Keresés

Részletes keresés

macann Creative Commons License 2010.12.07 0 0 28982

Fogár: halk gratula... és igen, valószínűleg csak egy kis fekete foltocskát fog látni... de lehet már az is elég lesz... Nem árt az elővigyázatosság.

 

Más:

Kezdett szép lassan fokozatosan esni a reggeli ébredési hőm... még így is 36, körül van, de szerintetek ez gond lehet?

Szedem a progit, nem pecsételek, nem görcsölök, jól alszom, azonos időben mérek...

Itt a görbém:

http://www.fertilityfriend.com/home/2337cb

Csináltam tesztet és a csíkom erősebb mint a control csík... :)

Lehet feleslegesen parázok?

avoirfroid Creative Commons License 2010.12.06 0 0 28981

Dittus már most csatlakozhatsz ;) Ha voltál dokinál, ha nem, koraterhes vagy :)

 

Fogár, halk grat, szerintem is max felritkulást lát majd a doki, ha még azt sem, akkor megvastagodott méhnyálkahártyát.

Előzmény: Dittus09 (28980)
Dittus09 Creative Commons License 2010.12.06 0 0 28980

Jöttem, olvastam, remélem jövő kedden én is csatlakozhatok :-)

 

Fogár, nahát, akkor halk gratula! Láthat terhességre utaló jelet (felritkulást a méhben), de sokmindent még nem. Kb. ugyanilyen idősen szeretett volna engem is megnézni a dokim, de én biztosra akartam menni. Inkább csak akkor megyek (6+4-nél), amikor már nagyon valószínű, hogy látszani fog a Picúr, amúgy tiszta para lennék, hogy miért nem talál semmit.

Nekem azért írtak fel progit (az Utro is az), mert bizonyítottan alacsony volt ahhoz, hogy babás legyek, de szerintem ártani nem fog neked sem, csak támogatja a terhességet. Aki tapasztaltabb, majd kijavít, ha nincs igazam. Szorítok neked!

Fogár Creative Commons License 2010.12.06 0 0 28979

sziasztok!

 

úgy tűnik van egy kétcsíkos tesztem...holnap megyek orvoshoz.

Nem vagyok kezdő anyuka- van már 2lányom (2006,2008as évjárat) Április elején volt egy vetélésem-nagyon korán 5hét 5naposan...emiatt az új doki akihez elmentem 6hete(-egészen más okból kifolyólag-)holnapra berendelt vizsgálatra...pedig nov 3 volt az u.m. Tehát irtóra korai...én egyik lánnyal sem voltam ilyen korán uh-n-csak a 6.betöltött hét után.

 

Szerintetek mi a manót láthat ilyenkor???

 

Nem tervezett terhesség-összevisszavérzés/görcsök és nem védekezés eredménye...hát meglátjuk mi lesz,egyelőre most felélénkült bennem az áprilisi eset,pedig az első két terhességgel nem volt semmi...csak a szokásos háyninger,alhasi fájdalom...

Telefonban azt mondta a doki,h írna fel utrogestant...azt nem szokás vm leletekkel alátámasztani? Nem értek hozzá...sosem szedtem semmi hormonális cuccot.

Sziasztok

 

Előzmény: Genie in a battle (28937)
Kokian Creative Commons License 2010.12.05 0 0 28978

Igérem, hogy nem írok többé ilyet. Amúgy is kellett nekem panaszkodni. Csütörtök este megérkezett hozzám "Vuk". Péntek reggelre pedig a bal szemem bevérzett, elmentem a szemészetre, azt mondták, hogy nincs semmi gond, kötöhártyavérzés. Terhesség esetén nagyon ritkán előfordul.

Úgyhogy ezek után többé meg sem szólalok.

 

Szurkolok keddre, hogy simábban menjen az Uh, mint az előző. Majd írj.

Én csütörtökön megyek dokihoz, addigra pont 9 hetes leszek. Holnap megyek véradóba, diabetológiára és EKG-ra.

 

Előzmény: Mieuw (28976)
avoirfroid Creative Commons License 2010.12.04 0 0 28977

Ez de durva! Ehhez a dokihoz jársz amúgy terhesgondozásra? Mondjuk én is sztk-ba járok, de én mindig első vagyok ;) Csütörtökön is 8-ra mentem és már 9 előtt itthon voltam...

Előzmény: Mieuw (28976)
Mieuw Creative Commons License 2010.12.04 0 0 28976

Kokian: ne írj ilyeneket!

Én így is elég parás vagyok. A héten kellett volna a 12 hetes uh-ra mennem. Mentem is, vártam sok-sok órát (h.. sztk), erre dokinéni közli, hogy én most akkor pórul jártam, mert a Margitba kellett volna időpontot kérnem. Mondtam, hogy ő ezt nem mondta (tuti, hogy nem, mert mindig papírral megyek, és rögtön felírok mindent). Mire közölte, hogy pedig én vagyok a szétszórt, feledékeny nőszemély, mert ő tuti mondta. Majdnem felrobbantam. Kértem, hogy a tavaszi előzmények miatt (vetélés)legalább nézzünk rá a babára, hogy tudjam, hogy rendben van. Nem volt rá hajlandó, csak felírta a leletemre, hogy veszélyeztetett, és konzultáció :@ .

Így csak reménykedhetek benne, hogy a növekvő hasam tényleg egészséges babót rejt. Időpontot 7.-e keddre kaptam. De már beszéltem a régi dokimmal, az sztk-ban most jártam utóljára. Rendszeres 3-5 órás várakozások, pocsék fűtés (értsd oda lehet fagyni a székekhez). és most még a dokinő bunkózása. Nekem nincs kedvem ott többet szivatni magam.

Bocs a kirohanásért, de még mindig idegesít.

 

Viszont beszéltem Beni kardiológusával (ő végez magzati szívultrahangot is), mondta, hogy hívjam fel a 12 hetes uh- után, abból ő tudni fogja, hogy van-e szükség sürgős uh-ra, vagy elég majd csak a 18 héten megnézni a pocaklakó szívét. Remélem, minden rendben lesz.

 

Genie: kérdezted, kinek lesz plussz vizsgálat kor miatt. Kiderült, hogy a Margitban a máshol fizetős kombinált tesztet mindenkinek megcsinálják automatikusan, így nekem az is meglesz kedden.

macann Creative Commons License 2010.12.02 0 0 28975

Hüvelyi UH volt... de majd jövőhéten hozok én is dobogó szivecskéset... :D

Tuti nem fogom megállni sírás nélkül... két éve ere várunk..

Előzmény: avoirfroid (28971)
macann Creative Commons License 2010.12.02 0 0 28974

Egyetértek az előttem szólóval!

Ne nézz ilyen filmeket... én sem teszem...

Tünetek:

Hányinger, szédülés, gyengeségérzet, érzékeny orr, ingerlékenység, sírógörcs (tegnap volt először, szegény párom jól meg is rémült, mikor hazajött, én meg nem bírtam abbahagyni a bőgést egy apróság miatt), ételundor, de az jó sok... Kajálni csak a túlélés miatt... :S Már nem is emléxem mikor esett utóljára jól valamilyen kaja... :S

Még szerencse, hogy táppénzen vagyok, különben nem bírnék dolgozni egy fél órát sem... Még a rutin házimunka is sok... :)

Úgyhogy érezd magad szerencsésnek....

Én már csak azon zizilek, hogy ne üssek teljesen anyukámra, mert mikor ő engem várt a 9 hónapból 8,5-et végighányt... és a terhesség végére fogyott, pedig én 3,60-nal és 52 cm születtem...

Előzmény: Kokian (28970)
kisbabi Creative Commons License 2010.12.02 0 0 28973

ne tessék ilyen filemeket nézni és hasonló dolgokat olvasni a terhesség idején :)

Előzmény: Kokian (28970)
Kokian Creative Commons License 2010.12.02 0 0 28972

Gyönyörű kép. Remélem, jövő héten én is kapok egy képet és akkor én is tudok mit mutogatni.

Előzmény: avoirfroid (28971)
avoirfroid Creative Commons License 2010.12.02 0 0 28971

Sziasztok!

 

Macann, ismét jó hírek és ismét csak így tovább! Azt nem tudom hasi uh volt-e Neked, mert nekem 6 hetesen a hasin csak petezsákot látott a doki, mondta is, hogy van terhesség, de hol a gyerek. Bennem meg megállt az ütő egyből, de a hüvelyin már pulzált a szivecske, pedig a gyerek még csak 4 mm volt.

 

Kokian én is pont így vagyok, hogy alig van tünetem, egy kis mellfeszülés, egy kis teltségérzet, egy kis idegbaj :) Ezért mentem el dokihoz ma, mert Annával volt hányingerem, néhányszor hánytam is.

 

Szóval ma megnyugodtam, már 4 cm a baba, van keze, lába, mocorgott is, meghallgattuk a szívhangját is. A doki azt mondta, hogy "most már egyenesben van" :D

 

Hoztam képet is :) (Jó szar minőségű, de a szkenner és a fényképezőgép is megadta magát, úgyhogy maradt a mobil.)

 

 

Kokian Creative Commons License 2010.12.02 0 0 28970

Igen, örülök neki, csak...  A baj az, hogy a hétvégén néztünk egy Jennifer Aniston filmet. Abban a nő ment 10 hetes UH-ra, és a doki nem talált szívhangot, azt mondta neki, hogy simán "felszívodott" a baba. Egyszerűen nem tudom elfelejteni.

kisbabi Creative Commons License 2010.12.02 0 0 28969

Szia!

Csak így RO-ként belepoff. Örülj Neki hogy"csak" ennyi tüneted van. Jobb mint 20 hetet végighányni :) (amúgy első gyerekemmel a 8. héttől kezdtem hányni a 18. hétig)

Előzmény: Kokian (28967)
Kokian Creative Commons License 2010.12.02 0 0 28968

Bocsi, hogy a nyyavajáimmal untatlak titeket.

Kokian Creative Commons License 2010.12.02 0 0 28967

Sziasztok!

Motoszkál bennem egy kérdés, vagy inkább kétely. Nektek milyen tüneteitek vannak?

Kicsit aggodok. Ma töltöttam be a 8.hetet, és semmi komoly tünet nincs. Hétfőn még volt egy enyhe kis hányinger. De kedden és szerdán már semmi. A mellem egy kicsit érzékeny, nőni nőttek, ezt a férjem is észrevettem. A hasamnál olyan érzésem van, mintha fel lennék fujodva. Talán egy kicsit szükebbek a nadrágok, de most már teljesen elbizonytalanodtam.

Olyan messze van a jövő hét csütörtök.

Szerintetek butaság?

Kokian Creative Commons License 2010.12.01 0 0 28966

Ezek jó hírek. Mindenképpen pihenj sokat.

Én a 6.hét +5 napon volta UH, és akkor is még csak nagyon gyenge szívhang volt. Azt mondta, hogy nem kell izgulni, napról-napra egyre erősebb lesz.

Gratula és jó pihenést.

Előzmény: macann (28965)
macann Creative Commons License 2010.12.01 0 0 28965

Sziasztok!

A torkom továbbra is kapar, köhögök, kicsit taknyolok, de legalább már nem vagyok lázas...

Voltam UH-n tegnap, csak netem nem volt, pontosabban a hálókártya halt meg a gépben, de mindegy.

A lényeg:

UN-n egyértelmű jele van a terhességnek.

Egy nagy (12,7mm) petezsák látszik, de még nincs vitalitásnak nyoma.

Jövő csütörtökön megyek vissza UH-ra, addigra már biztos hogy látni kell valamit.

A doki azt mondta, hogy ne aggódjunk.

Igaz, épp ma vagyok elvileg mensi meg IUI után számítva 6 hetes terhes, de ugye történtek már furcsaságok egy terhességben.

Lehet a mi babónk lustább kicsit.

Ja a vérből mért béta HCG CD35: 2999, CD37: 4548 volt. A doki szerint ez is szuper. Pihenés, sok vitamin, folyadék, pihenés, pihenés és pihenés. És kérte, hogy ne most álljak neki a karácsonyi nagytakarításnak... :D

avoirfroid Creative Commons License 2010.11.30 0 0 28964

Nem :( Csütörtökön megyek. Csak nem tudom utána mikor menjek, mert mensi alapján már a 12. hétben vagyok, viszont a baba kisebb pár nappal, majdnem egy héttel. Anna is kisebb volt, de mensi alapján számoltunk minden vizsgálatot, úgy volt a 12. heti uh is, meg az afp is. Szóval nem tudom :( Egy csomót kell Anna miatt logisztikáznom, hogy eljussak dokihoz :S

Előzmény: Kokian (28963)
Kokian Creative Commons License 2010.11.30 0 0 28963

Voltál UH-on?

Előzmény: avoirfroid (28961)
Kokian Creative Commons License 2010.11.30 0 0 28962

Voltam védőnőnél. 1 órát át beszélgetünk, adott egy pár papírt., beutalót.

Háziorvos, vérvétel, EKG, diabetológia. Egyenlőre ennyi helyre kell mennem.

Lassan el kell mennem venni egy másik nadrágot, mert a mostaniak kezdenek egy kicsit szűkek lenni has tájékon.

avoirfroid Creative Commons License 2010.11.29 0 0 28961

Szia végre :)

 

Én alig bírom, hogy ne menjek minden héten UH-ra, még így is gáz, hogy minden második héten megyek :) De olyan megnyugtató :) Még nem biztos, hogy megyek holnap, mert nincs bébiszitterem :S Illetve van a férjem, de őt sofőrnek akartam használni, mert állítólag itt Miskolcon holnap reggel durván fagyosak lesznek az utak és így nem szívesen vezetek...Hárman meg nem mehetünk, mert 8-ra mennék, Anna meg fél 9-kor kel :D Meglátjuk.

Előzmény: Kokian (28960)
Kokian Creative Commons License 2010.11.29 0 0 28960

Sziasztok! Én is csatlakozom most már ehhez a topikhoz.

Nálam néha előfordul, hogy belázasodom, ez az alapbetegségem miatt van. Beszéltem róla a dokival, és azt mondta, hogy Panadolt vagy Rubophent nyugodtan vegyek be. a több napig tartó magas láz (tartósan 38,5°c feletti) okozhat problémát. De a megfázással járó enyhe lázzal nem lesz gond. Azt mondta, hogy az a lényeg, hogy minnél előbb levigyük a lázat, gyógyszer vagy hidegfürdő.

Én holnap megyek védőnőhőz. Dokihoz "csak" jövő hét csütörtökön megyek. Jó lenne megnéznielőbb, hogy minden rendben van-e, de minden héten nem mehetek le hozzá.

avoirfroid Creative Commons License 2010.11.29 0 0 28959

Jujj szegénykém! Szerintem nem lesz gond, én is beteg voltam Annával az elején, én Panadolt szedtem, meg Algopyrint. Fájó torokra Homeogene9 és Tantum Verde mehet. Pihenj sokat! Jól emlékszem, hogy holnap mész UH-ra? Azt hiszem én is elmegyek...:) Kíváncsi vagyok a kis babszemre :)

Előzmény: macann (28958)
macann Creative Commons License 2010.11.29 0 0 28958

Fejlemények:

Péntek este kaparni kezdett a torkom, és hőemelkedésem volt, ami később felkúszott egészen 38-ig. :S

Kicsit megilyedtünk.

A dokimat nem tudtam elérni. A sürgősségire telefonáltunk be, hogy milyen lázcsillapítót vehetek be egyáltalán.

Ott is és a gyógyszertárban is azt mondták, hogy Rubophent nyugodtan szedhetem, még ha veszélyeztetett vagyok is.

Összesen három szemet vettem be pénteken és szombaton. Vasárnap már jobban éreztem magam. A mai ébredési hőm még mindig kicsit magas. :S

Remélem nem okoz ez majd galibát.

Sztem amikor a táppénzt intéztem és 1,5 órát vártam a váróba a sok köhögő között, akkor kaptam el vmit... :S

 

Mieuw Creative Commons License 2010.11.28 0 0 28957

Sziasztok!

No, voltam pénteken védőnéninél. Továbbra sem lesz szívem hercegnője :-p. A kiskönyvet úgy kaptam meg, hogy beleírta a nevemet, meg az első pecsétet, de a többi általa kitöltendő rovatot csak a törzslapon töltötte ki. Így tényleg sok értelme van magammal hurcibálni, a nevemet én is meg tudom mondani bárkinek. Kiderült, hogy híztam egy kilót, meglepett, bár a pocakom nagy ahhoz képest, amilyen Hannóval és Benivel volt (Hannóval anno az 1-3. hónapban fogytam 3 kilót)

 

Hízás: én cukor nélkül híztam Hannóval 8 kilót, Benivel 13-at, de vele 5 kilóval könnyebben indultam. Így mindkét szülésemnél 53 kiló voltam. Egyenlőre nem aggódom, a 44 kilómmal :-))

Egyébként nálam csak tejes-zsömis cukorteszt volt, és bizony már előre aggódozom, mert az itteni sztk.-ban viszont terhelésest szoktak. Arra viszont én nem megyek (esetemben fölösleges terhelésnek érzem).

 

Kismamaruci: hát igen praktikusabb a nyáron nagy pocak, akkorra alig kellett kismama ruha, a nyári lenge normál ruhák teljesen megfeleltek.

 

Macann: szorítok én is, hogy továbbra is minden rendben legyen.

Előzmény: avoirfroid (28956)
avoirfroid Creative Commons License 2010.11.27 0 0 28956

Macann, ezek nagyon jó hírek :) csak így tovább!

 

Húúú én is kezdek nagyon dagadni, tényleg félidősen volt ekkora hasam Annával. A melleim is megnőttek, de nekem nem voltak mélyen a nagy melltartóim, hiszen tavaly ilyenkor még vígan szoptattam :) Lassan a terhesruháimat is előtúrom, mondjuk gatyát szerintem kell vennem, mert Annával csak nyáron lett nagy hasam, akkor meg ilyen nyári semmilyen gatyákat hordtam...

 

Viszont diétáznom is kell sajna, nehogy megint cukros legyek :S Karácsony előtt ez igen jó hír volt, meg az is tök jó, hogy már 16 hetesen mehetek terheléses cukorra :S

(Egy jó dolog volt a terhességi cukorbetegségben, hogy 7 kilót híztam összesen.)

Előzmény: macann (28954)
Genie in a battle Creative Commons License 2010.11.26 0 0 28955

Sziasztok!

 

Macann, ezek csodás hírek és jövő héten már biztosan látható is lesz! :)

 

Mieuw, a mellem már robbant, én sem férek bele a normál melltartóimba - viszont én már olyan régen szoptattam, hogy fogalmam sincs, a két költözés közben hova lettek a szoptatós melltartóim, úgyhogy kénytelen leszek újakat venni. Mondjuk én annyira nem szerettem a szoptatósakat, hogy egyelőre inkább sima, nagyobb méretűeket tervezek egyelőre venni. Sőt, valamiért ez a klasszikus lehajtogatós cucc nekem aaaannyira nem jöt be, hogy azon gondolkodom, most a szoptatási időszakra is inkább a sima, vállról könnyen leejthető háromszög pamutmelltartókra fogok szavazni.

Hétvégén tervezek némi vásárolgatást, mert most már a hasam is látható - mostanáig a dolgozós szoknyáimba-ruháimba könnyedén beéefértem, viszont a farmer már nem jön rám...

Előzmény: macann (28954)
macann Creative Commons License 2010.11.26 0 0 28954

Köszi az üdvözlést!

Helyzetjelentés:

Kedden voltam UH-n. A képet egyelőre még nem tudom feltenni, de elmondom, hogy mi volt rajta.

A méhnyálka 17,5 mm vastag, ami naon jó, a dokim szerint. Jobb oldalt látható volt egy szép visszamaradt sárgatest.

A méh szövetében pedig egy iciri-piciri "felritkulás", vagyis egy sötét foltocska. Tehát valami van, de még naon picike.

Közkívánatra - és orvosi utasításra - elmentem vérvételre. Béta HCG-t néztek csak. Kétszer szurtak: szerdán (pont az 5. hetet töltöttem be akkor) és most pénteken.

A szerdai eredményem: 2999 XD (A péntekit elvileg majd hétfőn tudom meg.)

A dokim is és az aszisztense is azt mondta, hogy ez naon szép eredmény. A dokim "hűűűű, ez nagyon terhes" feliáltással nyugtázta az eredményt.

Jövő kedden megyek vissza másik UH-ra. Addigra elvileg már több minden lesz látható.

Szorítsatok, hogy minden rendben legyen.

Én is szurkolok mindenkinek, hogy minden klappoljon... :D

Üdv:

macann

Mieuw Creative Commons License 2010.11.25 0 0 28953

Utsó szó a bringáról: több éve biciklizem napi szinten + időnként egy-egy bringatúra, tehát úgy gondolom nincs nagyobb esése egy esésnek, minthogy gyalog elcsapnak (egyiket sem szeretném kipróbálni :-P) A mászás az ami sajnos így kimaradt, mert a beülő pont ott fog meg, ahol a baba van. De örömmel hagyok ki egy évet a pocaklakó kedvéért :-)

 

Én jövő héten megyek a 12 hetes uh.-ra. Hát, nem mondom, hogy nem izgulok.

 

Influenza oltás: alapvetően tűfób vagyok (nem kicsit) szóval, ha nem kötnek ki, én valószínűleg kihagyom. Beni a szíve miatt idáig minden évben magkapta, de már ő is elég jól van, így ő sem kapott idén, nem tudom, meddig van értelme oltani, eddig októberben legkésőbb mindig megkapta. Tavaly rajtam kívül mindenki kapott H1N1 ellen ( férjem a munkája miatt).

 

Védőnő: a miénk nagyobbrészt csak cseszegetni tud, a tanácsai csak ártottak (volna, ha megfogadom). Nagymamám gyerekorvos, így nagyobbrészt az ő tapasztalatai, ill. saját józan ész és tájékozódás segített. De pl. Beni születésekor máshol laktunk, és az ottani védőnőről csak jót tudok mondani.

Egyébként sokat segít a 2. gyerek, így már elhiszik, hogy nem fogom kinyírni a saját gyerekem :-D

 

U.I. pocak, keblek nőnek már? Nekem már elő kellett venni a régi szopis melltartókat is, mert a normál méretűmbe már nem férek bele. És sajnos újra repedezik is  a bőrőm:-/

Előzmény: Genie in a battle (28952)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!