Keresés

Részletes keresés

szerencsés13 Creative Commons License 2016.08.03 0 0 195

Üdvözlöm.

 

Nemtudom, hogy talált-e már csapatot a lakásának falújítására, de a lakáfelújítás gyorsan csapatát tudnám ajánlani.

Korrekt megbízható csapat.

 

http://www.lakasfelujitasgyorsan.hu

Előzmény: mezsu1 (193)
Botka Valeria Creative Commons License 2016.07.10 0 0 194

Szia!

A párom lakásfelújításokkal foglalkozik, elérhető áron dolgozik és minőségi munkát hagy maga után garanciával! (villany, víz, burkolás festés, gipsz kartonozás stb.)

Helyszíni felmérés után pár órán belül árajánlatot ad.

email: gornagyvilmos@gmail.com

telefon:06-30/195-2889

 

 

Előzmény: mezsu1 (193)
mezsu1 Creative Commons License 2016.07.06 0 1 193

Sziasztok!

Nem tudom, házfelújításban tudtok-e segíteni, de megpróbálom. Lassan elkezdenénk a kádárkockaházunk felújítását, de sajnos a kivitelező, akivel eddig egyeztettünk, mégsem vállalja. Ismer valaki megbízható, jó és nem túl drága szakember(eke)t? A XI. kerületben kellene dolgozni.

Köszönöm!!!!

Alapi42 Creative Commons License 2016.07.02 0 0 192

 Kell hozzá egy kb. 25-35 oldalas költségvetés, hogy mi minden kell és mindent szeretnél.

 Először sorold fel azt ami szerinted kell, aztán azt is amit szeretnél.

 nem kell különösebb szakértelem első körben hozzá csak figyelem és kitartás.

 Ha felsorolod biztos akad itt valaki aki ráharap.

 Néha érdemes néha nem. Nézegettem pl. mostanában  sok sok lakást. találtam is egy megfelelőt... fekvésre , alapterületre.  78 nm 27 milla. De az első bibi, hogy elektromos a fűtés.

 Annak cseréje elvileg  1,5 millából kijön. Nyilván van más is, amiért  kb. 10 - 15 -tel ólcsóbb mint a hasonszőrűek, de azt szemérmesen titkolják.

 Mindig érdemes megnézni ... néha többször is.

 A sorrend  először megnézni , kiszűrni a pozítivumokat és a negatívumokat, aztán a részletekbe bocsátkozni.

 

 

 Az az 'iszonyat lepukkant' jelző is sok mindent takarhat.

 Agy ilyen lakásból lehet nagyon jót is csinálni.

Viszont ha a környezet,  értem ez alatt a ház és az utca is  lepukkant, az akkor felejtős.

 ja ! kiindulásnak azért min. 5 millád legyen.

Előzmény: suicide_bomber (191)
suicide_bomber Creative Commons License 2016.06.30 0 0 191

Szerintetek egy pesti, belvárosi iszonyat lepukkant 50-60 m2 es lakás felújítása minden csere mennyiből állhat meg?

Érdemes ilyent nézni, vagy jobban járok, ha egyből felújítottat veszek?

koplak Creative Commons License 2016.06.07 0 0 190

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Tudom, nem lehet konkrét összeget mondani, nem is arra várok, csak egy tól iget nagyjából. Vagy nagyjábóli útmutatást.

Kinéztünk egy házat, amely 75 százalékra kész. Két szintes, beton lépcsős, összesen 98 nm.

Ablakok, ajtók újak. Külső szigetelés megvan. Tető új. Gáz cirkó új, új fűtés, új radiátorok, csak be kell üzemelni.

Ami nincs: Belső burkolat sehol, festés. VAn egy nagy fürdőszoba, ott kád már van. Mosdók, wc (2) nincs. Konyha sincs. Sehol parketta, járólap.

Milyen összeggel lehet számolni? Nem csúcsminőséggel, de nem is a leggagyibbal gondolkozva.

Festést apum el tudná intézni (festő), ahhoz csak anyag kéne. De a csempék, járólapok, parketta, konyha, fürdő, ezek gondolom a nagy összegek. Kb mire lehet számítani?

 

illetve egy olyan kérdésem van, hogy a lépcsőt mivel érdemes burkolni? Most egyelőre csak beton. Erre szőnyeg? Vagy mit szoktak rá tenni? (két gyerek is fogja használni).

 

Köszönöm!

Sammyfan Creative Commons License 2016.06.01 0 0 189

köszönöm a választ 

 

igen van 3 millám ezért gondolkoztam ,hogy az elég lenne e kb

 

 

Előzmény: Dunit (188)
Dunit Creative Commons License 2016.06.01 0 0 188

 Heterogén munka !

  Készíts először magadnak egy költségvetést, ami legalább 4-6  oldal /ha nem több /, majd a szakmákkal egyeztesd !

 

 

 a sorrended se jó  !

 

 pl.  így :

 

  I. ablakcserék

 

 minőség,  méret  darabszám,

 

 II. bontás a konyhában,  mennyiség,

 III.

 bontás a fürdőben, mennyiség,

 IV. vízvezeték építés,

a, konyha,

b. fürdőszoba,

....és így tovább

.

.

.

.

 

a végén a festés majd a  padló kezelés

 Mennyi lesz   ?

 ha nincs 3 millád, inkább ne kezdj hozzá ! 

 

és amit kifelejtesz az pótmunka lesz dupla áron !

 

 Terv se ártana !!

Előzmény: Sammyfan (187)
Sammyfan Creative Commons License 2016.06.01 0 0 187

Sziasztok!

 

Segítséget kérnék. mennyi költsége lesz kb a lakásom felújításának.

Panel 50m2 + 7m2 ekrély

 

egész lakás kifesése fehérre (régi fűrészporos tapéta lekaparása)

vllanyvezetékek cseréje

padló csiszolt beton + 12 m2 szobába hajópadló

fürdő zuhanytálca ialakítása kád helyett csempézés vízvezetékek cseréje

konyhában vízvezeték csere

ablakok cseréje ( a lakás egyik falán végig ablak van)

 

 

mennyi lehet ezek költsége?

 

köszönöm

 

Dunit Creative Commons License 2016.03.26 0 0 186

"Mivel több cirkó is van a házban, emiatt szerintem a kémény rendben kell, hogy legyen."

 

 Egyáltalán nem következik abból semmi, főleg nem a kéményeknél. Minden lakásnak külön kémény kell a fűtőberendezés jellegéhez igazítva.

 Tehát új bélés, á 300 eft.

 

  "A fűtéscsövek falba vésésére és a kazán mozgatására milyen szabályok vonatkoznak?" 
 Semmi jogi szabály, viszont hogy jó legyen vannak un. műszaki szabályok.

 A csöveket egyébként ott viszed ahol akarod  - kivétel a gázcső.

 Belmagasság , 260 - 280  secko jednó, azaz mindegy.  Ezek nagyjából az alsó értékek. persze van jelentősége, főleg kis lakásnál a nagyobb belmagasságnak.

 Pl. 3,6 felett galériázható.... igaz galériának az ideális a 3, 7  3,9 az a fölötti belmagasságok meg már logikátlanok  .. főleg fűtésszempontból hátrányosak.

 

 

 "egy belső építészt/lakberendezőt, hogy tervezze és vezényelje le az egészet."

 Mikor javasoltam nem kimondottan ilyen szakemberekre gondoltam. Ez a fajta hajlamos az "alkotásra"

 némi művészi nosztalgiából/vágyakozásból és pont azt érezheti itt az alkalom az önmegvalósításra.

 

 Egy 55 -60 nm lakásnál ez felesleges.  Egy 140  - 210 nm -esnél talán.

 Olyan szakembert keress  aki ismeri a dörgést tudja azt a 190  - 240  /ami lehet akár 380  is / tételt... nem vezetik meg a kivitelezők.

Előzmény: cudarz1 (184)
joevagyok68 Creative Commons License 2016.03.26 0 0 185

hogy a felujítás után a lakás értéke a ráfordított összeg felett lehetne 10%-al. 

 

Tehát már számoltál valamit, ha kijött a 10%.....

Szerintem tevezd úgy ,hogy a már tervezett összeget túlléped 20%-al !

Főleg ha - mint a kérdéseidből kiderült és most ne sértődj meg ! :-) - fogalmad sincs egy felújításról !

A falak "odébb mozgatása 1-2 méterre" az nem "kis munka' !

Főleg ha azt se tudjuk főfal-é vagy közfal....tehát lehet-e egyáltalán !!

Gázt odébbrakni nem kis meló ! Főlreg ha nincs ott kémény ! Oldalfali kivezetés lehetetlen manapság !

 

Szerointem tervezzv12 millával, ha azokat akarod megvalósítani mint írtad...

Előzmény: cudarz1 (184)
cudarz1 Creative Commons License 2016.03.25 0 0 184

Szia Dunit!

 

Köszönöm a részletes választ. Mivel több cirkó is van a házban, emiatt szerintem a kémény rendben kell, hogy legyen. Ez mennyivel viszi lejjebb a költségeket? A fűtéscsövek falba vésésére és a kazán mozgatására milyen szabályok vonatkoznak? A fürdőből kb 3 méterrel arrébb, a kamrába tenném az új kombi cirkót, és az ebből induló csöveket viszont el szeretném rejteni a padlóba/falba. Ezt lehet? Ezzel egyidőben pedig a régi csöveket kivenném, mert jelenleg egymás mellett fut több cső, a kazánok alatt kész labirintust alkotnak, nagyon rondák mindenhol.

 

A terv az, hogy megbízok egy belső építészt/lakberendezőt, hogy tervezze és vezényelje le az egészet. Ha minden jól megy, jó áron tudnám megvenni a lakást, így maradna a felújításra is. Mivel a környék és a ház jó, ezért úgy számolok, hogy a felujítás után a lakás értéke a ráfordított összeg felett lehetne 10%-al. A házat is fel fogják újítani hamarosan, szóval jó befektetésnek ígérkezik, ezért mernék belevágni egy ekkora projektbe. Új építésűek nagyjából annyiba kerülnének, mint a lakás+felújítás költsége együtt, ráadásul azok max 55-60 nm-esek, szóval szívesebben vennék régi építésűt. Arról nem is beszélve, hogy számomra fontos a térérzet, ezért a 280-as belmagasság a 260-assal szemben nagyon szimpatikus. 

Előzmény: Dunit (183)
Dunit Creative Commons License 2016.03.24 0 0 183

Azért az igazi az ha megtervezteted ezt az átéptést/felújtást  egy rutinos tervezővel.

 Az majd egy egyszerű rajzot csinál  ... nem ez a lényeg, hanem készít egy un.  költségvetést.

 Ezen elvileg minden anyag és munkaművelet rajta kell hogy legyen.

 Ezt nevezik un. árazatlan költségvetésnek..... lgalább  15 -25 oldal, ha megkére be is árazza s ez lesz az. un. költségbescslés, semmi több. Mikor oda érsz az első tehát az árazatlan alapján kéred az árajánlatókat. Na itt már lehet elemezni. Ha az árajánlat nagyon eltér a becsléstől ott valami nem stimmel.

 Sok sikert    .

 Saját vezényléssel lesz a munka vagy    fő vállalkozóval ?

Nem minegy .

Előzmény: cudarz1 (180)
Dunit Creative Commons License 2016.03.24 0 0 182

Nos hadd folytatsam. Visszaépítve a falak kicserélve a nyilászárók    eddig elment  min 2 milla.

 Mikvetkezzen ? Hát a villany az kell mindenhez.

 

 Legyen 600 eft. Mi következzen ?  Hát a víz, kell hozzá vagy 6 -700 eft    és a szaniterek. Ügyes vagyok kihozatom az első részt ebből.  2,7 milla.

 

 Fűtés gáz  kéménnyel  1,3 milla, így  már    4 nél járunk. Belső ajtókra 500 eft, szaniterre  300 eft, konyha berendezésre 500 eft  ... 5. 3, burkolásra    400 eft festésre 300 eft...... 6 milla, de mostjut eszembe a felszerelvényezés ami utósó általában, arra újra alkudni kell és még meg sincsenek   a felszerelendők.

 Kihozom 500 eft ból  s már 6,5 nél járok  és nagyon szerényminőségben vettem a beépítendőket.

 Ja hogy, hogy jó minőségben ?

 

Akkor legyen az előrányzat inkább 8 - 8,5 milla.

Előzmény: cudarz1 (180)
Dunit Creative Commons License 2016.03.24 0 0 181

Ez bizony egy heterogén munka. Kell hozzá egy    min. 15 oldalas költségvetés. Ami lehet hogy 25 olal lesz.

 Nevezzük inkább átépítésnek  és az első tétel a bontás lesz.

 A második az elmozgatott fal visszaépítése. 

 Ha én készíteném magamnak így kezdeném.

 Bontás : hozatnék egy konténert ( de ha van hely pl az udvaron ott deponálnám a sittet),

  Legyen a keret 200 et, visszaéptés kert 500eft, ablakok cseréje  /maj az ablakos megmonja  tesz ajánlatot /  de adig is 1,2 milla..... és így tovább.

Ha nincs rá  6-7 millád akkor szakaszold vagy felejtsd el .

 

Előzmény: cudarz1 (180)
cudarz1 Creative Commons License 2016.03.23 0 0 180

Sziasztok! Tudnátok saccolni egy árat a következőre?

 

Zuglói 71 nm-es, 1930-as, 40-es években épült tégla lakás, 280 cm-es belmagassággal. 

 

Generál felujítást szeretnék:

  • Jelenleg külön meleg víz és fűtés kazán van, ezt egybe akarom tenni és a fürdőből áttenni a szomszédos kamrába. Ezen kívül az összes fűtéscsövet betenni a falba vagy a padlóba Ezt lehet?
  • Nyílászárók cseréje: 10 ablak (kisebbek is, nagyobbak is), 1 erkély ajtó, 1 bejárati ajtó, 5 beltéri ajtó - jobban megérné felujítani a régi fa ablakokat?
  • Új könyha, fürdő, külön WC
  • Elektromos és vízrendszer felújítása
  • Burkolás, festés.
  • Minimális falmozgatás (max. 1-2 méter)

 

Mindent jó minőségben szeretnék. 

 

Előre is köszönöm a segítségeteket. 

 

 

bagoly0913 Creative Commons License 2016.03.18 0 0 179

Sziasztok!

Új vagyok. Szeretnék segítséget kérni. Adott egy 10*10 es kocka ház. Tetőcsere aktuális. Ezzel a gondolattal megszületett, hogy akkor tetőtér és irány a skacoknak az emelet. Szerintetek mennyiből lehet ezt kihozni.

Mondjuk új fa szerkezet és cserép. Abból pl melyik van a legkedvezőbb áron?

Tudtok esetleg jó szakembert ajánlani Pest környékén.

Előre is köszönöm a segítségeteket!!! Biztos nem ez az utolsó kérdésem ebbe a témába

Zöldár Creative Commons License 2016.01.17 0 0 178

Készítsél el kb. 1,3 millát !

Előzmény: RapTila (177)
RapTila Creative Commons License 2016.01.16 0 0 177

Szia Kedves Mindenki! A segítségeteket szeretném kérni, érdemes lenne-e belevágnom egy ilyen volumenü lakásfelújításba?

Adott egy 50nm-es tégla lakás, amit A-Z-ig ki kell festeni, 3 beltéri és egy bejárati ajtót cserélni. 2 szoba durván 30nm, mindkettőt laminált padlózni, a konyhát és az előszobát (cca. 15nm) lejárólapozni. Ezek lennének az életbevágóbbak, ez kb. mennyibe állna meg? 

 

Köszi a válaszokat!

Dunit Creative Commons License 2015.12.25 0 0 176

Se egy irodácska se egy telephelyecske ?

 Így lezüllött ez a szakma ?

Előzmény: szerencsés13 (174)
Dunit Creative Commons License 2015.12.25 0 0 175

A megadott vállalkozás új bérű lakások felújítását is vállalja vajon ? Ezen tökölök pár perce !!

Előzmény: szerencsés13 (174)
szerencsés13 Creative Commons License 2015.12.25 0 0 174

Csak ajánlani tudom őket.Nagyon jó árakkal dolgoznak, nincs rejtett költség!!

Én megvoltam elégedve velük, gyorsak ahogy a nevükben is benne van.

 

www.lakasfelujitasgyorsan.hu

 

Téli nap Creative Commons License 2015.01.08 0 0 173

 Azért ez az előzetes  munkakiírás még nagyon az elején van.

 pl. írod hogy falakat bontatsz  és új helyen építteted. Ok. de akkor kellenek ugye belső nyilászárók is , azaz ajtók. Meg a villanynál is nem csak ez : új biztosítékok, új kiállások stb. hanem teljes villanyszerelés.

 

 

 "szerintetek mennyiből jönne ki egy kb 70nm-es átlagos budapesti régi építésű lakás felújítása?" konkrétabban   már a Bel- budát meghatároztad.

 Hát ott egy  felújított 70 m2 -es lakás lehet akár 3o milla is. (többre nem is merek gondolni ). A betervezett és az alku által már realizálható vételárat ebből levond és nagyjából megkapod a  várható felújítási költséget.

 Persze ebben vastag vállalkozói díj is benne lehet.

 Arért sok sikert !!

Előzmény: HunSmithy (163)
Téli nap Creative Commons License 2015.01.08 0 0 172

"valószínűleg a régi hérát kell kicserélni cirkofűtésre. "

Előzmény: joevagyok68 (169)
Téli nap Creative Commons License 2015.01.08 0 0 171

Ezt szorozd meg még kettővel !

Előzmény: stgellert (volt már) (164)
KömKel Creative Commons License 2015.01.06 0 0 170

Két kéményes konvektor van a lakásban (előtérben és egyik szobában), de úgy berakva, hogy a kéményük közösitve van, és át van vezetve a lépcsőházon 4 métert, úgy van belekötve egy másik lakás kéményébe.

Azaz kvázi életveszélyes is az egész.

 

A többi része a lakásnak elektromos radiátoros fűtéses.

Földszinti lakás, és a felette levő lakások mindegyik kéményt elfoglalták már, nincs üres kémény. Van felette 25 méternyi magasság (5 szint+padlástér), tehát még az is neheziti.

Egyetlen megoldás az lenne, hogy a lichthoffba rakni szerelt kéményt, de ahhoz meg nem járul hozzá a társasház (másik lakásnál megpróbálkoztak vele), ráadásul egy ekkora kémény kurva sokba kerül.

 

A tulajdonos meg az ingatlanos nem kicsit képedt el, amikor mondtam nekik mi a helyzet, és csak palimadárral fogják tudni megvetetni a lakást.

Persze az ingatlanos egyből jött azzal, hogy "nem igy van", meg meg lehet azt beszélni, hogy a mostani konvektor helyett betenni egy cirkót... csak éppen a GMBSZ szerint max 2 méterre lehet a kéménytől a cirkó.

 

Szóval ezt kell nagyon nézni a társasházi lakásoknál, mert rengeteg a Hérás fűtésű, közbenső lakás, mindegyik időzitett bomba.

Előzmény: joevagyok68 (169)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.01.06 0 0 169

egyszerüen nem megoldhato a gázos fütés,

Eddig mivel futottek ?

Előzmény: KömKel (166)
KömKel Creative Commons License 2015.01.06 0 0 168

SENKINEK nem szabad hinni a fűtéssel kapcsolatban, amig nem mutatnak egy 3 honapnál nem régebbi kéményseprős jegyzőkönyvet az adott lakáshoz tartozo kéményről.

Fontos, hogy friss legyen a szakvélemény, mert ősszel változtak a szabályok (megint).

Előzmény: HunSmithy (167)
HunSmithy Creative Commons License 2015.01.06 0 0 167

Köszönöm szépen mindenkinek a választ.

Ha jól értem az 5 millió anyag+munkadíj nem elrugaszkodott, viszont a fűtés kulcsfontosságú. Ez utóbbira nem is gondoltam eddig, mert a mostani lakásomban ugyanígy héra lett lecserélve cirkora, de mivel tetőtéri, így nem volt gond.

 

még1x köszi mindenkinek

 

KömKel Creative Commons License 2015.01.06 0 0 166

50-70e/m2

Nagyon függ attol, hogy hogyan lehet a fütést megoldani, ugyanis ha nincs SAJÁT kéménye a lakásnak, akkor az elvihet önmagában 6-700e ftot, és fél évet mire talán engedélyezik.

Szoval a cirkos fütés minden papirmunkával also hangon 1.2-1.5 milla, de lazán felkuszhat 2 milliora is a kémény miatt.

 

Karácsony elött voltam megnézni egy lakást, ahol egyszerüen nem megoldhato a gázos fütés, mert nincs saját kéménye, és felette van még 5 lakoszint.

El is bukott a vétel, hiába akarta megvenni a srác

Előzmény: HunSmithy (163)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!