondolni, hogy van benne igazság.

Előzmény: Törölt nick (2071)
Jo Tunder Creative Commons License 2007.03.19 0 0 2072

dear rosencrantzhu,

kinek kellene ott lennie es kinek nem ?
Előzmény: rosencrantzhu (2070)
rosencrantzhu Creative Commons License 2007.03.19 0 0 2070
mondjuk sztem is a vk-i kerekasztal a leggyengébb felhozatalú, így kiváncsi vagyok, hogy kiizzadják-e magukból a makrostabilitás, hosszú távú megállapodások igényét valami értelmes konkrét javaslatok formájában.
Előzmény: Jo Tunder (2069)
Jo Tunder Creative Commons License 2007.03.19 0 0 2069

a szakertoi kerekasztal reszben nyitott, ugyhogy siman leirhatod a velemenyed.
Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (2068)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2007.03.16 0 0 2068
Jelentős részben ugyanazok a régi bevált arcok.
Előzmény: Törölt nick (2067)
GeeDawg2 Creative Commons License 2007.02.28 0 0 2066
Bocsánat, hogy lemaradtam a válaszolással, igérem, hogy fogok!
És én is szívesen részt veszek bármilyen személyes beszélgetésen! :o))
Bár, én sajnos, csak március idusa körül fogok ráérni legközelebb! :o)
Előzmény: BoRó (2062)
Fuly Creative Commons License 2007.02.28 0 0 2065
Nekem jó.
Előzmény: BoRó (2063)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2007.02.27 0 0 2064
Szerda rendben, csüt necces mert megyek vidékre.
Előzmény: BoRó (2063)
BoRó Creative Commons License 2007.02.27 0 0 2063
Várj még egy kicsit, holnap és holnapután Pesten vagyok, személyesen zaklatnálak téged is és Fuly kartácsat is. :-)
Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (2061)
BoRó Creative Commons License 2007.02.27 0 0 2062
Kedves GeeDawg2!

"Én valóban általános és elvi faszi vagyok, nem tagadom. Ráadásul zöldfülű is! :o)"

Legyen ez most bármilyen hihetetlen, egyszer én is voltam fiatal és szép... :-) De akkor sem kevertem össze a cégvezetés problémáit a mikroszinten nem befolyásolható külső adottságokkal. :-) No de nézzük csak az eredeti kijelentésed:

"ha én egy magyar KKV vagyok (...) akkor engem nem nagyon érdekel, hogy az USA-ban mik a költségtényezők"

Ez ugye erősen függ a kérdéses tevékenységtől. Ha az amerikai piacra dolgozol (vagy úgy általában a világpiacra), akkor ez is fontos. Bizonyos munkákat pl. olcsóbb Amerikában végeztetni, mint Magyarországon (ahol jószerivel senki nem ért hozzá).

Boró
Előzmény: GeeDawg2 (2053)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2007.02.24 0 0 2061
Majd csak márciusban, megint megyek a Távol-Keletre.
Előzmény: GeeDawg2 (2060)
GeeDawg2 Creative Commons License 2007.02.24 0 0 2060
Egyszer már megbeszéltük, hogy együtt ebédelünk valamikor, és szemtől szembe okoskodunk! :o)
Akkor elmondom a saját ötletet is, meg azt is, hogy egy fiktív industryban én mit csinálnék..
Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (2059)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2007.02.24 0 0 2059
Nyugodtan tegezzél nem hordom én annyira fenn a nózim!

Akkor legyen a pálya szabadon választott!
Egy executive summary-t kérhetünk.
(Mondjuk ha az ötleted realitás szintjén mozog ne itt add elő, de egy fiktív esetet is szívesen látunk.)
Előzmény: GeeDawg2 (2058)
GeeDawg2 Creative Commons License 2007.02.24 0 0 2058
Nyüglönc úr!
Azért szeretném elmondani, (ld. előbbi hozzászólásomat!), hogy én nem vagyok egy bizniszcsávó! :o) Anno, 5 éve volt az, amikor legutoljára kérdezték tőlem azt, hogy milyen reklámstratégiával kívánom az adot terméket eladni - és ez a diplomához szükséges német szakmai nyelvvizsga idején volt! :o)))

Ha meg a saját tudásomra alapozva építeném fel a saját cégemet, akkor meg nem ezekben a szektorokban mozognék, és elsőként (illetve másodikként, mert az első az lenne, hogy tzudom, hogy kinek és mit akarok eladni) azt tudnám, hogy kivel akarok dolgozni.
Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (2054)
GeeDawg2 Creative Commons License 2007.02.24 0 0 2057
Én valóban általános és elvi faszi vagyok, nem tagadom. Ráadásul zöldfülű is! :o)
Ugyanakkor még egyetemista koromban dolgoztam három cégnél is, és az ő problémáikat ismerem.
Mindekettő hazai és európai piacra termel, kettő termelő, egy szolgáltató. Mindhárom családi tulajdonban van, a termelő cégeknél kb. 100-150 fő dolgozik, a szolgáltatónál 5-en voltunk összesen.
És azért szeretek veletek beszélgetni, hogy hátha közelebbről megismerem a Ti gondolkodásotokat! :o))
Előzmény: BoRó (2056)
BoRó Creative Commons License 2007.02.24 0 0 2056
Tartok tőle, hogy a kolléga általános és elvi szakember, az indokoltnál lényegesen magasabb lóval.

Mindenesetre mókás lenne, ha te, vagy én, akik alapvetőan az amerikai piacra dolgozunk, jól leszarnánk az amerikai költségszintet. :-)
Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (2054)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2007.02.23 0 0 2054

Amit te mondasz tankönyvpélda elméleti emberek elméleti problémái.
Ennél sokkal komolyabb és alapvetőbb problémák vannak.

"akkor engem nem nagyon érdekel, hogy az USA-ban mik a költségtényezők."

Pedig jobb lenne, mert ők a versenytársaid.

"engem az érdekel, hogyan tudok olyan cuccot előállítani, amit a piac megvesz."

No ennek a receptjére igen kíváncsi vagyok. Vezesd már elő.
Mondjuk van 50 millió kezdőtőkéd. Tudod mit legyen 100.
0-ról indulva.

Amire kíváncsi vagyok.
1. megcélzott piac.
2. termékfejlesztés mikéntje
3. marketing mikéntje.
4. költséghaszon számítás.
5. telephely kiválasztása.
6. HR kérdések
7. Finanszírozási kérdések
8. biztonsági kérdések
9. versenytársak pozicionálása
10. adóoptimalizálás
11. Pályázati források bevonása.(valósan is létezőkre alapítva)

Legyen az ipar mondjuk a

a, gyógyszeripar - mondjuk a Boró majd szakért.
b, építőanyagipar - faipar - majd a faqkac vagy erzsébeti lesz felkérve kritikai észrevételre.
c, szoftveripar mondjuk ipari vezérlés világa- lcoder
d, autóipari beszállítás mondjuk forgácsolás témakör - erre némi rálátásom van haverokon keresztül
e, turizmus, szállodaipar - majd kerítünk valakit.

A tetszésed szerintit választhatod.

Lássunk már egy 3 oldalas executive summary-t ha már ilyen vérprofi módon megfogalmaztad a valós problémákat. Hogy építed fel a vadi új céged?




Előzmény: GeeDawg2 (2053)
GeeDawg2 Creative Commons License 2007.02.22 0 0 2053
Figyelj faszi, Te az előbb az USA árakkal példálóztál. Na, ha én egy magyar KKV vagyok, (bár ugye ez kicsit zanzás összemosása a családi vállalkozásnak, és a 200 fős multibeszállítónak), akkor engem nem nagyon érdekel, hogy az USA-ban mik a költségtényezők. engem az érdekel, hogyan tudok olyan cuccot előállítani, amit a piac megvesz.

Én, akiket ismerek magyar faszikat, nem az a fő bajuk, hogy drágul a forint (bár az is), hanem az, hogy hogyan tudnak átállni egy másfajta menedzsment szintre. Amikor már nem az apuka a főmérnök, anyuka a főkönyvelő, a sógor meg a kereskedő. Amikor már van tisztességes pénzügyesük, aki előkalkulál, és érti, mi az a hedging. Amikor már a marketinges részt vesz a termékfejlesztésben. Amikor már megvették az egyik kisebb versenytársat Szklovákiában, és hogyan gyúrják eggyé a két céget?

Persze, aki összedobja a családi lóvét, és beáll kocsmát nyitni, vagy romániából importált fél-ranszolgákkal varrodát csinál, az egy másik műfaj...
Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (2052)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2007.02.22 0 0 2052
"Ha túl drága, akkor nem veszem meg, ilyen egyszerű."

Ha nem tetszik az áram ára, vagy a gáz ára, vagy a telefon ára, vagy a benzin ára akkor hol máshol veszel?

Pl. hol veszel profi szerszámot elérhető áron? Vagy hogy kerül hozzád megfizethető módon? Hol veszel tartós (szórakoztató) elektronikai terméket?

Vagy ha nem tetszik az adó mértéke akkor hova állsz tovább.

Persze mondhatod, hogy külföldre, de e KKV-k legtöbbje nem elég tőkeerős ehhez és a saját pénzügyi helyzetének a csapdájában van.
Előzmény: GeeDawg2 (2051)
GeeDawg2 Creative Commons License 2007.02.22 0 0 2051
Valóban, az energia és egyéb közszolgáltatások (public utilities) árak elég magasak, pont az állami szabályozás (ami sok esetben önkormányzati...) gyatraságai miatt. (Bár, általában ezek a szolgáltatások az egész EU-ban drágábbak.)

Egyébként azért nem hiszem, hogy a cuccok árának nagy része rugalmatlan. vagy perszue, lehet, hogy én vagyok rossz fogyasztó, de ha veszek valamit, akkor mindig megnézem, hogy mennyi, és milyen minőségű - és ez alapján döntök. Ha túl drága, akkor nem veszem meg, ilyen egyszerű.

Egyébként meg, azt lássuk be, hogy ezt a versenyképességet lehet abszolút mértékben is kezelni, meg relatíve is. Én, mint közgazdász, relatíve értékelem. Valóban, egy csomó minden miatt szarabb, mint az USA-ban - de, ha mondjuk a tőlünk nem is olyan messzire lévő Örményországgal hasonlítjuk össze magunkat, nos... És, ha Te, mint aktív vállalkozó, pont ezeket mérlegeled: hol milyen az állami szolgáltatás, hol milyen munkásokat találsz, hol mekkora a piac?
Előzmény: vitéz Ebőváry Nyüglönc (2050)
vitéz Ebőváry Nyüglönc Creative Commons License 2007.02.22 0 0 2050
Az inflációt le lehet nyomni, a monopolcégek szolgáltatási árain, csak a kormány a seggük nyalását választotta, mint üzletpolitika.

Az áramot 49%-al drágábban kapod, mint egy USA átlagmuki.

Az internet+telefon meg soxor drágább. A céges rent és egyéb költségek legalább duplája, mint suburbiában.

A mostani hullámvasút miatt emelkedik a bérköltséged EUR-ban kifejezve, de ha beerősödik a HUF akkor meg nem megy vissza. Mo-on semmilyen ár nem rugalmas, minden csak felfele tud menni. Ez miatt veszed a legtöbb commodity-t vagy eleve kifutott raktárt nyomó termékként (gyakorlatilag az összes multi itt sózza el a kifutott szarokat vagy selejt szériákat), vagy többszörös áron.
Előzmény: Costals (2040)
padisah Creative Commons License 2007.02.21 0 0 2049

Kínából behozzák a pamutzoknit 100 forintért, majd eladják 300 forintért. Keletkezik 200 forint haszon, ami nyilván a GDP része. Ha most a forint nominálisan 10%-al felértékelődik, akkor 91 forintba kerül a pamutzokni, és 209 forint ilyen GDP keletkezik. Ha a magyar polgárok felvesznek 3000 forint hitelt, és abból vesznek kínai zoknit (vagyis idáig senki nem termelt semmit) akkor keletkezik 2000 (2090) forint GDP a hitel elköltéséből.

 

Ez benne van a GDP elszámolásában?

Előzmény: Costals (2045)
Costals Creative Commons License 2007.02.21 0 0 2047

Amit írtam az előbb, az egy definíció nem képlet.

Az egyensúlyi reálárfolyamra amúgy lehet találni sok képletet, de egyensúlyi nominális árfolyamról (ti. amiről Békesi beszélt) még nem hallottam, nincs is nagyon értelme.

Előzmény: Törölt nick (2046)
Costals Creative Commons License 2007.02.21 0 0 2045
Ez nagyon zavaros, mi is az állítás?
Előzmény: padisah (2043)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!