Keresés

Részletes keresés

csekonits Creative Commons License 2004.06.14 0 0 10
hello,

nálunk maradt egy csomó faanyag az ácsok nagyvonalúsága miatt ezért gondolkozom egy ideiglenes lépcsőn, egyelőre ugysem használnánk naponta. hallottam hogy vmelyik barkácsboltban árulnak lépcsőfokokat, ezekről nem tudtok valamit?

kanadai bádog-os Creative Commons License 2004.06.06 0 0 9
Hali!

Egyik barátomnál érdekes vas-lépcsőt láttam.
A szoba "közepén" vezet fel az emeletre és semmilyen alátámasztása nincs! A két korlát viszi a terhet, ami vékony zártszelvényből hajlítva készült, minden fokhoz hegesztve, mint egy-egy fordított J betű. A J-k egymáshoz is hegesztve vannak. A lépcsőlapok fából vannak. Nem leng és nem nyikorog!

Előzmény: zeteny (8)
zeteny Creative Commons License 2004.06.06 0 0 8
A beton nálam nem jöhet szóba, ugyanis faszerkezetes marad a födémem.
Talán mostmár tudom, hogyan kéne kinéznie az acélszerkezetnek (megnéztem egy kollegámnál), már "csak" tervezni, kivitelezni kell.
Előzmény: szenyor Lopez (7)
szenyor Lopez Creative Commons License 2004.06.03 0 0 7
"két nap alatt megvolt a mi lépcsőnk is "

Nem így értettem: sürgősen kellett, de pénzünk csak kevés volt:)
Ha lesz rá plusz lóvé, akkor beburkoltatom az egészet és nem mondod meg, hogy beton a belseje.

"nagyobb hely kell neki "

Miért? Olyan, mint az emeletesházakban van. Fából sem lesz vékonyabb.
Csak azért említettem meg, mint alternatívát, mert sokan kifelejtik. Ha mindenképpen burkoltatni akarod teljesen fával és meg is van rá a zseton, akkor pénzkidobás a betonlépcső. De ha ezekből a feltételekből valamelyik nem teljesül, akkor lehetséges alternatívaként nem szabad elfelejteni.

Előzmény: belagyi (6)
belagyi Creative Commons License 2004.06.03 0 0 6
két nap alatt megvolt a mi lépcsőnk is :))) mármint maga a szerelés. mondjuk a szerelés és a tervezés között egy hét telt el.

azért a beton sokkal robosztusabb és nagyobb hely kell neki (gondolom)..

valamint a lépcső környezete is befolyásolja, hogy miből legyen.. nekünk a lenti nappaliban így mint egy szép bútorként jelenik meg :)

egyébként ha ráköltesz több milkát a fenti részre, akkor ez már igazán bele kell, hogy férjen. szerintem nem ez az igazán tétel egy építkezéskor..

Előzmény: szenyor Lopez (5)
szenyor Lopez Creative Commons License 2004.06.03 0 0 5
Nekünk hamar kellett lépcső, viszont nem akartunk 3-400 ezret fizetni egy falépcsőért, ezért készíttetünk egy betonlépcsőt. Ez kb. 50-60.000Ft és utólag burkolható fával. Nem nyikorog, nem kong, stabil. Hátránya, hogy nehezen bontható:) Előnye, hogy akár több részletben is készíthető: először a váz betonból, aztán a vízszintes burkolás, utána akár a függőleges. Ideiglenesen betonfestékkel lehet "beilleszteni a környezetbe":)
Előzmény: zeteny (-)
belagyi Creative Commons License 2004.06.02 0 0 4
325ezer volt
Előzmény: zeteny (3)
zeteny Creative Commons License 2004.06.02 0 0 3
Ha nem titok, mennyit kért?
(a telszáma sem jönne rosszul :) )
Előzmény: belagyi (1)
kanadai bádog-os Creative Commons License 2004.06.01 0 0 2
ÜDV!

Igazad van, de az én lépcsőm 38 éves!

Előzmény: belagyi (1)
belagyi Creative Commons License 2004.06.01 0 0 1
nekem kétfordulós tiszta falépcsőm van... elég brutálisra sikeredett :) fenyőből. szinte minden darabja ragasztott. tehát a függöleges gerendákat szétvágták, csapolták és összeragasztották (más pozicióba kerültek az egyes darabok), majd ragasztás után marták bele a díszítéseket..
lassan 5-6 éves és nem nyikorog. az első fordulónál van a föggőleges gerendában egy 50-es vascső. ez tartja a korlátot és mivel csak alul van megfogatva, ezért került bele. a lépcsőfokok is több darabból vannak. belülre (a széleken látszik) kb. 5 mm-es keményfa rétegelt lemez van.

a két forduló közötti szakaszt kellett csak utólag 2-2 200-as csavarral megfogatni, mert az egyik tartó kijött...

szerintem magad ne állj neki, mert amit megspórolhatsz a munkadijjon azt esetleg ráköltöd a javítgatásokra...

a szaki aki csinálta 120 km-ről jött fel pestre. olyan árajánlatott adott munka+anyagra+kiszállásra mint amit itt pesten csak anyagra mondtak.

Előzmény: zeteny (-)
kanadai bádog-os Creative Commons License 2004.06.01 0 0 0
ÜDV!

Ha legalább egy lépcsőt nem csináltál már, akkor Magad ne kezdj hozzá! Az elsőt a "mesterek" is elrontják, néha a másodikat is! :)
Nekünk vasvázas fa lépcsőnk van és néhány fok mégis nyikorog. Kellemetlen.

Előzmény: zeteny (-)
zeteny Creative Commons License 2004.05.29 0 0 topiknyitó
Szóval lépcső...
Minden érdekelne, ami evvel kapcsolatos (főleg a keményfából készült darabok:
acélszerkezetes, vagy teljesen fa, vállalkozók, árak, pácolás, esetleges házi kivitelezés buktatói, minden.
Várom a hozzászólásokat!
Zétény

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!